Eşimle görüşemiyoruz

Sana kaldı zaten kalbimizin karası beyazı . Polisle askerle evlenmeye gelince koştur koştur uçarak gidiyorsunuz o zaman kulfetini de çeneni kapatıp çekeceksin akıl fikir almayacaksin çok bilmiş ani olsun diye çocuk doğuran kadına bak bizi eleştiriyor
Eleştirmiyorum. Bu zamana kadar kimse haddini ogretmemis galiba onu öğretiyorum.

Eşimle 3 yılda sadece bi kaç ay görüştük üzülüyorum diyen sen, bebek istiyorum diyende sen. Tek başına bebek büyütebilecek psikolojide olmadığını hala ısrarla söylüyorum. O çocuğa yazık değil mi? Neymiş eşine bişey olursa hatırası kalsınmış. Bunun yanlış olduğunu söyleyince gelmiş had dersleri veriyor küçük hanım :)
Yorum yaparken kimse sana sormayacak, doğruları kaldıramıyorsan konu açmayacaksın.

Son düzenleme:
Eşimle 3 yılda sadece bi kaç ay görüştük üzülüyorum diyen sen, bebek istiyorum diyende sen. Tek başına bebek büyütebilecek psikolojide olmadığını hala ısrarla söylüyorum. O çocuğa yazık değil mi? Neymiş eşine bişey olursa hatırası kalsınmış. Bunun yanlış olduğunu söyleyince gelmiş had dersleri veriyor küçük hanım :)
Yorum yaparken kimse sana sormayacak, doğruları kaldıramıyorsan konu açmayacaksın.
Size bu yanlış ya da doğru mu diye sormadım. Size bu konuda biseyl sormadım asker eşleri bu durumla nasıl çıkıyor onu sordum. Sen kimsin ki bu konuda yorum yapacaksın bana

Hatıra ne demekse? Sanki çiçek kurutuyor hatıra kalıyor.
İnsan yetiştirmeyi ne kadar kolay sanıyor bazıları şaşırıyorum

Şikayet etmiyorum. Derdimi paylaşılıyorum ben eşimle evlendiğim zaman eşim ülke içinde görevliydi onunla beraber bende o şehre gittim. Sonradan sınır dışına görevlendirildi bende kendi ailemin olduğu şehre geldim onlara yakın Bi yere yerleştik. Bilmeden konuşanları anlamıyorum.
Neyini bilmeyeceğiz,asker biriyle evleniyorsanız bu tür şeyleri göze almak zorundasınız.Ne zaman nereye gönderecekleri belli olmuyor.Benim bir arkadaşım neredeyse yalnız başına büyüttü çocuklarını.

Siz beni anlayamazsınız her gün acaba bu gün kötü bir haber alır mıyım diye düşünen benim. Onun gülüşünü sonsuza kadar kaybetmek istemiyorum çocuğum ondan bana emanet olacak yaşama nedenim olacak. Eşim de çocuk çok istiyor. Babasını kaybetti geçtiğimiz sene onun adını koyalım diye karar bile verdik.

Siz beni anlayamazsınız her gün acaba bu gün kötü bir haber alır mıyım diye düşünen benim. Onun gülüşünü sonsuza kadar kaybetmek istemiyorum çocuğum ondan bana emanet olacak yaşama nedenim olacak. Eşim de çocuk çok istiyor. Babasını kaybetti geçtiğimiz sene onun adını koyalım diye karar bile verdik.
Doğru haklısınız anlayamam anlamaya çalışabilirim ama “çocuk yaşama nedenim olacak” cümlesi aslında sırf kendinizi duygularınızı düşündüğünüzden ego kaynaklı kısaca…
O çocuk hep yarım büyüdüğünde veya biraz aklı erip size isyan ettiğinde ne hissedeceksiniz?
Babasız büyümeyi kolay sanıyorsunuz sizin anlamadığınız kısım da burası işte, şimdiden bir çocuğu yarım bırakmayı düşünüyorsunuz sırf kendi duygularınız uğruna…
Eşiniz uzman çavuş falansa çoğu dünyalığını yapıp istifasını veriyor üst rütbeyse zaten lojmana vs geçersiniz hayati anlamda daha garantideler hem

ohooo siz kocanizin hatirasi olarak istiyorsunuz (allah korusun, ayrilmayin hicbir nedenle ınsallah) kocaniz babasini hatirlatsin istiyor, boyle olur mu beya

Eğer burdaki cümleleri yoruldum vs gibi yani esinizede telefonda söylüyorsaniz kusura bakmayın ama siz henüz yeteri kadar olgun değil ve askeri eşi olacak kadar güçlü bı karakter değilsiniz.Her görevin bı sonu var şuan çocuk yapamıyoruz die sizlanmak yerine hayırlısıyla görevini tamamlayıp gelmesini bekleyin.Dogum günüm de yok bayramda yok şu zmn yok die hiç sızmadim tam 12 yıldır 6 Şubat'ta büyük depremde iki çocukla bı basimaydim çocukları alıp çıktım gecenin bir vakti yağmur fırtına biri bebek biri 10 yaşında sadece bana seni seviyorum diye mesaj attı eşim neden biliyor musunuz acaba mesajımı gorecekmi ne durumda evden çıktımı ya uyuyarsa ya depremi duymadiysa korkutmayim diye tabi ben mesaja bakmadan o koyulmuş yola eve doğru ben indim güvenli bölgeye geçtim ve arayıp çocuklarda bende iyiyiz diyip yerimi söyledim geldiğin de ilk dediği şey seninle gurur duyuyorum oldu.Korkunc bir olayı bukadar iyi yonettigin için çocuklarla bu kadar sakin kalıp gerekeni yaptığın için gurur duyuyorum dedi.Yani demem o ki polis asker esiysen eğer sizlanmak yorulmak yok!!!

Çocuk pilli oyuncak değil herhangi birine oyalanma sebebi olamaz. Vatana insan yetistireceksiniz aklı fikri duyguları var. Karşınıza geçip bu düşüncenin hesabini sorsa ne cevap vereceksiniz? Anlamayacak mi, farklılığı hissetmeyecek mi zannediyorsunuz?

Sizin gerçekten psikolojiniz bozulmuş anı olsun diye çocuk mu yapılır, ne kadar bencilsiniz. Eğer anaç biri olsaydınız önce kendinizi değil evladınızı düşünürdünüz sırf yaşama nedeniniz olsun diye sırf teselli için dünyaya gelmiş bir bebek olmayı kim ister? Siz güçsüzseniz bu konuda gelişin önce çocuk sizin terapiniz desteğiniz falan olmayacak daha doğmamış çocuğa üzülüyoruz sizin yüzünüzden

Görevde olan adama telefonda dert söyleyip destek beklenmez yalnız. Aksine iyiyim denir ki adamın aklı sende kalmasın. Allah korusun o düşünceyle dikkati dağılır, bir şey olur.
Geçen yıl depremde sevgilim deprem bölgesine gönderildi mesleği dolayısıyla. Sınırlı bir süreydi ama çok tedirgin olmuştum. Ona bir şey olur diye ödüm kopmuştu. Ama yine de yansıtmadım, hoş tutmaya gayret ettim, neşelendirdim.
Bunun dışında normal olarak yaşınız da küçük biraz olgunlaşmanız gerekiyor bence de. Yazış tarzınızdan bile anlaşılıyor.
Size vereceğim tek tavsiye aklınıza ilk düşeni yapmayın, söylemeyin. Birkaç kere düşünün yapmadan, olur mu?
Dünyaya biraz daha geniş bakın. Şu ana değin yazdıklarınızdan anlaşıldığı üzere pencereniz biraz dar.
Her neyse, umarım iyi olursunuz.

Siz benim ne düşündüğümu bilemezsiniz. Benim eşim sınır dışında görevli TV de her şehit haberi gördüğümde neler yaşadığımı bilemezsiniz. Eğer ona bisey olursa ondan bana hatıra kalacak baktıkça omu hatırlayacağım biri olsun istiyorum yanımda. Oyuncak olmadığını da biliyorum.
Baktıkça onu hatırlayacağım biri olsun yanımda diyene kadar size üzülmüştüm. Bebekler anı defteri değildir. Duygusal yoksunluğunu bebekle tamamlayamazsınız. İnsan bea o. İlerde büyüyecek birey olacak, birde erkek olursa sizin yüzünüzden bireyde olamayacak. Duygusal eksikliklerinizi bebekle kapatmayın ya.

Merhaba kızlar, benim eşim asker maalesef sürekli göreve gidiyor yaklaşık 3 yıldır evliyim ama toplamda ne kadar gördün diye sorarsanız belli sadece Bi kaç aya denk gelir. Düşünün bebek istiyoruz ama Bi türlü günleri değerlendirme imkanımız olmadi. Bu durum artık beni yormaya başladı, Bi kaç aydır hem hormonal hemde psikolojik sıkıntılar yaşıyorum. Eşim telefonla bana destek olmaya çalışıyor ama bu artık bana yeterli gelmiyor bende eşimin omzuna başımı koyup derdimi anlatmak istiyorum. Bazı geceler ağlıyorm, omu çok seviyorum ama daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum. Asker eşi olanlar bu durumla nasıl baş ediyorsunuz
Ahh ah yılın 8 ayı göreve giderdi eşim.bende minnacık çocukla evde kalırdım oğlan babasını her gördüğünde ağlar izin bitimine doğru alışır sonra geri ayrılırdı çok zor günlerdi şuan beraberiz çok şükür batıda oluyor bu sıkıntı doğu görevi olduğu için

Asker eşi değilim ama sizi az çok anlayabiliyorum. Ama maalesef yapacak bişey yok eşinizin mesleği bu. Size "madem öyle evlenmeseydin ozaman" diyemicem çünkü çocukluktan beri seviyormuşsunuz birbirinizi bugüne kadar ayrılmadan gelmeyi başardıysanız bağlarınız çok kuvvetli demektir :) Bunalmışsınız anlayabiliyorum ama görev süresi dolana kadar idare edeceksiniz mecbur eşiniz ve kendinizin iyiliği için metanetli ve sabırlı olmanız gerek yoksa ikinizde yıpranırsiniz. Ayrıca çocuk yapma konusunda arkadaşlara katılıyorum yurt dışı görevinin bitmesini bekleyin bence. Çünkü gerçekten çocuklu hayat apayrı bişey sadece temel ihtiyac, oyun ,ilgi ile bitmiyo gün geliyor hasta oluyor yanında birini arıyorsun veya gün geliyor çok bunalıyorsun sürekli bebekle ve ev işleriyle uğraşmakla,her şeye yetişememekle yine birini arıyorsun yanında . Emin ol çocuk olduktan sonra "şuan yanımda olsa keşke"lerin daha çok artacak. Oyuzden şimdilik çocuk fikrini ertelemeni ve kendine rutinin dışında bı ilgi alanı edinmeni öneririm.🌸

İşte bu kafalarla çocuk yapanların çocukları da adliyeleri karakolları hastaneleri okulları gereksiz doldurup meşgul ediyor . Polisi hakimi savcıyı öğretmeni doktoru illallah ettiriyor

X