esinde sperm azligi olup normal yolla hamile kalan varmii

Bende 3.5 milyon sperm sayısı ile hamile kaldım. Sperm testinden sonra hormon testi yapıldı. Hormonal ve iltihabik bir durum çıkmayınca, proxeed plus diye bir vitamin yazdı doktor. Sanırım bu durumda vitamin eksikliği diye düşünülüyor. Bununla birlikte keçi boynuzu kürü uyguladık her akşam, keçi boynuzu pekmezini
Sabahları yedik, ben incir kurusunu, reçelini ve cevizi çok bol yedim. Yine akşamları portakal mandalina nar greyfurt suyunu taze sıkarak içtik ikimizde. Birde aktardan bir macun karışımı yaptırmıştık.akşamları bir kaşık elim yiyordu. Tadı zehir gibi idi. İçeriğini söylemiyor...Tüm bunları uygulamaya başladıktan sonra 2. Ayda çok şükür ki hamile kaldım. Birde eşim işimden ötürü bilgisayla çok haşır neşir. Maalesef laptopu kucağına açarak 2-3 saat çalıştığı oluyordu. Öğrenir öğrenmez bunu da bıraktı. Bence ısı da spermleri çok öldürüyor ve genetiğini bozuyor. Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah.

ayzuncum..hiç bir zaman ümidini kaybetme cnm..geçen sene benimde eşimin sperm sayısı 4 milyondu..hareketli ise 0...daha sonra 11 milyona yükseldi...dr um banada doğaldan asla hamile kalamazsın dedi...aşılama denedik tutmadı...ama aşılama sırasında 37 milyon olmuştu.ama hareketli sayısı sadece %2 olmuştu....evicap ve havuç suyu içmişti..ama en önemlisi stres...geçtiğimiz aylarda dr umuzu değiştirdik..acıbademde bizden tekrar spermogram testi istedi..42 milyon ve ilari hareketlisi %16 olmuştu..herşey normale dönmüştü..geçtiğimiz ay tüp bebek tedavisine başladık fakat negatifle sonuçlandı..ama hemen ertesi ay yani bu ay doğal yoldan hamile kaldım...asla ümidini kaybetme..fazlada bu durumlara kafayı takma...stresten olucaa varsada olamıyabiliyo...
Lütfen cevap verin eşiniz ne kullandı bu sure içerisinde bugün benimde eşim spermiogram yaptırdı 28 milyon çıktı ama hareketlilik 0 :KK43:

hepinize selam . burdan size umut olmak için bu konuyu açıyorum. iki yıldır evliyim evlendiğimiz ilk aylardan sonra çocuk sahibi olmaya karar verdik ,herkes gibi iyi bi jinekolog arastırmaya basladım bulduk giitik hersey yolundaydı fakat bir sene bitmesine rağmen çocuk sahibi olamadık daha sonra eşimde doktora görünmek istedi testleri yapıldı sperm sayısı sıfır çıktı hayatımızın en zor aylarını gecirdik tedavi yontemlerini arastırdık neler yapılabileceğimizi araştırdık.daha sonra baska bi hastanede baska bir doktorun yanında testleri yenilemek istedik çünkü üç haftada bir degerler değişiomuş,testi yaptık sonuç mucizeydi hersey olması gereken değerlerdeydi .üç hafta sonra yine aynı testleri istedi doktorumuz sonuç lar yine olması gereken değerlerdeydi,nasıl böyle oldugunu anlamadık ilk hastenedeki cihazlarmı sorunluydu doktormu yanlış bilgi verdi sınavmıydı ,sınanmamıydı,ne oldugunu anlamadık .su anda dokuz haftalık hamileyim hersey yolunda :) hiç bi zaman dünyanın sonu demeyin mucizelere inanın .inşallah cocuk sahibi olmak isteyen herkes bu ay hamile kalır =)

X