esinde sperm azligi olup normal yolla hamile kalan varmii

ben netten okumuştum yeni türkçe cnm..bende eski türkçe bilmiyorum..ama en sonunda netten rahat olmadı yeni türkçe kuran aldı eşim..o şekilde okudum cnm...

türkçe mealini değil ama bak..yeni türkçesini okudum...yanlış anlaşılmasın..

justing hamileliğin hayırlı olsun. ben şeyi merak ettim. eşinin sperm morfolojisinde sorun var mıydı, bi de sadece evicap mı kullandı...

geçen sene 4 milyon sonra evicap ve havuç suyu içti..11 milyon oldu..daha sonra aşılama yaptırmıştık o zamanda 37 milyon oldu..ama ileri hareketlileri yok denecek kadar azdı..3 ay önce bursa acıbademdeki dr umuz tekrar istedi..her testi başka yerde yaptırın fakat ben spermogramı diğer yerlerde yapılanlara hiç güvenemiyorum dedi..ve 42 milyon oldu..hızlı hareketli sayısıda %16 olmuştu..yani herşey normal görünüyordu..sanırım benim eşimin stresten düşmüştü..çünkü o dönemler işleriyle ilgili problemleri vardı çok...kesinlikle hamam saunaya gitmedi..bol çamaşır giydi...bunlarında etkisi varmı bilmiyorum ama en önemli etken stress...birde bir ara INP diye sperm hareketliliğini artıran bir ilaç kullandı gerçi çok düzenli değildi ama...

evicap reçetesiz satılıyo cnm..vitamin o..birde INP diye hareketini artıran bir hap kullandı bir süre eşim..gerçi çok ta düzenli kullanmadı ama olurya belki faydası olmuştur...

sagol cnm bende esime hemen alicam doktor bize hic bisey vermedi arttirir olarak esim doktora dedi sperm arttirici biseyler verseniz diye doktor senin vucudunun urettigi sperm bu kadra dedi yaaa .aliyim da bari kullansin fayda faydadir kafayi yiycem yoksaa dusunmekten

insallah hep beraber guzel sonuclar aliriz cnm seni cok iyi anliyabiliyorum bir gun bizde meleklrimize kavusuruz insallahhh bu arada sakincasi yoksa hangi kilinikte yaptirdin

cnm bu guzel dileklerin icin tesekkur ederim elbet melekleriniz bizede bir gun gelecektir.inancimiz cok. ben istanbul avrupa yakasi ozel gaziosmanpasa hastanesinde yaptirdim.hersey oldukca guzel gitti ama malasef sonuc negatiff doktorumuz bile beklemiyordum bu sonucu cok uzulduk dedi ama kismet tabiki yapicak bisey yok

merhaba çok yakın bir arkadaşımın eşinde sprem azlığı olduğu anlaşıldı ama o ay tedaviye başlıcakken haile kaldığını öğrendi:)

ne kadar guzel yaa.insalah bizede nasip olur. ben oyle kotu oldum ki normal yolla ben hamile kalamiycam sperm cok az ben anne olamiycam dusuncelerindeyim.bunlari duyunca moralim duzeliyor .ne guzel yaa

tabii anlatırım cnm..meryem suresini 41 gün hiç ara vermeden okuyorsun...adet olduğundada senin yerine başka biri okusun..hiç ara vermemek gerekiyor..58. ayetini okuduktan sonra kalkıp tilavet secdesi-yapıyorsun.. Tilavet secdesi yapmak için, niyet edilir. Niyet şarttır. Niyetsiz sahih olmaz. Abdestli olarak, kıbleye karşı ayakta durup, ellerini kulaklara kaldırmadan, Allahü ekber der ve secdeye gider. Secdede üç defa Sübhâne rabbiyel-a’lâ der. Sonra, Allahü ekber der ve ayağa kalkar. Böylece secde-i tilavet tamam olur.ben secdeden ayağa kalkarken gufraneke rabbena ve ileykel masir demiştim..annem öyle söylemişti bana...sonra tekrar kaldığın yerden sureye devam ediyorsun...fetih ve rahman surelerinide okudum..41 gün tamamladıktan sonra hemen ertesi günde oruca başlayıp 3 gün tutuyorsun..benim adetim geldiği için ben 2 gün tutabilmiştim..duaları bitirdikten sonra çekelbildiğim kadar salavat çektim...umarım sizde bunların faydasını görürsünüz..

cnm sagol cok guzel aciklama yapmissin ama bisey sorucam fetih ve rahman surelerini hergun 1 kere flnmi okunuyor nasil anltirmisin

geçen sene 4 milyon sonra evicap ve havuç suyu içti..11 milyon oldu..daha sonra aşılama yaptırmıştık o zamanda 37 milyon oldu..ama ileri hareketlileri yok denecek kadar azdı..3 ay önce bursa acıbademdeki dr umuz tekrar istedi..her testi başka yerde yaptırın fakat ben spermogramı diğer yerlerde yapılanlara hiç güvenemiyorum dedi..ve 42 milyon oldu..hızlı hareketli sayısıda %16 olmuştu..yani herşey normal görünüyordu..sanırım benim eşimin stresten düşmüştü..çünkü o dönemler işleriyle ilgili problemleri vardı çok...kesinlikle hamam saunaya gitmedi..bol çamaşır giydi...bunlarında etkisi varmı bilmiyorum ama en önemli etken stress...birde bir ara INP diye sperm hareketliliğini artıran bir ilaç kullandı gerçi çok düzenli değildi ama...

cnm ya gecen sene yaz tatilinde biz esimle her gunnnn sanuna ve hamam yapmistikk ya cok zararliymis bilmiyorduk bakalim simdi keciboynuzuna devam ediyoruz evicap ve havuc suyuyla allah nasip ederse cikar sanirim sagol bilgilerin icin cnm yaaaaaa.insallah bizede naip olurr anne olmakkk.senin o guzel mutlulugunu bizde yasarizz. alahim buyuk

cnm ya gecen sene yaz tatilinde biz esimle her gunnnn sanuna ve hamam yapmistikk ya cok zararliymis bilmiyorduk bakalim simdi keciboynuzuna devam ediyoruz evicap ve havuc suyuyla allah nasip ederse cikar sanirim sagol bilgilerin icin cnm yaaaaaa.insallah bizede naip olurr anne olmakkk.senin o guzel mutlulugunu bizde yasarizz. alahim buyuk

inşallah yaşıcaksın sende o mutluluğu cnm..rahman ve fetih suresini de meryem suresini okuduğumda birerkere okumuştum cnm...yani onuda 41 gün okumuş oldum..gerçi adet zamanımda annem okurken ona zorluk olmasın diye sadece meryemi okutmuştum ama okunursa daha iyi tabii..

tabii anlatırım cnm..meryem suresini 41 gün hiç ara vermeden okuyorsun...adet olduğundada senin yerine başka biri okusun..hiç ara vermemek gerekiyor..58. ayetini okuduktan sonra kalkıp tilavet secdesi-yapıyorsun.. Tilavet secdesi yapmak için, niyet edilir. Niyet şarttır. Niyetsiz sahih olmaz. Abdestli olarak, kıbleye karşı ayakta durup, ellerini kulaklara kaldırmadan, Allahü ekber der ve secdeye gider. Secdede üç defa Sübhâne rabbiyel-a’lâ der. Sonra, Allahü ekber der ve ayağa kalkar. Böylece secde-i tilavet tamam olur.ben secdeden ayağa kalkarken gufraneke rabbena ve ileykel masir demiştim..annem öyle söylemişti bana...sonra tekrar kaldığın yerden sureye devam ediyorsun...fetih ve rahman surelerinide okudum..41 gün tamamladıktan sonra hemen ertesi günde oruca başlayıp 3 gün tutuyorsun..benim adetim geldiği için ben 2 gün tutabilmiştim..duaları bitirdikten sonra çekelbildiğim kadar salavat çektim...umarım sizde bunların faydasını görürsünüz..

justincim canım bende annemle birlikte kardeşim için meryem suresini okumaya başladık ama bu dediğin tilavet secdesini bilmiyorduk ve yapmadık. nolcak şimdi? gerçi 4-5 gün oldu başlayalı.

kızlar birde dilek tutup 313 kez Ayetel Kürsi suresini okuyun benim eltim denemiş çocuk için.:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

hepsini ayrı olarak toptan da yapabiliyormuşsun cnm..kaç tane okuduysanız o kadar secde yapabilirsiniz üzülme...

justıng gunaydın canım yaa senın konuna gırıyorum ama bır turlu bebısın kalp atısını duydunmu onu goremedım canım yaa senı cok merak edıorum canım anlatırmsıın

Moralinizi bozmayın benim kardeşimin de çok düşük sperm sayısı ile çocuğu oldu yanlız, bazı bitkisel şeyler denedi ilaç kullandı, kilo verdi ve sigarayı bıraktı, 1,5 sene sonra bebekleri oldu. Erkek sperm sayısı çok değişken bir şey stresten beslenmeye kadar her şey etkiliyor bütün faktörleri olumlu tarafa çevirirseniz başarı şansı artıyor.

canım canande ne kadar duusktu ve ne bıtkısel kurler kulandı bızede bılgı verırmsın canım benım esımın cooook duusk enazında mılyonlara cıksa bende kecıboynuzu kuru ıcırıyorum 1 aydır ılk denemem olumsuz olmustu ondan sonra bu kure basladım baska varmı oyle ıyı kurler canım bılgılerınzıı paylasabılırmsınız

justıng gunaydın canım yaa senın konuna gırıyorum ama bır turlu bebısın kalp atısını duydunmu onu goremedım canım yaa senı cok merak edıorum canım anlatırmsıın

günaydın cnm...kalp atışını gördük te duydukta cnm..bebek gayet iyiymiş..saol cnm...herşey normal gidiyor dedi dr um...kaydirigubbakcemile5

havuçsuyuda yükseltiyo güllücan...onuda arada mutlaka yapsın eşin...

bizde 1.5 aydir hic aksatmadan hergun keciboynuzu havuc suyu yaptik bakalim 10 gun sonra esimde sonucu alinca faydasi olup olmadigini anlicaz sizlerlede paylasirim

kızlar yanlız şöyle birşey duymuştum..bugünlerde yediğiniz şeylerin 3 ay da fayda edeceği gibi birşey okumuştum...yani 1 ayda hemen iyi sonuç alamazsanız endişe etmeyin bence...

evet bende biliyorum onu ama malesef 3 ay bekleyemeyecegiz cunki tedavime basladik:KK43: bakalim bize 2 ayda nekadar fayda edecek

X