Eşimle görüşemiyoruz

Eşiniz uzaktayken çocuk yapmayın. Hamilelikte kime nazlanacaksınız. Bebek doğacak doğuma gelip gidecek. Bebekle tek kalacaksınız. Biraz mantıklı hareket edin

Görevde olan adama telefonda dert söyleyip destek beklenmez yalnız. Aksine iyiyim denir ki adamın aklı sende kalmasın. Allah korusun o düşünceyle dikkati dağılır, bir şey olur.
Geçen yıl depremde sevgilim deprem bölgesine gönderildi mesleği dolayısıyla. Sınırlı bir süreydi ama çok tedirgin olmuştum. Ona bir şey olur diye ödüm kopmuştu. Ama yine de yansıtmadım, hoş tutmaya gayret ettim, neşelendirdim.
Bunun dışında normal olarak yaşınız da küçük biraz olgunlaşmanız gerekiyor bence de. Yazış tarzınızdan bile anlaşılıyor.
Size vereceğim tek tavsiye aklınıza ilk düşeni yapmayın, söylemeyin. Birkaç kere düşünün yapmadan, olur mu?
Dünyaya biraz daha geniş bakın. Şu ana değin yazdıklarınızdan anlaşıldığı üzere pencereniz biraz dar.
Her neyse, umarım iyi olursunuz.
Eşime dert söylediğimi nereden çıkardınız ona hiç bir şey belli etmiyorum bu konuda, sadece menstural döngum bozuldu onun hakkında bilgi veriyorum doktor ne dedi ne yapmamız gerek gibisinden bunlari da onunla konuşmayacaksam kime anlaticam. Sadece kendim problem yaşamıyorum ki annesi her gün bana dertleniyor ya bisey olursa diye ben zaten psikolojik olarak yıpranmış onun derdi de bana yükleniyor. Kendimimi telkin edeyim onunla mı ilgileneyim ya da hiç bir şey bilmeden oturduğu yerden o zaman evlenmeseydin diyen aklı evellerle mi uğraşayım

Asker eşi değilim ama sizi az çok anlayabiliyorum. Ama maalesef yapacak bişey yok eşinizin mesleği bu. Size "madem öyle evlenmeseydin ozaman" diyemicem çünkü çocukluktan beri seviyormuşsunuz birbirinizi bugüne kadar ayrılmadan gelmeyi başardıysanız bağlarınız çok kuvvetli demektir :) Bunalmışsınız anlayabiliyorum ama görev süresi dolana kadar idare edeceksiniz mecbur eşiniz ve kendinizin iyiliği için metanetli ve sabırlı olmanız gerek yoksa ikinizde yıpranırsiniz. Ayrıca çocuk yapma konusunda arkadaşlara katılıyorum yurt dışı görevinin bitmesini bekleyin bence. Çünkü gerçekten çocuklu hayat apayrı bişey sadece temel ihtiyac, oyun ,ilgi ile bitmiyo gün geliyor hasta oluyor yanında birini arıyorsun veya gün geliyor çok bunalıyorsun sürekli bebekle ve ev işleriyle uğraşmakla,her şeye yetişememekle yine birini arıyorsun yanında . Emin ol çocuk olduktan sonra "şuan yanımda olsa keşke"lerin daha çok artacak. Oyuzden şimdilik çocuk fikrini ertelemeni ve kendine rutinin dışında bı ilgi alanı edinmeni öneririm.🌸
Teşekkür ederim. Kaç gündür çok doluyum tek istediğim böyle nazik tavsiyelerle dolu bir destekti. İnsanlar anlamadan bilmeden konuşmayı çok seviyor ben onu tanıdığımda bana kardeşinin tokasini çalıp veren kısa pantolonlu bi çocuktu. Hem ben hem annesi dönmesi için çok dil döküyoruz ama onun kafasında vatana borcu henüz ödenmedi. Bazen gurur duyuyorum bazen de kızıyorum ona ama yapacak bisey yok saygı duyuyorum bu zamana kadar her şeyinde yanında oldum olmaya devam edeceğim

İşte bu kafalarla çocuk yapanların çocukları da adliyeleri karakolları hastaneleri okulları gereksiz doldurup meşgul ediyor . Polisi hakimi savcıyı öğretmeni doktoru illallah ettiriyor
Asgari ücretle dört çocuk sahibi aileyi dün okudum bugün bu…
Aşksa bile yaşadığın aşka saygı duy neden hemen çocuk? Ne bu üreme telaşı? Neyin hatırası?
Bir kedi köpek sahiplenmeden önce bile uzun süre düşünüyor insan

Merhaba kızlar, benim eşim asker maalesef sürekli göreve gidiyor yaklaşık 3 yıldır evliyim ama toplamda ne kadar gördün diye sorarsanız belli sadece Bi kaç aya denk gelir. Düşünün bebek istiyoruz ama Bi türlü günleri değerlendirme imkanımız olmadi. Bu durum artık beni yormaya başladı, Bi kaç aydır hem hormonal hemde psikolojik sıkıntılar yaşıyorum. Eşim telefonla bana destek olmaya çalışıyor ama bu artık bana yeterli gelmiyor bende eşimin omzuna başımı koyup derdimi anlatmak istiyorum. Bazı geceler ağlıyorm, omu çok seviyorum ama daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum. Asker eşi olanlar bu durumla nasıl baş ediyorsunuz
göremediğiniz adamdan çocuk yapıp sonra da çocuğa tek başınıza mı bakacaksınız 🙄
iki kişiyken bile çok zor bi bebeğe bakmak. iyi düşünün bence, daha yerleşik bi düzene geçtiğinizde düşünmenizi tavsiye ederim çocuğu.

Asgari ücretle dört çocuk sahibi aileyi dün okudum bugün bu…
Aşksa bile yaşadığın aşka saygı duy neden hemen çocuk? Ne bu üreme telaşı? Neyin hatırası?
Bir kedi köpek sahiplenmeden önce bile uzun süre düşünüyor insan
Maddi açıdan hiç bir sıkıntımız yok. Eşim şuan işini bırakıp yanıma gelse benim maaşım bile bize yeterde artar. Banka da hesap açtık 1 ay benim maaşımı Bi ay onun maaşını hiç dokunmadan oraya koyuyoruz. Oturduğumuz ev eşimin ailesinin bize hediyesi hem kendi ailem hemde eşimin ailesi ile aynı mahalledeyim. Kendime ait arabam var. Eşimin de aynı şekilde. Ben hemen çocuk yapacağım demedim zaten düşünüyorum dedim.

Siz benim ne düşündüğümu bilemezsiniz. Benim eşim sınır dışında görevli TV de her şehit haberi gördüğümde neler yaşadığımı bilemezsiniz. Eğer ona bisey olursa ondan bana hatıra kalacak baktıkça omu hatırlayacağım biri olsun istiyorum yanımda. Oyuncak olmadığını da biliyorum.
sizi yargılamak istemiyorum yanlış anlamayın, zor birşey yaşıyorsunuz ama bebek bakımı kolay değil. babasız büyütüyorum(boşandık yaşıyor ama varlığı yokluğu ile bir) ve bu gerçekten dünyanın en zor şeyi diyebilirim. tabi karar size kalmış ama Allah korusun o bebek babasız büyümek zorunda kalabilir dediğiniz gibiyse. bilmiyorum ben sizin bakış açınıza katılmıyorum ama siz bilirsiniz tabi.

Berbat bir akıl tutulmasi berbat ötesi berbat . Çocuk denilen şey bir anıt vazo değil ölmüş bir babayı hatirlatacak. Senin gibi kafaya düşen çocuğun haline çok acırım. Cahil değil zır cahilsin
Niye böyle yorum yazıyorsunuz çok kalp kırıcı. Kimin ne yaşadığını ne hissettiğini ne istediğini bilemeyiz ve kararını da veremeyiz. Çok ayıp zır cahil falan hiçte cahil değil. Bir insanın sevdiği adamdan eşinden evlat edinmek istemesi kadar doğal bir durum yok. Evet şartları çok zor ama yalnız bir kadın gayette evlat yetiştirebilir onu kaliteli büyütebilir eğitebilir mesleği varmış. Anı olsun diye istemiyordur elbette başınıza hiç gelmemiş bir şey için ahkam kesmek yermek aşağılamak ne kadar doğru bir durum? Sizin o zır cahilsin lafınızdan geriye size ne kalır bu tutumunuzdan dolayı? Hanfendiyi banlatmışsınız ama sizinde banlanmanız lazım baya tahrik edici bir üslup bu.. kusura bakmayın ama böyle

Niye böyle yorum yazıyorsunuz çok kalp kırıcı. Kimin ne yaşadığını ne hissettiğini ne istediğini bilemeyiz ve kararını da veremeyiz. Çok ayıp zır cahil falan hiçte cahil değil. Bir insanın sevdiği adamdan eşinden evlat edinmek istemesi kadar doğal bir durum yok. Evet şartları çok zor ama yalnız bir kadın gayette evlat yetiştirebilir onu kaliteli büyütebilir eğitebilir mesleği varmış. Anı olsun diye istemiyordur elbette başınıza hiç gelmemiş bir şey için ahkam kesmek yermek aşağılamak ne kadar doğru bir durum? Sizin o zır cahilsin lafınızdan geriye size ne kalır bu tutumunuzdan dolayı? Hanfendiyi banlatmışsınız ama sizinde banlanmanız lazım baya tahrik edici bir üslup bu.. kusura bakmayın ama böyle
Hanımefendi lütfen ... Kadın hakları savunuculugu yapicam diye lütfen sacmalamayin. Neyi savunuyosunuz ? Kocam ölürse clcugum bana anı kalsın düşüncesine verdiğim cevabın nesi kırıcı . Etmeyin gözünüzü seveyim ya

Hanımefendi lütfen ... Kadın hakları savunuculugu yapicam diye lütfen sacmalamayin. Neyi savunuyosunuz ? Kocam ölürse clcugum bana anı kalsın düşüncesine verdiğim cevabın nesi kırıcı . Etmeyin gözünüzü seveyim ya
Yoo savunuculuk yapmıyorum evet haklısınız çocuk konusu hop oldu bitti bir mevzu değil ama üslubunuz çok kırıcı gerçekten psikolojisini üzüntüsünün derecesini nasıl bi buhran yaşadığını biz bilemeyiz. Asker biriyle evlenirken on kere düşünmeli insan ben yapamazdım şahsen ama demekki yapamamış o düşünmeyi.. üzmeden yorum yapmak daha iyi olur neticede insanız kimse ilerde başına geleceği bilemez. :/

Niye böyle yorum yazıyorsunuz çok kalp kırıcı. Kimin ne yaşadığını ne hissettiğini ne istediğini bilemeyiz ve kararını da veremeyiz. Çok ayıp zır cahil falan hiçte cahil değil. Bir insanın sevdiği adamdan eşinden evlat edinmek istemesi kadar doğal bir durum yok. Evet şartları çok zor ama yalnız bir kadın gayette evlat yetiştirebilir onu kaliteli büyütebilir eğitebilir mesleği varmış. Anı olsun diye istemiyordur elbette başınıza hiç gelmemiş bir şey için ahkam kesmek yermek aşağılamak ne kadar doğru bir durum? Sizin o zır cahilsin lafınızdan geriye size ne kalır bu tutumunuzdan dolayı? Hanfendiyi banlatmışsınız ama sizinde banlanmanız lazım baya tahrik edici bir üslup bu.

Yoo savunuculuk yapmıyorum evet haklısınız çocuk konusu hop oldu bitti bir mevzu değil ama üslubunuz çok kırıcı gerçekten psikolojisini üzüntüsünün derecesini nasıl bi buhran yaşadığını biz bilemeyiz. Asker biriyle evlenirken on kere düşünmeli insan ben yapamazdım şahsen ama demekki yapamamış o düşünmeyi.. üzmeden yorum yapmak daha iyi olur neticede insanız kimse ilerde başına geleceği bilemez. :/
Söz konusu bir çocuğun doğumu gelişimi büyümesi mutluluğu ve psikolojisi olunca üzgünüm ama dilimi yumusatamam. Üzerine de size haddinizi bildiriyorum derse hepten kırıcı olurum . İsteyen elli adet doğurur kimsenin şeyine bekçilik yapıp kilit vurup konusamayiz . Ama konu ile alakalı bir düşünce isterse malesef durum Allahlik bir kafa

Söz konusu bir çocuğun doğumu gelişimi büyümesi mutluluğu ve psikolojisi olunca üzgünüm ama dilimi yumusatamam. Üzerine de size haddinizi bildiriyorum derse hepten kırıcı olurum . İsteyen elli adet doğurur kimsenin şeyine bekçilik yapıp kilit vurup konusamayiz . Ama konu ile alakalı bir düşünce isterse malesef durum Allahlik bir kafa
Normalde aklı başında bir insanın şöyle düşünmesi lazım. Babasız ben çocuk büyütürüm tamam da bakalım o çocuk bundan mutlu olacak mı? Ne hakkım var ona bunu yaşatmaya, sırf üremek istiyorum diye ona böyle bir hayat sunmak haksızlık değil mi?

Madem bu kadar bıçak sırtı bir mesleği var, şartlar iyileşene kadar, en azından yurda dönene kadar düşünmemeli bile çocuk işini. Resmen bencillik bu. kedisininbitanesi_ kedisininbitanesi_

Normalde aklı başında bir insanın şöyle düşünmesi lazım. Babasız ben çocuk büyütürüm tamam da bakalım o çocuk bundan mutlu olacak mı? Ne hakkım var ona bunu yaşatmaya, sırf üremek istiyorum diye ona böyle bir hayat sunmak haksızlık değil mi?

Madem bu kadar bıçak sırtı bir mesleği var, şartlar iyileşene kadar, en azından yurda dönene kadar düşünmemeli bile çocuk işini. Resmen bencillik bu. kedisininbitanesi_ kedisininbitanesi_
Bu kafaya birşey anlatamazsiniz. Kendi kendimize konusuyoruz işte .

Size bu yanlış ya da doğru mu diye sormadım. Size bu konuda biseyl sormadım asker eşleri bu durumla nasıl çıkıyor onu sordum. Sen kimsin ki bu konuda yorum yapacaksın bana
Daha şimdiden kötü şeyler düşünüp "eşime bir şey olursa ..." gibi şeyler düşünüyorsun. Tamam bu konuda endişen anlaşılabilir. Amaa hatıra olsun diye çocuk sahibi olunmaz. Bu nasıl bir kafa!?

Allah korusun eşin vefat etse, sen de kucağınla bebekle kalakalsan kolay bir şey mi bu? Çocuk ömür boyu babasız olacak. Ve bu yüzden hep bir eksik hissedecek. Kim bilir kaç türlü zorluk, travma yaşayacak. Tek başına çocuk büyütürken hele de babasız çocuk büyütürken hiç mo zorlanmayacak mısın? Eminim o zamanlarda senin de psikolojik desteğe ihtiyacın olur.

Çocuğun " herkesin babası var, benim neden yok?" diye sorunca " sen bana ondan hatırasın" diyip ağlayacak mısın? Ne kadar saçma olur.

Ülkede bir sürü asker , polis eşi var. Herkes bunu bilerek evleniyor . Kimin ne zaman vefat edeceğini belli olmaz . Ama sen çocuğa hatıra gözüyle baktığın için bunları yazdım.

yav muhasebecinin türkiye ortalamasında geliri ne kadar çok üstünde olabilir ya :KK70:
Bana da hiç inandırıcı gelmedi. Sadece onun maaşı bile yetermiş rahat rahat geçinmelerine. Uzman çavuşluk gariban mesleği, evleneceği kız da maksimum ne kazanabilir ki 🥹

Bana da hiç inandırıcı gelmedi. Sadece onun maaşı bile yetermiş rahat rahat geçinmelerine. Uzman çavuşluk gariban mesleği, evleneceği kız da maksimum ne kazanabilir ki 🥹
Hayır suan zaten ulke ekonomısı belli yani en iyileri bile o kadar kazanamıyorken muhasebeci ne kadar alabilir yani :KK70:
belkide calısmıyor bile.

Çocuğun " herkesin babası var, benim neden yok?" diye sorunca " sen bana ondan hatırasın" diyip ağlayacak mısın? Ne kadar saçma olur.

sana saçma bana saçma ama ülke insanı dramayı ve drama yaratmayı seviyor.
Şu yazdığın replikten iki sezonluk dizi çıkar mesela…
Daha söze başlarken siz benim ne yaşadığımı anlayamazsınız diyen biri net arabesk ruhludur.
Çocuk yetiştime işi olgunluk gerektirir

X