Evde Manikür Nasıl Yapılır???

bende düğünüme kadar hiç manikür yaptırmamıştım ve tırnaklarım çok güzeldi
düğünde zorla yaptı kuaför ve kanrevan içinde kaldım, bütün etlerim mor mor gezdim kınada ve düğünde :KK43:

ogün bugün bozuldu tırnak etlerim sürekli uzuyor.
şimdi kendime manikür seti sipariş ettim, önce kendim deniycem olmadı kendi setimle kuaföre yaptrıcam bundan sonra

bencede manikür evde yapılmalı kuaförlere kesinlikle güvenmiyorum ve bir sürü hastalık buluşma riski...bende ılık suya sıvı sabun yerine duş jeli kullanarak yapıyorum daha yumuşak oluyor.

Siz de benim gibi kuaförlerdeki temizliğe çok güvenmiyorsanız artık manikürünüzü evde yapabilirsiniz. Zaten çoğu kez evde televizyonun karşısında yapmak daha çok hoşuma gidiyor. Böylelikle hem vakitten de tasarruf etmiş oluyorum :). Bir kere eliniz alıştıktan sonra çok pratikleşiyorsunuz. İşte evde manikür yapmanın yolları ve püf noktaları:

Gerekli Malzemeler:
· Kâğıt törpü (Metal törpü tırnaklara zararlıymış)
· İçine elinizi sokabileceğiniz ağzı geniş bir kâse
· Et makası
· Kâğıt havlu
· Aseton
· Oje
· Kolonya

Bu aletleri temin ettikten sonra manikürümüze başlayabiliriz:

1. Öncelikle eğer tırnaklarınızda oje varsa asetonlu pamukla tırnaklarınızı silin.
2. Tırnaklarınızı törpüyle şekillendirin. Tırnaklarınızı zayıflatabileceğinden törpüyü kenarlarına sürmemeye dikkat edin. Verilecek en uygun şekil elinize yakışandır.
3. Törpüleme işlemi bittikten sonra ellerinizi, kâseye koyduğunuz bulaşık deterjanlı/ sıvı sabunlu ılık suya batırın ve 5 dakika kadar bekleyin. Çıkardıktan sonra, elinizi kurulayın ve yumuşayan tırnak etlerinizi geriye doğru itin. Sonra, dikkatli bir biçimde et makasıyla tırnak etlerinizi temizleyin. Çok derine inmemeye dikkat etmelisiniz yoksa kanayabilirler. Aynı işlemi diğer elinize de uygulayın.
4. Ellerinize ve tırnaklarınıza kolonya dökün ki mikroptan arınsınlar.
5. Şimdi de tırnaklara renk verme zamanı. İstediğiniz bir ojeyi tırnaklarınıza sürün ve kurumaları için bekleyin. Eğer ojenin altına parlatıcı (cila) sürerseniz hem tırnaklarınız sararmaz hem de ojeniz daha uzun süre dayanır.
6. Son aşama olarak da makasınızı kolonyayla temizleyin.

İşte bu kadar basit :)

Bende bu şekilde yapıyorum içim daha rahat,hem zamanda hemde paradan karlıyım.

rica etsem bana şu etleri itme olayını anlatır mısınız veya etleri kesme olayını
törpü işlemini çok güzel yapıyorum tırnaklarım bana güzel geliyor ama bu etlerle ilgilenmeyi hiç bilmiyorum
kuaföre hiç gitmedim manikür pedikür için korkuyorum
bilen varsa lütfen her yerde okuduğum şu etleri itme veya kesme olayı nedir anlatırsanız sevinirim
set aldım makas var itme aleti var ama nasıl yapacağım hiç bir bilgim yok

Sally hansen cuticle remover i da kullanabilrsiniz :) Ev manikürü için çok kullanışlı, biraz pahalı ama çabuk da bitmiyor.

kızlar ben etleri makasla kesmiyorum arka ucu v şeklinde olan bir aparat vardır bilirsiniz bi ucuda etleri ittirmek için önce itiyorum sonrada arka tarafındaki v nin içiyle etleri topluyorum hiç bi şekildede kanamıyor. üzerinede bephanten plus sürüyorum herkes bayılıyo bu aparatı watsonsdan almıştım 3-4 tl olması lazım tavisye ederim.

eğer manikur setin varsa guzellık salonlarında kendı malzemelrinle manikur daha sağlıklıoluo

ßenimde tırnaklarım daima bakımlıdır.manikürlerimi kendim yaparım.çokda güzel olurlar:) herkez çok beğeniyor.paylaşım için çok teşekkürler.sevgilerle.:)

kızlar ben bu tırnak etini itme işini beceremiyorum nasıl yapacağım bu işi yardım edin yütfennnnnnnnnnnnnnn :KK43:((

bende evde kendim yapıyorum ılık suyun içine yarım limon sıkıyorum tırnaklarımı güçlendiriyor.sonrada kenarlarındaki etleri alıp ojemi sürüyorum mis gibi oluyor:)

bende bir kaç kuaför deneyimimden sonra vazgeçdim kaliteli bir set aldım ve evde yapıyorum tertemiz ve hjyenik ilk iş elleri ve etleri yumuşatmak gerisi çok kolay oluyo zaten birde tırnak yumuşatan jeller veya ojeler var onlardanda çok memnunum

benim bebeğim var evden dışarı çıkamıyorum buradaki arkadaşların ojeyle yaptıklaını görünce çok özendim bende aldım bir sürü oje ama ellerim felaket bir kere yapayım dedim ellerim hep yara oldu suyla temas edince elektrik çarpmış gibi oldum yani önerileriniz nelerdir sıfırdan başlayan biri için

Bende tırnaklarıma törpüyle şekil veremiyorum ,bunu nasıl halledeceğim bilemiyorum :KK43::KK43::KK43:

kizlar boyle bi topik actiginiz icin cok tesekkuler!
sayenizde dun hayatimda ilk kez manikur yaptim kendime.
tabi ne kadar becerebildim bilemiyorum. :KK1::KK1:
o yuzden kucuk ve cok guzel olmayan elimin ve tirnaklarimin resmini cektim.
en azindan biraz becerebilmis miyim bi bakin hele.
bi de bi arkadas TRIND tavsiye etmis onu da internette buldum,
adet oldugumda surucem ins, bakalim belki biraz faydasi olur..
bu forumda cok sey ogrendim, cok saolun kizlar :):)
$3.JPG
$photo2.JPG

bir kez kuafrde yaptırmıştım iğrenç ötesiydi bidaha da töbe ettim uzun zmndır yapmıyodum son bi haftada kendim yapmaya başladım:)

arkadaşlar geçenlerde televizyonda bir programda manikür yapmanın çok iyi olmadığını söylüyorlardı.çünkü manikür yaparken kesilen deriler daha fazla uzar ve sürekli yapmak gerekirmiş.yani hiç yaptırmamak yaptırmaktan çok daha iyiymiş.bu nedenle banyodan sonra tırnak etlerinizi geri itin dedi uzman.böylece belli bir zamandan sonra o etler uzamazmış.hatta kendi ellerini gösterdi kadın.hiç manikür yok elimde dedi ve manikürlü elden çok daha güzeldi.ben de 2 haftadır falan banyodan sonra ve ellerimi yıkadıktan sonra aklıma geldikçe etlerimi geri itiyorum.bence çok faydası oluyor.isterseniz deneyebilirsiniz kızlar.

kesinlikle katılıyorum. ellerinizi beklettiğiniz suya asla deterjan, şampuan vs katmayın çünkü deriniz ve tırnağınız bu kimyasalları su ile beraber emiyor. bekleteceğiniz su da içme suyu olsun, musluktan doldurmayın. bir de ojelerinizi asetonla çıkardıktan sonra ellerinizi yıkayın. asetonu durulamazsanız tırnağınızı yumuşatır, çabuk kırılır.

benim derim çok incedir. bir kerecik kuaförde yaptırayım dedim, kanattılar. sonra evde kendim yapmaya başladım. çok güzel oluyordu ama 15'de bir yenilemek gerekiyordu. ben de her banyodan sonra etlerimi kendi tırnaklarımı kullanarak itelemeye başladım. asla kesmedim. şimdi doğal manikürlü gibi duruyorlar. büyümesi gerçekten geriledi, artık tırnaklarıma et yürümüyor. herkese tavsiye ederim. 2 ay denesinler, tırnak eti kesmekten kurtulsunlar.

not: yalnız deriyi banyodan çıktıktan sonra, ellerimiz henüz ıslakken itelemek gerekiyor. tırnak etlerini ıslak ve yumuşamışken iteleyeceksiniz ki o itelenmiş şekildeyken kuruyup sertleşsin, böyle yaparsanız büyümesi zamanla duruyor. ekleyeyim dedim.

Son düzenleme:
teşekkürler paylaşım için.. Bugün bende ilk defa yaptım çok da güzel oldu, daha önce etleri ittirip törpülerdim ama böyle süper duruyor..

arkadaşlar geçenlerde televizyonda bir programda manikür yapmanın çok iyi olmadığını söylüyorlardı.çünkü manikür yaparken kesilen deriler daha fazla uzar ve sürekli yapmak gerekirmiş.yani hiç yaptırmamak yaptırmaktan çok daha iyiymiş.bu nedenle banyodan sonra tırnak etlerinizi geri itin dedi uzman.böylece belli bir zamandan sonra o etler uzamazmış.hatta kendi ellerini gösterdi kadın.hiç manikür yok elimde dedi ve manikürlü elden çok daha güzeldi.ben de 2 haftadır falan banyodan sonra ve ellerimi yıkadıktan sonra aklıma geldikçe etlerimi geri itiyorum.bence çok faydası oluyor.isterseniz deneyebilirsiniz kızlar.

Aynen katiliyorum. Annem bayan kuaforu ve ben tirnaklarima manikur yapmaya basladigimda bana tirnaklarimi manikure alistirmamam gerektigini soylemisti. Manikur yaptikca etlerin daha cok cikar, guzel gozukmelerini istiyorsan banyodan cikinca tirnak etlerini geriye dogru it demisti. Tabii ben genclik ozentisiyle manikure devam ettim ve etlerim cogaldi. Daha sonra manikuru azalttim, simdi banyodan cikinca annemin dedigi gibi tirnak etlerimi geriye dogru itiyorum. Size de tavsiye ederim.

Ben daha yeni bu aleti keşfettim. kesinlikle çko başarılı herkese tavsiye ederim. Blogumda detaylı paylaştım

Son düzenleyen: Moderatör:
X