Evde şırınga ile kendi aşılamanı yapmak..

Şırınga ile hedeflediğiniz şeyi anlamadım ben açıkçası. Penis şırıngadan daha büyük ve daha derine giriyor mantıken. Şırıngayı istediğiniz kadar itin düşündüğünüz şey için doğru bir yol değil bu. Beslenmenize dikkat edip gün aşırı birlikte olmak ve evet bir süre kalkmayıp (5-10dk) sırt üstü uzanmak yeter. Hoş gebelik için oraya ulaşan tek sperm yeterli ama bunların zararı olmaz. Yalnız şırınga ile yapmak dediğim gibi sizin için mantıklı bir yol değil. Vajinismus hastaları yapıyor bunu daha çok ilişkiye giremedikleri için o da. Tabii yine siz bilirsiniz.

Tutarsız söylediğiniz şeyler. Maddi durumumuz yok diyorsunuz, devlet hastanesi beğenmiyorsunuz. Çaresiz kalınca insan Fizanda da olsa arıyor çaresini ama spermin ulaşmadığı kanısına nasıl vardınız. Neresinden tutarsan tut elinde kalıyor. İnsanlar da uyarıyor sizi acillik olmayın diye. Herneyse dikkat edin bari.
Kızkardeşim bu yaşıma kadar devletin hastanesine gitmedim değil. Elbette gittim. Benim burda değinmek istediğim şey şu; antepte ki devlet hastaneleri ilgisiz, umursamaz ve gelen hastaları küçümsüyor gibi tavır takınıyorlar. Buradaki kızkardeşlerim devlette aşılama yaptır tekrar diyorlar. Bu davranışlarından ötürü ayak dahi basmak istemiyorum diyorum. Söylediğimin nesi tutarsız. Maddi durumumuz yok. Bir yerde birikimimiz yok. Kendimize ait bir şeyimiz yok. Aşılama yaptırmak için bile borçla yaptık yazmışım. Doğruyu söylüyorum yalana yanlış bir şey söylemiyorum ben..

Ailemin beni ortam kötü diye okumadığını nereden çıkarıyorsunuz kızkardeşim. Ben bir mesleğim yok dedim sadece. Beni okutmadılar demedim. Liseyi bitirdim, bilişim teknolojileri bölümünden mezun oldum. Üniversiteye gitmedim. Ve evlendim...
Olabilir mi olabilir dedim zaten kesin oyledir demedim. Maddi anlamda yetebilceginizi dusunuyor musunuz demistim cevaplamamissiniz. Esinizin calistigi ortamda kadin var mi? Ortam kotu dedigine gore zihniyeti kotu esinizin dikkat edin kadin calismasin diyip kadinlara bakanlardan olmasin esinizde

Kızkardeşim bu yaşıma kadar devletin hastanesine gitmedim değil. Elbette gittim. Benim burda değinmek istediğim şey şu; antepte ki devlet hastaneleri ilgisiz, umursamaz ve gelen hastaları küçümsüyor gibi tavır takınıyorlar. Buradaki kızkardeşlerim devlette aşılama yaptır tekrar diyorlar. Bu davranışlarından ötürü ayak dahi basmak istemiyorum diyorum. Söylediğimin nesi tutarsız. Maddi durumumuz yok. Bir yerde birikimimiz yok. Kendimize ait bir şeyimiz yok. Aşılama yaptırmak için bile borçla yaptık yazmışım. Doğruyu söylüyorum yalana yanlış bir şey söylemiyorum ben..
Kız kardeşiniz değilim

Olabilir mi olabilir dedim zaten kesin oyledir demedim. Maddi anlamda yetebilceginizi dusunuyor musunuz demistim cevaplamamissiniz. Esinizin calistigi ortamda kadin var mi? Ortam kotu dedigine gore zihniyeti kotu esinizin dikkat edin kadin calismasin diyip kadinlara bakanlardan olmasin esinizde
Eşimin çalıştığı yerde kadın var varsayalım. Kadınlara ne gözüyle baktığını ima ediyorsunuz. Ortam kötü heleki kadınlarımıza karşı. Eşim buna değiniyor işe gitmemi istemediği için. Zihniyeti kötü bir eşim yok. Çok şükür eşimden razıyım. Sanki eşim bana evde hapis hayatı yaşatıyor. Bakkalada diyorum markete de. Her yere gidiyorum özgür hür irademle. Eşim benim çalışmamı gerçekten istemediği için bunun arkasına sığınıyor. Anlayabiliyorum. Herkes eşinin
çalışmasına izin verecek diye bir kural yok. Herkesin kendi hayatı bu..

Eşimin çalıştığı yerde kadın var varsayalım. Kadınlara ne gözüyle baktığını ima ediyorsunuz. Ortam kötü heleki kadınlarımıza karşı. Eşim buna değiniyor işe gitmemi istemediği için. Zihniyeti kötü bir eşim yok. Çok şükür eşimden razıyım. Sanki eşim bana evde hapis hayatı yaşatıyor. Bakkalada diyorum markete de. Her yere gidiyorum özgür hür irademle. Eşim benim çalışmamı gerçekten istemediği için bunun arkasına sığınıyor. Anlayabiliyorum. Herkes eşinin
Ortam kotuden kasti erkekler kadinlara kotu gozle bakar degil mi ortamin baska ne kotu yanindan bahsediyor cahilligime verin soyleyin. Dedigim gibi erkekler kotu gozle bakar demek istiyorsa o da erkek ve boyle baktigi icin boyle dusunuyordur baska aciklamasi olamaz. Izin verme durumuda sanki siz esinizin cocugu musunuz ne demek izin vermiyor? Bende istemiyorum ortak kararamiz demiyorsunuz ki. Boyle birinden cocuk yapilmamali yarin obur gun kiziniz olursa onuda kisitlar. Tek maas ayrica o maasta asgari ucret bir bez bile kac para sizin haberiniz var mi? Sadece tek gayeniz cocugum olsun ilerisini gerisini dusunmuyorsunuz.

Nasıl bir ortamda yaşıyorsunuz ki Yeşilova’da falan mı 😐

Deneyin madem, boşa konuşuyor herkes belli ki. Nasılsa bir şey değişmeyeceğini göreceksiniz. Aşılamaya parası çıkışmayan, karısını da çalıştırmayan erkek oğlu erkek çocuğa nasıl bakar orası muamma.
12 bin kira ver. Doğalgaz ver su, elektrik ver. Temel ihtiyaçların yemek içmek. Bunları ver. Tek bir çalışanla. Aşılamaya elbette paramız çıkışmaz. Maddi durumumuz bu kadar diye diretiyorum burda. Karısını çalıştırmayan her erkek oğlu erkek çocupunaa bakamaz diye size kim diyor?

Canım oncelikle merkezlerde sperm yıkama yapılıyor ve canlı spermler gönderiliyor.
Bu siringa uzunluğunda bir aletle değilde, bunun nerdeyse 3 katı uzunlugunda bir hortumla.

Bunu yapıp hamile kalan, bu forumda bir doktor var. Sorunlu biriydi konularını okumayı seviyordum ama hatırlamıyorum nickini. Onun eşinin sertlesme sorunu var diye yapmıştı, doktor olduğu için düz sinirnga değilde belki başka bir aletle.

Canım oncelikle merkezlerde sperm yıkama yapılıyor ve canlı spermler gönderiliyor.
Bu siringa uzunluğunda bir aletle değilde, bunun nerdeyse 3 katı uzunlugunda bir hortumla.

Bunu yapıp hamile kalan, bu forumda bir doktor var. Sorunlu biriydi konularını okumayı seviyordum ama hatırlamıyorum nickini. Onun eşinin sertlesme sorunu var diye yapmıştı, doktor olduğu için düz sinirnga değilde belki başka bir aletle.
Teşekkür ederim yanıtın için :)

12 bin kira ver. Doğalgaz ver su, elektrik ver. Temel ihtiyaçların yemek içmek. Bunları ver. Tek bir çalışanla. Aşılamaya elbette paramız çıkışmaz. Maddi durumumuz bu kadar diye diretiyorum burda. Karısını çalıştırmayan her erkek oğlu erkek çocupunaa bakamaz diye size kim diyor?
Tekrar soruyorum. Çocuk? 12 bin kira, asgari 17. 5 binle mutfak alışverişi mi yapacaksınız çocuğa bez mi alacaksınız?

denememelisiniz. spermler zaten havayla temas ettiğinde canlılıgını yitiriyor diye biliyorum. ayrıca yıkanıp ayıklanmalılar. o nedenle tüm işlemler laboratuvar ortamında yapılmalı.
bunlar bir yana iğneyle vajinayı hasarlarsınız yapmayın. doktora gidin ne gerekiyorsa yaparlar zaten

Çok merak ettim asgari ücret 17bin 12si kiraya gidiyor geriye 5bin kalıyor çocuğa 5binlr nasıl bakacaksınız ? Önemli olan çocuk yapmak değil ona bakmak siz 5binle bu çocuğun hangi ihtiyacını karşılayacaksınız ? Daha yeni kızıma bir ayakkabı aldım 1.500lira hadi siz 500lük alın maması bezi derken en az 10bin hatcıyoruz her ay kızıma. Kendiniz ne yiyip ne içeceksiniz ? Faturaları nasıl ödeyeceksiniz ?

Çocuk için burada saçma sapan şeyler yapacağınız yazmak yerine bir çok üyeninde dediği gibi girin bir işe çalışın para kazanın aylık 5binle o çocuğa asla bakamazsınız.

Sizin gibi parası olmayan insanların böyle üremek için kendini yırtmasına sinir oluyorum üremeyin arkadaşım paranız yoksa üremeyin. Sonra ülke niye kalkınamıyor sizin gibiler yüzünden işte.

Kızkardeşim benim maalesef ki bir mesleğim yok. Eşim fabrika da asgari ücretli bir çalışan. Ve benim çalışmama sıcak bakmıyor. Her erkek bir değil. Çalışmasını isteyende var istemeyende. Güvensizlik değil eşimin istememesi dış ortamın kötü olması. Ve artık geç olmasın diye acele ediyoruz. Yaşım 25.
Aynen bu mükemmel ortama bir de çocuk getirin ama zorrrrla tamam mı bravoooooo 👍🏻👍🏻👍🏻 koca rezalet, para yok, kadında meslek yok evde oturuyo eğitim de yok belli ki, cehalet kol geziyor. Allah akıl fikir versin ne diyim

Evde yapacağınız yöntem ile klinikte yapılan aşılama bir değil. Evde yapılan aşılamanin cinsel yolla spermlerin geçmesinden farkı yok. Normal aşılamada rahime kadar en kaliteli spermler bırakılıyor. Bu yüzden spermler dışarı çıkmıyor. Cinsel birliktelikte ihtiyaç olmayan sperm zaten geri geliyor, sağlıklı olanlar birbirleriyle yarışıyor ve hedefe ulaşmaya çalışıyor. Bu Evde yaptığınız yöntem için Avrupa'da satılan kitler var. Bunlar ama anlaşmalı ebeveynlik konseptiyle anne baba olmak için kullanılıyor. Yani bir kadın ve bir erkek anne ve baba olmak istiyor, partnerleri yok ve olacak gibi değil veya beklemek istemiyorlar veya partner istemiyorlar. Bu sekilde yine cocuk isteyen karsi cinsten biri ile anlaşmalı olarak bir çocuk yapmak istiyorlar (co-parenting). Gönül bağı olmadığı için erkeğin spermini Evde ona özel bir siringayla kadına geçiriyorlar. Bu yöntem bunun için aslında. Hamileliği kolaylaştıran bir yöntem değil.

Çocuk istediğinin ne olduğunu çok iyi biliyorum ve insan gerçekten her şeyi yapmaya hazır oluyor ama sakin kafayla düşünmeye ve biraz rahatlamaya çalışın. Yaşınız çok ama çok genç bu kadar panik için. Hakkınızda hayırlısı olsun 🌱

X