Evi cekip ceviremiyorum!!!

missplayful mesajlarını okuya okuya eğlenerek baştan sonlara geliyordum ki son mesajların beni çok üzdü. Umarım yaşadıklarını kısa zamanda unutur, eski neşene kavuşursun. Sevgiler.

Olsun canim ben hic uzulmuyorum artik kendimi kurtardim aman bosanali 1 yil olacak nerdeyse .

Aaa Missplayful :KK53:
noldu ya? Bo$andin mi sen?...
Seninle hamile oldugum dönem burada tanimi$ mesajla$mi$tim aradan o kadar zaman geçti (anca vakit buldum evi anca toparladim dermi$im. $aka bi tarafa bebi$ vs anca ba$ edemedigim bi sorun olunca burada cevap aramaya geldim)
Sonrada burada senin ba$ligi görûnce son mesajlara baktim nezaman ne oldu neler ya$adin bilmiyorum tek hatirladigim liste yapmi$tik birlikte her gün bir$eyler yapilcakti, apartmanda böcek sorunlari vardi, i$saatlerin düzensizdi, vs...
Sen ne yaptin yaa? Evi toparlayim derken adami mi di$ari attin? :KK4: hehe :KK1:

hehe $aka bi tarafa $imdi nasilsin?:KK16:

Aaa Missplayful :KK53:
noldu ya? Bo$andin mi sen?...
Seninle hamile oldugum dönem burada tanimi$ mesajla$mi$tim aradan o kadar zaman geçti (anca vakit buldum evi anca toparladim dermi$im. $aka bi tarafa bebi$ vs anca ba$ edemedigim bi sorun olunca burada cevap aramaya geldim)
Sonrada burada senin ba$ligi görûnce son mesajlara baktim nezaman ne oldu neler ya$adin bilmiyorum tek hatirladigim liste yapmi$tik birlikte her gün bir$eyler yapilcakti, apartmanda böcek sorunlari vardi, i$saatlerin düzensizdi, vs...
Sen ne yaptin yaa? Evi toparlayim derken adami mi di$ari attin? :KK4: hehe :KK1:

hehe $aka bi tarafa $imdi nasilsin?:KK16:

Evet canim basima kotu seyler geldi Allah'in izniyle gecti gitti. Simdi evim daha duzenli cok zaman gecti ustunden .... Zaten kullanmadigim bir suru kiyafeti verdim, esyalari... Baktim 5 sene oncesinin t shirt u, ayakkabisi vs var...verdim gitti... Hem hicbirsey vermeyip surekli alarak, evde bir bakmissin koyacak yer kalmamis oluyor.Bebegin saglikla gelsin insallah. Bu topikte faydali bilgiler verildi donup oku canim istersen.

Kizlar ben 2 yillik evliyim ve ciddi bir sorunum var,Basliktada yazdigi gibi evimi cekip ceviremiyorum. Elimden is gelmiyor:KK43:( Ev islerini organize edemiyorum. Millet hergun nasil cam cerceve silip supurup ustune yemek yapiyor anlamis degilim. Evimiz hep maalesef daginik ve kirli... Esimde benden beter bazen yardimci oluyor bazen ben kendimi zorluyorum ama ikimizde tembeliz ve nasil basa cikicaz bu evle bilmyioruz.Cocugumuz bile yok daha henuz.Surekli ya bulasik birikiyor,katlanicak camasirlar oteki odada dag gibi,kopegimiz var illaki hergun supurge istiyor ev cam zaten silemiyorum acikcasi koyverdim gitti..kiyafetler heryerde sacili... Yemek deseniz elimden geliyor herseyi yapamasamda onuda her gun pisiremiyorum strese giriyorum bugun ne yapica m diye,.,Hic bi zaman 3 ogunu evde hazirlayamadim .. ya kahvalti hazirlasam oglen yemegi yapsam aksam yemegin i yapamiyorum yada aksam yemegi hazirlayamadigim zamanlar oluyo esimle gidip disardan yiyoruz...nolcak bizim halimiz boyle bilemiyorum...iki banyoda full makyaj malzemesi dolu icik cincik heryerde...Ben haftanin 3-4 gunu calisiyorum geceleri ama onun disinda bos oldugum gunlerde oluyor esimde oyle...

Bu evin daginikligindan pisliginden biktim , Yemek,bulasik,temizlik bunlari organize edemiyorum. Lutfen akil verin temiz titiz ev icin ne yapmaliyim. Ben hep ogrenciydim bu arada annem is yaptirmadi... oldum olasi ev isini sevemedim...Ne ZAMAN is yapacak olsam mecalim olmuyor yorgun halsiz hissediyorum. Esim arada sikayet etsede o da benden beter acikcasi.... lutfen bir akil verin:KK43:

Pardon ama haftanın 3 4 günü çalışıp (gece ya da gündüz farketmez) nasıl yetişilmiyor? 4 gun çalışsan 3 gunu evdesin 1 gununu ayırsan halledersin bence.. hafta içi çamaşır olayını halledebilirsin,katlaması,ütülemes, yıkaması vs.. hafta sonu 1 gununu temizliğe, diğer iki günü kendine ve eşine...:) Bu kadar zor olmaması gerek..:KK34: Ben de zorlanıyorum, ama haftasonlarım sürekli dolu oluyor bi yerlere gitmek zorunda kalıyoruz ..Üstelik haftanın 5 gunu calısıyorum akşam 7 bucuktan sonra evde olabiliyorum.Yani senin durumunda ben olsam herseyi rahatlıkla hallederim diye düşünüyorum..

Pardon ama haftanın 3 4 günü çalışıp (gece ya da gündüz farketmez) nasıl yetişilmiyor? 4 gun çalışsan 3 gunu evdesin 1 gununu ayırsan halledersin bence.. hafta içi çamaşır olayını halledebilirsin,katlaması,ütülemes, yıkaması vs.. hafta sonu 1 gununu temizliğe, diğer iki günü kendine ve eşine...:) Bu kadar zor olmaması gerek..:KK34: Ben de zorlanıyorum, ama haftasonlarım sürekli dolu oluyor bi yerlere gitmek zorunda kalıyoruz ..Üstelik haftanın 5 gunu calısıyorum akşam 7 bucuktan sonra evde olabiliyorum.Yani senin durumunda ben olsam herseyi rahatlıkla hallederim diye düşünüyorum..

Canim ben gece calisiyordum bahsettigim zaman diliminde. Mesela 7 de gidip sabah 4 de geliyordum eve. 4 kez bu sekilde bile gitse insan gunduzleri uyuyor kendine gelemiyor. Bazen 5-6 gun calistigimi bilirim. Bazende 3-4 gun. Artik o isi biraktim tabiki enerjik hissediyorum.Gece calismak gercekten insani mahvediyor.

Canim bunun farkindayim elimden gelmiyo napiyim ama yardimci derken gundelikci bir bayan gibimi diyorsunuz?? eger hizmetci gibi bir calisan ise yok onu karsilayamayiz ama .. napiyim bende isterim yapabilmek ama napiyim hem calisip hem ev isi yapip yemek yapamiyorum.... napiyim motivemi etmeliyim kendimi napsam ki?? Ben ciddi cok uzuluyorum,.. Esim arada uyariyor ben iyi bir ev hanimi degilim ama duzelmek istiyorum.. Yani caba harcamak kotu bir ev hanimi olabilirim ama daha iyi olmak esimi mutlu etmek istiyorum.Esimde titiz duzenli degil mesela yatagi yorgani yikamis oluyorum kopegin cikmasina izin veriyor.,.Benim cabalarim bosa gidiyor. Yedigi tabagi sudan gecirmiyor kuruyor ben el atip yikayana kadar... Veya ustunden cikani yere atiyor napalim yani boyle iste...

Annem hep derdi kizim sen rezil olcaksin diye.... aynen rezil oluyorum. Kizlar anneniz ev isi yaptiriyorsa sizide zorluyorsa sakin kizmayin elinizden geldigi kadar yapin benim gibi olmayin... Ben cok pismanim..

amaan ne kadar da kafana takmışsın.ev işi bu alt tarafı, dünyanın sonu değil..nasıl yaşadığın sadece eşinle seni ilgilendirir.misafir gelirse de toplarsın olur biter.bence yardımcı tut, her gün değil ama mesela ayda 1 ya da 2 defa.o evinin genel temizliğini yapar, sana da toplaması kalır.bizim de evde toplanmayan çamaşırlar oluyor, yemeği çok az yaparım, :KK8:gerçi ben çalışıyorum. yemeği de zamanla öğrenirsin ama cam çerçeve silicem diye paralama kendini, maddi durumun müsaitse bir yardımcı tut. bir de diğer odalar çok dert değil ama mutfağını her zaman toplu ve temiz tut, böcek möcek uğraşırsın sonra.

Kendine bir plan yap hergün bir iş belirle. Mesela bir gün eviş süpür bir gün toz al. bir gün ütü yap ama evin belli bir düzende olsun bu kadar dağınık olmak güzel değil... Seninde gözün gönlün açılır evi düzenli gördükçe... Camlara ve büyük temzilige dışardan yardımcı çağırıp yaptırabilirsin.

Son düzenleme:
Tarihe bakmadan yorum yapmışım pehhh ellerime yazık... Neyse boşver boşanmışsın ikinizde, düzenli tertipli birilerini bulursunuz inşallah... İki dağınığın durumunu okurken içim yeterince kararmıştı :KK53:

bende bir türlüü düzenii oturtamıyorumm akşama kadar işi yapıyorumm sabah yine aynı heryer

Tam olarak alışamamışsın sen bu hayata belki önceki rahatını arıyorsun fakat şu an evlisin yükümlülüklerin var belki ilerde anne olacaksın erkenden uyan ev temizlemede gün içinde 1-2 odayı temizle yorulacaksın fakat mesela müzik dinleyerek yaparım ben ki ben daha 18 im yemek yapabiliyorum bunu o izlediğim videolara borçluyum benim annemde çalışıyo aç kalmamak için yapıyoruz yoksa düzensiz beslenmeden dolayı insanın vücut yapısı değişiyo mesela böyle az az 1 bardak diosa sen yarın koyaraktan yemek yapmaya çalış annene veya varsa bi arkadaşına sor kötüde olsa yap ilkler zaten hep kötü olur.Bulaşık çıkınca hemen yıka yada bulaşık makinesi al. Hmen yıkamadan kastım birikmez çıktığı an yıkarsan temiz olur pratik olur yorulmazsın ve kendinide unutma

Ev suanda cop ev gibiyse once bir yardimci tut 1-2 gunlugune suana kadar olan tum daginikliginizi birlikte temizleyin…hem yardimcindan gorup ogrenirsin biraz hemde hersey tertemiz duzenli olur.
Sonrasinda ise her gun temiz tutmaya calisirsin. Mesela hafta ici sadece yemek yapip bulasiklari hallet ortaligi fazla dagitmamaya gayret edin…haftasonuda camasir islerinizi halledin ve genel temizlik. Ben oyle yapiyorum mecburen sadece haftasonum bos. Hafta ici bazen eve geliyorumki hic halim kalmamis oluyor dogrusu. Benim yakinmamda birseyleri duzeltmekten ziyade duzenli kalmamasi…o kadar cabuk dagiliyorki dolaplar sinir oluyorum. haftasonuda ancak temizligimi yapiyorum dolaplar aklima bile gelmiyor maalesef. Cunku cok yoruluyorum ve canim hic birsey yapmak istemiyor sonrasinda. Allah kismet ederse dogum iznine ciktigimda bebek gelmeden herseyi duzenlemek istiyorum, nasib.

Canım kardeşim hem çalışmak hem de ev hanımı olmak gerçekten çok zordur.Birde önceden ev işine alışkın değilseniz size daha da zor gelecektir.Fakat seninle ilgili en önemli sorun evde köpek besliyor olman , en kısa sürede bu köpeği bir hayvanat bahçesine ver çünkü evde kedi köpek beklemek hatta muhabbet kuşu bile beslemek sağlığımız açışından çok tehlikelidir.Bu hayvanları , salyaları ,tüyleri dışkıları biz farkında olmadan vücudumuza girebilmekte çeşitli hastalıklara ol açabilmektedir.Evde hiç bir hayvanı beslemeyin,bu hayvanları sevmemek değildir aksine kendi sağlığımızı korumaktan başka bir şey değilidir.Tümörler,kistler,kuduz vb hastalıklar bunlardan bir kaçıdır.Hayvan beslemek kolay bir şey değildir.Bir insanın bakımıyla bir hayvanın bakımı aynıdır.zahmetli iştir dolayısıyla enerji ve zamanını yok edecektir.onları doğal hayata bırakın orada daha mutlu olurlar ve hayattta kalabilirler.v işlerinede yavaş yavaş alışmaya başla sana bir tüyo vereyim bulaşıları ve çamaşırları sakın biriktirme biriktirdikçe dağ olur zorlanırsın.:)

Ev büyük galiba? Çalışıyorum demişsiniz? Kaçta işe gidiyorsunuz kaçta geliyorsunuz?
Bence iş bölümü yapın , koca bir ev bir kişiye yüklenirse orada yanardag patlaması gibi birşey olur.
Ben öğrenci halimle çıldırıyorum , sizi düşünemiyorum.

konuyu niye hortlattınız ki? :) bu arkadaş boşanmış,şu an yeni bir düzen kurmuş ve atık dağınık ta değil..dağılabiliriz ..

Ancak haftasonlari icin gundelikci tutabilirim ama esimde bende para birikrtiriyoruz acikcasi almak istediklerimiz var yardimic tutmaya hayatta yanasmaz... Isin kotusu adamacagizda alisti ve kabul etti. Ikimizde pissiz tembeliz dengimizi bulduk diyor:KK70:D Yani bir iki sikayet etti bakti kendiside benden beter o da artik bisi demiyor:KK70: Ya ben sakaya vurdum olayi ama be eve misafir alamiyorum utancimdan. Esimin arabasi deseniz oyle allahim yedigi cikolatanin copunu , hamburgerin kabini, muzun kabugunu atmis arabanin arka koltuguna o kadar yani... Ben eve misafir sokamiyorum o arabasina arkadaslarini alamiyor ikimizde utancimizdan kivrniyoruz ... Yarin ben esimi bi zorlyim gitsin arabayi temizlesin ben kendimi ev isine veriyim... yoksa pisligimizde bogulucaz:KK70:

Okudukça tiksindim, nasıl yaşıyorsunuz öyle hayret vallahi. Hastalıktır.. Temizlik şart. Yavaş yavaş başlayın 'birlikte' ki düzene alışınca dağınıklıktan nefret edin.

X