eşimle bitmek bilmeyen sorunlarımız

kimse yok ki gelsin, anca ev sahibi gelir.

arkadaşlar güzel yapıcı yorumlarınız için teşekkürler.

iki gündür eşimin dediği gibi yapmaya çalışıyorum. o masadan kalkmadan bulaşıkları yıkadım :KK52: kıyafetleri falan hep yerli yerine koydum. bu sefer de pantolonum nerde diye tavır yaptı :KK52:

bu akşam da eşim neden teraviye gitmiyorsun bir çok bayan gidiyor diye taktı :KK37:
lütfen beni birçok bayanla kıyaslama, hadi gidelim dedim. ama saati geçti niye daha önce söylemedin , evde kıl o zaman. hadi beraber kılalım dedim. yarın gideriz camiye dedi. :KK37:

yani ne yapsam yaranamıyorum. ama pes etmedim. şimdi sahur için yemeği pişirip oyle yatmamı soyledi. akşam ses oluyor uyanıyorum diye. tamam dedim. çok melek gibiyim vesselam :63: :KK33:

Sen melek gibi ol, uğraş didin. En azından olmazsa için rahat olsun, ben elimden geleni yaptım. de...

basak burclari titzdirler bi de asiri elestirici.. didiklerler biseyleri ve kendilerinde olan yanlislari sizin ustunuze atarlar.. senin yuzunden gibilerinde..

onlarin dogalari oyle... ondan siz onun dediklerine kulak asmayin ... moralinizi bozmasin bunlar.. baska seylerle mesgul olmaya calisin adapte olmaya calisin yeni ulkeye... yemeginizi aksam yapmayi deneyin yetisemiyosaniz , eger begenmessede herkes kendi yemegini yapabilir degilmi? mesela o da yapsin birbirinizden tadarsiniz nasil olmus diye.. zamanla damak tadinizda ortak olur..sizin bu durumda bende senin yemegini begenmiyorum demeniz daha uygun fikrimce cunki ben guzel yapiyorum sen yapamiyosun dusncesine kapilmasin...

bosanma lafinida asla anmayin.. siz birbirinizi seven ciftsiniz boyle sozlerle iliskiyi yipratmaya hic gerek yok:p sen begenmiyomusun ben kendim takilirim modelinde takilin bakalim biraz.. nasil gelisecek...

sizi cok iyi anliyorum bende yay burcuyum.. ates elementi cocuklariyiz , bende basak burclariyla acayip geriliyorum.. kolay gelsin..

Merhaba, 11 aylık evliyim. Eşimle 4 yıldır birlikteyiz. Evlenip yurtdışına geldim.

Eşimle geçinemiyoruz, bu evlendikten sonra değil sadece nişanlılık döneminde de, sevgililik döneminde de vardı. Birbirimizi çok sevdiğimizden dolayı ayrılamadık. Eşimi hala çok seviyorum ama bu işin sonu ne olacak bilmiyorum. Tamamen zıt karakterliyiz.

Eşim istediği özveriyi, saygıyı görmediğinde bana çok soğuk davranıyor. Bu da beni mahvediyor.

Ben tembel bir insanım. Sorumluluklarım çok yüksek değil. Ancak her gün yemek yaparım. Bulaşık vs. yıkarım. Evimiz çok dağınık ve pis olmamakla beraber her zaman masanın üzerinde ve bilgisayarın yanında bir iki bardak, tabak vs. olur. İkimiz de dağınığız. üzerimizden çıkanı kaldırmayız, ama eşim evin her zaman toplu düzenli olmasını, herşeyin yerli yerinde olmasını istiyor. Evlenmeden önce çok sorumsuz ve dağınık bi insan olduğumu söyledim hatta bunu ayrılmak için sebep yaptım ama beni değiştirebileceğini düşündü.

Ayrıca eşim hiç bir konuda muhalefet olmama dayanamıyor. Onun övdüğü bir şeyi övmemi, sövdüğüne sövmemi istiyor. Hep benden bir saygı ve yumuşakbaşlılık bekliyor. Bir şey anlattığında asla bölüp soru sormamı istemiyor. Anlattığı yarım saatte olsa aklımda soruları tutup anlatması bitince sormam gerekiyor.

Mesela bir evrak işi yapılacak, ya da bi yerde bi iş görülecek, yalnızken benim yapmamı, birlikteyken hiç sesim çıkmadan yanında durmamı istiyor. Bankaya gidiyoruz, bankadakilerle benim adıma o konuşmak istiyor. Kısacası benim yanındayken ezik ve ona bağımlı, güçsüz bir kadın olmamı istiyorken, o olmadığı zamanlarda kendi evrak işlerini de bana yaptıracak, beni yeni geldiğim bi ülkede ilk haftada tam konuşamadığım bi dille 10larca yere kayıt ettirecek, sadece bir kez gittiğimiz uzak bir yere ilk haftada kendi kendime otobüslerle gitmemi bekliyecek kadar da iş beceren biri olmamı istiyor.

Kısacası, o varken cahil bir eş, o yokken herşeyi yapabilecek güçlü bi kadın olmamı istiyor. Egosu çok yüksek diye tahmin ediyorum.

Misafirlikte çok konuşursam mutlaka bugun çok konuştun bi kadının o kadar konuşmaması lazım diye uyarıyor eve gelirken.

Evlendiğimiz gece saçımdan tokamı çıkaramadım, onun çözmesini istedim, canım azdır az ses ettim diye, acıtma dedim diye bana güvenmiyorsan kendin yap dedi, düğün gecemizde bile kavga ettik.

Bir yere giderken burası doğru istikamet mi emin misin desem, deliriyor. ben bu ülkede yeni miyim, sen beni gerizekalı sanıyorsun diye...

Namaz kılmamı istiyor, kılmadığım zaman ona inat kılmadığımı düşünüyor.

herneyse çok uzun oldu, velhasılı kelam.

Son günlerde artık evde herhangi bir dağınıklık gördüğünde sinirli bir şekilde söylenerek toplamaya, tezgahta 1 bulaşık bile varsa hışımla yıkamaya başladı. işten eve gelir gelmez mutfağa bakıyor yemek yoksa (iftar vaktine 2-3 saat varken) yemek yapmaya başlıyor. Bana yemek yapıp yapmayacağımı bile sormadan bu beni çok kırıyor. Ayrıca yatarken hiç bana sarılmıyor, bir güzel söz söylemiyor ben öpmezsem öpmüyor. Kısacası benden bıktığını düşündüm ve dün gece kavga ettik.

- kendine uygun kendi memleketinden bir eş bulsaydın mutlu olurdun, sana çok çalışkan, temiz, tertipli bir eş lazımdı.
- saçma sapan konuşmaya başladın yine dedi.
-kavga amaçlı söylemiyorum gerçek bu
-Benim çok çalışkan bir eşe ihtiyacım yok, titizlik delisi değilim birazcık düzenli olmak yeterli
-Ben birazcık düzenliyim. sen mutfaktaki 1 tabağı bile kaldıramıyorsun
neyse böyle başlayan kavgamız, benim ağlamaya başlamamla ilerledi. hayal kırıklığından dolayı ağlıyordum. sırf aşk adına neleri bırakıp geldim, nasıl bir evde yaşıyorum (studyo daire ve eşyalar da bize ait değil), nasıl fedakarlıklar ettim ama aşk adına bir kırıntı bile görmüyordum.

eşim önce ağladığıma aldırmadı, bilgisayara bakmaya devam etti. zaten sessizce ağlıyordum. sonra;
- niye ağlıyorsun şimdi, bütün kırıcı lafları sen söyledin, bir de sen ağlıyorsun
- anlatamam, anlatsam da anlamazsın
- ne dedim ben şimdi
- bişey demene gerek yok davranışların yeter. ben uzun zamandır boşanmaktan başka birşey düşünemiyorum.
- boşanmak mı istiyorsun?
- boşanmak bir istek değil sonuç olacak ilişkimizde, 5 yıl sonra hala evli olacağımızı hayal edemiyorum. bu durumun düzeleceği yok bilmiyorum. benim böyle bi insan olduğumu biliyordun, ama ben senin böyle bi insan olduğunu bilmiyordum. titizlik hastası olduğunu bilsem seninle asla evlenmezdim.
- pişman mısın evlendiğine
- evlenmesem pişman olurdum, evlendiğime değil ama keşke hiç tanışmasaydık, belki 1 mutsuz çift yerine 2 mutlu çift olurduk.
eşim sessiz kaldı. sonra ben ağlamam artarak

neden evlendin benimle, ben neden bırakıp geldim ailemi, ülkemi, neden bu aptal dairede yaşıyorum. bu mutsuz hayata neden katlanamıyorum. senin o önem vermediğin aşk için sevgi için geldim ben ama şimdi beni sevmeyen bi adamla beraberim.

- sevmediğim anlamına gelmez. davranışlarından huylarından hoşlanmıyorum.

niye israr ettin benimle evlenmek için, başka kız mı yoktu. sana nasıl olduğumu anlattım. niye ikimizin de hayatını cehenneme çevirdin? annen rahatlıkla sana bi kız bulurdu, belki uysal, temiz hoş bir eşin olurdu mutlu olurdun.

-sen neden evlendiysen ben de ondan evlendim.

sonra eşim sustu. gözleri falan kaymaya başladı, epilepsi krizine girecek diye korktum, su falan getirdim.

3 tane uyku ilacı aldım yattım yanına(buna da kızdı), sarıldım ona yine de. sonra bi anda ağlama krizine tutuldum yarım saat boyunca nefes almakta zorluk çekerek hıçkırarak ağladım, kendimi tutamadım. boyun kaslarım falan kasıldı, ağzım burnum uyuştu. 1 adım atacak derman kalmadı bacaklarımda, bilmiyorum panik atak mı neyse, çok fena oldum. eşim korktu. aşkım ne olur kendine gel. ağlama ne olur falan dedi. ama o konuştukça nefesim daha da daraldı. sarıldı bana uyuduk sabah yine soğuktu giderken kendine iyi bak dedi, öpmedi sarılmadı.

mesaj attı
-dün akşam çok korktum. hala korkuyorum.
*ben de ona artık yaşamak istemediğimi söyledim.
-beni çok endişelendiriyorsun çok üzüyorsun.
*özür dilerim.
-düzelmeye çalışamaz mısın?

sonra cevap atmadım. aradı.

çooooook uzun yazdım buraya kadar okuyan oldumu bilmiyorum.

bütün bunları paylaşmak istedim. Kim haklı kim haksız diye sorduğum yok. Olayı yaşayan biziz, arada atladığım şeyler de vardır muhakkak. benim sorum, Sizce biz normal mutlu bir çift olabilir miyiz? boşanmalı mıyız?

sende söylemişsin karakterleriniz farklı.anlattıklarına göre biraz barışçıl soğukkanlısın.rahat bir karakterdir.eşinde sanki biraz melankolik gibi geldi bana yani anlattığın kadarıyla. dört ana karakter var canım bence karakterleri anlamalısınız.hem kendini hemde karşındakini olduğu gibi kabul edebiliyorsun.çok kişinin bu bilinç sayesinde boşanmanın eşiğinden döndüğünü biliyorum.sana kitap da tavsiye edebilirim; kişiliğinizi tanıyın-florence littauer.Allah yardımcın olsun,umarım sorunlarınızı aşarsınız.

Canım, ne yazık ki karı koca arasında böyle karakter farklılıkları hatta uçurumları olabiliyor.

Ben de dağınık hatta tembelim ev işi konusunda. Okul, ev işi, eşe zaman ayırma, eşle birlikte film-dizi izleme derken zaten bitiyor insan. Doğal olarak birisinden birisi aksıyor. Titiz kadınlar bunu anlayamaz ama herkes temizlik yapmaya bayılmıyor.

Benim kocam sağolsun temizlik konusunda bana baskı yapmaz. Bulaşığı beraber yıkarız, ev temizliğini beraber yaparız. Sen de eşine, "tek başıma yapamıyorum" de. "Ev için bir şey yapacaksan beni teşvik et, beraber yapalım. Hem böylece ben de eve ısınırım, ev işi yapma alışkanlığım olur. Böylece beraber daha fazla vakit geçiririz" vs de. En azından bulaşık yıkarken sizin yanınızda olsun, muhabbet edin vs.

Diğer sorunlarınıza gelince, eşinizin mükemmelliyetçi bir yapısı var. Herkesin mükemmel olamadığını, insanları değiştirmenin zor olduğunu söyleyin. Tabi ikna olmayacak. Ama bu evliliği yürütmeniz için ikinizden birinizin alttan alması lazım. Şu durumda, baskın kocaya karşı siz alttan alacakmışsınız gibi gözüküyor.

niye yani arkadasim..ben evlenmeden dedim daginik oldugumu diyorsunuz.. e kendiniz diyorsunuz ben evlenmeden biliyordum bu huylarini sorunlarimiz vardi.. tamam iste oda ayni seyi dusunuyor sizin gibi..sizin bile bile geldiginizi dusnuyor,hakli da..bi erkegi evinden sogutan daginik kadindir.. bir suru ornek var biliyorum..
siz kendinizi degistirmeye baslamissiniz..esinizde zamanla degisir..daha yeni evlisiniz durun yahu..
ayrica bazi insanlarin ana karateri hic degismez, baskin dominant insanlar oyle kalir,
benim enistem oyle mesela,lafinin ustune laf kondurmaz, titizdir, herseyi cok inceler gibi gibi.. hic te degismedi..ablam yontemini buldu yasiyorlar kuzu kuzu..

evlenmeden ask vardi.simdi butun buyu bozuldu..evlendiniz..ozlem bitti..gercekleri gormeye basladin..sanirim hepimiz yasadik bu duvara toslama zamanini :) o yuzden ya bu deveyi gudeceksin, ya bu diyardan gideceksin.. ama tabiki deveyi gutmeyi tercih etmelisin..tabi sen bilirsin ama daha cok yeni hersey moralini bozma..biraz sabret..bak bakalim zaman ne gosteriyor..ama yanlis anlama tavsiyem su ki daginik olma.. bu firsati bi erkege verme..adin pasakli kalir sonra..surekli basina kakar..

Son düzenleme:
sahur için yemeği pişirmeye gittiğimde baktım geldi yanıma ocağın altını kapadı. sonra gel dedi. öptü. yemek yapıyorum dedim. sonra yaparsın dedi. anlarsınız devamını :78::KK17:

yani bu adamın derdi benim yemeği erken pişirmem değil kesinlikle lafını dinlemem. aşırı derecede kompleksli olduğunu düşünüyorum. erkeklik kompleksi var. bakalım bi süre ben de sessiz sakin ılımlı laf dinleyen cici bi eş olmaya çalışacağım belki değişir.

hepinize yapıcı eleştrilerinizden dolayı teşekkür ediyorum. :KK70:

sahur için yemeği pişirmeye gittiğimde baktım geldi yanıma ocağın altını kapadı. sonra gel dedi. öptü. yemek yapıyorum dedim. sonra yaparsın dedi. anlarsınız devamını :78::KK17:

yani bu adamın derdi benim yemeği erken pişirmem değil kesinlikle lafını dinlemem. aşırı derecede kompleksli olduğunu düşünüyorum. erkeklik kompleksi var. bakalım bi süre ben de sessiz sakin ılımlı laf dinleyen cici bi eş olmaya çalışacağım belki değişir.

hepinize yapıcı eleştrilerinizden dolayı teşekkür ediyorum. :KK70:

evet canim..aynen bu..sevindim malum duruma :KK9:
erkekler kendilerinin yonetici olmai gerektigini dusunurler..evet bi bakima oyledirler..yani sonucta dinimizinde emiridir.. Allah kelamidir.. benden sonra birine secde etmenizi emredecek olsaydim,kocaniza etmenizi emrederdim diye buyurmus yaradan!!!
kocan sana fiziksel veya psikolojik olarak siddet uygulamiyor ise, huyuna gideceksin.. bi sure sonra vagececektir..tabi huyu geregi kalir bazi seyler ama zamanla sende alisacaksin..
mesela biseyi elestirmeye basladiginda uyyyyy kokacim sinirlenme sekerim hemen hallederim de mesela bakalim o an yumusama oluyormu..
yanlis anlasilmasin,bu kadinin kendini ezdirmesi degildir..tabiki herseyin bir siniri var.. ama birak o kendini patron sansin..
biz bayanlar oyle akilli olmaliyizki,tabiri caizse saman altindan su yurutmeliyiz.. kocalarimiza evet haklisin deyip bildiimizi okumaliyiz..ve tabiki esimizin hali elestirilerinede kulay vermeliyiz..
erkekler poh pohlanmayi ister..bunu ben degil, iliski uzamanlari soyluyor..bi erkek yeterince otorite saglayamadigini dusundugu zaman dahada kabalasir malesef..ama onu sagladigini zannettigi zaman sorunlar aslinda yok olmaya baslar..
nasilki bir cocuk istedigi biseyi elde etmek icin bagirir cagiri sinirlenir,bizde anne olarak onun istedigi seyin yanis oldugunu biliriz ama onun gonlunu ederiz,baska bisey veririrz yada kandirmalik bisey yapariz..erkeklerde aynen boyle aslinda..
umarim hep mutlu olursunuz..:KK54:

evet canim..aynen bu..sevindim malum duruma :KK9:
erkekler kendilerinin yonetici olmai gerektigini dusunurler..evet bi bakima oyledirler..yani sonucta dinimizinde emiridir.. Allah kelamidir.. benden sonra birine secde etmenizi emredecek olsaydim,kocaniza etmenizi emrederdim diye buyurmus yaradan!!!
kocan sana fiziksel veya psikolojik olarak siddet uygulamiyor ise, huyuna gideceksin.. bi sure sonra vagececektir..tabi huyu geregi kalir bazi seyler ama zamanla sende alisacaksin..
mesela biseyi elestirmeye basladiginda uyyyyy kokacim sinirlenme sekerim hemen hallederim de mesela bakalim o an yumusama oluyormu..
yanlis anlasilmasin,bu kadinin kendini ezdirmesi degildir..tabiki herseyin bir siniri var.. ama birak o kendini patron sansin..
biz bayanlar oyle akilli olmaliyizki,tabiri caizse saman altindan su yurutmeliyiz.. kocalarimiza evet haklisin deyip bildiimizi okumaliyiz..ve tabiki esimizin hali elestirilerinede kulay vermeliyiz..
erkekler poh pohlanmayi ister..bunu ben degil, iliski uzamanlari soyluyor..bi erkek yeterince otorite saglayamadigini dusundugu zaman dahada kabalasir malesef..ama onu sagladigini zannettigi zaman sorunlar aslinda yok olmaya baslar..
nasilki bir cocuk istedigi biseyi elde etmek icin bagirir cagiri sinirlenir,bizde anne olarak onun istedigi seyin yanis oldugunu biliriz ama onun gonlunu ederiz,baska bisey veririrz yada kandirmalik bisey yapariz..erkeklerde aynen boyle aslinda..
umarim hep mutlu olursunuz..:KK54:

ah o saman altından su yürütme işini bi öğrensem :KK1:

fiziksel değil ama psikolojik şiddet mağduruyum kesinlikle. hem de hemen hemen hergün :KK43: artık huyuna gideceğim. baktım hala yaranamıyorum. o zaman resti çekeceğim. ne halin varsa gör :KK58:

canim yaaaaa,o kadar sicak ve samimi buldumki yazdiklarini.hic cekinmeden daginik oldugunu bile yazmissin.cogu kadin bunu itiraf etmez.ama sen sen hic kompleks yasamadan herseyi oldugu gibi anlatmissin.esinin dediklerini yap bakalim,ise yarayacakmi.ama son o malum olaydan sonra anladimki,ise yariyor.degilmi?:KK9:yilmadan böyle devam et.belki esin pisman olur,yaptiklarin begenir artik.

canim yaaaaa,o kadar sicak ve samimi buldumki yazdiklarini.hic cekinmeden daginik oldugunu bile yazmissin.cogu kadin bunu itiraf etmez.ama sen sen hic kompleks yasamadan herseyi oldugu gibi anlatmissin.esinin dediklerini yap bakalim,ise yarayacakmi.ama son o malum olaydan sonra anladimki,ise yariyor.degilmi?:KK9:yilmadan böyle devam et.belki esin pisman olur,yaptiklarin begenir artik.

sağol canım :KK70: kocam kkya da taktı. yine o kadın forumuna mı giriyorsun. girmeni istemiyorum. bozuyor seni orası demeye başladı :KK53:

arkadaslarin dedigi gibi yazdiklarin bana da cok icten geldi :KK23: cok cicisin :KK34:

sen simdi zaten bunalimdasindir diye tahmin ediyorum...cunku ben de yurt disina ilk geldigim zamanlar, ozellikle ilk yil, manyak gibi bir seydim...
arkadasim yoktu dogru duzgun, esim tum gun calisiyor eve aksam geliyordu yapayalniz kaliyordum...aslinda ilk yil dil okuluna falan gittim ama yine de bunalimdaydim resmen...
neyse..
esin sen yeni bir hayata alisiyorken senin ustune bu kadar gelmemeli, cok buyuk dusuncesizlik bu...seni anlamasi lazim...
ha bir de yurt disindaki kic kadar dairelerin icinde de ayri bir bunaliyor insan, ben kesinlikle bunalimima bu kucuk evlerin de katkisi oldugunu dusunuyorum. benimkisi de 1+1 kira esyalar bize ait fakat muazzam para gidiyor bu kutudan bozma minicik evlere :KK50:

simdilik cici es rolunu ustlenmissin ama ben sorunlarinizi bunun cozecegini hic dusunmuyorum cunku esinde ben evin patronuyum ne dersem o yapilacak o dinlenecek havasi var anladigim kadariyla...
hadi evin temizligine karismasina neyse diyelim (ki 1 tabaktan ne olacak sanki evi hamambocekleri mi basacak...), namazina ya da camiye gitmene karismasi falan hic cekilecek gibi degil...
bir kere sen dinin gereklilikleri esin icin degil kendin icin ve Allah rizasi icin yerine getiriyorsun, ibadetlerinin muhabbetinin yapilmasi bile yanlis bana gore...esinin karismamasi lazim...
ikincisi ise esin seni namaz kil camiye git diye boyle zorlamaya devam ederse ya onun dedigi gibi inada baslayip yapmazsin ya da ibadetlerinden sogursun sirf esin seni zorladigi ya da sik sik yap diye dile getirdigi icin...

esin cidden ugrasmasi cok zor biriymis, Allah dusmanima vermesin yani :KK53: saka bir yana, ciddi ciddi oturup konusun sorunlarinizi...
hasir alti ettikce daha da buyur sorunlar...

sağol canım :KK70: kocam kkya da taktı. yine o kadın forumuna mı giriyorsun. girmeni istemiyorum. bozuyor seni orası demeye başladı :KK53:

:KK53: sorma benimki de gıcık buraya. eşinin huyuna gidiyormuşsun ne güzel.bunu malesef herkes yapamıyor.sen kendi adına atılması gereken adımı atmışsın.ama eşinin yapması gereken daha çok şey var.ama sorun şu ki bunu nasıl anlatıcaz.erkeklere laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor:KK1: örnek teşkil etmesi açısından söylüyorum.sizin gibi karakterlere sahip çok çift var.mesela okuduğum kitapta kadın eşim üzüm yememi bile eleştiriyodu diyo,düzgün yemiyomuş yuhh:KK50:

arkadaslarin dedigi gibi yazdiklarin bana da cok icten geldi :KK23: cok cicisin :KK34:

sen simdi zaten bunalimdasindir diye tahmin ediyorum...cunku ben de yurt disina ilk geldigim zamanlar, ozellikle ilk yil, manyak gibi bir seydim...
arkadasim yoktu dogru duzgun, esim tum gun calisiyor eve aksam geliyordu yapayalniz kaliyordum...aslinda ilk yil dil okuluna falan gittim ama yine de bunalimdaydim resmen...
neyse..
esin sen yeni bir hayata alisiyorken senin ustune bu kadar gelmemeli, cok buyuk dusuncesizlik bu...seni anlamasi lazim...
ha bir de yurt disindaki kic kadar dairelerin icinde de ayri bir bunaliyor insan, ben kesinlikle bunalimima bu kucuk evlerin de katkisi oldugunu dusunuyorum. benimkisi de 1+1 kira esyalar bize ait fakat muazzam para gidiyor bu kutudan bozma minicik evlere :KK50:

simdilik cici es rolunu ustlenmissin ama ben sorunlarinizi bunun cozecegini hic dusunmuyorum cunku esinde ben evin patronuyum ne dersem o yapilacak o dinlenecek havasi var anladigim kadariyla...
hadi evin temizligine karismasina neyse diyelim (ki 1 tabaktan ne olacak sanki evi hamambocekleri mi basacak...), namazina ya da camiye gitmene karismasi falan hic cekilecek gibi degil...
bir kere sen dinin gereklilikleri esin icin degil kendin icin ve Allah rizasi icin yerine getiriyorsun, ibadetlerinin muhabbetinin yapilmasi bile yanlis bana gore...esinin karismamasi lazim...
ikincisi ise esin seni namaz kil camiye git diye boyle zorlamaya devam ederse ya onun dedigi gibi inada baslayip yapmazsin ya da ibadetlerinden sogursun sirf esin seni zorladigi ya da sik sik yap diye dile getirdigi icin...

esin cidden ugrasmasi cok zor biriymis, Allah dusmanima vermesin yani :KK53: saka bir yana, ciddi ciddi oturup konusun sorunlarinizi...
hasir alti ettikce daha da buyur sorunlar...

aynen evin de etkisi var. ev sahibimi de ayrı bir dert zaten.
çok zor bir insan.

Sahurdan sonra, sorunumuzsa şuydu,
akşamdan beri morali bozuk. arkadaşları iftar daveti vermiş, bizi çağırmamışlar, tesadüfen onların evine gidince öğrendi. evleri 2 sokak ötede.
geçen sefer gitmedik(tartışmıştık yine, sinirle arkadaşının telefonuna bile cevap vermemişti iftar saati aradıklarında) o yüzden çağırmamışlardır dert etme dedim.
herkesi çağırmışlar beni nasıl çağırmazlar diye akşamdan beri onu düşünüyormuş. ben de üzüldüm üzülmesine tüm samimiyetimle teselli ettim. bana sen sevin işte zaten arkadaşlarımı sevmiyosun gitmek istemiyordun artık hiç gitmeyiz. mutlu ol diye laf soktu. sonra niye böyle konuşuyorsun ben elimden geleni yapıyorum sana uyum sağlamak için, kaç gündür arkadaşlarını iftara çağıralım demiyor muyum dedim. sonra diğer konuya atladı.

annemi de aramıyorsun.ablamla zaten iletişimi kestin.
annesini ayda 3-4 kere arıyorum, çünkü konuşacak bişey bulamıyorum.
-aramayı ben de istiyorum ama ben böyle bi insanım, kendi annemden başka kimseyi aramam. babamı bile aramıyorum. çünkü nasılsın faslından sonra konu bitiyor. ee, ee daha daha, daha daha faslı giriyor. teyzelerimi, kardeşlerimi, arkadaşlarımı hiç kimseyi aradığımı gördün mü?
-annem teyzelerinden vs. önce gelir artık benimle evlisin.kendiliğinden araman gerekir. ben söylemedikçe aramıyorsun. annenle ablanla konuşmayı seviyorum diyorsun ama sadece lafta. söylerken güzel ama icraat yok.
-son 3 aradığımda annen bana karşı soğuktu. eskisi gibi değildi. sanki benimle konuşmak istemiyor gibiydi.(annesi benimle konuşurken odadakilerle konuşmaya devam ediyor, eskiden hitap tarzı daha sıcaktı. gülüyor falan telefonda ben sanki kendi kendime konuşuyor gibi oluyorum bazen.)
-öyle bişey yok. ben 2 günde 1 arıyorum hep seni soruyor.
-böyle yaparak beni onlardan da uzaklaştırıyorsun. herşeyi ödev gibi yapmamı istiyorsun.

sonra arkasını döndü yattı. sabah da hiç bişi demeden gitmiş işe. kısacası, eşimle bitmek bilmeyen sorunlarımız :KK36:

:KK53: sorma benimki de gıcık buraya. eşinin huyuna gidiyormuşsun ne güzel.bunu malesef herkes yapamıyor.sen kendi adına atılması gereken adımı atmışsın.ama eşinin yapması gereken daha çok şey var.ama sorun şu ki bunu nasıl anlatıcaz.erkeklere laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor:KK1: örnek teşkil etmesi açısından söylüyorum.sizin gibi karakterlere sahip çok çift var.mesela okuduğum kitapta kadın eşim üzüm yememi bile eleştiriyodu diyo,düzgün yemiyomuş yuhh:KK50:

yok benim kocam o kadar değil heralde. değildir yani, değildir di mi?:KK37:

eşim kkya girme aldatan kocaları okudukça paranoyak oluyorsun diyordu. çok eskiden beri giriyorum kkya. kimsenin özel hayatı seni ilgilendirmez okuma falan. facebook a da ifrit. facebook sırf milletin gövde gösterisi ne gerek var diyor.

ahahah çok güldüm :))

yuh mu? bu çok extrem birşey mi ki? ben bu sebepten çekirdek yiyemiyorum evde be üzüm ne ki.. üzüm dediğin bir yazın yenilir.. çekirdek öyle mi? yaz-kış tv izleyicisinin dostudur.. benim kocam olacak da çekirdek yememden rahatsız oluyordu, yiyemiyorum onun yanında.. diyalogumuzu yazayım:

-nasıl çekirdek yiyosun sen öyle, ıyykk böykk!
-:KK53: nası yaniii?? herkes nasıl yiyosa öyle yiyorum??
-hayır sen yerken çok garip bir ses çıkıyor.. düzgün ye!
-ne içtin sen? kafan yerinde mi? çekirdek budur, böyle de yenir.
-o zaman yeme bundan sonra benim yanımda!
-vuu, paşa emir buyurdu!
-sen sevmiyosun diye ben gaz çıkartmıyorum senin yanında ama?
-gaz çıkarmak vs çekirdek yemek.. hmm anlamlı bir mukayese..
-tamam sen çekirdek yerken, benim de geğirme hakkım olur en azından o zaman.. her ikisinin de sesi rahatsız ediyor sonuçta..
-çekirdek benim için bitmiştir; daha da çekirdek yemem!

yuh mu? bu çok extrem birşey mi ki? ben bu sebepten çekirdek yiyemiyorum evde be üzüm ne ki.. üzüm dediğin bir yazın yenilir.. çekirdek öyle mi? yaz-kış tv izleyicisinin dostudur.. benim kocam olacak da çekirdek yememden rahatsız oluyordu, yiyemiyorum onun yanında.. diyalogumuzu yazayım:

-vuu, paşa emir buyurdu!
-tamam sen çekirdek yerken, benim de geğirme hakkım olur en azından o zaman.. her ikisinin de sesi rahatsız ediyor sonuçta..

hahah. dizi gibi diyoloğunuz var

-vuu, paşa emir buyurdu!

ahh bu erkekler:KK50: üzüm yeme,çekirdek yeme:44: kitaptaki eleştiri çok teknikti ondan ağzım açık kaldı.kadın rastgele üzüm tanelerini koparıp yiyomuş,öyle olmazmış küçük salkımlar halinde koparıp yenmeliymiş.:KK52::KK52: aslında mantıklı:44:

yok benim kocam o kadar değil heralde. değildir yani, değildir di mi?:KK37:

eşim kkya girme aldatan kocaları okudukça paranoyak oluyorsun diyordu. çok eskiden beri giriyorum kkya. kimsenin özel hayatı seni ilgilendirmez okuma falan. facebook a da ifrit. facebook sırf milletin gövde gösterisi ne gerek var diyor.

:KK1::KK1: evet,aslında haksız sayılmazlar.hiç huyum değildir adamın telefonunu kurcalamaya başladım,maillerine bakıyorum:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: sahurda yaşadığınızı da okudum da bence eşinin tavrı aslında kendisini daha fazla rahatsız ediyor.hassas,ince fikirli,titiz.iyi hoş da karşısından da aynısını beklemese.böyle yaşamak çok zor bence sürekli birileri sana kasti olarak yanlış yapıyormuş gibi:KK50: dediğim gibi eşinin seni olduğun gibi kabullenmesi lazım,sen çünkü onun istediklerini yapsanda yetmez ki,sürekli başka şeyler bulur takıcak.ama bir insana hatasını anlatmaktan zor hiçbişey yok.gel de çık işin içinden:44::44::44: Allah yardımcın olsun canım..

:KK60:benim esimde ayni seyi demisti bana ama ben girmeyi birakmadim valla.erkeklere göre suc hep bizdedir ya,onlar süt cikma ak kasik,hatasizlar günahsizlar ya.bu yüzden etrafimizdaki hayatimizdaki herseyin bizi bozduklarini düsünüyorlar.sen dinliyormus gibi yap.o olmadigi zaman girer bakarsin buraya.yani sözünü dinliyorum imaji ver adama,ama sen yine bildigini okursun:KK34:

X