Eşinin sperm sayısı düşük olup da normal yolla hamile kalanlar?

canım benim eşiminde düşük çıkmıştı bikez aşılama yaptırdık olmadı tam 2.yi yapacaktıki doğal yoldan hamile kaldım şuan çok şükürki 4aylık hamileyim umudunu yitirme darısı başına

canım benim eşiminde düşük çıkmıştı bikez aşılama yaptırdık olmadı tam 2.yi yapacaktıki doğal yoldan hamile kaldım şuan çok şükürki 4aylık hamileyim umudunu yitirme darısı başına
İlk yıllar aşılamayı çok denedik zaman geçtikçe umudumuzu yitirmeye başladık.Eşimin spermlerindeki bozukluğunun dışında morfaliteside bozuk(çift başlı,kırık kuyruklu,yerinde hareketli)Tüp bebek konusunada korkumdan hiç yanaşmadık.Annemi gögüs kanserinden kaybettim.Genetik olarak taşıyıcı duruma düştüğüm için danıştığım doktorlarda denememende fayda var dedi.
Yüce Rabbim neylerse güzel eyler diyoruz.hakkımıza hayırlısı.ayrıca temennin için teşekkürler.:1hug:

benimde esimin sperm sayisi%5 in altinda.iki kez tup bebek denedik olmadi.artik birakiyorum tedaviyi.normal yollla olmasini bekliycem.yada seneye turkiyeye gelip orada yaptircam.hayirlisi olur insallah

benim ilk çocuğum hemen olmuştu.şimdi 2.için aylardır istiyoruz ama olmuyordu.önce ben dr a gittim.sorun yok dedi.sonra eşim gitti ve sperm sayısı oldukça düşük daha doğrusu mortalite az çıktı.şaşırdık kaldık.7 yılda nasıl olmuşta düşmüş bu spermler vallahi hayret.ben herşeyi şu cep telefonlarına ve bilgisayarlara bağlıyorum.bide yediğimiz içtiğimiz hatta soluduğumuz hava bile kötü artık.varikosel filanda yok.keçiboynuzunu deniyoruz birde yurtdışından gelen bi vitamin içiyor eşim.bakalım nasıl olur.allah hayırlısını versin.

melissa canım b vitamini değil bir vitamin hapı demek istemiştim.yani antioksidan bir ilaç bu aslında.yurtdışı yayınlarında c vitamini çinko ve selenyumun faydalı olduğu yazıyordu.bizde bunların hepsini aynı anda içeren bir vitamin ilacı kullanıyoruz.benim eşim hiç meyve yemediği için c vitaminini almak zorunda.

tamam canim simdi anladim neyi demek istedigini,bende almistim ama esim icmedi cünkü eczaneye sordum spermlerle ilgisi yok bu hapi canim,bende almanlarin hamilelik sitesinde chatlesirkene okudum,benim esim ne meyva ne sebze yiyor

canim esiminde bu sorunu var..35 milyon cikti ama icindeki canli sperm sayisi düsük.dolayisiyla bizede asilama ve tüp bebek önerildi.bakali martik bekliyoruz doktorumdan haber en kisa sürede bizede uygulancak tüp bebek.bu arada doktorum heran hersey olabilir sakin ümitsizlige kapilmayinda dedi,yani normal yollada hamile kalabilirmisim.hepimiz icin hayirlisi olsun insallah.

BENDE AYNI DERTTEN MUZDARİBİM. eşimde ameliyat oldu bakaılm sonuçlar deşmişmi? bayramdan sonra belli olacak. Allah hepimizin yardımcısı olsun

8 milyondu sayı ve en az 20 milyon olması gerekiyormuş.eşime varikosel (damar genişlemesi ) teşhisi koydular ameliyat oldu. Kesin düzelecek diye birşey yok ama düzelme ihtimali var dediler. Bizde çıkan sonuçlara göre aşılama yada tüp bebek tedavisi olacağız.

bizde hic canli cikmadi,tese yapalim belki tikaniklik varsa öylede canli bulabiliriz dediler ama dogrusu benim hic umudum yok ne zaman doktora gitsek hep bi kötü haber aliyoruz

sevgili sevgi bitkisel takvalarla neyi kastetdir yani hangi bitkileri

melissacığım,pekmez ve bizim yapacağımız otlarla bu iş uzun sürüyor ve herkese etki etmiyor forumlardan anladığım kadarıyla,bitkisel kapsüller var artık ben www.kisirligason.com sitesinde gördüm ,kullanan fayda görenlerde var sperm sayı ve hareketiyle ilgili,telefonda sordum sütle içilen bir ilaç sperm düşüklüğünü ve hareketliliğini arttırmaya yardımcıymış,tamamiyle bitkiselmiş..

melissa78,birde msn destek hatları var oradanda bilgi alabiliniyor, ben biraz yazıştım en azından biopsiye uygun hale bile gelebiliyormuş azospermli kişi ,aklınızda bulunsun...

msn adresi vermek yasakkkkkkkkkkkkkkkkkk

Eşininsperm sayısı düşük olup da normal yolla hamile kalan varsa lütfen bir cevap yazsın:1hug:.İhtimal yüzde kaç?eşimin sperm sayısı sürekli değişiyor.bir testte 8 milyon bir ay sonra 15 milyon çıkıyor.Yaklaşık 1,5 senedir bebek istiyoruz.Doktor bir sene daha deneyin olmazsa tüp bebeğe başvurun dedi.Düşüncelerinizi yazarsanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
1.5 sene bebeğim olmadı ilk eşim dr gitti dr sperm sayısı az olduğu için 10 iğne ve e vitami hap verdi iğne biter bitmez hamile kaldım. işin güzel tarafı 9 aylık kızım var normal yolla yani eşimin iğne ve ilaç kullanmasına gerek kalmadan hamile kaldım. dr hemen tüp bebek önerisi yapması tuhaf geldi başka bir dr gitseniz?a.s.

merhabalar bende aranıza yeni katıldım benimde 1 oglum var 9 yaşında aşılama yöntemi ile oldu şimdi bir daha deniyoruz allah herkesin gönlüne göre versin (önce o sevgiyi hiç tatmayanlara) versin sonra benim gibilere

evet canım E vitamini sperm sayısı için ilk verilen önerilen ilaç kesinle kullanılmalı bence...

X