Eşimle tüm sorunlarimizi hallettik ama ailesine nasil davranacagimi bilmiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Düğün bitti yemekler yendi (esimin kurbanda kendi kestigi eti sulalesine yedirdi bize danismadan benim ailemi bile cagirmadi. O konuda da patavatsizliklarini sindiremiyorum) dugunde takilanlari saycakmisiz bize geleceklermis. Cayi koyun geliyoruz 1 saate dediler. Sulalesini gonderip gelecek yani. Gece 1 e kadar para saydik.
Tatlım alttan mı alacaksın hala?Eşimin hatrı demişsin de ne hatrı?Madem eşin farkında artık onunla ilgili bir şey yok demektir. Kapat kapını muhatap olma ne halleri varsa görsünler artık para mı sayarlar koyunları mı bırak naparlarsa yapsınlar.

Tatlım alttan mı alacaksın hala?Eşimin hatrı demişsin de ne hatrı?Madem eşin farkında artık onunla ilgili bir şey yok demektir. Kapat kapını muhatap olma ne halleri varsa görsünler artık para mı sayarlar koyunları mı bırak naparlarsa yapsınlar.
Ya yemin ederim boyle olunca da cok uzuluyorum. Ben evlenirken hep dedim kendi ailemden ayirmicam diye. Ama oyle olmadi

Ya yemin ederim boyle olunca da cok uzuluyorum. Ben evlenirken hep dedim kendi ailemden ayirmicam diye. Ama oyle olmadi
Mecburen mesafe koycam
Eşini üzersen de üz,üzdüğüne saysın. Kendinizi bu kadar ezdirmeyin yahu.
Aslinda ben daha cok ezdim. Esim uzuldugu zaman kitleniyor. Kalbi sıkışmaya başliyor. Nefes alamiyor. Bisey olacak diye korkuyorum o zaman a vicdan azabi cekiyorum.

Gorucu usulu evlendik biz. Ama sevdik birbirimizi. Herkes cok iyi insanlar söyle böyle diyince aldandim. Ama evlendikten sonra fark ettim herkesle uzaktan iyiler. İyi diyen kimseyle gidip gelmleri bile yok. Sinirlerim bozuldu artik.

Babannenin esi yapmis zamaninda iste

Hem onların evinde oturup, hem onları kötülersen, bu işin sonunda kötü insan sen olursun. Madem 5 sene durmak zorundasın, o zaman mecbur biraz görmeyip - biraz duymaman gerekir.
Burada yazdığın gibi eşine karşı sürekli annesini kötüleme mesela. Sinsi , iki yüzlü vs sözler bir süre sonra gerçekten öyle olsa da sizi yıpratır.
Kayınvalide gelmek istediğinde düzgünce işin olduğunu söyle. Gelirse de karnım ağrıyor falan de , uzan. Yani açık açık dile getirmeden fark ettir. Böyle ola ola zamanla mesafe koyarsın inşallah 🙄
Başka aklıma bir şey gelmedi.

Bi de inadimiza cok sey yapti kayinvalidem. Sonra hakliymis gibi konustu. Aklima geldikce dokuluyorum ya. Biz davul zurna istedik olmaz dediler. Onlar silah istedi biz olmaz dedik inadina attilar. Mahalle arasinda istememistik. Bi de surekli bizde silah atilir diye nispet yapti. Evin isi bitmemis kafasina gore halilari serip perdeleri takmis. Bize sormadan etmeden bi de dusunemedim diyor. Kaldiralim dedim inat ettiler kaldirmadilar. Daha dugune 1 aydan fazla vardi. Halilarima bastilar koltuklarima oturdular surekli. Sormadan etmeden kafalarina gore esyalarimi kullandilar evden. Dini nikah kiyilirken sulalesini toplamis gelmis hepsini kullanmaya kiyamadigim esyalarimla doyurdular. Sinirlerim bozuluyo konustukca anlattikca. Sonra da kayinpederime suc atiyor. Simdi hamileyim biz dedik zaman gecsin de oyle soyleyin daha cok yeni. Tum sulaleye yaymislar hamile diye. Eşim bile dedi bi daha anneme babama sir vermiceksin ceneleri durmuyo diye. Ayyy neler yasamisim ya. Daha neler var iste. Nisanliyken gecmis olsuna gittik oturduk. Biz cok yorgunuz erken giderseniz dinlenicez felan dediler aileme. Neleri sindirmisim. Hepten nefretim geldi dusundukce.

Eşinizi kırmaktan mı çekiniyorsunuz yoksa tekrar şiddete uğramaktan mı korkuyorsunuz? Önce o konuda kendinize bir dürüst olun, sonra düşünün.
Bu yorumu okuyunca eski konuya baktım.
Fiziksel şiddet bile varmış, konu sahibi 3 aylık evliyken.
Ve şimdi 6 haftalık hamile.
Ah ne diyeyim ya 🙄

Hem onların evinde oturup, hem onları kötülersen, bu işin sonunda kötü insan sen olursun. Madem 5 sene durmak zorundasın, o zaman mecbur biraz görmeyip - biraz duymaman gerekir.
Burada yazdığın gibi eşine karşı sürekli annesini kötüleme mesela. Sinsi , iki yüzlü vs sözler bir süre sonra gerçekten öyle olsa da sizi yıpratır.
Kayınvalide gelmek istediğinde düzgünce işin olduğunu söyle. Gelirse de karnım ağrıyor falan de , uzan. Yani açık açık dile getirmeden fark ettir. Böyle ola ola zamanla mesafe koyarsın inşallah 🙄
Zorunda gibi de degiliz. Esim iyi bir iste calisiyor. Aslinda istesek kiraya da cikariz ev kredisini de oderiz. Ama tam nakit para olmadan cikarsak cok laf ederler kuserler diye esim istemiyor.

Ah ne diyeyim ya 🙄
Okuma okuma. Ben bile bakmiyorum. Sinirlerim bozuldu iyice. Cocugu dusureyim dedim kiyamadim. Aldirayim dedim olmadi. Onun ne gunahi varsa.

Bi de inadimiza cok sey yapti kayinvalidem. Sonra hakliymis gibi konustu. Aklima geldikce dokuluyorum ya. Biz davul zurna istedik olmaz dediler. Onlar silah istedi biz olmaz dedik inadina attilar. Mahalle arasinda istememistik. Bi de surekli bizde silah atilir diye nispet yapti. Evin isi bitmemis kafasina gore halilari serip perdeleri takmis. Bize sormadan etmeden bi de dusunemedim diyor. Kaldiralim dedim inat ettiler kaldirmadilar. Daha dugune 1 aydan fazla vardi. Halilarima bastilar koltuklarima oturdular surekli. Sormadan etmeden kafalarina gore esyalarimi kullandilar evden. Dini nikah kiyilirken sulalesini toplamis gelmis hepsini kullanmaya kiyamadigim esyalarimla doyurdular. Sinirlerim bozuluyo konustukca anlattikca. Sonra da kayinpederime suc atiyor. Simdi hamileyim biz dedik zaman gecsin de oyle soyleyin daha cok yeni. Tum sulaleye yaymislar hamile diye. Eşim bile dedi bi daha anneme babama sir vermiceksin ceneleri durmuyo diye. Ayyy neler yasamisim ya. Daha neler var iste. Nisanliyken gecmis olsuna gittik oturduk. Biz cok yorgunuz erken giderseniz dinlenicez felan dediler aileme. Neleri sindirmisim. Hepten nefretim geldi dusundukce.
Bütün bunlara sessiz kalmışsınız. Yüzü vermişsiniz astarını istiyorlar. Vermeyin taviz.

İşin sacma tarafi bi de kendini hakli goruyor. İlkokul mezunu insan diyerek asagilamak istemiyorum ama dar kafasiyla benimle kendini bir tutup ben de kayinvalidemden cok cektim zamaninda sen cekmedin geldik gittik nolmus yani nankorluk etme gibilerinden laf sokarak konusuyor hepten deliriyorum.
Sen çekmiş olabilirsin ama ben çekmem desene. Lafını esirgeme yapıştır pat pat.

Keşke çok dikkat etseydiniz gebe kalmamak için. 🙄
Kayınvalide sorunları bir şekilde aşılabilir ama eşten yana da ciddi sıkıntı varmış sizin. Üzüldüm doğrusu.
Biz aştık. Artik bosanma isi araya girince hepten degisti. Ailesinin karsisinda durdu bu sefer. Hala oyle. Surekli laf soyluyor sunu yaptiniz bunu yaptiniz bizim aramizdaki kavgalar sizin yuzunuzden diye. Anlam veremiyodu basta korkuyodu ama oyle.

Ah ne diyeyim ya 🙄

Diyecek birsey yok. Böyle bir adami baba yapmak, böyle bir aileye cocuk vermek akil isi degil. Biz asdik herseyi desede bunu sustugu sürece oldugunu biliyor yoksa kimse "Ben hicbir sey olmamis gibi devam etmek istedim yine dedim kocamin ailesi." Demez laf sokmalara karsi. Herkes kendi secimlerini yasiyor olan cocuklara oluyor ancak

Mecburen mesafe koycam

Aslinda ben daha cok ezdim. Esim uzuldugu zaman kitleniyor. Kalbi sıkışmaya başliyor. Nefes alamiyor. Bisey olacak diye korkuyorum o zaman a vicdan azabi cekiyorum.
Size şiddet uygularken hiç bir yeri sıkışmıyordu yeni mi başladı?

Neden 5 sene acaba? Ne oluyor ki 5 sene dolunca?🤔

Ne yazik ki hamileyim. İsteyerek de olmadi. Ama 6 haftalik oldu bile yavrum. Calismayi cok istedim. Ama esim 3 vardiya calisiyor. Yani birbirimizi 1 hafta gormicez 1 hafta da birkac saat gorcez. Bunu istemiyorum

Gerçekten içimden okurken Allah Allah hamile değil şaşırdım demiştim, bi bebek eksikti çünkü. Bu konuların olmazsa olmazıdır hamilelik. İnanır mısınız bütün bebekler de nasıl oluyorsa istemeden oluyor. Sadece bu sitede gördüm istemeden çocuk sahibi olmayı. Kocanız artık boşanamayacağınızı da biliyor. O alttan alan hallerine çok güvenmeyin. Ne diyelim hayat sizin seçim sizin. Bence kabullenin zira o apartmanda bir ömür yaşayacaksınız, kayınvalidenizin de huyu bu. O insanlarla bu şekilde yaşamayı ne kadar erken öğrenir, kabullenirseniz o kadar rahat edersiniz. İlk konunuzda annesinin prenses gibi yetiştirdiği adama bakıcılık yapmak istemiyorum demiştiniz, bu kadar kısa zamanda tüm sorunları çözmeniz inandırıcı geliyor mu size?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X