Eşleri Türkiye dışından (yabancı damat :) olanlar buraya

Kanadalı sevgilim, kanadanın fransizca konuşulan bölgesinde yaşıyor
İngilizcesi zayıf
özellikle yazarken hiç dikkat etmiyor, bir ara gerçekten bunalmıştım
ama çözdüm olayı :KK70:
Benim fransızcam kötü kabul ediyorum, senin de ingilizce kötü sen de kabul et dedim
ben kanadalıyım ingilizcem nasıl kötü olur dedi :KK70: ben de kötü işte, en azından benimkinden kötü dedim
O gunden beri bayagı düzgün yazıyor, artık sevgilimi anlıyorum :))

onyargi gibi olmasin ama rus erkegi tam bir cile bence
yani boyle doneklik gormedim ben
sinirlerimi bozdu aksam aksam
:KK1:

Kanadalı sevgilim, kanadanın fransizca konuşulan bölgesinde yaşıyor
İngilizcesi zayıf
özellikle yazarken hiç dikkat etmiyor, bir ara gerçekten bunalmıştım
ama çözdüm olayı :KK70:
Benim fransızcam kötü kabul ediyorum, senin de ingilizce kötü sen de kabul et dedim
ben kanadalıyım ingilizcem nasıl kötü olur dedi :KK70: ben de kötü işte, en azından benimkinden kötü dedim
O gunden beri bayagı düzgün yazıyor, artık sevgilimi anlıyorum :))

ordakiler genelde iki dili de anadil olarak gibi biliyorlar diye duymustum
ama seninkisi sadece fransizca konusulan yerden sanirim :)
anlamamak kotu bir sey ya :KK50:
neyse size ve diger herkese mutluluklar dilerim :)

onyargi gibi olmasin ama rus erkegi tam bir cile bence
yani boyle doneklik gormedim ben
sinirlerimi bozdu aksam aksam
:KK1:
Rus erkekle çıkılır mı kız
Onlar adama olsa beyaz hatunlar turkiyeye gocmezdi

ordakiler genelde iki dili de anadil olarak gibi biliyorlar diye duymustum
ama seninkisi sadece fransizca konusulan yerden sanirim :)
anlamamak kotu bir sey ya :KK50:
neyse size ve diger herkese mutluluklar dilerim :)

İngilizcem iyi diyor da sıkıyor ya
ama sadece ingilizce değil problem
Şimdi de saat problemi yaşıyoruz, yuzyuze konuşamıyoruz böyle olunca birbirmizi anlamıyoruz
Bugun sinirden aglayacak raddeye geldim ama sabrediyorum napiim yani..

Rus erkekle çıkılır mı kız
Onlar adama olsa beyaz hatunlar turkiyeye gocmezdi

İngilizcem iyi diyor da sıkıyor ya
ama sadece ingilizce değil problem
Şimdi de saat problemi yaşıyoruz, yuzyuze konuşamıyoruz böyle olunca birbirmizi anlamıyoruz
Bugun sinirden aglayacak raddeye geldim ama sabrediyorum napiim yani..

Ayol cikamadik ki
vallahi sinir krizi geciyodum
biz internetten tanistik konusuyoruz senden hoslaniyorum kiz arkadasim ol falan dedi
Tabi ikimiz de ciddi degiliz oylesine yani eglence amacli:KK1:
iyi dedim hadi olayim
sonra arkadas kalalim dedi
tamam dedim arkadas olalim
bu donguyu 50 kere yasadik en az
bana diyo ki sen ciddi olursan ben de olurum evleniriz falan bilmem ne
En son dedim tamam ciddi olalim
bu sefer bana yine demez mi arkadas olalim!
fittirdim yemin ediyorum ya:KK20:

dedim ki arkadas olcaksak arkadasken yok ben senden hoslaniyorum yok evlenelim demiceksin o zaman
Biseyler sacmaladi yine ben de en son konusmama karari aldim:KK1:
cekemem ben bunu ya:KK1:

haklisin valla onlar adam olsa tas gibi rus kizlari neden turk erkeklerine kossun :KK1:

ortak ikinizin de musait oldugu bi saat yok mu canim ya?
zor boyle seyler de haklisin
IngiliCe konusulan bi yerde yasiyor o da boraz caba gostersin ama :KK20:

Ee nerelerdesiniz hatunlar:KK9:

Damatlar nasil? :KK1:

Yarin gorusuruz diyip de mesaj atmayan tek erkek bende olamaz heralde:KK50:

Tenesemisire not : su ingilizce olayindan ben de cekiyorum yani ruslarin ingilizcesi kotu diye bosuna dememisler heralde.
Su zamana kadar anlamadigim tek insan ya. Bazen mavi ekran veriyorum yazdiklarina. Ben bile lise ingilizcemle (turkiyenin egitim durumu malum) kendimi gayet guzel ifade edebilirken su herif nasil konusamiyor ya. (Gramer falan tamam da alakasiz alakasiz kelimeler kullayor uyuz oluyorum)

Son düzenleme:
Ee nerelerdesiniz hatunlar:KK9:

Damatlar nasil? :KK1:

Yarin gorusuruz diyip de mesaj atmayan tek erkek bende olamaz heralde:KK50:

Tenesemisire not : su ingilizce olayindan ben de cekiyorum yani ruslarin ingilizcesi kotu diye bosuna dememisler heralde.
Su zamana kadar anlamadigim tek insan ya. Bazen mavi ekran veriyorum yazdiklarina. Ben bile lise ingilizcemle (turkiyenin egitim durumu malum) kendimi gayet guzel ifade edebilirken su herif nasil konusamiyor ya. (Gramer falan tamam da alakasiz alakasiz kelimeler kullayor uyuz oluyorum)
Benim damadın kültürüne şaşırıp oturuyorum her gun
Bir gun bir liste çıkarıp size de sorucam bunlar normal mi diye:)

Valla benim yavru düzeltti yazısını artık rahatça anlıyorum
tabi çogu zaman kamerada konuştugumuz için artık yazım hatası falan sorun olmuyor :)
Türkiyenin egitim durumunda ne var ki ? Yani tabi sizi bilemem ama ben lisede de üniversitede de çok iyi ingilizce egitimi aldım. Türklerin ingilizce konuşmasında sorun yaşamasının sebebi cümle yapılarının farklı olması. Diger dillere bakarsan cümle yapıları benzer, buna arapça da dahil.
Bir de rus yani, ne bekliyorsun ki ? adamın kafası ayık değildir kesin. kadına deger vermek ha getire zaten...

Benim damadın kültürüne şaşırıp oturuyorum her gun
Bir gun bir liste çıkarıp size de sorucam bunlar normal mi diye:)

Valla benim yavru düzeltti yazısını artık rahatça anlıyorum
tabi çogu zaman kamerada konuştugumuz için artık yazım hatası falan sorun olmuyor :)
Türkiyenin egitim durumunda ne var ki ? Yani tabi sizi bilemem ama ben lisede de üniversitede de çok iyi ingilizce egitimi aldım. Türklerin ingilizce konuşmasında sorun yaşamasının sebebi cümle yapılarının farklı olması. Diger dillere bakarsan cümle yapıları benzer, buna arapça da dahil.
Bir de rus yani, ne bekliyorsun ki ? adamın kafası ayık değildir kesin. kadına deger vermek ha getire zaten...

niye genelleme yaptın ki:nazar:

Benim de bi italyanım var :) Adı Brian , 32 yaşında bende 21 yaşındayım.6 gündür çıkıyoruz.O sürekli türkiyeye geliyor bende turizm işinde olduğum için hiç sıkıntı yaşamıyoruz görüşme konusunda şimdilik bu kadar gelişmeleri yine aktarırım :)

Nişanlım azeri :) yabancı denmez. Azeri Türk'ü diyelim :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Sevgilim ingiliz 1 yıldır beraberiz :) tek sorun buluşmak sanırım. Her buluşmadan sonra Araya 3-4 ay giriyor. Ama bunu kapatmak için her gün kameralı konuşuyoruz. Mesajlar felan sürekli haberdarız birbirimizden. Ve aramızda güven var. Her gelişinde 10,15 gün kalmaya çalışıyo. Şimdilik her şey güzel gidiyorr :) özlem duygusu her zaman var orası da ayrı konu..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba!! Forumda yeniyim, gezinirken bu konu başlığını gördüm hemen yazayım dedim. Benim de eşim yabancı, İspanyol. 4,5 yıllık uzak mesafeli ilişkiden sonra geçen sene evlendik. İlk 3 sene annem ve kardeşim hariç ailemden kimse bilmiyordu fakat ben daha ilişkimizin 2.nci ayında o'nun ailesiyle tanışmıştım. Çok sıcak kanlı ve bize çok benzeyen bi millet olduklarından ilişkimizin başından itibaren eşimle hiçbir sorun yaşamadık çok şükür. Ben ilk tanıştığımızda İspanyolca bilmiyordum fakat üniversite yıllarımda 2 senelik bir kursun ardından baya ilerlettim. İlk başta annem ön yargılı davranıp istememişti fakat bir kez tanıştıktan sonra tüm fikri değişti ve şimdi o'nu kendi oğlu gibi seviyor:)) Tabii diğer akrabalarım da aynı şekilde. El öpme, şeker/kurban bayramları vs tüm gelenekleri öğrendi ve uyguluyor, saygısı yerindedir her zaman. Kızlar size tavsiyem eğer yabancı uyruklu bir erkek arkadaşınız varsa ve birbirinize duyduğunuz hisler çok güçlü ve bundan eminseniz ilişkinizin arkasında sonuna kadar durun çünkü ben öyle yaptım, asla vazgeçmedim. Din konusuna gelince... Aramızda tanıştığımız ilk günden itibaren şu ana kadar ASLA en ufak bi sorun yaşanmadı, yaşanmaz da diye düşünüyorum. Çünkü karşılıklı sevgi ve saygı olduğu müddetçe herkes birbirininin hayatına karış(a)maz bence. İspanya'da yaşıyorum ve şu an evimizde Türk gelenek-görenekleri daha hakim. Ne de olsa yuvayı dişi kuş yapar:) Evde ayakkabıyla asla dolaşılmaz, yemekler bizim mutfağa göredir vs vs. Evlenmeyi düşünen/evlenmiş herkese mutluluklar dilerim. Dünyaya bir daha gelsem yine o'nunla evlenirdim. Umarım herkes gönlündekini bulur ve yaşar, herkese mutluluklar dilerim.

Benim de erkek arkadaşım Tacik.Ama Afganistanda doğup büyümüş ailesi orda ilk zamanlarda çekindim ama sonradan tanıdım hiç kısıtlayıcı bir erkek değil çok kıskanmıyor ama sevdiğini hissetiriyor.Müslüman Türkiyede okuyor 7 ay oluyor çıkmaya başlayalı Allaha şükürü daha kavgamız olmadı çok iyi anlaşıyoruz.Ailemin yabancı olmasına bir şey diyeceğini pek sanmıyorum.Hayırlısı bakalım:nazar:

X