Eşinizin alkolle arası nasıl ve bu sizi ne derece rahatsız ediyor?

hala da ayılmış gibi hissetmiyorum kendimi kafam güzel dünya güzel herşey güzel :içelim:

Aman allah sakınsınnnnnnn... Ben cok iyi bilirim alkol pisliğii. Allah hepimizin yuvasını korusun.

ama benim sevdiceğim öyle güzel rakıı içerki ortamı olunca.
off diom nası yakısıor efeme Şeniz
Allah ayarından sapıtmasın..

pek alkol kullanmaz..maç izleyecekse bi iş yemeğindeyse içer..yada hafta sonları akşam bi bira falan..
okadar..bende karışmam zaten...ara ara içebilir tabi ama çok içen ve sarhoş olan erkek benim için çok itici..(görüntü olarak feci bişey)
onun içinde öyle olduğu için kendini o duruma sokmaz..

O alkolü icat eden mezarında dik oturup beni beklesin, on parmağım yakasında olucak. 20 senedir çektiğimi ben bilirim. Yüce rabbim böylelerine akıl fikir, bize de eyüp sultan sabrı versin.

Aman allah sakınsınnnnnnn... Ben cok iyi bilirim alkol pisliğii. Allah hepimizin yuvasını korusun.

ama benim sevdiceğim öyle güzel rakıı içerki ortamı olunca.
off diom nası yakısıor efeme Şeniz
Allah ayarından sapıtmasın..

Allah Allah yazmışında arkadaşım haram :) fıkra gibi olmuş. hani varya imamın kızı rahat giyiniyormuş. imamda hutbede anlatıyormuş şöyle yapın böyle yapmayın falan. cemaatta demiş ama sizin kız giyiyor. imam da
ama yakışıyor kerataya demiş. :) komik insanlarız da bakalım gerçek yurdumuzda napacağız.

Eşimin alkolle ilişkisi benle olan ilişkisinden daha fazladır. Yani her akşam zıkkımlanır. Önceleri çok üzülürdüm, sonra vazgeçtim. Çünkü ben ne desem adama batar ve devamlı kavga ederdik. 2 çocuğum var. Onların büyümesini bekliyorum, eşimin alkolden başka bir yamuğu olmasa da, çocuklarım büyüyünce (ki kendime bunun için 5 yıl verdim. Allah kısmet ederse tabi) kıçına tekmeyi vurucam. Alkolik bir kocayı sırf çocuklarım için çekiyorum, Allahın izniyle bu günlerde (ölmez sağ kalırsak) bitecek bir gün.

deme ya çok üzüldüm neler çekmişin sen öyle kuşum:çok üzgünüm:

benimki bekarken yemiş içmiş zçip gezmiş
ama şimdi alkol aldiğini duyarsam
bu onun son içişi olur:asigim:
o da bunu biliyor ve içmezde zaten mazide kaldi diyor:nazar:

o illeti çok ii bilirim
çok şükür eşim içmez 40 yılda bir oda ortama bağlı bir kadeh okadar
ama babam annemim ömrünü yedi bizimde yedi sayılır babamızla oynayabileceğimiz hiç bir oyunu oynayamadık çocukken kısacası onun hayatında hep alkol vardı halada var annesi babası eşi çocukarı kardeşi herşeyi o şişeydi
aman dikkat edin bir iki derken alkolik olur eşleriniz allah korusun

benım esımde bende ıcmıyoruzz cok sukur.ama gercekten bagımlılık derecesıne gelenler cok kotu.vucuduna saglıgına herseye zarar.Allah korusun kac yuva yıkılmıstır kım bılır o ıllet seyın yuzunden.ama bence burda en buyuk sey eslere dusuyor.zorlama ve ınata bındırmeden halledılmesı mumkun olabılır.sonucta ırade meselesı ve ısterlerse bırakabılılırler...

allaha şükür ki eşim içki içmez ancak eğlencede yılbaşında vs..vs.. içince dibini görür sarhoş olmaz efendiliğini bozmaz :nazar:

hz.alı efendımız buyuruyorkı;bır kuyuya bır damla alkol dustugunu bılsem,o kuyunun ustunde bugdaylar olsa,o bugdaydan ekmek yapılsa,o ekmegı yemem...allaha sukurler olsunkı ne ben nede esım ve aılesının boyle kotu alıskanlıkları yok...rabbım muhafaza etsın azıda bır coguda bır..

pek nadir bir şişe rakı alır o rakıda haftalarca dolapta bekler
yani arada bir çok az içer.tabi ben bunada karşıyım.evime kesinlikle alkol girsin istemiyorum :1no2:ama pek nadir aldığı için bunu tartışma sebebi etmek de istemiyorum
eğer her hafta içmek istese yada kendini kaybedecek şekilde içse asla bunu kabul etmezdim.alkolik eş çekilecek dert değil.allah bu durumda olanlara sabır versin:Saruboceq:

eşleri alkol kullanan arkadaşların evde yaşadıkları durumlar için rabbim sabır versin.
bende evliyim eşim tanıdım tanıyalı hiç alkol kullandıgını görmedim duymadın.Eve asla alkol sokmaz..
ortamda ise alkol kullananların oldugu oda ya girmez.

hz.alı efendımız buyuruyorkı;bır kuyuya bır damla alkol dustugunu bılsem,o kuyunun ustunde bugdaylar olsa,o bugdaydan ekmek yapılsa,o ekmegı yemem...allaha sukurler olsunkı ne ben nede esım ve aılesının boyle kotu alıskanlıkları yok...rabbım muhafaza etsın azıda bır coguda bır..

Aynen katılıyorum 8 yıllık evliyim eşim bir kez içmiş onu da ben görmedim ALLAH korusun. Normal zamanda gevezeliğine zor katlanıyorum içince birde konuşsa düşünemiyorum bile

evlenmeden önce çok içerdi eşim arkadaş çevresinden kaynaklanıyor oda. ama evlendikten sonra sadece tatille gittiğimizde içiyor. evimize içki girmiyor allahıma bin şükürler olsun. ama eşimde farkında bereketimiz dahada arttı diyor. siz siz olun evinize içki sokmayın özellikle çocuklarınızın yanında içmelerine asla izin vermeyin.

biz seviyoruz..
şarap özellilkle kırmızı temel ihtiyaç maddesi olarak bulunur bizim evde...

çokk güzel yazmışsın sagol canımmm ve kesinlikle katılıyorumm
ne ben nede eşimm nede ailelerimiz kullanmaz
biz ondan uzagız oda bizden

asla ne eşim nede ben ağzımıza sürmemeşizdir
ve asla evime sokmam ..
evlerde ırak neye faydası varki
çok şükür ne kendi ailemde nede eşimin ailesinde içkinin adı bile anılmaz.. ..

aşkım ıcmez benım belkııııı bır bıraa oda beraber eglenceye fln gıtmıssekk

X