eşimle bitmek bilmeyen sorunlarımız

Ortada iletişim kopukluğu var gibi
Eşin de sen de birbirinizi dinleseniz sorunlarınızı gözden geçirseniz çözülecek gibi
Yazdığın diyalogdan eşinin o kadar da dinlemeyecek derecede olduğunu düşünmüyorum
Adamcağız sana bişey olacak diye korkmuş da seni seviyor da
Ama sen evinin tertibini düzenini yapmazsan,evi b** götürse umrunda olmazsa -sen söyledin rahatsız olmam diye-
ve eşin bundan rahatsızsa canım bi şekilde suyuna gideceksin
Benim eşim de dağınıktır ama evde düzen ister
Bebeğim de var ev devamlı bi yerlerde ve ben sırf eşim mutlu olsun diye bebeğimi gece 10 da uyutup
Sonrada gece yarısına kadar temizlik yapıyorum
ben bunları bak ben nasıl hamarat kadınım diye anlatmıyorum canım sakın yanlış anlama
sadece bebek olduktan sonra hayat daha bi zorlaşıyor bunlara şimdiden alışman gerektiğini düşünüyorum

Ortada iletişim kopukluğu var gibi
Eşin de sen de birbirinizi dinleseniz sorunlarınızı gözden geçirseniz çözülecek gibi
Yazdığın diyalogdan eşinin o kadar da dinlemeyecek derecede olduğunu düşünmüyorum
Adamcağız sana bişey olacak diye korkmuş da seni seviyor da
Ama sen evinin tertibini düzenini yapmazsan,evi b** götürse umrunda olmazsa -sen söyledin rahatsız olmam diye-
ve eşin bundan rahatsızsa canım bi şekilde suyuna gideceksin
Benim eşim de dağınıktır ama evde düzen ister
Bebeğim de var ev devamlı bi yerlerde ve ben sırf eşim mutlu olsun diye bebeğimi gece 10 da uyutup
Sonrada gece yarısına kadar temizlik yapıyorum
ben bunları bak ben nasıl hamarat kadınım diye anlatmıyorum canım sakın yanlış anlama
sadece bebek olduktan sonra hayat daha bi zorlaşıyor bunlara şimdiden alışman gerektiğini düşünüyorum

evin temizliği de çözmedi sorunumuzu, yine başka bir konudan kavga ettik.

olmayacak.

güdemeyeceğim bu deveyi :KK58:

kimse yok ki gelsin, anca ev sahibi gelir.

arkadaşlar güzel yapıcı yorumlarınız için teşekkürler.

iki gündür eşimin dediği gibi yapmaya çalışıyorum. o masadan kalkmadan bulaşıkları yıkadım :KK52: kıyafetleri falan hep yerli yerine koydum. bu sefer de pantolonum nerde diye tavır yaptı :KK52:

bu akşam da eşim neden teraviye gitmiyorsun bir çok bayan gidiyor diye taktı :KK37:
lütfen beni birçok bayanla kıyaslama, hadi gidelim dedim. ama saati geçti niye daha önce söylemedin , evde kıl o zaman. hadi beraber kılalım dedim. yarın gideriz camiye dedi. :KK37:

yani ne yapsam yaranamıyorum. ama pes etmedim. şimdi sahur için yemeği pişirip oyle yatmamı soyledi. akşam ses oluyor uyanıyorum diye. tamam dedim. çok melek gibiyim vesselam :63: :KK33:[/Q

FARKINDAMISIN SEN EŞİNİ MUTLU EDİCEM DİYE SEN DAHA ÇOK MUTSUZ OLUYORSUN.....

SEN NE YAPARSAN YAP ...BAKALIM İLERLEYEN ZAMANLARDA NELER OLUCAK MERAK EDİYORUM DOĞRUSU İNŞALLAH HERŞEY İKİNİZ İÇİNDE HAYIRLISI OLUR....

AMA PROBLEMİNİZİ BÖYLE ÇÖZEMEZSİNİZ....

ah o saman altından su yürütme işini bi öğrensem :KK1:

Fiziksel değil ama psikolojik şiddet mağduruyum kesinlikle. Hem de hemen hemen hergün :KK43: Artık huyuna gideceğim. Baktım hala yaranamıyorum. O zaman resti çekeceğim. Ne halin varsa gör :KK58:

belki moralini bozucam ama buda çözüm değil üzgünüm....bu oyunda bir yere kadar çünkü yorulacaksın sen farkındaysan onu mutlu etmeye çalışıyorsun bakalım o seni mutlu etmek için ne yapacak.....????

bütün evliliklerin ilk yılları erkeğin karşı tarafı sindirmeye çalışmasıyla geçiyo galiba
senin için de zor bi durum yeni bi ülke evlilik
zaten bi bocalama dönemindesin
bana kalırsa sen ne yaparsan yap eşinin isteklerinin sonu gelmiycek gibi
sende nereye kadar taviz vereceksin
çalışmıyosun galiba
hemen kendine bi uğraş bul başka şeylere vakit ayır
inşallah orta yolu bulursunuz

bütün evliliklerin ilk yılları erkeğin karşı tarafı sindirmeye çalışmasıyla geçiyo galiba
senin için de zor bi durum yeni bi ülke evlilik
zaten bi bocalama dönemindesin
bana kalırsa sen ne yaparsan yap eşinin isteklerinin sonu gelmiycek gibi
sende nereye kadar taviz vereceksin
çalışmıyosun galiba
hemen kendine bi uğraş bul başka şeylere vakit ayır
inşallah orta yolu bulursunuz

part time çalışıyorum
eşimle aramız bozuk şimdi. ben de boşverdim. nereye varırsa sonu

merhaba reputable,

"eşim başak burcu , bende koç " deyince bende jeton düştü. çünkü bende koç burcuyum. gerçi ben daha düzenli sayılırım ailevi yetiştirme tarzımızdan dolayı. benim de eşim dağınıktır. ( yay burcu ) yani diyeceğim o ki sen baskı altına alınmaya gelmeyen özgür bir ruhsun .. başak ise çok titizdir. benim ablam da başak burcu ve biz hiç bir zaman anlaşamayız. oda mutfakta iki tabak oldum mu hemen yıkar kaldırır ben ise biriktirir yaparım o kadar düzen eğitimi almama rağmen annemden. yapımız bu yani. sen değişemezsin istediğin kadar çaba göstersende. değişsen de belki % 3-4 . eşininde değişeceğini sanmıyorum o iflah olmaz bir mükemmeliyetçi. birde "kadın kısmı o kadar konuşmaz- neden namaz kılmıyorsun ? - " laflarına çok takıldım ben. ne demek kadın konuşmaz? tam baskıcıymış bu. bide annen uyarmış bu adamı ya evlenmeden önce. bence sen haklısın canım. şimdi sana çaba göster biraz tertipli ol desem bu adam düzelmiş olmayacak ki. yine bankada senin adına konuşacak? onun yanında görünmez olmanı o yokken superwoman olmanı bekleyecek. ne diyeyim. allah kolaylık versin.. iyi ki çocuk yok henüz..

Hep ufak tefek konular bunlar aslında. tutumunuz böyleyken başkalarıyla da olsaydınız mutlu olamazdınız ki muhtemelen

ikinizde de değişmek için çaba yok

eşin "benim bildiğim doğrudur" havasında, lafının üstüne laf istemiyor. (eşinin başak olduğu çok belli, benim sevgilim de başak :KK70:)
Sabit fikirli ve değişmesi gerektiğinin farkında değil bu yüzden (en sinir olduğum huylardandır) Ama biz birbirimize diretmiyoruz bir şeyleri. Bu yüzden rahatsızlık vermiyor ben bilirimciliği.
sen dağınıksın ve bu konuda kendini düzeltmiyorsun (kimi başaklar çok tertipli olur)

Başakla çoğu insan anlaşamaz, huysuzlardır bu bir gerçek :) Ama ben oğlağım, yükselenim de boğa. Bunların başağın en iyi anlaştığı 2 burç, bu yüzden uyumumuz harika nazar değmesin :KK53:

Reputable merak etme o seni seviyor. Başak insanı sevmediği insanın yanında durmaz hem :) Huysuzluk yapısında var napsın :KK53: Sen görmezden gel huysuzluklarını, her şeyi eleştirir onlar :KK66: yolda yürürüz sevgilimle, 5 kişiyi eleştirir kılığa bak falan diye :KK53: ama bana yapmıyor :) dağınıklığın konusunda da muhakkak düzelt kendini. Kız biraz huyuna gidersen sorun morun kalmaz :)

Sahurdan sonraki tartışması da sorun gördüğü zaman susup düşünüp düşünüp günlerce kafasında büyütüp alakasız bi yerde o konuyu açmasından kaynaklanmış, bu da tam bir başak huyu :KK53:

sana kocanı ben anlatimm kızz, benle dertleş senn :)

Hep ufak tefek konular bunlar aslında. tutumunuz böyleyken başkalarıyla da olsaydınız mutlu olamazdınız ki muhtemelen

ikinizde de değişmek için çaba yok

eşin "benim bildiğim doğrudur" havasında, lafının üstüne laf istemiyor. (eşinin başak olduğu çok belli, benim sevgilim de başak :KK70:)
Sabit fikirli ve değişmesi gerektiğinin farkında değil bu yüzden (en sinir olduğum huylardandır) Ama biz birbirimize diretmiyoruz bir şeyleri. Bu yüzden rahatsızlık vermiyor ben bilirimciliği.
sen dağınıksın ve bu konuda kendini düzeltmiyorsun (kimi başaklar çok tertipli olur)

Başakla çoğu insan anlaşamaz, huysuzlardır bu bir gerçek :) Ama ben oğlağım, yükselenim de boğa. Bunların başağın en iyi anlaştığı 2 burç, bu yüzden uyumumuz harika nazar değmesin :KK53:

Reputable merak etme o seni seviyor. Başak insanı sevmediği insanın yanında durmaz hem :) Huysuzluk yapısında var napsın :KK53: Sen görmezden gel huysuzluklarını, her şeyi eleştirir onlar :KK66: yolda yürürüz sevgilimle, 5 kişiyi eleştirir kılığa bak falan diye :KK53: ama bana yapmıyor :) dağınıklığın konusunda da muhakkak düzelt kendini. Kız biraz huyuna gidersen sorun morun kalmaz :)

Sahurdan sonraki tartışması da sorun gördüğü zaman susup düşünüp düşünüp günlerce kafasında büyütüp alakasız bi yerde o konuyu açmasından kaynaklanmış, bu da tam bir başak huyu :KK53:

sana kocanı ben anlatimm kızz, benle dertleş senn :)

sen hele bi evlen de gör seni eleştiriyo mu eleştirmiyo mu :nazar:
biz evlendikten sonra eşimin içinden başak çıktı :KK36: o da başkasına karşı boyleydi bana yapmazdı.
ben değişmeye gerçekten çalışıyorum.

5 vakit namaz kılıyorum, evi her gün topluyorum, daha düzenliyim. artık ondan ilgi sevgi beklemiyorum. çünkü göstermiyor. ve biliyorum ki göstermiyecek (evlendikten sonra boyle oldu)

ilişkiler mukayese edildiğinde, kişilik analizleri yapıldığında, asla ama asla flört/evlilik; eş/erkek arkadaş gibi mukayeseler yapılmamalı..

bir kimsenin sevgili hali ile koca hali arasında dağlar kadar fark olduğu gibi, sevgili olarak flört etmekle, aile kurumu çerçevesinde birliktelik bambaşka dünyalardır..

(eğer sevgili döneminde aynı olsalardı, bu odunlarla evlenmez, sevgili olsaydık, bu odunlar bunun zerre kadar sıkıntısını verse gözünün yaşına bakmadan def edebilirdik.. odunlar zaten o zaman taze bir çiçek sapıydı keza)

sen hele bi evlen de gör seni eleştiriyo mu eleştirmiyo mu :nazar:
biz evlendikten sonra eşimin içinden başak çıktı :KK36: o da başkasına karşı boyleydi bana yapmazdı.
ben değişmeye gerçekten çalışıyorum.

5 vakit namaz kılıyorum, evi her gün topluyorum, daha düzenliyim. artık ondan ilgi sevgi beklemiyorum. çünkü göstermiyor. ve biliyorum ki göstermiyecek (evlendikten sonra boyle oldu)

"Eşimle geçinemiyoruz, bu evlendikten sonra değil sadece nişanlılık döneminde de, sevgililik döneminde de vardı." diyen benim amcam mıydı yoksa :KK53:

biraz öp sev, yumuşıcağından eminim yav. ama için kızgınlıkla dolmuş ve sen konuyu uzattıkça onun da soğukluğu uzuyor işte. ben uzatmıyorum mesela. ilişkimizin başlarında birbirimizi yeterince tanımadığımız için sorunlarımız oluyodu, nasıl ağlıyodum var ya tartışınca. hem başakla tartışmak iğrenç bi şeydir, kendini savunmak için bi cümle kurarsın ordan cımbızla laf seçip ona takılır. bu sefer o kelimenin hesabını vermeye başlarsın :KK60: şimdiyse bunların geçici huysuzluklar olduğunu bildiğim için boşveriyorum, geçiyo kendiliğinden.

bence hiçbir şey olmamış gibi davranmak en iyi yol bir başağa karşı

bu dediğğimi yapamıyorsan da yapacak bir şey yok, zaten diyorum ya başağı çoğu insan çekemez diye :KK53: ben sevgilime de diom seni herkes çekemez diye :KK60: ama beni de herkes çekemez, öyle bi durum var :KK53:

ilişkiler mukayese edildiğinde, kişilik analizleri yapıldığında, asla ama asla flört/evlilik; eş/erkek arkadaş gibi mukayeseler yapılmamalı..

bir kimsenin sevgili hali ile koca hali arasında dağlar kadar fark olduğu gibi, sevgili olarak flört etmekle, aile kurumu çerçevesinde birliktelik bambaşka dünyalardır..

(eğer sevgili döneminde aynı olsalardı, bu odunlarla evlenmez, sevgili olsaydık, bu odunlar bunun zerre kadar sıkıntısını verse gözünün yaşına bakmadan def edebilirdik.. odunlar zaten o zaman taze bir çiçek sapıydı keza)

evet
sevgiliyken benim odunum bana derdi ki,
ben namazımın farzını kılarım sünneti bile kılmadan yanına gelir seninle sarılırım, seninle zaman geçiririm evlendikten sonra derdi.
hergün seni öpe öpe sıkılacaksın derdi.
şu an ben öpmeden gelip öpmez, sarılmaz, bilgisayar başındayken beni duymaz.
eğer 1 yıl öncesine dönebilsem asla evlenmezdim bu odunla

bence de öyle ama ben konu sahibinin "Eşimle geçinemiyoruz, bu evlendikten sonra değil sadece nişanlılık döneminde de, sevgililik döneminde de vardı." lafına istinaden yazdım onları.

evet
sevgiliyken benim odunum bana derdi ki,
ben namazımın farzını kılarım sünneti bile kılmadan yanına gelir seninle sarılırım, seninle zaman geçiririm evlendikten sonra derdi.
hergün seni öpe öpe sıkılacaksın derdi.
şu an ben öpmeden gelip öpmez, sarılmaz, bilgisayar başındayken beni duymaz.
eğer 1 yıl öncesine dönebilsem asla evlenmezdim bu odunla

öyle canım ya, aynı öküzden bi tane de ben besliyorum evde.. evlilik öncesi o gözleri ışıl ışıl aşkla yanan insansa, bu insan değil çünkü :KK1:

"Eşimle geçinemiyoruz, bu evlendikten sonra değil sadece nişanlılık döneminde de, sevgililik döneminde de vardı." diyen benim amcam mıydı yoksa :KK53:

biraz öp sev, yumuşıcağından eminim yav. ama için kızgınlıkla dolmuş ve sen konuyu uzattıkça onun da soğukluğu uzuyor işte. ben uzatmıyorum mesela. ilişkimizin başlarında birbirimizi yeterince tanımadığımız için sorunlarımız oluyodu, nasıl ağlıyodum var ya tartışınca. hem başakla tartışmak iğrenç bi şeydir, kendini savunmak için bi cümle kurarsın ordan cımbızla laf seçip ona takılır. bu sefer o kelimenin hesabını vermeye başlarsın :KK60: şimdiyse bunların geçici huysuzluklar olduğunu bildiğim için boşveriyorum, geçiyo kendiliğinden.

bence hiçbir şey olmamış gibi davranmak en iyi yol bir başağa karşı

bu dediğğimi yapamıyorsan da yapacak bir şey yok, zaten diyorum ya başağı çoğu insan çekemez diye :KK53: ben sevgilime de diom seni herkes çekemez diye :KK60: ama beni de herkes çekemez, öyle bi durum var :KK53:

siz bilmiyorsunuz bizim ne konuda geçinemediğimizi, biz sevgililik döneminde tartıştığımızda, eşim gelir öper sarılır, özürler dilerdi. tartışma konularımız farklıydı.
ve 2-3 haftada bir tartışırdık hergün değil.
öpmeyle sevmeyle yumuşayacak olan benim. eşim ODUN gibi durur beni ona sarılsam. her başak aynı değil, her erkek de aynı değil. ilişkimizin içinde değilsiniz, ne tür bi durumlayız bilmiyorsunuz. ben onu her gün öpsem doymam, asla soğuk davranmam. o soğuk davranır. ve günlerce soğuk davranır.
en ufak bişey olsa soğuk davranır.

ben anlatamıyorum ki. evlenmeden önceki haliyle şimdiki hali arasındaki tek benzerlik, plan program hastalığı.

bunun için kavga ederdik sadece, planları düzgün yapmadığım için tavır yapardı. ben de plancı bi insan değilim anlık yaşarım sorunumuz sadece buydu, ve benim kıskançlıklarım.

bak bunu da değiştirdim. artık kıskançlık yapmıyorum.

bu yazdıklarımdan da o haklı anlamı çıkmasın aman! büyük ölçüde haklı olan sensin bana göre, ama madem fikir istiyorsun verebilceğim fikirler bunlar. çünkü demin de dediğim gibi onlara göre en iyiyi onlar bilir, bu yüzden istediğin kadar söyle değişmezler bazı konularda. bu yüzden madem onu değiştiremiyoruz, senin biraz alttan alman şart. yoksa hep tartışırsınız

X