Evlenince oturulacak evi yalnızca kendi zevkine göre dizmek isteyen şahıs

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Maşallah Nasıl da teşhis koydunuz bravo ama
Evlilik teklifi etmediğini felan da bilmişsiniz
Bu onyargi bence hoş görünmez siz bunu bı düşünün

pek fazla söz hakkım olduğunu düşünmüyorum, yarın öbürgün bir durum olur ayrılırız diye ama b

Sizin neyi hoş goreceginiz hic umurumda değil.
Evlilik teklifi edilmiş olsa yarin obur gun ayriliriz, soz hakkim yok demez. Evlilik yolundayiz der insanlar genelde. Buradan teşhis koydum cok merak ettiyseniz.
Siz evlilik teklif ettigini mi okudunuz, ben yorumlari okumadim da.

Evlenecek olursa söz hakki verir. Adam sadece hoşluk olsun diye bir arkadastan da isteyebilecegi gibi tavsiye istemiş alti ustu begendigi tavsiyeleri aliyor, istemedigini almiyor normal. Bu kadar evlenince nasil olcak, evlenince nerede yiyecegiz paniğine düşmenize gerek yok gibi gorunuyor. Resmen edilmiş bir evlilik teklifi bile yokken masasiz nasil yemek yiyeceginiz mi kaldi yani?😃

Adam da evlilige kararli gozle bakmiyorken bu kadar evlenince şöyle böyle derdine fazla düşmeniz hoş gorunmez zaten.

Ama evlilik manyağı gibi gözükme mantığında kesinlikle katılıyorum.
Kendini kendine değersiz ve gereksiz hissettirme..

Ama evlilik manyağı gibi gözükme mantığında kesinlikle katılıyorum.
Kendini kendine değersiz ve gereksiz hissettirme..
Evet ya şimdi bunları yazınca hak verdim ben de, o şekilde görünüyor gibiyim ama kendisine diyorum. Dur bir atanayım diye.
Of karışmayacağım kendisine, evlenince karışacağımı bildirip susacağım. Naparsa yapsın valla napayım ya

Ay boşluk olarak gönderim yanlışlıkla.
Hoşluk olsun diye deseydi bunu belli ederdi gibime geliyor. Açıkçası evlilik teklifi 1 2 sene daha gelmeyecek ama zaten ikimizde hayatı düzene sokunca evleniriz diye düşünüyoruz. Konuşmalarımız bu yönde.
Teklif yok ama biz her şeyi belirdik, dini nikah, resmi nikah nerede olacak falan diye ahhshshs
Sanırım ikimizde dereyi görmeden paçaları sıvadığımız için iyi anlaşıyoruz 🤣🤣
Bi yandan gözleminize hak verdim diğer yandan durum böyle olsaydı, evlenince ben istediğim beyaz eşyaları alacağım dediğimde hayır demezdi diye düşünüyorum. Niye hayır desin ki, tersine senin paranla birikim yaparız diyor. Ona bile müdahil kendisi i🤣
Yani o evi evlenince kullanmak için diziyor. Zaten 1 2 sene yaşamayacak o evde.

Bi sorucam yarın, hoşluk olsun diye mi dedin diye yine de. Bir tartışma yaşanacak yarın sanırım.

Ortada bir şey yokken dugun salonu kararlaştiran hatta cocuklarina isim seçen ciftler biliyorum. 😀
Bence bunlari 1-2 yil sonraya birakin derim. Bir yola girerseniz ortak sekilde degisiklikler yapilir. Cok zaman var

Evet ya şimdi bunları yazınca hak verdim ben de, o şekilde görünüyor gibiyim ama kendisine diyorum. Dur bir atanayım diye.
Of karışmayacağım kendisine, evlenince karışacağımı bildirip susacağım. Naparsa yapsın valla

Evlenince karisacagim da deme bence ..😃

Biraz kendini ağırdan al topu ona bırak..

Bakalım gol olackmi vuruşları onlara bak

Evlenince karisacagim da deme bence ..😃

Biraz kendini ağırdan al topu ona bırak..

Bakalım gol olackmi vuruşları onlara bak
Öyle demezsem ve o gün gelirse diyeceği şey "zamanında böyle bir şey demedin, deseydin ona göre bir şeyler yapardık" "tavrını net koymadığın için ben bana okeysin sandım, şimdi ne değişti" olacak.
1 kere söyleyip susup köşeme çekileceğim. Gerisi kendi bileceği iş artık o düşünsün benden çıksın top

Öyle demezsem ve o gün gelirse diyeceği şey "zamanında böyle bir şey demedin, deseydin ona göre bir şeyler yapardık" "tavrını net koymadığın için ben bana okeysin sandım, şimdi ne değişti" olacak.
1 kere söyleyip susup köşeme çekileceğim. Gerisi kendi bileceği iş artık o düşünsün benden çıksın top
Sen olmuşsun 😀😎✋

Sevgili konumundayken bu tür şeyler hakkında çok konuşmamaya çalışırdım şahsen. Yani beğendiğim bir şey varsa, soruyorsa, atardım ama hani niye benim beğendiklerim olmuyor diye de sormazdım. Kızmazdım da. Olur da nişanlanır veya evlenirseniz, zaten söz hakkınız olması gerekecek. Maddi konular, ikili ilişkilerde epey hassas bir konu.

GÜNCELLEME: Evli değilsiniz, nişanlı değilsiniz niye bu kadar karışıyorsunuz diyecekseniz demeyin. Bunları ben de biliyorum ama kendisi zaten beğen at diyor diye attım yani kimseyi zorladığım yok ayrıca yorumlarda o konunun tartışması yaşandı, okumak isterseniz yorumlarda mevcut. 🤣 Sabahı bekliyorum erkek arkadaşımla konuşmak için. Şu anda fikirlerimi neden önemsemediğinin cevabını almaya çalışacağım ve kendimi geri çekeceğim, evi istediği gibi döşemesini ancak nişanlanınca evin dekorasyonu hakkında yarı yarıya söz sahibi olduğumu asla fikrimden vazgeçmeyeceğimi söyleceğim. Sadece kendi zevkine göre döşenmiş bir eve valiz alıp gitmek istemiyorum. İlerde bana 'karışırsın fikirlerini uygularsın' rahatlığını verirse ben de rahatlayacağım.

Evet durum başlıktaki gibi. Gece gece çok gerildim.
Sevgilim yeni ev aldı, onu dizme düşüncesi peşinde, evlenince o evde oturacağız. (bu arada evi benim istemediğim ama kendinin anlamsız bir biçimde çok istediği şehirden aldı) neyse eşya konusunda fikir ver beğendiklerini at diyor. Atıyorum hiç birini beğenmiyor. Beğendiklerini de pahalı buluyor. Bunu anlarım borç ödüyor ben de ucuza bulmaya çalışıyorum.
Ucuza bulduklarımı da beğenmiyor ama zevkine hitap etmiyormuş. Halbuki bence çok kullanışlı ürünlerdi... tamam dedim halı bakayım. Onu da beğenmiyor. Beyaz eşya hak getire. Bilindik Türk markalarını alt markaları olan, isimleri 3 harfli olan marketlerde satılan beyaz eşya almak istiyor. Dedim tamam, ben de çalışınca (çalışmadan evliliği katiyen düşünmüyorum) beyaz eşyaları ben alırım. Sen şimdilik ucuzundan al madem. Yok diyor onları kullanırız, niye bir maaşını veresin 1 beyaz eşyaya. 🤦🏼‍♀️

Ev küçük, yemek masası al diyorum. Yer kalmayacak diyor, halbuki koltuklardan birini iptal etse yemek masasına yer kalır. (100 cm çap) Akıllı sehpalar var yemek masası olan, onlardan alacak.

Elimden geldiğince şu an evli veya nişanlı olmadığımız için ve her şeyi kendi cebinden karşıladığı için karışmıyorum ama evlensek bile ben o eve müdahale edemem gibi gelmeye başladı şimdiden. Az önce telefonda bu sebeple tartıştık, asla kafasında kurduğu ev dizaynından vazgeçmiyor ya. Koltukta mı yemek yiyeceğiz biz anlamıyorum. Daha doğrusu bu soruya evet cevabını veriyor.

Ayrıca insan evlenince, aile olmaya başlayınca, çiftlerin ikisi de hayat standartını yükseltmek ister. daha iyi, zevkli bir evde oturmak ister ama bu çocukta böyle bir şey yok.

Ve biz daha sevgiliyken bu durumlar yaşanıyor, fikirlerime zevkime isteklerime önem verilmiyor.
Ki mutfağı da baştan yaptırmak istiyorum, o eve oturmaya girince eminim ki asla ugrasmak istemeyecek ustalarla falan. Girilmeden yapılması lazım ama sıcak bakmıyor bu konuya da. En son biraz ısrarla marangoz buldurdum ek dolap yaptıracak bir bunu kabul ettirebilirdim.

Dediğim gibi çok üstüne gitmiyorum, pek fazla söz hakkım olduğunu düşünmüyorum, yarın öbürgün bir durum olur ayrılırız diye ama bana 'bu eve girince istediğin gibi benim de fikrime, zevklerimin birazına saygı duyarak bu evi tekrar dekore edebilirsin' rahatlığını vermiyor.

Hem onun hevesini kırmak istemiyorum hem de kendim de üzülmek istemiyorum. Orta yolu nasıl bulabilirim? Diyorum ki acaba şimdi hiç karışmayayım, evlenince yaparım ama ilerde de sorun çıksın istemiyorum.

Tepkimi ortaya nasıl koyabilirim?

Yani "konuş ilerde ben de bu evdeki bazı eşyları değiştirecem" de falan demeyin. Çünkü konuştum pek ciddiye alınmıyorum gibime geliyor. Bu eşyalar nolacak diyor, öğrenciye satarız diyorum cevap vermiyor mesela.
Çok sıkıldım gerçekten ya, trip atsam onu bile zor çekiyor hatta çekmiyor, kapattık işte telefonu yani.
Şimdi karışma ama asla öyle bir eve gitme.

Bu arada ciddi problem bu yazdiklarin
Hevesini alsın diye bekliyorum aslında şu an.
Belki de ilk evi diye kendi zevkine göre dizmek istiyordur. Kafasındakileri uygulasın ama tabi ki bu nişanlılık dönemine kadar değişmezse bence de ciddi problem. Darlandım yani şu an.
Ben diyeceğimi dedim kendisine, istediğin gibi diz anca nişanlanırsak benim de söz hakkım, istedim yapacağım diye. Kim böyle şeyi kabul eder yani, insan ister ki yaşadığı evde kendinden bir parça olsun. Eşyalar bilikte alınsın güzel şeyler alınsın. Bu fikrinden vazgeçer diye umuyorum ve ben önüme bakıyorum.
Bi atanayım da o zaman odak noktamı bu ilişkiye çevireceğim.

Kafasi sersem olan sizsiniz. Adam daha yeni ev almis, borç ödüyor. mutfak dolabi yaptirip, yemek masasi alacak parasi var mi yahut esya icin yeni bir borca girmek istiyor mu acaba? Sanki ucuz seylerden bahsediyosunuz
Hala anlayamıyorsunuz . Adam şuan durumum yok ileride sen gelince bakarız birlikte yapmaya çalışırız dese konu sahibi zaten tamam diyecek. Adam dediğim dedik hayır sehpa da yiyeceğiz, yemek masası almayacağız bıdı bıdı şeyler diyor konu sahibinin fikrine isteklerine bir saygısı yok.

GÜNCELLEME: Evli değilsiniz, nişanlı değilsiniz niye bu kadar karışıyorsunuz diyecekseniz demeyin. Bunları ben de biliyorum ama kendisi zaten beğen at diyor diye attım yani kimseyi zorladığım yok ayrıca yorumlarda o konunun tartışması yaşandı, okumak isterseniz yorumlarda mevcut. 🤣 Sabahı bekliyorum erkek arkadaşımla konuşmak için. Şu anda fikirlerimi neden önemsemediğinin cevabını almaya çalışacağım ve kendimi geri çekeceğim, evi istediği gibi döşemesini ancak nişanlanınca evin dekorasyonu hakkında yarı yarıya söz sahibi olduğumu asla fikrimden vazgeçmeyeceğimi söyleceğim. Sadece kendi zevkine göre döşenmiş bir eve valiz alıp gitmek istemiyorum. İlerde bana 'karışırsın fikirlerini uygularsın' rahatlığını verirse ben de rahatlayacağım.

Sevgilim yeni ev aldı, onu dizme düşüncesi peşinde, evlenince o evde oturacağız. (bu arada evi benim istemediğim ama kendinin anlamsız bir biçimde çok istediği şehirden aldı) neyse eşya konusunda fikir ver beğendiklerini at diyor. Atıyorum hiç birini beğenmiyor. Beğendiklerini de pahalı buluyor. Bunu anlarım borç ödüyor ben de ucuza bulmaya çalışıyorum.
Ucuza bulduklarımı da beğenmiyor ama zevkine hitap etmiyormuş. Halbuki bence çok kullanışlı ürünlerdi... tamam dedim halı bakayım. Onu da beğenmiyor. Beyaz eşya hak getire. Bilindik Türk markalarını alt markaları olan, isimleri 3 harfli olan marketlerde satılan beyaz eşya almak istiyor. Dedim tamam, ben de çalışınca (çalışmadan evliliği katiyen düşünmüyorum) beyaz eşyaları ben alırım. Sen şimdilik ucuzundan al madem. Yok diyor onları kullanırız, niye bir maaşını veresin 1 beyaz eşyaya. 🤦🏼‍♀️

Ev küçük, yemek masası al diyorum. Yer kalmayacak diyor, halbuki koltuklardan birini iptal etse yemek masasına yer kalır. (100 cm çap) Akıllı sehpalar var yemek masası olan, onlardan alacak.

Elimden geldiğince şu an evli veya nişanlı olmadığımız için ve her şeyi kendi cebinden karşıladığı için karışmıyorum ama evlensek bile ben o eve müdahale edemem gibi gelmeye başladı şimdiden. Az önce telefonda bu sebeple tartıştık, asla kafasında kurduğu ev dizaynından vazgeçmiyor ya. Koltukta mı yemek yiyeceğiz biz anlamıyorum. Daha doğrusu bu soruya evet cevabını veriyor.

Ayrıca insan evlenince, aile olmaya başlayınca, çiftlerin ikisi de hayat standartını yükseltmek ister. daha iyi, zevkli bir evde oturmak ister ama bu çocukta böyle bir şey yok.

Ve biz daha sevgiliyken bu durumlar yaşanıyor, fikirlerime zevkime isteklerime önem verilmiyor.
Ki mutfağı da baştan yaptırmak istiyorum, o eve oturmaya girince eminim ki asla ugrasmak istemeyecek ustalarla falan. Girilmeden yapılması lazım ama sıcak bakmıyor bu konuya da. En son biraz ısrarla marangoz buldurdum ek dolap yaptıracak bir bunu kabul ettirebilirdim.

Dediğim gibi çok üstüne gitmiyorum, pek fazla söz hakkım olduğunu düşünmüyorum, yarın öbürgün bir durum olur ayrılırız diye ama bana 'bu eve girince istediğin gibi benim de fikrime, zevklerimin birazına saygı duyarak bu evi tekrar dekore edebilirsin' rahatlığını vermiyor.

Hem onun hevesini kırmak istemiyorum hem de kendim de üzülmek istemiyorum. Orta yolu nasıl bulabilirim? Diyorum ki acaba şimdi hiç karışmayayım, evlenince yaparım ama ilerde de sorun çıksın istemiyorum.

Yani "konuş ilerde ben de bu evdeki bazı eşyları değiştirecem" de falan demeyin. Çünkü konuştum pek ciddiye alınmıyorum gibime geliyor. Bu eşyalar nolacak diyor, öğrenciye satarız diyorum cevap vermiyor mesela.
Çok sıkıldım gerçekten ya, trip atsam onu bile zor çekiyor hatta çekmiyor, kapattık işte telefonu yani.
Canım özetlemek gerekirse olay şu
Adam ev almış ayıp olmasın diye de sana söylemiş aslında o evin dizaynında hiçbir söz hakkın yok senin adam bunu söylemeye çalışıyor sana davranışlarıyla
Yani sana diyor ki aslında, bak hayatımda olduğun sevgilim olduğun için sana bilgi veriyorum ev aldım ha ben bu ev benim ve benim istediğim gibi döşenecek senin bir söz hakkın yok sadece ayıp olmasın diye senin de fikrini alıyorum ama önemsemiyorum fikirlerini haberin olsun.
Diyor
Bu adamın senle evlilik düşündüğünden bile şüpheliyim seni tamamen her konuda devre dışı bırakmış seni önemsediğine inanıyor musun gerçekten

Senin zevklerini önemsemeyen birisi ile evlenme.

O yüzden ısrar etmiyorum zaten, bir fikir sunuyorum beğenmiyor diyelim tamam diyorum evlenirsek (gelecek hakkında kesin konuşmayı sevmem, evlenmez biz kesin demiyorum o yüzden) ben yaptırırım diyorum. Ona da olmaz diyor aslında asıl mesele bu.
Evet dediğinizde haklısınız, o o eşyaları kullanınca anlayacak aslında dandik olduğunu.
Ama ev konusunda bile öyle yaptı, istediği şehirde istediği ilçede ev aldı. Kazıklandın dedim ben de sinirle, ev hakkında ufak sorunlar vardı. Bana neden şimdi bunu diyorsun, aklımı karıştırdın, zaten stresli iş yapıyorum bunu kafama takıcam falan dedi. Asıl konu sanırım her şeyi kendi istek ve düşüncelerine göre yapması.
Erkek arkadaşınızın size de belli ettigi ve sizin kabullenmek istemediginize göre hayatını gayette tek kişilik planliyor :)

Sizi düşünen yok, siz neden gelin guveysiniz ki? Gelecek planında size yer vermeyen, eğer o evi beraber ilerde oturursunuz diye almışken sizin istemediginizi bildiği halde oradan alan bir adamla mutlu falan olamazsınız.

Evlilik öncesi alınan evden size hiçbir fayda da zaten gelmeyecek. Bu da moda olmuş son zamanlarda. Çakal erkekler evlenmeden önce mal mülk alıp sonra ödemelerini eşi ile beraber yapma planında, iyiymiş valla.

Si

Siz çok haklısınız, biraz yorumları da okudum da , ben evlenene kadar böyle oturayım sonra ortak eşya değiştiririz dese problem yok, istediği gibi ucuz ucuz ve kendi zevkine göre eşya alıp iş ciddilesince zaten ben eşya aldım yeni eşyaya gerek yok dicek, sadece kendi parasina değil sizin paranıza da karışıp gerek yok diyor. Özellikle beyaz eşyada kötü markalar problem çıkarıyor sonradan.huylu huyundan değişmez, evlendikten sonra gelecek misafiri bile düşünüyor, hiç sormuyor misafir gelip gitse nasil olur,valla balık baştan kokuyor. Bir de sırf ev aldı diye ben istemediğim bir şehirde oturmak zorunda mıyım, kirada oturayım ortak bir yerden ev seçilim, burda paradan daha önemli problemler de var,sizin seçimlerinizin önemi yok malesef

Hala anlayamıyorsunuz . Adam şuan durumum yok ileride sen gelince bakarız birlikte yapmaya çalışırız dese konu sahibi zaten tamam diyecek. Adam dediğim dedik hayır sehpa da yiyeceğiz, yemek masası almayacağız bıdı bıdı şeyler diyor konu sahibinin fikrine isteklerine bir saygısı yok.

Anlamak icin sizin soylemenizi beklemistim. Taaa ki su mesaja kadar anlamamistim. Su an anladim. Hey Allahim 🤣 ne merakliymissiniz evcilik oynamaya

Hele bir nişanlan bari o zaman karışırsın. Maddi anlamda destekte yok ee niye sizin dediğiniz olsun. Siz nasılsa evlenip beraber oturacağız diye maddi destek veriyor musunuz hayır Eee?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X