Evlenince oturulacak evi yalnızca kendi zevkine göre dizmek isteyen şahıs

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hatır almayacağız işte sorun orada.
Akıllı sehpa alacakmış, onda yemek yiyecekmişiz. Alacağız dese ya da sen alırsın dese zaten şimdiden neden aldırmaya çalışayım.🤦🏼‍♀️
Bahsettiginiz seyler ucuz seyler degil. Evin dolaplari yaplsin, yemek masasi olsun istiyosaniz sizinde katkida bulunmaniz gerekiyor. Beraber odemeyi teklif ettiyseniz ve kabul etmediyse o zaman haklisiniz

Ben senin yazdığın la bile anladım uyumlu ve sabırlı olduğunu..Senden başkası ile de yürümez ilişkisi zaten

Ama dikkatli ol seni yıpratmasına izin verme

Taviz tavizi getirir ve bu devran çok su götürür

İşin basindasin adımını dikkatli at
Gerçekten beni çok iyi anladınız
Yorumlarınız benim için çok değerli, çok teşekkür ederim 🌸🌸

Bahsettiginiz seyler ucuz seyler degil. Evin dolaplari yaplsin, yemek masasi olsun istiyosaniz sizinde katkida bulunmaniz gerekiyor. Beraber odemeyi teklif ettiyseniz ve kabul etmediyse o zaman haklisiniz
Neden katkısı olsun ..

Her evlenen katkı payıyla mi evleniyor

Parası yok diye fikir veremiyeck mi

Ne saçma şeyler bunlar

Adamın avukatimisiniz?

Mesele borç harç mi ..kim dedi??

Nerde yazıyor??
Evet durum başlıktaki gibi. Gece gece çok gerildim.
Sevgilim yeni ev aldı, onu dizme düşüncesi peşinde, evlenince o evde oturacağız. (bu arada evi benim istemediğim ama kendinin anlamsız bir biçimde çok istediği şehirden aldı) neyse eşya konusunda fikir ver beğendiklerini at diyor. Atıyorum hiç birini beğenmiyor. Beğendiklerini de pahalı buluyor. Bunu anlarım borç ödüyor ben de ucuza bulmaya çalışıyorum.

Kafasi sersem olan sizsiniz. Adam daha yeni ev almis, borç ödüyor. mutfak dolabi yaptirip, yemek masasi alacak parasi var mi yahut esya icin yeni bir borca girmek istiyor mu acaba? Sanki ucuz seylerden bahsediyosunuz
Of maddiyata girdiyse konu yazmak zorundayım.
Evet sevgilim borç ödüyor ama Kazancı gerçekten Türkiye şartlarına göre çok iyi. 6 ay içinde tüm borcunu kapatabilecek bir işte çalışıyor.
He iyi diye de borç batağına sokmam sevgilimi. Gördüğüm en ucuz şeyleri beğeniyorum, beyaz eşyayı ben alacağım diyorum. Bunlara da karşı çıkıyor mesela. Sorun para harcaması değil, sorun dik kafalı dediğim dedik birisi olması. Derdim de buydu zaten, ben bu konuyu nasıl halledebilirimdi. O eve 2 koltuk koysa ilerde birini iptal edip yemek masası almaz, fikrinde o yok yani. Ben fikir veriyorum beğenmiyor.
Maddiyat değil mesele.

ev krediyle mi alındı? yani evlenince kredi ödemeleri sizi de etkileyecek. benim de sevgilim ev aldı yakın zamanda henüz inşaat bitmedi ama borcu bitmeden evlenmiyoruz o arada beyaz eşyaları aldık. 1 maaş demesine de aşırı derecede güldüm valla. fiyatlardan haberi yok herhalde. nefret ederim cimri erkekten

Borç ödüyor kısmı..kızın inisiyatifi

Mesele.. beğendiğini at demis

Kizcagizda atmış ne yapsın kadın kısmı temiz güzel kullanışlı şeyler beğenir bulur

Ama kendi begendigi ve düşündüğünden ötesine bakmıyor .Sabit fikirli

ev krediyle mi alındı? yani evlenince kredi ödemeleri sizi de etkileyecek. benim de sevgilim ev aldı yakın zamanda henüz inşaat bitmedi ama borcu bitmeden evlenmiyoruz o arada beyaz eşyaları aldık. 1 maaş demesine de aşırı derecede güldüm valla. fiyatlardan haberi yok herhalde. nefret ederim cimri erkekten
Bende sevmem hem cimri hem anlayışsız

Kendi begenip ucuza mal edecek kadın o evin neyi ki

Arkadaşımın eşi öyle ..öyle morali bozuluyor ki böyle evlilik mi anlayış mi olur

Beraberce hemfikir olursun ortak noktada buluşup alırsın en ucuzu dan almak zaten safdillik onunu gormemezlik

Kredi değil, yakınından borç aldı. Arabasını sattı öyle aldı.
Ben de atanmayı bekliyorum evlilik. İstediğim beyaz eşya markası Samsung, LG falan. 1 maaşla 1 tanesini alırsın demeye getirdi. Çok masrafa girdiği için zaten bunları ben maaşımla alırım. Şimdi istediğini alsın hoş, ben evlenince istediğim beyaz eşyayı alacağım. Bu da net kararlıyım. Tek sorun onun da kendi fikirlerinde net kararlı olması 🤣

Bende sevmem hem cimri hem anlayışsız

Kendi begenip ucuza mal edecek kadın o evin neyi ki

Arkadaşımın eşi öyle ..öyle morali bozuluyor ki böyle evlilik mi anlayış mi olur

Beraberce hemfikir olursun ortak noktada buluşup alırsın en ucuzu dan almak zaten safdillik onunu gormemezlik
bir de böyle sabit fikirli benim dediğim olur biriyle yaşam da zor. belki sadece ev konusunda böyledir de. beyaz eşya önemli kaliteli olması şart.

Kredi değil, yakınından borç aldı. Arabasını sattı öyle aldı.
Ben de atanmayı bekliyorum evlilik. İstediğim beyaz eşya markası Samsung, LG falan. 1 maaşla 1 tanesini alırsın demeye getirdi. Çok masrafa girdiği için zaten bunları ben maaşımla alırım. Şimdi istediğini alsın hoş, ben evlenince istediğim beyaz eşyayı alacağım. Bu da net kararlıyım. Tek sorun onun da kendi fikirlerinde net kararlı olması 🤣
sorun sabit fikirli olması bence. ben Bosch aldım beyaz eşyalarımı borcu yeni bitti. mutfak dolapları konusunda da haklısınız eve girmeden inşaat bitmesi lazım. sabır diliyorum

Of maddiyata girdiyse konu yazmak zorundayım.
Evet sevgilim borç ödüyor ama Kazancı gerçekten Türkiye şartlarına göre çok iyi. 6 ay içinde tüm borcunu kapatabilecek bir işte çalışıyor.
He iyi diye de borç batağına sokmam sevgilimi. Gördüğüm en ucuz şeyleri beğeniyorum, beyaz eşyayı ben alacağım diyorum. Bunlara da karşı çıkıyor mesela. Sorun para harcaması değil, sorun dik kafalı dediğim dedik birisi olması. Derdim de buydu zaten, ben bu konuyu nasıl halledebilirimdi. O eve 2 koltuk koysa ilerde birini iptal edip yemek masası almaz, fikrinde o yok yani. Ben fikir veriyorum beğenmiyor.
Maddiyat değil mesele.

Peki baska konularda da boyle mi? Boyleyse eger evet adam sabit fikirli ve evlenince her konuda sorun yasayacaksiniz anlamina geliyor. Hayir hep boyle degilse o zaman evi gonlune gore dizayn etmek istiyor. Su an o evde tek yasarken istedigini alabilir. Beraber yasayacaginiz zaman sizin isteklerinizi gozardi ederse bu bi sorun olur

Hatır almayacağız işte sorun orada.
Akıllı sehpa alacakmış, onda yemek yiyecekmişiz. Alacağız dese ya da sen alırsın dese zaten şimdiden neden aldırmaya çalışayım.🤦🏼‍♀️
19 aylık evliyiz, yemek masamız var hem de kocaman ama biz hala orta sehpada yemek yiyoruz😂 çok da keyifli ha..

Borç ödüyor kısmı..kızın inisiyatifi

Mesele.. beğendiğini at demis

Kizcagizda atmış ne yapsın kadın kısmı temiz güzel kullanışlı şeyler beğenir bulur

Ama kendi begendigi ve düşündüğünden ötesine bakmıyor .Sabit fikirli
Beğendiklerini at demek illada bunları alacağım demek olmuyor.
Daha sevgililer adam kendi aldığı evi istediği gibi dizer(evlendikten sonra kadın tabikide kullanacağı şeyi ekler ve değiştirir ona lafım yok)
Adamın sabit fikirli olması rahatsız ediyorsa evlendikten sonrada karıştırmayacağını düşünüyorsa ayrılır.
Millet gece gece kafasi sersem anliyamamislar seni
Sizinle aynı düşünmediğimiz için kafası sersemde olduk vay canına be .Hatırlatın da bir daha fikir belirtirken sizden icazet alalım.

Peki baska konularda da boyle mi? Boyleyse eger evet adam sabit fikirli ve evlenince her konuda sorun yasayacaksiniz anlamina geliyor. Hayir hep boyle degilse o zaman evi gonlune gore dizayn etmek istiyor. Su an o evde tek yasarken istedigini alabilir. Beraber yasayacaginiz zaman sizin isteklerinizi gozardi ederse bu bi sorun olur
Yani değil gibi aslında, konudan konuya değişiyor.
Mesela benim Türkiye yaşamak istemediğim tek şehir vardı evi oradan aldı.
Ama tatile gideceksek bana der istediğin yere gidelim, seçtirir yani o tür şeylerde.
Araba alacak, fikrimi alır. Beğendiklerini atar, benim beğendiklerim olmayacaksa sebebini açıklar, çok benzin harcar, masrafı çok, parçası bulunmaz gibisinden.
Ama mesela 2 kedim var, evlenince alırım yanıma dedim başta istemiyor gibiydi. Dedim ayrılmam asla kendilerimden, kararlı durdum, tamam dedi ama evde asla kedi kılı görmek istemiyorum. Yani zor ikna ettim kedilerime. Bilemedim, dik kafalı olduğu konularda aşırı dik kafalı.

19 aylık evliyiz, yemek masamız var hem de kocaman ama biz hala orta sehpada yemek yiyoruz😂 çok da keyifli ha..
Yani biz hep masada yeriz. Ben sevmiyorum koltukta yemek yemeyi 🤣
Ha ben şey de dedim, yama yer masası alırız o zaman. Onda yeriz ben koltukta yemem. Onunla da dalga geçiyor gibi Bi hali vardı. O koltukta yemek istiyor galiba

Neden katkısı olsun ..

Her evlenen katkı payıyla mi evleniyor

Parası yok diye fikir veremiyeck mi

Ne saçma şeyler bunlar
Ama siz de hanımefendinin avukatı gibi davranıyorsunuz:) üstelik hanımefendinin sizin savunmanıza da hiç ihtiyacı yok, zira kendini çok iyi ifade edebilen, duygularını güzel dile getiren bir kardeşimiz kendisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X