ESKİ EŞİMİN BARIŞMAK İSTEMESİ

Özel olmayacaksa örnek verebilir misiniz?
Bizim en çok tartışmalarımız arkadaşları yüzünden oluyordu ve ayrıldıktan sonra anlamış arkadaşları yüzünden tartıştığımızı. Beni ilgisiz bıraktığı için benim böyle davrandığımı. O da benim çok fazla kavga etmemden şikayetçiydi ama benim yaptıklarımında ondan dolayı olduğunu görmüş.
Yeni bi sayfa açalım ben düzeleceğim elimden gelen her şeyi yapacağım senin için bizim için dedi.

Muhtemelen takıldığı arkadaşları evliliğine hala devam ediyor. Ya da bekarlar evlendi, Baktı bir tek kendi huzuru bozuldu. Bin pişman oldu. İyi olmuş. Ama böylesi yeni arkadaş bulana kadar düZelmiş gibi yapar

Bizim en çok tartışmalarımız arkadaşları yüzünden oluyordu ve ayrıldıktan sonra anlamış arkadaşları yüzünden tartıştığımızı. Beni ilgisiz bıraktığı için benim böyle davrandığımı. O da benim çok fazla kavga etmemden şikayetçiydi ama benim yaptıklarımında ondan dolayı olduğunu görmüş.
Yeni bi sayfa açalım ben düzeleceğim elimden gelen her şeyi yapacağım senin için bizim için dedi.
Eşim çok yardımsever bir insandır ama bu artık beni rahatsız edecek derece de olmaya başladı. Bende yardımseverim bir kediye bir köpeğe elimden geldiği kadar. Eşim ise nerede eşi dostu var hepsine yardım etmek istiyor. Bu kötü bir şey değil ama beni rahatsız eden şey altınlarımdan vermek istemesi.
Arkadaşı yeni bir iş yeri açıyor biraz zor durumda anladığım kadarıyla. Umduğundan daha fazla masrafı olmuş. Eşim hemen diyor ki bizde 3 5 versek mi. Vermek istemiyorum çünkü kenarda paramız yok şu an sadece altınlar var ufak tefek borçlarımız var onları ödeyip araba almayı düşünüyorduk.
Bana diyor ki iyi verme ben birinden alıp bulurum ama sana da ona göre davranırım.
Ben de sinirlendim altınların kadının malı olduğunu ve bir kuruşuna bile dokunamayacağını söyledim. Yanlış anlaşılmasın aslında böyle görüyor sayılmam ama çok sinirlenince ağzımdan çıktı işte.
Sizce mantıksız değil mi söylediği şeyler? Bizim henüz borcumuz bitmemişken elaleme altınlardan vermek istemesi. Kenarda köşede paramız olsa neyse ama altınlar dışında bir şeyimiz yok şuan için.

Herkese merhaba. Çözemediğim bir sorunu yine burada yazmaya karar verdiğim bir dönemdeyim. Eşimle çok severek ve zor şartlar altında evlendik fakat evlendiğimizde bu değişti sanki. Evliliğe mi uyum sağlayamadı bilmiyorum bana danışmıyor bir şeylerde karar alırken. Araba almaya karar verdik bana sormadan araba da pazarlık yapmış hiç bu marka model olur mu demeden. Hadi dedim neyse arabadan çok anlamıyorum böyle olsun.
Geçenlerde de anneme gittiğimde beni almaya arkadaşı ve arkadaşının arabasıyla geldi. Bizim araba nerede dedim başka bir arkadaşına vermiş günü birlik hemde bana sormadan. Bende tabi sinirlendim ağzıma geleni söyledim. Arabayı alırken en başında söyledim bana sormadan sakın sağa sola vermeyeceksin diye o da bana tamam dedi.
Eşimin eli çok açıktır her konuda bu yüzden en başında sağa sola vermeyeceksin dedim. Yanlış anlaşılmasın acil bir durum olsa versin okey ama adamlar gezmek için araba almışlar eşimden böyle bir şey olabilir mi? Ben kimseden gezmek için araba istemedim bugüne kadar.
Günlerdir konuşmuyoruz şiddetli tartışmadan sonra. Şimdi ne yapmalıyım nasıl yaklaşmalıyım? Asla geri adım atmayı düşünmüyorum ben çünkü taviz vere vere bu hale geldik bir şeyi sormamayı alışkanlık haline getirecek diye korkuyorum.

Eşimle neredeyse 2 senelik evliyiz bu zamana kadar yatırım yapıyoruz diye borca girdik ve 2 senedir kesinlikle kendimden kıstığımı hissettim. Borç bitince daha fazla borç istemediğimi hatta belki çocuk düşüneceğimizi ve masraflı olacağı için bu şekilde düşündüğümü söyledim. Daha sonra uzun zamandır beğendiğim bir bilekliği gösterdim yıl sonu borç bitince bunu almak istiyorum dedim.
Bana dediği şey 8 10 bin bir bilekliğe veremezmiş daha uygunu yok mu neden bu kadar para veriyormuşum vs.bir sürü laf etti ve akşamı küs olarak kapattık. Şimdi ben haksız mıyım hanımlar? 2 senedir borç ödüyorum sıkıntı yokta kendime bir bileklik alacağım dedim diye mi problem oluyor anlamıyorum demek ki erkeklere iyilik yaramıyor... Yani hiç mi bir şey istemeyeceğim ben ya da her istediğimde böyle kavga ederek mi alacağım gece gece düşünmekten uyuyamadım. Borcumuz olsa ve almak istesem haklı diyorum ama borç bittikten sonra almak istememe rağmen laf yapıyor.

Tatlı dillle de denedim ama alamazmışım öyle diyor yani ben çalıştığım halde almamam gerekiyormuş bunu bana hak görmüyor resmen 2 3 bine almalıymışım. Boşanan bir abisi var diyor ki aynı abimin karısı gibi inat ediyor dedi hatta annesine.
Annesi de dedi kadındır bu ister tabi böyle şeyleri imkanınız varsa alın dedi ki olacak imkanımız

İki senelik evliyim. Severek evlendik. Fakat eşimin bir arkadaşı var ki bu arkadaşı da en az uyuşturucu kumar bağımlılığı kadar kötü bir ARKADAŞ. Bunu görmüyor. En yakın arkadaşı oldu 1 2 sene gibi kısa zamanda yakınlaştılar ve çok yakın arkadaş olduklarından beri evimizde huzur kalmadı. Haftada birkaç kere arkadaşıyla takılmak istiyor ve bunu normal görüyor önceden geceleri 2 3e kadar gelmiyordu şimdi onu düzeltti fakat yine çok sık görüşüyorlar. İstemiyor olmamın bir sebebi de onun doldurduğunu düşünüyor olmam. Bana son zamanlarda bak onun karısı destek oluyor sen hiç destek olmuyor bana demeye başladı.
10 günlük tatilden geldik ve o kadar iyiydi ki aramız hiçbir sorunumuz kalmamıştı her şeyi aşmıştık ama buraya gelir gelmez yine başladı. Boşanma aşamasından döndük daha önce ama böyle bir sebep içinde boşanılır mı bilmiyorum gerçekten. Ortak iş yapacaklarmış şimdi de benden destek istiyor o insan olduğu sürece olmayacağımı söyledim. Sadece ben değil ailesi de farkında bu arkadaşın onu değiştirdiğinin ama eşim asla görmüyor bunu.
Arkadaşıyla ilgili bir şey söylediğimde delirmiş gibi davranıyor konuşamıyorum bile ne yapabilirim daha konuşmak dışında? Evi terk etmek çözüm değil çünkü işine gelir arkadaşı her akşam gelir cafe gibi kullanırlar evi. Arkadaşının eşi de rahatsız bu durumdan onunla da konuştum fakat söyleyecek kimsem yok diye idare ediyor eşimde bak o hiç sorun etmiyor diyor kafayı yiyorum o böyle konuştukça.

2,5 yıllık evliyim. Bu süre zarfında birçok kere boşanmayı düşündüm hatta buraya da yazdım. Bu sorunları bir şekilde aştık ya da aşmış gibi yolumuza devam ettik. Ama fark ediyorum ki ittire kaktıra ilerleyen bir ilişkimiz var. Ben değer gördüğümü düşünmüyorum. Sebeplerine gelirsekte eşimin davranışlarından dolayı. Sevip sayıldığımı hissetmiyorum arkadaşlarına daha çok değer veriyor ve birde diyor ki kişi kendi belirler değerini. Karısı olarak bir türlü değerli olamadım. Kendimi övmek için söylemiyorum. Benim desteğimle araba aldı, motor aldı yetmedi iş kurmasına destek oldum. Aylarca para kazanmadı cebine harçlığını ben koydum evi her şeyi idare ettim. Ama hiçbir zaman kıymetim olmadı.
Şimdi diyeceksiniz ki böyle bir adama neden katlanıyorsun. Çünkü elimde hiçbir şey kalmadı birikim vs. hepsi işe gitti. Kendi ailemle de anlaşamıyorum. Oturduğumuz ev ailesine ait yani gidecek olan kişi benim. Bu kadar emek verdiğim evi terk etmek istemiyorum artık sevgi boyutunu geçtim çünkü soğudum herkesin ailesinin bile bildiği değerimi kocam olacak adam bilmiyor. Boşanmayı düşünüyorum bazen ama sıfırdan başlamak zor geliyor. Çalışıyorum ama kiralardan dolayı aile evine dönmek zorundayım böyle bir durum olursa.

Boşanma aşamasındayım çarşamba gününe gün verdiler anlaşmalı olduğu için. Fakat o kadar zorlanıyorum ki eşyalarımı topladım taşındım dün. Bugün başladılar onu da almışsın bunu da almışsın diye çekişmeliye dönmesinden çok korkuyorum. Fakat evlilik boyunca çalışıp aldığım şeylere bile laf edilince ben nasıl bi insanla evlenmişim dedim. Bu arada aldığım şeyler dediğim tv falan yani öyle büyük şeyler değil onu bile hazmedememişler.
Şimdi bu süreçten sonrası ne olacak en çok bunu düşünüyorum. Yeniden mutlu olabilir miyim? Şuan bu imkansız gibi geliyor çok depresif bi haldeyim iyi şeyler duymaya ihtiyacım var.Sanki bi şansım vardı onu kullandım bitti gibi geliyor.
Adam ne yaptığının gayet farkında bence, evliliği neden bitti çok anlamasa da neden tekrar evlenmesi gerektiğinin gayet farkında. Hiçbir zaman siz olmayan bir evlilik içindeymişsiniz; paşa evladının istekleri, amaçları, ailesi arkadaşları şusu busu olmuş, siz de bunlara hizmet eden kullanışlı bir araç. Bi daha hangi cehennemde bulacak böyle çekeni? Yeni gelen yeni huylarla yeni isteklerle gelir. Siz kabul etmeseniz de aşinasınız, bir ofla iki ofla kabullenir diye hesap ediyor, ben buyum yeni mi öğreniyorsun olacak sıradaki lafı.

Temmuz ayında anlaşmalı bi şekilde boşandık. Aramızda hiçbir sorun yoktu ve ara ara konuşmalarımız oldu. İkimizde farklı insanlarla konuştuk görüştük. Bu sürede de terapi aldım. Birkaç haftadır eski eşim barışmak için yazıyor. Benim zamanında düzelt dediğim her şeyi düzelteceğine dair vaatler veriyor. Bu arada eklemeliyim ki biz bu konuları çok konuştuk düzelt kendini diye ve düzeltmek istemiyorum bi şeyler bitti. Düzelse bile yeniden bi süre sonra aynısı olacak dedi ve bende bu konuşmanın sonunda boşanmaya karar vermiştim.
Bu konuşmaları ona hatırlattığımda benim değerimi artık anladığını en önemlisinin evi eşi olması gerektiğini söyledi. Kafam çok karıştı bi süredir alışmaya çalıştığım bi düzenim var. Özledim mi diye sorulduğunda emin olamıyorum. Acaba bi zafer kazanmış gibi miyim? Bak işte arkadaşları önemli değilmiş en önemlisi benmişim. Sırf bunun için mi olumlu yaklaşıyorum?
Dün gece düşünmekten uyuyamadım. Ne istediğimden emin değilim. Sizde bi insan düzelir mi? Eski hatalar yeniden yapılır mı? Denenmişi denemeye gerek var mı?
Isınmış yemeği bile sevmemki bosandigim kocamla tekrar evleneyim

Aileniz ne diyor bu duruma ?
Ben olsam geri dönmezdim,cocukta yok sizi ortak bi noktada baglayacak bi konu.
Mesleginizde var maddi acidan.

RAbbim hayirli kismetler cikarsin karsiniza ,eski esinizi unuttursun size. Dönmeyin sakin.

Temmuz ayında anlaşmalı bi şekilde boşandık. Aramızda hiçbir sorun yoktu ve ara ara konuşmalarımız oldu. İkimizde farklı insanlarla konuştuk görüştük. Bu sürede de terapi aldım. Birkaç haftadır eski eşim barışmak için yazıyor. Benim zamanında düzelt dediğim her şeyi düzelteceğine dair vaatler veriyor. Bu arada eklemeliyim ki biz bu konuları çok konuştuk düzelt kendini diye ve düzeltmek istemiyorum bi şeyler bitti. Düzelse bile yeniden bi süre sonra aynısı olacak dedi ve bende bu konuşmanın sonunda boşanmaya karar vermiştim.
Bu konuşmaları ona hatırlattığımda benim değerimi artık anladığını en önemlisinin evi eşi olması gerektiğini söyledi. Kafam çok karıştı bi süredir alışmaya çalıştığım bi düzenim var. Özledim mi diye sorulduğunda emin olamıyorum. Acaba bi zafer kazanmış gibi miyim? Bak işte arkadaşları önemli değilmiş en önemlisi benmişim. Sırf bunun için mi olumlu yaklaşıyorum?
Dün gece düşünmekten uyuyamadım. Ne istediğimden emin değilim. Sizde bi insan düzelir mi? Eski hatalar yeniden yapılır mı? Denenmişi denemeye gerek var mı?
Barışincaya kadar böyle vaatlerde bulunurlar, sonrasında da "Dünya senin etrafında dönmüyor" diye laflar ederler.
Hakkınızda hayırlısı olsun

Adam ne yaptığının gayet farkında bence, evliliği neden bitti çok anlamasa da neden tekrar evlenmesi gerektiğinin gayet farkında. Hiçbir zaman siz olmayan bir evlilik içindeymişsiniz; paşa evladının istekleri, amaçları, ailesi arkadaşları şusu busu olmuş, siz de bunlara hizmet eden kullanışlı bir araç. Bi daha hangi cehennemde bulacak böyle çekeni? Yeni gelen yeni huylarla yeni isteklerle gelir. Siz kabul etmeseniz de aşinasınız, bir ofla iki ofla kabullenir diye hesap ediyor, ben buyum yeni mi öğreniyorsun olacak sıradaki lafı.
Şu mesajları okuyun. Hepsini siz yazmışsınız. Adam sizi maddiyatını sağlam tutmak için kullanmış ama size bir bilekliği bile layık görmemiş. Siz gidince g.tünü doğrultamamıştır. Bu adama para kazanıp yedirmek ve buna rağmen hiçbir şeye layık görüşmemek istiyorsanız buyurun geri dönün. Affetmeye meyilli görünüyorsunuz ama emin olun ki bu model adamlar değişmez. Kurtulmuşken bir daha hiç bulaşmayın.

X