Ev mi Konum mu ?

Benim için

• Ankete Katılan
    288
Ulaşım lokasyon konu komşu

bebek çocuk olduktan sonra en ama en önemli şey oldu bana komşu

oturulabilir ve merkezi bir evse tabiki taşının inşallah diliyorum Rab'bimden kendi eviniz bunları ennn iyisi olsun

çok içimden geldi dua etmek:KK200:

Ulaşım lokasyon konu komşu

bebek çocuk olduktan sonra en ama en önemli şey oldu bana komşu

oturulabilir ve merkezi bir evse tabiki taşının inşallah diliyorum Rab'bimden kendi eviniz bunları ennn iyisi olsun

çok içimden geldi dua etmek:KK200:
Ayyyy nasil mutlu oldum cok teşekkürederim cooook ❤️🥲🙏 oturulabilir ya öyle yikik dokuk degil tabi. Ama iste o fiyata keske az daha iyi olsaydi diyoruz bazen 😵‍💫

Piraye perdem uzun kaldi bu merkezi konumdaki dedigim eve. Birde perdeler kesilecek. Ordan da masraf cikti 😁
Canım o pek birşey tutmaz ama mobilya fiyatları uçmuş haberin olsun...mobilyan sigiyorsa gerisi kolay hallolur.

• Beğen
Reactions: Dei
Ay son kararım yeni ev 😅 istanbuldaymissiniz ne kadar merkeze uzak olabilir ki. Bana göre her yer ulasilabilir😊
Taşınmak kolay değil, toplan yerleş, Hele ki bebekle. Temiz, geniş , uygun yeni ev . Geniş mutfak, ferahlık valla.

Ay son kararım yeni ev 😅 istanbuldaymissiniz ne kadar merkeze uzak olabilir ki. Bana göre her yer ulasilabilir😊
Taşınmak kolay değil, toplan yerleş, Hele ki bebekle. Temiz, geniş , uygun yeni ev . Geniş mutfak, ferahlık valla.
Yok ya oyle mahrumiyet bölgesinde değil işte nasil desem marmaraya 35 40 dk filan. Suan oturdugum da 15 dk uzakta zaten. Napalim olmadi dibinde olmaya gerek yok. Ayda yilda bir işimiz düşer zaten. Saglik sorunu olnasin da aramayiz bile hatta.

Kizlar dun uzak ama evlerin 0 oldugu yere baktik.

Benim bu ulasimin gobeginde baktigim. O konumu iyi eski ev ile ayni fiyatta muhtesem otesi bir ev bulduk.

Hani o yol cekilir mi o ev icin diye baktik birbirimize esimle, cekilir hic gocunmadan hemde.

Spor salonu, oyun salonu, parki, site bahcesi, guvenligi vs hersey vardi.

Evin ici zaten cok cok iyiydi. Balkonumuz oda genisliginde kapali. Her turlu bebegimle rahat ederiz. Dinlenme odamiz bile vardı. Mutfak zaten süperdi.

Bu evi gorunce merkezi konumdaki eski küçük sigamayacagimiz evlerde asla oturamayacagimiza karar verdik.

Son durum şu. Tekrar bu merkeze uzak evin iyi oldugu yere gidecegiz bakacagiz, daha uygun yine boyle guzel ev bulur muyuz diye bulamazsak sanirim bu evi tutacagiz.

Bu evin sabihi de 1 kira depozito 1 kira peşin 1 kira emlakci diyor.

Iyi dileklerinizi duanizi bizden mahrum etmeyin. Hepinize teşekkür ederim. Bakalim son durumlari yazacagim.

Kizlar dun uzak ama evlerin 0 oldugu yere baktik.

Benim bu ulasimin gobeginde baktigim. O konumu iyi eski ev ile ayni fiyatta muhtesem otesi bir ev bulduk.

Hani o yol cekilir mi o ev icin diye baktik birbirimize esimle, cekilir hic gocunmadan hemde.

Spor salonu, oyun salonu, parki, site bahcesi, guvenligi vs hersey vardi.

Evin ici zaten cok cok iyiydi. Balkonumuz oda genisliginde kapali. Her turlu bebegimle rahat ederiz. Dinlenme odamiz bile vardı. Mutfak zaten süperdi.

Bu evi gorunce merkezi konumdaki eski küçük sigamayacagimiz evlerde asla oturamayacagimiza karar verdik.

Son durum şu. Tekrar bu merkeze uzak evin iyi oldugu yere gidecegiz bakacagiz, daha uygun yine boyle guzel ev bulur muyuz diye bulamazsak sanirim bu evi tutacagiz.

Bu evin sabihi de 1 kira depozito 1 kira peşin 1 kira emlakci diyor.

Iyi dileklerinizi duanizi bizden mahrum etmeyin. Hepinize teşekkür ederim. Bakalim son durumlari yazacagim.
Canım çok sevindim...umarım herşey gönlüne göre olur

Selamlar arkadaşlar. Maalesef bir taşınma maceramız olacak. 😵‍💫 Aylik cepten giden kira 3 katina cikacak maalesef. Yani 3 ise 9 olacak. Bu makasin bu kadar acilacak olmasi beni her ne kadar huzursuz etse de eşim piyasa bu yapacak birsey yok diyor.

Bugun emlakciyla görüşmeye gidip son imza atip gelecegiz sanirim. Ev 15-16 yillik eski bir ev. Boya işi var. Mutfak küçük baya. Dolaplar da pek yeni sayilmaz. Parkelerin duvar dibindeki üst kismi biraz kalkmıştı. Slikonla hallederim o ayri tabi. Kisaca kiraya veririm diye alinan bir ev.

Evin artilari ulasimin gobeginde olmasi,(şuan aracimiz yok) site 24 saat guvenlikli nezih dendi sorduğumuzda. Komsular ilimli gibiydi. (Alt üst ) ara katta olunca sicakti.

Zam efe tufeye gore dendi. Aidat ise guncel 500 tl ocakta zamlanacakmis. Bir kira depozito bir kira ev sahibine 1 kira emlakciya dendi. Yani 3 kira cikacak birden bizden. Depozitoyu da son aya sayacakmis ev sahibi.

Baska evlerde baktik daha uygun ama uzakta olduğundan eledik bu arada. Bebekle otobuse bin in yapamam diye. Onlar buraya göre 1500 tl kadar uygundu diyeyim.

Simdi arkadaşlar emlakcida nelere dikkat edelim ? Nakliyede neye dikkat edelim ? Evde nelere dikkat edelim ? Boya badana tadilatta nelere dikkat edelim ?

Fikirleriniz yazdığınız her kelime cok kiymetli olacak. Elimde kalem kagit not alacagim bekliyorum. 😊
Merhaba bende şu an oturduğum ev için yorum yapayım içi güzel yeni yapılı vs ama bulunduğu konum açısından kötü.Çünkü tamam ev iyi ama hava kararınca kapının önüne çıkamıyorum. Çok ıssız.

Maddi durumlar nedeniyle 2 yıl daha burada oturmak zorundayız ama bu evden çıkarken evin konumuna dikkat edeceğim.

Benim açımdan ev eski olsa bile konum her şey. Umarım içinize sinen güzel bir ev bulursunuz 💕

Nakliyede özellikle
Selamlar arkadaşlar. Maalesef bir taşınma maceramız olacak. 😵‍💫 Aylik cepten giden kira 3 katina cikacak maalesef. Yani 3 ise 9 olacak. Bu makasin bu kadar acilacak olmasi beni her ne kadar huzursuz etse de eşim piyasa bu yapacak birsey yok diyor.

Bugun emlakciyla görüşmeye gidip son imza atip gelecegiz sanirim. Ev 15-16 yillik eski bir ev. Boya işi var. Mutfak küçük baya. Dolaplar da pek yeni sayilmaz. Parkelerin duvar dibindeki üst kismi biraz kalkmıştı. Slikonla hallederim o ayri tabi. Kisaca kiraya veririm diye alinan bir ev.

Evin artilari ulasimin gobeginde olmasi,(şuan aracimiz yok) site 24 saat guvenlikli nezih dendi sorduğumuzda. Komsular ilimli gibiydi. (Alt üst ) ara katta olunca sicakti.

Zam efe tufeye gore dendi. Aidat ise guncel 500 tl ocakta zamlanacakmis. Bir kira depozito bir kira ev sahibine 1 kira emlakciya dendi. Yani 3 kira cikacak birden bizden. Depozitoyu da son aya sayacakmis ev sahibi.

Baska evlerde baktik daha uygun ama uzakta olduğundan eledik bu arada. Bebekle otobuse bin in yapamam diye. Onlar buraya göre 1500 tl kadar uygundu diyeyim.

Simdi arkadaşlar emlakcida nelere dikkat edelim ? Nakliyede neye dikkat edelim ? Evde nelere dikkat edelim ? Boya badana tadilatta nelere dikkat edelim ?

Fikirleriniz yazdığınız her kelime cok kiymetli olacak. Elimde kalem kagit not alacagim bekliyorum. 😊
eşyalarınıza zarar vermemeleri için dikkat etmenizi öneririm. Annemler taşınırken yardımcı olmak için gitmiştim yanlarına. Evde 3 koca adam olmamıza rağmen gözden kaçırdığımızda nakliyeciler oraya buraya atmıştı eşyaları. Mümkün mertebe başlarında bulunmanızı öneririm.

• Beğen
Arkadaslar bu sartnameye acil bakabilir misiniz ?
Screenshot_20221206-160035_WhatsApp.jpg

• Beğen
Normal kira kontrati bu saniyorum . Benim eşim ilgileniyorum ama.
Hayır normalden farkli bu 4 ve 14. Madde kafama yatmadi. 4 te peşin oder diyor. 14 te kiraci oder diyor. 14 mal sahibi olmasi gerekiyordu sanki. Neyse bakalim bir bilen cikar umarim

Hayır normalden farkli bu 4 ve 14. Madde kafama yatmadi. 4 te peşin oder diyor. 14 te kiraci oder diyor. 14 mal sahibi olmasi gerekiyordu sanki. Neyse bakalim bir bilen cikar umarim
4. Madde normal . Kira peşin veriliyor ve süresi var. 14. Madde bilmiyorum.
Asıl 16. Madde dikkatimi çekti. Bizim kontratta var mi, eşim gelince bakacağım.
Vergiyi biz veriyoruz çünkü

• Beğen
14. Madde de kontrat bitene kadar tüm gider ve borçlar olabilir. Ev de malum illaki sorun çıkıyor.
Bu, ev sahibinden talep ediliyor. Ama ev de kiracı oturuyor, bence kiracı vermeli.

Merhaba bende şu an oturduğum ev için yorum yapayım içi güzel yeni yapılı vs ama bulunduğu konum açısından kötü.Çünkü tamam ev iyi ama hava kararınca kapının önüne çıkamıyorum. Çok ıssız.

Maddi durumlar nedeniyle 2 yıl daha burada oturmak zorundayız ama bu evden çıkarken evin konumuna dikkat edeceğim.

Benim açımdan ev eski olsa bile konum her şey. Umarım içinize sinen güzel bir ev bulursunuz 💕
Cok teşekkürederim 🙏 dilerim hepimiz icin en iyisi olsun ❤️

Bizim yerin etrafinda market saglik ocagi hastane park vs var. Issiz degil.

Bütçeye uygunluk sebebiyle ev sahibi olmak icin dağın başına 1 yıl önce taşınmış biri olarak yazıyorum:
Buralara gelme! 😄
Konum çok önemli konum konum 👏🏻
Dibimde bakkal, önümde dolmuş, bir sürü otobüs olan eski mahallemi zor unutturdum kendime 🙁 😂

• Komik
Reactions: JES
Arkadaşlar selamlar son durumu güncelliyorum:

Uzak ama merkezi yerdeki evin yarı fiyatina bir ev bulduk. Onu tuttuk.

Evler arasinda bir iki tık fark var. Merkezi konumdakine göre bu daha iyi tabiki.

Yari fiyatina olmasi bizim için daha iyi oldu.

Duraga yakin merkezi kısımda buda. Mahrumiyet bölgesi değil yani.

Umarim guzel zamanlarımız olur evimizde. Hepinize kıymetli yorumlariniz ve desteginiz iyi dilekleriniz icin cok teşekkürederim 🙏

X