Evi satıp parayi faize yatırmak mantıklı mı?

Ya açıkcası ben bu durumu hiç güvenli görmüyorum. Ha araba motor gibi yerine yenisi konulabilir şeyler belki vadeliye konulabilir ama ev arsa bunlar çok büyük risk.
hiç o topa girmeyin derim.

ya ayrıca ben yanlış mı anladım kayınvalidenizin maaşından da mı faydalanıyorsunuz siz??
beraber oturuyoruz faydalaniyoruz haliyle

enflasyon faizden fazla olduğundan birde reel enflasyon faizden daha fazla olduğundan, siz evi satıp bankaya yatırsanız her ay faiz gelse ve hiç o faize de karışmadan ana paranın üstüne ekleseniz, oyunun sonunda sattığınız evi almak için büyük kredi çekmeniz lazım olacak

hiç hoş değil bence. geliriniz var ev kira değil kadın size evde bırakmış sırf siz bakıyorsunuz diye de sömürmeyin kadını bırakın kadının parası kendine kalsın.
Sadece maasini somurseler iyi evini de satip ezecekler 🤣🤣

Kayınvalidenin bu plandan haberi var mı? Çift maaş da onunmuş… siz eşinizin maaşını sahiplenin bence. Eşinizin başka kardeşleri var mı ev miras ortak yani ileride.

Konu başlığına gelince ev satıp faize koymak saçmalık.
Haberi var. Beraber oturuyoruz zaten. Ki ben hiçbir zaman kayınvalidemin maaşını sahiplenmedim bu zamana kadar. Kendisi eşi vefat edince varı yoğu oğlu yani eşim olmuş ona vermiş maaşları sen daha iyi biliyorsun diye. 1 abisi daha var ve uyuşturucu bağımlısı şuan hırsızlıktan hapiste. Kayinvalidem her zaman der Allah senden razi olsun yemegimi işimi yapiyorsun sana bilezik alacam aklımda der çünkü ben evlenirken hiçbir şey istemedim durumlarini bildigim için. Ona rağmen gerek yok anne derim. Lütfen bilip bilmeden yargılamanın insanları. Eşime de hep derim kadının parasini eline ver annenin parasına güvenme kadın senin icin mi onca sene çalıştı diye. Zaten ben evlenmeden para işleri böyleydi eşime veriyordu tum parayi annesi..

Haberi var. Beraber oturuyoruz zaten. Ki ben hiçbir zaman kayınvalidemin maaşını sahiplenmedim bu zamana kadar. Kendisi eşi vefat edince varı yoğu oğlu yani eşim olmuş ona vermiş maaşları sen daha iyi biliyorsun diye. 1 abisi daha var ve uyuşturucu bağımlısı şuan hırsızlıktan hapiste. Kayinvalidem her zaman der Allah senden razi olsun yemegimi işimi yapiyorsun sana bilezik alacam aklımda der çünkü ben evlenirken hiçbir şey istemedim durumlarini bildigim için. Ona rağmen gerek yok anne derim. Lütfen bilip bilmeden yargılamanın insanları. Eşime de hep derim kadının parasini eline ver annenin parasına güvenme kadın senin icin mi onca sene çalıştı diye. Zaten ben evlenmeden para işleri böyleydi eşime veriyordu tum parayi annesi..
birde evin yarisi eşimin

Gayrimenkul satılmaz.

Eşiniz ileri görüşlü olmadığından hesap edemiyor ama ben 2021 de 400 bine aldım evimi şimdi 4 milyon ediyor 3 sene sonra 3 milyona nası ev alacaksınız evler en aşağı 8 milyon olacak imkansız o para 8 milyon olmaz orada faizle birlikte

hiç hoş değil bence. geliriniz var ev kira değil kadın size evde bırakmış sırf siz bakıyorsunuz diye de sömürmeyin kadını bırakın kadının parası kendine kalsın.
hanimefendi kayınvalidem zaten eşi vefat edince eşime vermeye başlamış maaşları ben anlamıyorum diyerek. niye linc yedim bir anda anlamadım

hanimefendi kayınvalidem zaten eşi vefat edince eşime vermeye başlamış maaşları ben anlamıyorum diyerek. niye linc yedim bir anda anlamadım
burası böyle :KK70: bir zaman sonra sende o kafaya girersin endişelenme.
aman kadının evini satmayın haa paranın kölesi olmasın eşiniz alışkanlık yapmış herifte bedava ev bedava maaş

Kimse sizi yargılamıyor siz ne yazdıysanız o.

Üç kuruş maaş üç kuruş da dul maaşı alıyormuş onu da sizin yatak odanız ütünüzün borçlarını ödüyormuş.

Şimdi kalkıp da evini satmayın. Zaten planınız akıl işi değil. Hapisteki abisinin de evde hakkı var isterse uzayda olsun.

Üç maaşımız var diyip durunca siz de çalışıyorsunuz sanmıştım. Kv beraber yaşayıp çocuk yapmışsınız bu borç batağında. Ne sizin nede eşiniz finansal okur yazarlığınız yok. Kadını evinden etmeyin belli ki o da cahil oğluna bıraktığına göre bütçe yönetimini. Siz bari akıllı davranın satmayın evi.O sizin hayalinizdeki faizler öyle sandığınız gibi değil olsaydı herkes evini satar havadan gelen paralarla daha iyi yaşardı

burası böyle :KK70: bir zaman sonra sende o kafaya girersin endişelenme.
aman kadının evini satmayın haa paranın kölesi olmasın eşiniz alışkanlık yapmış herifte bedava ev bedava maaş
yorumlardan sonra moralim bozuldu😂 valla ben dedim annene sor kadinin kendi evi diye zaten kaynanama diyorum maasini en başında vermekle hata yapmissin borçlar bitince kendin bankaya git cek diye. Bir anda paragöz ilan edildim😂

Merhaba kızlar.Eşim evi satıp faize yatiralim, 3 Milyon a aylık 150-170 Bin veriyor kiraya çıkarız, kira 30.00 TL olsa bile bize dokunmaz bir yandan da borçları öderiz diyor.
Şimdi bizde durum şöyle, eve 3 maaş giriyor ev kendimizin. (daha dogrusu kaynanamın) Ama oara nereye gidiyor diye soracak olursanız biz de bilmiyoruz. Bu halimizle ay sonunu zor getiriyoruz. Bide bebek ve köpek de var. Her neyse dedigim gibi ev kaynanamın, 2 maaşı var. Hem kendi emeklisi hem eşinden kalan. Onun maaşinin 6 bin TL si krediye gidiyor evlenirken sadece yatak odasi takimi aldik ona rağmen o kadar borç oldu yeni bitecek. Başka bir mağazadan da kurutma mak, süpürge taksidi var toplam 2700 TL de orası. Evkur da var aylık 650 TL. Kizimin mama, bez aşı masrafları. Köpeğimizin aşı, mama masrafları haliyle şuan yerimizde sayıyoruz. Evin bize ait oldugunu ve 3 maaş girdigini duyan der ki siz 2 yılda nasil birikim yapamadiniz... Bu arada eşim belediyede temizlik görevlisi olarak çalışıyor yani toplam 45 bin mi ne para giriyor eve.
Konuyu çok saptirdim 😂 Şimdi eşimin fikrine gelecek olursak; Evi satıp parayi faize yatiralim kiraya çıkalım maaslarimizin ustune faiz parasi da var borclari kapatırız belki dükkan açarız elimiz bolasinda faizde duan 3 milyonla tekrar ev alırız diyor. Ben de tekrar ev alamazsak sap gibi ortada kalırız dedim annene sor onun evi dedim sizce bu iş mantikli mi eve gelen parayi da düşünürsek? Teşekkür ederim
Evsiz kalırsınız yapmayın

yorumlardan sonra moralim bozuldu😂 valla ben dedim annene sor kadinin kendi evi diye zaten kaynanama diyorum maasini en başında vermekle hata yapmissin borçlar bitince kendin bankaya git cek diye. Bir anda paragöz ilan edildim😂
Ev kayinpederin mi kvnin üstüne mu ? Yarısı nasıl eşinizin oluyor ? Kp üstüne ise abinin de hakkı var

Ev oturduğunuz ev bu temel ihtiyaç bunun üzerinden böyle plan yapılmaz. Evet bunu yapan var ama matematiği böyle değil siz altından kalkamazsiniz

İkinci bir eviniz olsaydı evet çok da mantıklı olurdu lakin kendi adınıza bir mal bile yok. Kenarda güvenceniz, en kötü durumda şunu satarız dediğiniz iyi rakamlı bir mal mülk vs.
Parayla oynamayı severim kaldı ki şu dönemde evi satıp faize koymak çok çok geleceğe dönük bir hareket ama size değil. Evinize giren maaş bile bu dönemde ortalamanın altı. Yaşam git gide artarken, bebeğinizin masrafı çoğalırken 50+30 kira, 80 e bir de borçlar var biraz kapatalım dediğinizde 100 bin gider. Ayda 50 yılda 600 bin için 3 milyonluk evden feda edilmez, bir daha o parayı toplamanız mümkün görünmüyor.

X