Ev mi Konum mu ?

Benim için

• Ankete Katılan
    288
Dün biraz bakındım 4 bine malatya Tecde'de çok güzel evlet vardı, memur şartı diye yazanlar var..5 bine büyük şehirlerde evler çok bakımsız..kiracıların işi zor gercekten..allah herkesin yardımcısı olsun..maaşlar ortada bu nedir yaa
Ben bostanbaşındayım bu semtte 4 bine cidden kalmadı🥺
Rabbim kiracıların yardımcısı olsun🤲Ev sahiplerine vicdan versin🤲

Jes ne yaptınız anlaşma oldu mu?
Ben Eskişehir'de tam merkezi olmayan bir semtte oturuyorum.
İlk bu eve geldiğimizde aylarca ağlamıştım çok uzak,burada bizi kesseler kimse görmez diye ama alıştım 🤭
Hastane işiniz inşallah çok olmaz birtek o zor oluyor genelde.
Uzak ve sakin bir yerde çok olay olmuyor çocuk büyütmek için ideal bence.
Kirası daha uygun oluyor gerçi şuan heryer çok pahalı ama ben hâlâ merkezi yerdeki evlerden 2 bin düşüğe oturuyorum.
Merkeze gitmek için yarım saat vaktimiz yolda geçiyor otobüs,minibüs ama onu da ayarladık artık.
Eski bakımsız ev çok zor oluyor ya temizliği, düzeni çok yorar,temizliği belli bile etmez.
Ben uzağı tercih ederdim.
Valla yavrum kendimize 1 gunsure verdik uzak olan ama evleri iyi olan yere bakacagiz yarin kararari oyle verecegiz. Yani gitmedik emlakciya. Anlasma da henuz olmadi

Ya su ev adam akilli olsa kafamda soru kalmaz. Ama sanki 17 senelik degil 40 senelik.

Uzak olan 2000 daha dusuk evlerde daha temiz yepyeni. Kafam varya keske gorsen cuval oldu 😁😁

Valla yavrum kendimize 1 gunsure verdik uzak olan ama evleri iyi olan yere bakacagiz yarin kararari oyle verecegiz. Yani gitmedik emlakciya. Anlasma da henuz olmadi

Ya su ev adam akilli olsa kafamda soru kalmaz. Ama sanki 17 senelik degil 40 senelik.

Uzak olan 2000 daha dusuk evlerde daha temiz yepyeni. Kafam varya keske gorsen cuval oldu 😁😁
Benim içime uzak olan bakımlı ve uygun evi seçeceksiniz gibi doğuyor 🤭

Ben bostanbaşındayım bu semtte 4 bine cidden kalmadı🥺
Rabbim kiracıların yardımcısı olsun🤲Ev sahiplerine vicdan versin🤲
Ablam Tecdede 3 sene önce aldı 0 bina,babamlar da paşaköşkünde..allahtan önce aldılar..şimdi olsa zor alırlardı..malatya güzel yaa,havası güzel, okulları da güzel tercih edilebilir bir sehir

Ablam Tecdede 3 sene önce aldı 0 bina,babamlar da paşaköşkünde..allahtan önce aldılar..şimdi olsa zor alırlardı..malatya güzel yaa,havası güzel, okulları da güzel tercih edilebilir bir sehir
Bende 2.5 yıl önce aldım iyi ki aldık şimdi aldığım fiyatın 4 katı arttı🤷
Aynen güzel ben seviyorum.

15 yıllık bina için 500 tl aydat çok geldi pek bilmesem de. Ninemlerin de 15 senelik bina, iç dış boyaması yeni yapıldı sanki yeni dikilmiş bina gibi oldu iç dış yalıtım yapıldı kapıcısı var 50 tl aydat Ankara'da üstelik. Biz sitedeyiz 5-6 yaşında bina, 250 tl bizimki de.
Eşyasız eve depozitoyu da anlamıyorum normal mi

Jes ben yeni ev derdim.eskinin derdi bitmez.atlarsin taksiye gidersin yani hemde daha uygunmus.hic düsunmem acikcasi

Miniko ben acikcasi aydinlik gosteren orta halli bir boya yapip gececegim. Polisan in boyasi var 15 lt 249 2 kutu 1 de tavan max 1000 tl olur. Boyayacak kisiyi de 1500 e ayarlarsam kar derim. Esim cok yoruluyor ev koliliyor birde boyaya gitse adam düşer hastalanir inan.
butceniz varsa daha iyi olur sana evde destek olmasi 🤗 cocukla esya tasimak cok zor benim oglan 1 yasindaydi brn tasinirken cok zor :/

• Beğen
Reactions: JES
15 yıllık bina için 500 tl aydat çok geldi pek bilmesem de. Ninemlerin de 15 senelik bina, iç dış boyaması yeni yapıldı sanki yeni dikilmiş bina gibi oldu iç dış yalıtım yapıldı kapıcısı var 50 tl aydat Ankara'da üstelik. Biz sitedeyiz 5-6 yaşında bina, 250 tl bizimki de.
Eşyasız eve depozitoyu da anlamıyorum normal mi
yasa gore degismez binanin bakim ucreti 5 katli ise temizlil ucreti farkli olur 3 katli ise farkli olur ... mesela komur kullaniyorken apartman elektrigi onceden 300-400grliyordu kalorifer ona bagliyd cunku

simdi 3 ayda bir 50 lira fatura geliyor

temizlikci yikiyot mu siliyor mu buna gore de degisir

yonetim resmi ise ona da ucret odersin falan

Evin konumu iyiyse durumu iyi oluyo genelde zaten ☺️
Ya şu saat olmuş bakiyorum mutfagima. Ben bu esyalarin yarisini acna sigdiririm o mutfaga. 🤧 ama iste konumu etrafi dusununce de kaliyorum. Evlerin 0 olduğu semt geliyor aklima orasi da uzak yani. Offf valla bunaldim ya 😁😁

Ya şu saat olmuş bakiyorum mutfagima. Ben bu esyalarin yarisini acna sigdiririm o mutfaga. 🤧 ama iste konumu etrafi dusununce de kaliyorum. Evlerin 0 olduğu semt geliyor aklima orasi da uzak yani. Offf valla bunaldim ya 😁😁
oralari dusunme sogdirirsin bende yeni ualtirdigim mutfakta esim alan daralacak dolap azalacak diye soyleniyordu daha bosluk bile var ust raflarda ..

lazim olmayan seyleri azalt eve gectiginde minimale dön 🤔

oralari dusunme sogdirirsin bende yeni ualtirdigim mutfakta esim alan daralacak dolap azalacak diye soyleniyordu daha bosluk bile var ust raflarda ..

lazim olmayan seyleri azalt eve gectiginde minimale dön 🤔
Minikom azaltsam bu kadar surede azaltamam da kolileyim isinlendirip kenara kaldirabilirim ama. Oda kenar nerde bulmam lazim 😁

Uzak olsa da derli toplu yeni ev demekte fayda var. Eskinin derdi bitmez kucuk evde bebekle siz de daralirsiniz

• Beğen
Uzak olsa da derli toplu yeni ev demekte fayda var. Eskinin derdi bitmez kucuk evde bebekle siz de daralirsiniz
Ya iste oda aklima geliyor ev mezar gibi olmasin bize diyorum. Ama sonra evden çıkınca avm ye gideyim aman güzel kafelere gideyim vs olmayacak bilmiyorum ama bunlarda kafa dagitmaya ihtiyaç sanki. Ya da evi öyle bir hale getiririz ki kaçış yeri kafa dagitma yeri bir odamizda olabilir bu 0 evlerin oldugu yerde. Bakalim noluyor. Bugun gidip o evleri de göreceğiz

Ya iste oda aklima geliyor ev mezar gibi olmasin bize diyorum. Ama sonra evden çıkınca avm ye gideyim aman güzel kafelere gideyim vs olmayacak bilmiyorum ama bunlarda kafa dagitmaya ihtiyaç sanki. Ya da evi öyle bir hale getiririz ki kaçış yeri kafa dagitma yeri bir odamizda olabilir bu 0 evlerin oldugu yerde. Bakalim noluyor. Bugun gidip o evleri de göreceğiz
Ben sizi cok iyi anliyorum. Insan evden uzaklasmak iztiyor bir çıkıp kafa dağıtmak istiyor o zaman da merkezden uzak olmasin diyoruz. Zamaninda İstanbulda yasamis biri olarak diyorum ki istanbulda trafik sorunu arabayla var diger türlü metro vs yakinsa dert etmeyin uzaklığı.

• Beğen
Ben sizi cok iyi anliyorum. Insan evden uzaklasmak iztiyor bir çıkıp kafa dağıtmak istiyor o zaman da merkezden uzak olmasin diyoruz. Zamaninda İstanbulda yasamis biri olarak diyorum ki istanbulda trafik sorunu arabayla var diger türlü metro vs yakinsa dert etmeyin uzaklığı.
Marmaraya 35 dk iste oyle söyleyeyim. Suan ki evim 15 dk.

Aynen öyle...Ben şu anda çok pişmanim mesela ama taşinmaktan değil plansızliktan pişmanim...Eşyalarinin özellikle mobilyalarının yerini iyi olç biç, sigmayani sat at sakın yeni eve sokma , taşındıktan sonra kitlenmek daha fena...
Piraye perdem uzun kaldi bu merkezi konumdaki dedigim eve. Birde perdeler kesilecek. Ordan da masraf cikti 😁

Ya esasinda simdiki evimde dahi haftada 1 merkeze dogru anca gideriz. Ne bileyim ya. Sanırım daha yakinlarda olma istegi var bende ilerde iş durumu ve bebek icin rahatlik olmasi acisindan.

Ama simdi dusununce de is durumu netlesmeden 4 yil sonrasina aksiyon almak da fazla geliyor. Uzaktaki temiz eve gidip 4 yil sonra merkeze gelmek de olabilir tabi.

Nevreste Nevreste nin dedigi gibi olmaz insallahta oldu diyelim acil hastane isi de taksiye atlar giderim hastaneye doktorumuza. Ayda 2 defa taksi git gel ucretini karşılarım 35 dk gidis 35 dk geliş sorun olmaz.

X