Saç Bakım Ürünleri Evde Brezilya Fönü / Keratin Tedavisi Yapmanın İncelikleri

Bugün ben de yaptım :KK76: kaç gündür bekliyodum yapıcam yapıcam diye, sonunda yapabildim :) saçlarım kısa olduğu için 80 ml'den az bile yetti ama ne kadar üstünden geçsem de yine duman çıktı sanırım fazla kullanmışım biraz :KK53: ama şu an çok güzel gözüküyorlar asıl sonuç 4 gün sonra olucak ayy :KK17:

kızlaar pazartesi yaptırıcam ben de sonunda :) ama kuaför bana uygulamadan sonra ayrı bi şampuan gerektiğini söylemedi kullanmasam nolur ki?
bi de bi kaç gün yıkamadan durcak diye bşi demedi :/

Son düzenleme:
kızlaar pazartesi yaptırıcam ben de sonunda :) ama kuaför bana uygulamadan sonra ayrı bi şampuan gerektiğini söylemedi kullanmasam nolur ki?
bi de bi kaç gün yıkamadan durcak diye bşi demedi :/

sülfatsız şampuan kullanmazsan saçların hemen bozulur kuaförün unuttu sanırım söylemeyi birde üründen ürüne değişiyor bekleme süresi 1 günlük var 3 günlük 4 günlük var kuaförüne sor bakalım ne dicek ona göre yıkayacaksın :)

4 gün sonunda doldu yaa :KK70: tanrım çok güzel oldu kılıçbalğı çok sağ ol ya :KK16: en yakın zamanda fotoğraflarını atmaya çalışıcam :) harika oldular ♥

sülfatsız şampuan kullanmazsan saçların hemen bozulur kuaförün unuttu sanırım söylemeyi birde üründen ürüne değişiyor bekleme süresi 1 günlük var 3 günlük 4 günlük var kuaförüne sor bakalım ne dicek ona göre yıkayacaksın :)
teşekkür ederiim :)) o sülfatsız şampuanı normal şampuan yerine mi kullanıcam devamlı hiç başka şampuan kullanmayacak mıyım? bi de kötü kokuyomuş saç fönden sonra o nasıl olcak :KK43:

Arkadaşlar ben de kahküllerim için almayı düşünüyorum .Az bir miktar yeteceği için ,toplu alımlar yaptığınızda dahil olmak isterim .

teşekkür ederiim :)) o sülfatsız şampuanı normal şampuan yerine mi kullanıcam devamlı hiç başka şampuan kullanmayacak mıyım? bi de kötü kokuyomuş saç fönden sonra o nasıl olcak :KK43:

artık bozulana kadar saçların sürekli olarak sülfatsız şampuan kullanıcaksın nude var mesela onu kullanabilirsin saçlarda kötü kokmuyor ya o nerden çıktı :) işlem sırasında koku duman fln çıkıyor o kadar

artık bozulana kadar saçların sürekli olarak sülfatsız şampuan kullanıcaksın nude var mesela onu kullanabilirsin saçlarda kötü kokmuyor ya o nerden çıktı :) işlem sırasında koku duman fln çıkıyor o kadar
yaptırdım bugün çok heyecanlıyım 2sün sonra yıkancak inşallah yıkanınca da dümdüz olur :) nude alırım o zaman ben de kuaför dalinde kullanabilirsin o da aynı dedi

Arkadaşlar elinizde kalanları satmak isterseniz ,bana msj attın :) kahküllerime yetecek kadar keratine ihtiyacım var :KK76:

arkadaslar benim durumuma ne diyorsunuz? kalan keratini de kullansam mi yoksa ne kadar beklemek lazim?

bi de benim bu uygulamalardan sonra saclarim daha cabuk yaglanmaya basladi, sulfatsiz sampuan da hic kopurmuyor, temizlemiyor gibi, normalde kullandigimin 2-3 katini kullaniyorum.
bi de sulfatsiz diye aldigimiz sampuanlarin icerikleri birbirinden farkli gibi, nude"de sulfatli bi icerik gordum sanki, ama nude doa ya gore daha kolay kopuruyor..

arkadaslar benim durumuma ne diyorsunuz? kalan keratini de kullansam mi yoksa ne kadar beklemek lazim?

bi de benim bu uygulamalardan sonra saclarim daha cabuk yaglanmaya basladi, sulfatsiz sampuan da hic kopurmuyor, temizlemiyor gibi, normalde kullandigimin 2-3 katini kullaniyorum.
bi de sulfatsiz diye aldigimiz sampuanlarin icerikleri birbirinden farkli gibi, nude"de sulfatli bi icerik gordum sanki, ama nude doa ya gore daha kolay kopuruyor..

Presleme işlemini ilk uygulamada kaç defa üzerinden geçtin? Yani tek bir tutamı yaklaşık 10 defa preslemek lazım.Hatta ben daha fazla yaptım. Ayrıca nude şampuanda sülfat yok.Ben aylardır nude kullanıyorum,yapalı 8 ay olmuş fönün etkisi daha yeni gidiyor.

Bu arada arkadaşlar, kullandığımız Nude isimli şampuanın içinde sülfat olduğu ama bizim sülfatsız olduğunu ifade ettiğimizi ifade eden arkadaşlar var... Nude içeriğinde bulunan sulfoacetate ile Sodium Laureth Sulfate herhalde terim benzerliğinden ve kimya bilgisi eksikliğinden olsa gerek Sls'nin süslenmiş hali olduğu sanılıyorsada "sulfoacetate " Hindistan cevizi ve Hurma yağından üretilen cildi kurutmadan temizleyen, cilt ve kullanıcı dostu bir köpürme ajanıdır...

Sodium Lauryl Sulfoacetate is derived from coconut and palm oils; a safe skin friendly surfactant (foaming agent) for both skin and hair. This mild plant derived surfactant creates a rich, luxurious lather that effectively removes suface oil, dirt and bacteria, without stripping or drying sensitive skin. Sodium Lauryl Sulfoacetate is also hydrophillic, This meas it is attracted to water, which enables it to dissolve more readily in water. thus providing superior rinseablility.

Ayrıntılı bilgi için bkz Google "sulfoacetate"

arkadaşlar benım saçlarım çook dokuluyo çok seyreldıler:KK43:(brezılya fönu yapsam bakım olduğu ıçın dokulme yı durdurur mu yoksa daha da mı doker lütfen ayrdımcı olunn

Presleme işlemini ilk uygulamada kaç defa üzerinden geçtin? Yani tek bir tutamı yaklaşık 10 defa preslemek lazım.Hatta ben daha fazla yaptım. Ayrıca nude şampuanda sülfat yok.Ben aylardır nude kullanıyorum,yapalı 8 ay olmuş fönün etkisi daha yeni gidiyor.

canim nude konusundaki bilgi icin tesekkurler. kilicbaliginin msj gormemistim ben, belki ben de o kelimeyi karistirip sulfat sanmisimdir. ama su da var nude ve doa cok farkli geldi bana, nudenin kullanimi daha kolaydi.

pres konusunda tam sayidan emin degilim, kardesimin esi yardim etti bana, ama emin degilim 10 kez oldu mu daha mi az oldu diye?
sence az preslemeden olabilir mi?

en kotusu de o duzlestirme islemi sirasinda saclarim o kadar cok kirilip koptu ki simdi sacimi toplayinca onden kirik tutamlar firliyor. bu herkeste olan bisey mi preslemenin dogal bir yan etkisi mi , benim makinamla mi ilgili yoksa yapan kisinin hatasi mi onu da anlamadim

simdi keratini 3. kez yapsam bu kadar kisa surede sakincali olur mu?

Salin fix nano marka kullanmayiiiiiiiiiiinnnn saclarim kel kaldi desem yeri. Allah belasini versin boyle sahtekarlarin. Suc duyurusunda bulunabilirim. Ilk yaptirdigim cok kaliteliydi 1tel bile dokulmedi uzadi gurlesti yumusacik oldu ama bu lanet olasi fix nano mahvetti

arkadaşlar benım saçlarım çook dokuluyo çok seyreldıler:KK43:(brezılya fönu yapsam bakım olduğu ıçın dokulme yı durdurur mu yoksa daha da mı doker lütfen ayrdımcı olunn

Kesin diyemem ama, dökülmeye bir faydasının olacağını zannetmiyorum.

canim nude konusundaki bilgi icin tesekkurler. kilicbaliginin msj gormemistim ben, belki ben de o kelimeyi karistirip sulfat sanmisimdir. ama su da var nude ve doa cok farkli geldi bana, nudenin kullanimi daha kolaydi.

pres konusunda tam sayidan emin degilim, kardesimin esi yardim etti bana, ama emin degilim 10 kez oldu mu daha mi az oldu diye?
sence az preslemeden olabilir mi?

en kotusu de o duzlestirme islemi sirasinda saclarim o kadar cok kirilip koptu ki simdi sacimi toplayinca onden kirik tutamlar firliyor. bu herkeste olan bisey mi preslemenin dogal bir yan etkisi mi , benim makinamla mi ilgili yoksa yapan kisinin hatasi mi onu da anlamadim

simdi keratini 3. kez yapsam bu kadar kisa surede sakincali olur mu?

Presleme en önemli kısmı yanlış preslemeden kaynaklanıyor olabilir.Duman çıkma durana kadar yapılması gerek.Ben saçlarımı preslerken,pres tarağı kullanıyorum.Sen bu esnada şaçlarını kırmış olabilirsin,bunun keratinle ilgisi yoktur.Ayrıca ilk preslemede ince tutamlar alırsan daha iyi olur,saçın kırılıp bükülmemesi lazım.Çünkü saçın o formu alır. Benim saçlarım keratinden sonra ipek gibi pürüzsüz oldu.Saçımın rengi tam isteğim şekilde yaptı ve parlattı.Saçlarım gerçekten berbat haldeydi.Pazartesi günü inşallah tekrar yapıcam.Resim paylaşmıştım bu linkten bakabilirsin;

http://www.kadinlarkulubu.com/sac-b...si-yapmanin-incelikleri-496.html#post22884344

Buda presleme tarağım.Milyoncularda ucuz fiyata satılıyor.Ama ince dişli tarağınız varsa onunla da yapabilirsiniz.
$productimage-picture-sac-kabartma-duzlestirme-taragi-69.jpg

klıçbalığı ben bekleme süresinden sonra saçlarımı kurutup düzleştirme aşamasına geçtiğimde biraz yavaş davranmışım sanırım onun ne kadar etkisi var bilmiyorum ama saçımın alt taraflarını düzleştirirken üst taraflar baya kurudu sertleşti saçım keratin dondu sanki saçımda. bütün saçımı düzleştirdim yine de sonuçta tam bir düzlük olmamıştı. keratinin tam kurumasını beklemeden düzleştirmem mi gerekiyordu ben 4 saat filan uğraşmıştım düzleştirme için :S :S :KK17:

Merhba hanımlar... Ben de evde brezilya fönü yapmak istiyorum ama hangi markayı kullanacağımı bilmiyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir marka varsa bana özelden atabilir misiniz rica etsem?

Ayrıca birkaç sorum olacakç

1. Benim düzleştiricim 200 dereceye kadar ısınıyor. Saçlarım orta ince telli acaba iştem tutar mı?

2. Brezilya fönü yaptıktan sonra saçlarımı boyasam işlemin etkisi geçer mi?

3. İşlemden sonra saç normal şampuanla kesinlikle yıkanmıyor mu?

Ve ortalama bir maliyet ne kadar?

Tatlım malum site gg ise bulaşma ama diğer site ise su an satistaki ürünleri bilmiyorum tek söyleyebileceğim 225 ml olanın kalitesi litrelik olana göre daha iyiydi o zaman zaten litrelik olanın fiyatı en son ölmüş essek fiyatı idi. Kesin birsey söylemeyeyim şimdi önce bakmam lazım.

merhaba, verdiğiniz tüm bilgiler inanılmaz değerli çok teşekkürler, Allah tuttuğunuzu altın etsin.
sayenizde ben de keratin ve uygulamadan önce kullanılan şampuandan almak istiyorum, yardımcı olur musunuz? özel mesaj atamıyorum. toplu alım yaptığınızda katılabilirim.

X