Evlenince oturulacak evi yalnızca kendi zevkine göre dizmek isteyen şahıs

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evlilik ile ilgili açık planlar var ise örneğin bir yıl içinde evlenecekseniz tüm eşyalar olmasa da bazı eşyalarda sizin fikrinize önem vermesi gerekirdi (bütçe ile ilgili)
Eşyalara da çok anlam yüklemeyin. Adam ev almış, içine eşyaları dolduracak. Gayet çocuğunuz olur da okul çağına gelene kadar birçok eşyayı kullanabilirsiniz. Değiştirmek istedikleriniz oldukça zaman içinde değiştirirsiniz.
İlla ben o eve girmeden birçok şeyi değiştirmek istiyorum derseniz muhtemelen kredi çekmeden birikmişinle al o zaman gibi bir dönüt alacaksınızdır. Herşeyi de değiştirmeye gerek yok bence. Hala eşimin bekarlıktan kalan çamaşır makinasını kullanıyoruz. Diğer eşyalarımız da kendi bekar evimizdendi yavaş yavaş değiştirdik.

Yani adam için senin ne istediğinin bir önemi yok ki, şehri istemiyorsun umrunda değil, eşyayı istemiyorsun umrunda değil ... evlenip ne yapıcaksın adam seni yine dinlemicek valla kanser olursun böyle
Konu sahibi henüz çalışmıyor, atandıktan sonra evlenmek istiyor, 1-2 Yıl içinde evlilik teklifi gelmeyeceğinden de emin.
Erkek arkadaş ev almış. Beyaz eşyaları iyi alması ya da mutfağı yaptırması gerekiyor bütçesi elverdiği ölçüde doğru, ancak adam yaptırmak istemiyor. Bekar evini kullanırken arkadaşlarını çağırırken kendi tarzını yansıtmak istiyordur belki. Çok büyük bir mesele olduğunu sanmıyorum. Evlenene dek şehirler değişebilir ev satılabilir yani bunlar o yola girince düşünülür bence.

Adamın avukatimisiniz?

Mesele borç harç mi ..kim dedi??

Nerde yazıyor??
Bidaha oku :)
Neden katkısı olsun ..

Her evlenen katkı payıyla mi evleniyor

Parası yok diye fikir veremiyeck mi

Ne saçma şeyler bunlar
Pekte saygılısınız fikirlere madem yapılan yorumlara nasıl sersemlik diyorsnz
Borç ödüyor kısmı..kızın inisiyatifi

Mesele.. beğendiğini at demis

Kizcagizda atmış ne yapsın kadın kısmı temiz güzel kullanışlı şeyler beğenir bulur

Ama kendi begendigi ve düşündüğünden ötesine bakmıyor .Sabit fikirli
Adamın insiyatifi demek istediniz heralde zira ödemeyi o yapıyor . Sadece fikir almış ve fikrini begenmemiştir
Bence kimse kimseyi savunmuyor ..
Ama siz öyle yapmışsınız ☺️
Ben kendim fikrimi beyan ediyorum
Demek hemfikir olmuşuz Konu sahibiyle buda beni avukatı yapmaz
İlk alıntımla bu yorumunda cok özdeş :)
5 dakikada kendini yalanladın

GÜNCELLEME: Evli değilsiniz, nişanlı değilsiniz niye bu kadar karışıyorsunuz diyecekseniz demeyin. Bunları ben de biliyorum ama kendisi zaten beğen at diyor diye attım yani kimseyi zorladığım yok ayrıca yorumlarda o konunun tartışması yaşandı, okumak isterseniz yorumlarda mevcut. 🤣 Sabahı bekliyorum erkek arkadaşımla konuşmak için. Şu anda fikirlerimi neden önemsemediğinin cevabını almaya çalışacağım ve kendimi geri çekeceğim, evi istediği gibi döşemesini ancak nişanlanınca evin dekorasyonu hakkında yarı yarıya söz sahibi olduğumu asla fikrimden vazgeçmeyeceğimi söyleceğim. Sadece kendi zevkine göre döşenmiş bir eve valiz alıp gitmek istemiyorum. İlerde bana 'karışırsın fikirlerini uygularsın' rahatlığını verirse ben de rahatlayacağım.

Evet durum başlıktaki gibi. Gece gece çok gerildim.
Sevgilim yeni ev aldı, onu dizme düşüncesi peşinde, evlenince o evde oturacağız. (bu arada evi benim istemediğim ama kendinin anlamsız bir biçimde çok istediği şehirden aldı) neyse eşya konusunda fikir ver beğendiklerini at diyor. Atıyorum hiç birini beğenmiyor. Beğendiklerini de pahalı buluyor. Bunu anlarım borç ödüyor ben de ucuza bulmaya çalışıyorum.
Ucuza bulduklarımı da beğenmiyor ama zevkine hitap etmiyormuş. Halbuki bence çok kullanışlı ürünlerdi... tamam dedim halı bakayım. Onu da beğenmiyor. Beyaz eşya hak getire. Bilindik Türk markalarını alt markaları olan, isimleri 3 harfli olan marketlerde satılan beyaz eşya almak istiyor. Dedim tamam, ben de çalışınca (çalışmadan evliliği katiyen düşünmüyorum) beyaz eşyaları ben alırım. Sen şimdilik ucuzundan al madem. Yok diyor onları kullanırız, niye bir maaşını veresin 1 beyaz eşyaya. 🤦🏼‍♀️

Ev küçük, yemek masası al diyorum. Yer kalmayacak diyor, halbuki koltuklardan birini iptal etse yemek masasına yer kalır. (100 cm çap) Akıllı sehpalar var yemek masası olan, onlardan alacak.

Elimden geldiğince şu an evli veya nişanlı olmadığımız için ve her şeyi kendi cebinden karşıladığı için karışmıyorum ama evlensek bile ben o eve müdahale edemem gibi gelmeye başladı şimdiden. Az önce telefonda bu sebeple tartıştık, asla kafasında kurduğu ev dizaynından vazgeçmiyor ya. Koltukta mı yemek yiyeceğiz biz anlamıyorum. Daha doğrusu bu soruya evet cevabını veriyor.

Ayrıca insan evlenince, aile olmaya başlayınca, çiftlerin ikisi de hayat standartını yükseltmek ister. daha iyi, zevkli bir evde oturmak ister ama bu çocukta böyle bir şey yok.

Ve biz daha sevgiliyken bu durumlar yaşanıyor, fikirlerime zevkime isteklerime önem verilmiyor.
Ki mutfağı da baştan yaptırmak istiyorum, o eve oturmaya girince eminim ki asla ugrasmak istemeyecek ustalarla falan. Girilmeden yapılması lazım ama sıcak bakmıyor bu konuya da. En son biraz ısrarla marangoz buldurdum ek dolap yaptıracak bir bunu kabul ettirebilirdim.

Dediğim gibi çok üstüne gitmiyorum, pek fazla söz hakkım olduğunu düşünmüyorum, yarın öbürgün bir durum olur ayrılırız diye ama bana 'bu eve girince istediğin gibi benim de fikrime, zevklerimin birazına saygı duyarak bu evi tekrar dekore edebilirsin' rahatlığını vermiyor.

Hem onun hevesini kırmak istemiyorum hem de kendim de üzülmek istemiyorum. Orta yolu nasıl bulabilirim? Diyorum ki acaba şimdi hiç karışmayayım, evlenince yaparım ama ilerde de sorun çıksın istemiyorum.

Tepkimi ortaya nasıl koyabilirim?

Yani "konuş ilerde ben de bu evdeki bazı eşyları değiştirecem" de falan demeyin. Çünkü konuştum pek ciddiye alınmıyorum gibime geliyor. Bu eşyalar nolacak diyor, öğrenciye satarız diyorum cevap vermiyor mesela.
Çok sıkıldım gerçekten ya, trip atsam onu bile zor çekiyor hatta çekmiyor, kapattık işte telefonu yani.
Tehlikenin farkında mısınız?
Evlenme niyetiniz karşılıklı olan adam sizin hiç haz etmediğiniz yerden ev alıyor büyük ihtimalle ilerde beraber yasayacağiniz evde dekarosyan konusunda söz hakkınız yok,adam yemeği bile kanepede yeriz diye masa almıyor,o kadar şuursuz,asla size hitap etmeyen şeyler alıyor ama eminim seviyorum bu evde ikimiz yaşayacağız diye hayaller kurduruyor adam evlenmek istiyor ama siz ama başkası kim olduğu, ne hissettiği önemli değil önemli olan kendinin evlenmesi anladınız mı??????

Adamın insiyatifi demek istediniz heralde zira ödemeyi o yapıyor . Sadece fikir almış ve fikrini begenmemiştir

Sen palaspandir okuyup ne diye benim başkalarıyla yazişmlarima karisip alıntı yapıyorsun nerden ciktin tuhaf şey..muhatabım misin

Kendi yorumunla dikkat cek.onu bunu karıştırıp cerbeze yapma.
Ben konu sahibi ile muhatabım 😎
Böyle araya gereksiz muhabbetle girip ortam yapma çabası içine girenlerden haz etmem

Böyle araya gereksiz muhabbetle girip ortam yapma çabası içine girenlerden haz etmem

Sizde dun konu sahibinin bana yazdigi mesaji alintilayip "kafasi sersem" yazmistiniz. Ustelik durup durup 1 mesaja 3 cevap verdiniz. Tutarli olmak lazim

Bir de o ev o adamın. Böyle evliliklerde nasılsa evim var diyerek ev alınmıyor, ya da birikimler o yönde kullanılmıyor. Ama bir ayrılık söz konusu olduğunda kadın dımdızlak ortada kalıyor evden hak iddia edemiyor. Elde birikim de yok ev var nasılsa diye harcanmış yenmiş. Evsiz evlenmem diyen yurdum kızlarına uyarıdır.
Ve bu adam sizin fikirlerinize değer vermiyor. sizin beğendiğiniz eşyayı almadığı için değil. Evi istediği yerden almış, eşyalar hakkında söz sahibi değilsiniz. Belki sizi bu evliliğe motive eden başka şeyler vardır ama bu kısmı bile insanı verem eder. Eşyayı kullanan kadındır kim ne derse desin. Evi konforsuz bir pembik eve çevirmediğiniz müddetçe kadın daha fazla söz sahibi olmalıdır derim ben

Sizde dun konu sahibinin bana yazdigi mesaji alintilayip "kafasi sersem" yazmistiniz. Ustelik durup durup 1 mesaja 3 cevap verdiniz. Tutarli olmak lazim
Ya sizin derdinizi anladim ben zaten kişi savunmuş dertlenmis
Ama tekrar bak ben sana karşılık verip öyle demedim çünkü öyle düşünmedim bile
O mesajım ortayaydi çok alındın canım
Bu kadar hassas olma

Sen palaspandir okuyup ne diye benim başkalarıyla yazişmlarima karisip alıntı yapıyorsun nerden ciktin tuhaf şey..muhatabım misin
😂😂😂 değilsem cevap vermezsin.
Ben seni muhatap almısım tıpkı senin baskalarının yazdklarını muhatap alman gbi. Azcık tutarlı mı olsan?
😂 ben burda ortamımı cok önceden yaptm yalnz. Senin haz almanda cok umrumda yaniii 3 ıq unla kendinle celişip duruyosun var bi hıncım sana onu alıyorm işte anlamak zor değil ki

Ya evet her şeyi açıklamalı yazdım ama evlilik yok, nişanlılık yok niye karışıyorsun diyorlar. Kendisi diyor zaten bana burası bizim evimiz, birlikte yaşacağız diye. Durduk yere neden adamın evine müdahil olayım ki. Öyle deyince e ben de ister istemez eşya bakıyorum 🤣 Ya tamam gerçekten sorun değil istediğini alsın otursun ama evlenipte ben o eve gidersem karıştırmayacak, ben aldım diyecek.
Çok dediğim dedik, zor bir insan bilmiyorum nasıl olacak. Sanırım salacağım naparsan yapsın ya, yoruldum ben de.
Evlenme o zaman bence, anlaşamayacağın belli olan biriyle neden evleniyorsun? Sana bir şey diyeyim mi canım bak evlenınce kimse düzelmiyor, tam tersi sorunlar daha da büyüyor aynı eve girince.

Millet gece gece kafasi sersem anliyamamislar seni

Adamın avukatimisiniz?

Mesele borç harç mi ..kim dedi??

Nerde yazıyor??

Neden katkısı olsun ..

Her evlenen katkı payıyla mi evleniyor

Parası yok diye fikir veremiyeck mi

Ne saçma şeyler bunlar
Resim at demiş fikir ver demiş beraber evlilik yapacakları için konuşuyorlar ortaca

Beyaz eşyayı bile düşünmüş kızcağız

Kendi kendinw kuruntu yapmamis ya

Arkadaşım öyle diyebilir ..İkna eder açıklayıcı olur
Ama bu kendi karar ve dediğinden çıkmıyor kızın fikrini benimsemiyor

Böyle mi olur haklı dahi olsa bir ilişkide
Sen şakasın galiba sana yurumedim ki sadece konuyu anlamanız adına iki kelam yazmışım
😅😅Nerden nereye ..

Dunden beri 183772 kez alintiladiniz, en son cevap vermeyi biraktim. Ben "siz" olarak hitap ederken uslubunuza bakin.
Bi baskasi sizi alintilayinca karisma diyosaniz, sizde bana karismayin madem. Istedigim yorumu yaparim. Saka olan sizsiniz valla. Gozardi ediyorum

GÜNCELLEME: Evli değilsiniz, nişanlı değilsiniz niye bu kadar karışıyorsunuz diyecekseniz demeyin. Bunları ben de biliyorum ama kendisi zaten beğen at diyor diye attım yani kimseyi zorladığım yok ayrıca yorumlarda o konunun tartışması yaşandı, okumak isterseniz yorumlarda mevcut. 🤣 Sabahı bekliyorum erkek arkadaşımla konuşmak için. Şu anda fikirlerimi neden önemsemediğinin cevabını almaya çalışacağım ve kendimi geri çekeceğim, evi istediği gibi döşemesini ancak nişanlanınca evin dekorasyonu hakkında yarı yarıya söz sahibi olduğumu asla fikrimden vazgeçmeyeceğimi söyleceğim. Sadece kendi zevkine göre döşenmiş bir eve valiz alıp gitmek istemiyorum. İlerde bana 'karışırsın fikirlerini uygularsın' rahatlığını verirse ben de rahatlayacağım.

Evet durum başlıktaki gibi. Gece gece çok gerildim.
Sevgilim yeni ev aldı, onu dizme düşüncesi peşinde, evlenince o evde oturacağız. (bu arada evi benim istemediğim ama kendinin anlamsız bir biçimde çok istediği şehirden aldı) neyse eşya konusunda fikir ver beğendiklerini at diyor. Atıyorum hiç birini beğenmiyor. Beğendiklerini de pahalı buluyor. Bunu anlarım borç ödüyor ben de ucuza bulmaya çalışıyorum.
Ucuza bulduklarımı da beğenmiyor ama zevkine hitap etmiyormuş. Halbuki bence çok kullanışlı ürünlerdi... tamam dedim halı bakayım. Onu da beğenmiyor. Beyaz eşya hak getire. Bilindik Türk markalarını alt markaları olan, isimleri 3 harfli olan marketlerde satılan beyaz eşya almak istiyor. Dedim tamam, ben de çalışınca (çalışmadan evliliği katiyen düşünmüyorum) beyaz eşyaları ben alırım. Sen şimdilik ucuzundan al madem. Yok diyor onları kullanırız, niye bir maaşını veresin 1 beyaz eşyaya. 🤦🏼‍♀️

Ev küçük, yemek masası al diyorum. Yer kalmayacak diyor, halbuki koltuklardan birini iptal etse yemek masasına yer kalır. (100 cm çap) Akıllı sehpalar var yemek masası olan, onlardan alacak.

Elimden geldiğince şu an evli veya nişanlı olmadığımız için ve her şeyi kendi cebinden karşıladığı için karışmıyorum ama evlensek bile ben o eve müdahale edemem gibi gelmeye başladı şimdiden. Az önce telefonda bu sebeple tartıştık, asla kafasında kurduğu ev dizaynından vazgeçmiyor ya. Koltukta mı yemek yiyeceğiz biz anlamıyorum. Daha doğrusu bu soruya evet cevabını veriyor.

Ayrıca insan evlenince, aile olmaya başlayınca, çiftlerin ikisi de hayat standartını yükseltmek ister. daha iyi, zevkli bir evde oturmak ister ama bu çocukta böyle bir şey yok.

Ve biz daha sevgiliyken bu durumlar yaşanıyor, fikirlerime zevkime isteklerime önem verilmiyor.
Ki mutfağı da baştan yaptırmak istiyorum, o eve oturmaya girince eminim ki asla ugrasmak istemeyecek ustalarla falan. Girilmeden yapılması lazım ama sıcak bakmıyor bu konuya da. En son biraz ısrarla marangoz buldurdum ek dolap yaptıracak bir bunu kabul ettirebilirdim.

Dediğim gibi çok üstüne gitmiyorum, pek fazla söz hakkım olduğunu düşünmüyorum, yarın öbürgün bir durum olur ayrılırız diye ama bana 'bu eve girince istediğin gibi benim de fikrime, zevklerimin birazına saygı duyarak bu evi tekrar dekore edebilirsin' rahatlığını vermiyor.

Hem onun hevesini kırmak istemiyorum hem de kendim de üzülmek istemiyorum. Orta yolu nasıl bulabilirim? Diyorum ki acaba şimdi hiç karışmayayım, evlenince yaparım ama ilerde de sorun çıksın istemiyorum.

Tepkimi ortaya nasıl koyabilirim?

Yani "konuş ilerde ben de bu evdeki bazı eşyları değiştirecem" de falan demeyin. Çünkü konuştum pek ciddiye alınmıyorum gibime geliyor. Bu eşyalar nolacak diyor, öğrenciye satarız diyorum cevap vermiyor mesela.
Çok sıkıldım gerçekten ya, trip atsam onu bile zor çekiyor hatta çekmiyor, kapattık işte telefonu yani.
Hepsini okumadim ama adam belki evlenmeyi düşünmüyor nisanli değilsiniz sevgilisiniz ayrica size evlilik teklifi etti mi suan onun evinin ustunde nasil soz hakki sahibi olmaya calisiyotsunuz belki sizin dusundugunuz gibi o sizinle bir gelecek düşünmüyor olabilir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X