Evde kaldım bunalımdayım!!!

ahada bi evde kalan biri daha 1 ay snra 27 oluyorum ve sevgilim yok işim yok hiç bişeyim yok evden çıkmıyorum kime aşık olayımda evleneyim görücü istemiyorum valla bi garip yaşayıp gidiyoruz... :KK53:

Arkadaş sözlenmiş sanırım rütbesinde öyle yazıyor.Dediği gibi Allah bir yastıkta kocatsın inşanllah

toplum baskısı malesef insanların yanlış kararlar almasına sebep oluyro..çok güçlü değilseniz amaan yaşım geçiyor millet evde kaldı der diye birini bullur nedir ne değildir diye bekmaz evlenirsiniz..sonra sorunlar çıkar..yine toplum baskısı devreye girer..dul kalırım düşücesiyle o kocayı çekmek zorunda kalırsınız..birde çocuk olur..al sana toplum baskısı yüzünden harcanılmış bir hayat..bitmiş ümitler..hayatı sadece tüketmek için yaşayan insanlar..mutsuz,hedefsiz...bu zincirin esir,i olmuş o kadar çok insan varki.toplum baskısı denen illet yüzünden..asla takmamak lazım..yoksa kimse sizin ne yaşadığınıza bakmaz..der...der...der... durmadan der...

toplum baskısı malesef insanların yanlış kararlar almasına sebep oluyro..çok güçlü değilseniz amaan yaşım geçiyor millet evde kaldı der diye birini bullur nedir ne değildir diye bekmaz evlenirsiniz..sonra sorunlar çıkar..yine toplum baskısı devreye girer..dul kalırım düşücesiyle o kocayı çekmek zorunda kalırsınız..birde çocuk olur..al sana toplum baskısı yüzünden harcanılmış bir hayat..bitmiş ümitler..hayatı sadece tüketmek için yaşayan insanlar..mutsuz,hedefsiz...bu zincirin esir,i olmuş o kadar çok insan varki.toplum baskısı denen illet yüzünden..asla takmamak lazım..yoksa kimse sizin ne yaşadığınıza bakmaz..der...der...der... durmadan der...

çok haklısın onun için milleti takmadan yaşamak en iyisi.... ama insan bazen yapamıyor kalkıp bogazına çökesim geliyor abuk sabuk konuşan insanların... :95:

Bende 26 yaşımda evlendim,17 aydır evliyim ve bir bebişim var,evlilik nasıl bişley diye sorarsanız monoton,sıkıcı bişey...arada güzel taralarıda var çok az:))Allah başka dert vermesin de.. ama düşünüyorumda bekarken evde kalma korkularımı hatırlıyorum o daha kötüydü ya..bir yandan zaman hızla geçiyo,annem derdiki 20 yaşından sonra yıllar ay gibi gelir hızla geçer diyodu,hakkaten öyleymiş sanki 20 den sonra birden 26 oldum,valla o evde kalma korkularını yaşamaktansa monotonda olsa evli olmak daha güzel yav..:KK9:

Bende 26 yaşımda evlendim,17 aydır evliyim ve bir bebişim var,evlilik nasıl bişley diye sorarsanız monoton,sıkıcı bişey...arada güzel taralarıda var çok az:))Allah başka dert vermesin de.. ama düşünüyorumda bekarken evde kalma korkularımı hatırlıyorum o daha kötüydü ya..bir yandan zaman hızla geçiyo,annem derdiki 20 yaşından sonra yıllar ay gibi gelir hızla geçer diyodu,hakkaten öyleymiş sanki 20 den sonra birden 26 oldum,valla o evde kalma korkularını yaşamaktansa monotonda olsa evli olmak daha güzel yav..:KK9:

saol yaa umut oldun bize. tovbe yarabbim..

O zaman ben kalığın kalığı oluyorum.:KK51:.76 doğumluyum hi evlenmedim..ama bende ilk kez bu sene artık kısmetlerimi evlilik üzerine değerlendirmeye alayım diyorum..çünkü çocuk yapma yaşım geçiyor..valla bana göre evlilik milletin dilinden kurtulmak..birde çocuk yapayım..tek derdim bu..ve bu sene kısmetse olacak bişeyler..ve ben arkama bakacaım ve diyeceğim ki...off off ben 3 kişinin yaşamış olduğu hayatı yaşadım bir elim yağda bir elim baldaydı..türkiyeyi hatta yurt dışının bazı yerlerini gezdimde gezdim..kariyer yaptım..arabam oldu..evimde kısmetse olacak..
eee erkek ne işe yarıcak bebek yapmaya...:82:

ve şimdi aslında sanırım hayat başlıcak ve korkular
--Bakalım eşim bana saygılı olacakmı?
--Bakalım eşimin ailesi hayatımı zindan edecekmi?
--Bakalım eşim günün birinde bir yerleri oynayıp beni aldatcak mı ve benim bundan haberim olcakmı?
ve bende ay benim kocam yapmaz diyebilcem mi?
--Bakalım eşim evine çocuğuna bakabilcekmi?
içki,kumar,vssss

Kısaca arkadaşım bunlardan birini mutlaka yaşıcam..ve hayatı göreceğim..ama adım ne olcak o şimdi evli ve çocuklu..evde KALIK değil...

diyorum herkes için hayırlısı olsun ne diyim:KK59:

siz niye üstünüze alınıyorsunuz?
meraklıysan seni tutan yok buyur

Konu sahibi daha 25 yaşında evde kaldım başlığını görünce otuzu geçtiğini düşünmüştüm...

zaten uygun biri cikmadigi icin asabi oluyorum, ciksa ben de durmicam. da olmuyor iste............

bugun eski iş yerime gittim bütün arkadaslarım nişanlanmış..25 yasındayım 2 yıllık beraberliğim war hala bekliyorum..iş bulamadı beyendı..evde kaldım ben ya..önceki sewgilimle de tam nişan arifesinde ayrıldık..bi türlü nişanlanamıyorum..acaba kısmetımı mı bagladılar..ne yappcam ben yaa...bi dua falan yok mudur??cok moralim bozulduu bugun..benden kucuk kızlar eee sende bişi yok mu ben nişanlandım dioolar bana yaa..zaten zaaafım war:KK43:(offf offff...senağlamasenağlamasenağlama

canikom hem yaşın genç, hem evlilk boş, sal ipini rahvan gitsin:KK51:

uygun biri çıksa da evlenmek yerine flört etmek daha güzel
en azından evlilik bana göre değilmiş...:KK50:

bence evlenmesen daha kotu canim yaa. ciddi bi iliskim bile yok. hatta normal bi iliskim de:KK70: biktim artik yalnizliktan. arkadaslarimin hikayelerini dinlemekten. yani diyecegim o ki tadini cikar...

O zaman ben kalığın kalığı oluyorum.:KK51:.76 doğumluyum hi evlenmedim..ama bende ilk kez bu sene artık kısmetlerimi evlilik üzerine değerlendirmeye alayım diyorum..çünkü çocuk yapma yaşım geçiyor..valla bana göre evlilik milletin dilinden kurtulmak..birde çocuk yapayım..tek derdim bu..ve bu sene kısmetse olacak bişeyler..ve ben arkama bakacaım ve diyeceğim ki...off off ben 3 kişinin yaşamış olduğu hayatı yaşadım bir elim yağda bir elim baldaydı..türkiyeyi hatta yurt dışının bazı yerlerini gezdimde gezdim..kariyer yaptım..arabam oldu..evimde kısmetse olacak..
eee erkek ne işe yarıcak bebek yapmaya...:82:

ve şimdi aslında sanırım hayat başlıcak ve korkular
--Bakalım eşim bana saygılı olacakmı?
--Bakalım eşimin ailesi hayatımı zindan edecekmi?
--Bakalım eşim günün birinde bir yerleri oynayıp beni aldatcak mı ve benim bundan haberim olcakmı?
ve bende ay benim kocam yapmaz diyebilcem mi?
--Bakalım eşim evine çocuğuna bakabilcekmi?
içki,kumar,vssss

Kısaca arkadaşım bunlardan birini mutlaka yaşıcam..ve hayatı göreceğim..ama adım ne olcak o şimdi evli ve çocuklu..evde KALIK değil...

diyorum herkes için hayırlısı olsun ne diyim:KK59:

çok güzel açıklama kutluyorum sizi...

seninle yaşıt olan benim arkadaşımda böyle milletin sözüne çoktaktı,evde kalacak korkusuyla akrabalarından birilerini bulmaya çalıştı olmadı en sonunda abisinin arkadaşını ayarladı sevmediği halde sırf evlenebilmek için sonuç evet evlendi ama çok mutsuzzz şuan bin pişman evlendiğine bide bebeği olacak o sevmediği insandan.aceleye bence hiç gerek yok bende 24 yaşındayım üstelik okuyorum okul ,kpss derken zaman geçecek yaşım belkı 28 i bulacak senin gibi telaşta etmiyorum zamanı gelince elbet olur.

bence evlenmesen daha kotu canim yaa. ciddi bi iliskim bile yok. hatta normal bi iliskim de:KK70: biktim artik yalnizliktan. arkadaslarimin hikayelerini dinlemekten. yani diyecegim o ki tadini cikar...

kaç yaşınızdasınız..yanlış anlmazsanız..artık evlilik yaşı kişlere göre değşiyo ben 26 yaşımda evlendim babam daha çok erekn bi 30 olsaydın dedi...ben 8-9 yıldır flort ediyodum...artık yaşımdan ziyade adını koymak oldu bizimki ama evlendikten sonra keşke babamı dinleseydim dedim...evlilik zormu ben babamın evinde çooook rahatmışım...bence

"DOĞRU ZAMANDA DOĞRU İNSAN" olmalı o yüzden yaşınızı sordum kusura bakmayın

Anne gezindiğin bağdır. Baba yaslandığın dağdır. Ömrümün en güzel çağı Annem Babamla olandır.. !
bekarlık sultanlık kızlar emin olmadan evlemeyin ve hemen çocuk yapmayın sakın

X