Eşleri Türkiye dışından (yabancı damat :) olanlar buraya

Selam kizlar, benim esim de amerikali, her zaman bana bir birey olarak deger vermis ve kendisiyle esit tutmustur. Turk sevgililerim de oldu ama en modern Turk erkekleri bile kadinin ikinci sinif oldugu dusuncesini akillarindan atamiyorlar ve ona gore davraniyorlar. Maalesef cok modern gecinen sevgililerim tarafindan bile sebepsiz bir sekilde cok asagilandigim oldu. Tabii esimle birlikte olmaya baslayana kadar erkeklerin o tavrini normal saniyordum. Uzun zaman kendisini bana esdeger gormesi, tamamen ayni hak ve ozgurluklere sahip oldugumuzu dusunmesi cok garip geldi. Simdi de gecmise bakip nasil eski erkek arkadaslarimla birlikte olabilmisim diye sasiriyorum. Bazi arkadaslarimin aa ama seni hic kiskanmiyor mu, her yere de gonderiyor sorgulamadan nasil erkek o vs gibi yorumlar yaptiklari oldu. Sonucta herkesin tercihi farkli, kocamin bana sahip oldugu bir mal gibi davranmasi benim tercihim degil dedim. Kendi parasini kazanan, akilli egitimli bir kadinin nedense bir erkek tarafindan bu kadar korunmaya muhtac hissetmesini anlayamiyorum.

Tabii her turkun ayni olmadigi gibi her amerikali da ayni degil, cok kotu insanlar da var. Butun genellemeler yanlistir.

Din konusuna hic girmeyeyim, sadece ne olursa olsun evli iki insanin din konusunda fikir ayriligi yasamasi ilerde cok fazla soruna yol acar diye dusunuyorum, esim ve benim dinle ilgili fikrimizin tamamen ayni oldugunu soyleyebilirim. Gordugum kadariyla farkli dinlerden olan ve dinine bagli insanlarin evlilikleri uzun donemde biraz zor yuruyor.

Benim eşimde aynı şekilde arkadaşlarımla tatile gitmemi bile sorun etmez ve bi çok bayan arkadaşım nasıl erkek benim eşim hayata göndermez filan gibi laflar ederek sanki çok değer gördüklerini sanmıyorlarmı :) ilk başlar da çok sinirlenirdim ama şimdi hiç takmıyorum .Din konusu cidden önemli sorun olabiliyor çok dinine bağlı aileler de bizde sorun olmadı çünkü ikimiz de din olgusuna inanmıyoruz çocuğmuz istediği dini yaşayabilir nasıl mutlu olacaksa zaten şimdiden düşünmek te gerekli değil daha çocuk yok bişey yok bizde :)

Merhaba hanimlar konu basligini görünce es gecemedim bende yazabilmek icin üye oldum:KK16:

Benim esimde Yabanci (Arnavut) müslüman olmasina ragmen annemle baslarda sorun yasadik kabullenmesi biraz zaman aldi. Esim benden vazgecmedi tabi bende ondan vazgecmedim. Sonunda annemin inadini kirdik ve tanismaya razi oldu baslarda annem damadina soguk davransada benimkinin cabalari sonuc verdi ve aradaki buzlari eritmeyi basardi ( tabi cat pat türkce ögrenmesi büyük bir rol oynadi:KK48:) babam bastan beri olayi olumlu karsiladi sorun yaratmadi esime cabuk isindi. Disardan gelen tepkilere karsida ben uygun gördüysem kimseye laf düsmez diyerekten bizi hep korudu:KK16: simdi yaklasik iki senedir evliyiz ve cok mutluyuz:nazar:

arkadaslarinda dedigi gibi ask kapiyi calinca dil, irk, din fazla birsey ifade etmiyor bende hep büyük konusuyordum yabanciyla olmaz diye ama bal gibide oluyormus:KK68:

benimde yabancı arkadaşım var tek taraflı sevdiğim :KK70: şuana kadar hiç bukadar dua etmemiştim.. Allahım lütfen onu benim kaderim yap diye haha... hatta babam annem halam ananemler hepsi biliyorlar.. büyük aşkımı :KK70: Sanırım onların geleneğindede sünnet varmış tabi dini açıdan değil sadece gelenek , onunla aynı din ve ülkeden olan kızarkadaşım söylemişti.. bazen alayda ediyorum annemlerle hadi hadi sünnet masrafından da kurtuldunuz diye.. ama işte sadece benimki hayal... çocuk sadece beni arkadaşı olarak görüyor.. Onu sevdiğimi söylemiştim ama o anlamadı başka bir çocukla resmim vardı bence sen bu çocugu seviyorsun beni değil biz arkadasız dedi.. :KK43: yaşım 27 oldu ama hala geçmedi sevgisi...

Yabancı damat gelmesine az kaldı, damat demeyelimde sevgili olmaya az kaldı diyelim :KK14:

benimde yabancı arkadaşım var tek taraflı sevdiğim :KK70: şuana kadar hiç bukadar dua etmemiştim.. Allahım lütfen onu benim kaderim yap diye haha... hatta babam annem halam ananemler hepsi biliyorlar.. büyük aşkımı :KK70: Sanırım onların geleneğindede sünnet varmış tabi dini açıdan değil sadece gelenek , onunla aynı din ve ülkeden olan kızarkadaşım söylemişti.. bazen alayda ediyorum annemlerle hadi hadi sünnet masrafından da kurtuldunuz diye.. ama işte sadece benimki hayal... çocuk sadece beni arkadaşı olarak görüyor.. Onu sevdiğimi söylemiştim ama o anlamadı başka bir çocukla resmim vardı bence sen bu çocugu seviyorsun beni değil biz arkadasız dedi.. :KK43: yaşım 27 oldu ama hala geçmedi sevgisi...
Off bende o durumdaydım aklıma geldi kötü oldum :KK43: nereli seninki

Eşi Rus olan biri olarak birkaç şey de ben yazmak istedim. :) Rus erkeklerinden övgüyle söz edenlerin mesajlarını da gördüm, 1-2 kişi de olumsuz şeyler yazmış... Ben kendi tecrübelerimi yazayım.

Ben kesinlikle her ülkede her türlü erkeğin olduğunu düşünüyorum. Yani kaba erkekler bizim ülkemiz de dahil her ülkede olabiliyor, iyi erkekler de var. Rusya da bu şekilde. "Rus erkekleri iyi olsa buraya bunca kadın gelmez" tarzı bir yorum okudum. Rus kadınlar dünyanın her yerine gerek "Russian mail bride" olarak, gerekse aşık olarak gidiyor. İlk yazdığım ülkelerindeki ekonomik problemlerle direkt alakalı. 2. neden ise zaten bu durum her ülkede var. Türk kızlar da aşık olup Alman, İtalyan vs erkeklerle evleniyor. Hele ki son birkaç yılda Koreli erkeklerle evlenen Türk kızlarının sayısı bayağı arttı.

Rusya'da cidden çok kibar, iyi eğitimli ve çok yakışıklı erkekler var. Elbette kötü erkekler de var, nerede yoklar ki?

Ben bir Rus ile evlendim ve çok mutluyum. Eşim beni çok seviyor, çok değer veriyor. Ben de onu çok seviyorum ve değer veriyorum.

Karşılıklı sevgi ve saygı varsa milliyetinin hiçbir önemi yok. Eğer sizi seviyor ve size değer veriyorsa bir Rus erkek de, Türk erkek de, Hırvat erkek de, İranlı erkek de sizi çok mutlu eder.

Ben Rus erkeklerini seviyorum çünkü bu hayatta beni eşim kadar kimse mutlu edemez ve eşim tam bir Rus erkeği. :) Sizlere naçizane tavsiyem sizi seven ve sevdiğiniz adamlarla evlenin. Milliyetine hiç takılmayın bile.

Sanırım bende Yakında Çekikle evlenirsem hiç şaşmam :KK70:
o Benim Düşlerimin Prensi oldu. Nasıl Saygılı.. Nasıl Odun. Nasıl Soğuk Nevale.
Bazen öyle güzel gülüyor. Öyle güzel şeyler söylüyorki. Kalpten gidiyorum..
Ah Annem karşı çıkmasa hemen bascaz kaçcaz ama. Çok zor..

Sanırım bende Yakında Çekikle evlenirsem hiç şaşmam :KK70:
o Benim Düşlerimin Prensi oldu. Nasıl Saygılı.. Nasıl Odun. Nasıl Soğuk Nevale.
Bazen öyle güzel gülüyor. Öyle güzel şeyler söylüyorki. Kalpten gidiyorum..
Ah Annem karşı çıkmasa hemen bascaz kaçcaz ama. Çok zor..

Annenle erkek arkadaşını tanıştırdın mı? :) Bence onların beraber vakit geçirmelerini sağla. Annen erkek arkadaşını tanırsa sever bence. Çocuk sana kendini sevdirdiğine göre annene de sevdirir. Hatta sana ufak bir örnek vereyim. İnternette illa ki görmüşsündür, Sergül Kato diye bir bayan var. Eşi Japon... Bunlar evlenmeden önce Sergül'ün anneannesi acayip karşıymış, ta ki Sergül, Yoshi ile anneannesini tanıştırana kadar. Yoshi çat pat Türkçe'siyle anneanneye güzel sözler söylemiş, anneanne de dayanamamış. :)

Ailelerimizin yabancılara karşı önyargıları olabiliyor ve bizim iyiliğimiz için bizi korumaya çalışıyorlar. Ama evlenmek istediğimiz kişinin iyi biri olduğunu anlarlarsa buzlar eriyor. :) İnşallah annen de sevdiğin çocuğu tanır ve kendi evladı gibi görür.

Bu arada bence sen instagram'daki "koreninturk_gelinleri"ni takip et. Bir sürü Türk kız & Koreli erkek çiftler var. Bir çoğunun çocukları bile var. Gayet mutlu hayatları var. Tanışma hikayelerini, komik anılarını falan anlatıyorlar. Madem Koreli bir beye gönlünü kaptırdın, işine yarayabilir.

Eşi Rus olan biri olarak birkaç şey de ben yazmak istedim. :) Rus erkeklerinden övgüyle söz edenlerin mesajlarını da gördüm, 1-2 kişi de olumsuz şeyler yazmış... Ben kendi tecrübelerimi yazayım.

Ben kesinlikle her ülkede her türlü erkeğin olduğunu düşünüyorum. Yani kaba erkekler bizim ülkemiz de dahil her ülkede olabiliyor, iyi erkekler de var. Rusya da bu şekilde. "Rus erkekleri iyi olsa buraya bunca kadın gelmez" tarzı bir yorum okudum. Rus kadınlar dünyanın her yerine gerek "Russian mail bride" olarak, gerekse aşık olarak gidiyor. İlk yazdığım ülkelerindeki ekonomik problemlerle direkt alakalı. 2. neden ise zaten bu durum her ülkede var. Türk kızlar da aşık olup Alman, İtalyan vs erkeklerle evleniyor. Hele ki son birkaç yılda Koreli erkeklerle evlenen Türk kızlarının sayısı bayağı arttı.

Rusya'da cidden çok kibar, iyi eğitimli ve çok yakışıklı erkekler var. Elbette kötü erkekler de var, nerede yoklar ki?

Ben bir Rus ile evlendim ve çok mutluyum. Eşim beni çok seviyor, çok değer veriyor. Ben de onu çok seviyorum ve değer veriyorum.

Karşılıklı sevgi ve saygı varsa milliyetinin hiçbir önemi yok. Eğer sizi seviyor ve size değer veriyorsa bir Rus erkek de, Türk erkek de, Hırvat erkek de, İranlı erkek de sizi çok mutlu eder.

Ben Rus erkeklerini seviyorum çünkü bu hayatta beni eşim kadar kimse mutlu edemez ve eşim tam bir Rus erkeği. :) Sizlere naçizane tavsiyem sizi seven ve sevdiğiniz adamlarla evlenin. Milliyetine hiç takılmayın bile.

Benim de nişanlım Rus. :) Ben diş hekimliği okuyorum, Allah nasip ederse mezun olduğumda evleneceğiz. Siz nasıl tanıştınız? Dediklerine sonuna kadar katılıyorum. İnsanları milliyetine göre değil, bireysel olarak değerlendirmek lazım. Hem beyler hem de hanımlar için geçerli bu. 5 parmağın beşi bir olmuyor. Kardeşler arasında bile bambaşka karakterde insanlar olabiliyor.
Ben de nişanlımı çok seviyorum ve daima dualarımda hayırlısıyla tamamına erdirmemiz var. İnanılmaz anlayışlı ve komik biri. Çok da saygılı. Türk kültürüne çok saygı duyuyor. Benim yaptığım mis gibi helal Türk yemeklerine de bayılıyor. :) Asla sarhoşun teki değil, ki içip içip karısını döven erkekler bizim ülkemizde de var, Allah korusun. Bebeğimin o taraklarda bezi yok.

Evgeny benim ilk erkek arkadaşım, ondan başkasıyla hiç çıkmadığım için bireysel olarak kimseyle kıyaslayamam. Tek bildiğim ondan başkasını asla istemediğim. Gözlemlerime göre de iyi olan erkekle, kızlar mutlu oluyor, çocuk hangi ülkeden olursa olsun.

Senin de dediğin gibi kötü erkekler her yerde var. Allah bekar olanlarımızın karşısına hayırlı ve iyi olan erkekleri çıkarsın. Türk'ün de iyisi iyidir, Rus'un da iyisi iyidir. Allah kötülerden korusun.

Annenle erkek arkadaşını tanıştırdın mı? :) Bence onların beraber vakit geçirmelerini sağla. Annen erkek arkadaşını tanırsa sever bence. Çocuk sana kendini sevdirdiğine göre annene de sevdirir. Hatta sana ufak bir örnek vereyim. İnternette illa ki görmüşsündür, Sergül Kato diye bir bayan var. Eşi Japon... Bunlar evlenmeden önce Sergül'ün anneannesi acayip karşıymış, ta ki Sergül, Yoshi ile anneannesini tanıştırana kadar. Yoshi çat pat Türkçe'siyle anneanneye güzel sözler söylemiş, anneanne de dayanamamış. :)

Ailelerimizin yabancılara karşı önyargıları olabiliyor ve bizim iyiliğimiz için bizi korumaya çalışıyorlar. Ama evlenmek istediğimiz kişinin iyi biri olduğunu anlarlarsa buzlar eriyor. :) İnşallah annen de sevdiğin çocuğu tanır ve kendi evladı gibi görür.

Bu arada bence sen instagram'daki "koreninturk_gelinleri"ni takip et. Bir sürü Türk kız & Koreli erkek çiftler var. Bir çoğunun çocukları bile var. Gayet mutlu hayatları var. Tanışma hikayelerini, komik anılarını falan anlatıyorlar. Madem Koreli bir beye gönlünü kaptırdın, işine yarayabilir.

:KK70: Yok henüz değil. ama yazın gelecek. Ananeme kabul ettirdim. Misafir edecekler :KK70: Annemde arada gidip görsün..
İstagramdaki gelinleri biliyorum.. Onlarda çok güzeller.

X