Evliliğimi yürütebilir miyim bilmiyorum?

Evet meselede bu aslında her evlilik mi böyle herşeyden her konudan emin mi herkes
Başka bir sikintiniz yoksa bir terapiste gidin veya evliliğe bir heyecan lazım eşinizle baş başa 2 günlük bir kaçamak falan iyi gelebilir..Ben boşandım ama şiddet aldatma calişmama gibi durumlar yoksa boşanmak çok matrak bir şey değil maddi manevi her şey kadına kalıyor sorumluluk artıyor daha çok yoruluyorsun o yüzden öncelikle sıkıntıyı bile bilmiyorsunuz çözmeye odaklanın

Evlilik acabalar üzerine değil aşk ve tutku üzerine kurulur bence. Kimse kimsenin ailesi ile çok iyi olmak zorunda değil , saygısızlık yoksa sorun yoktur. Bence sizin evliliğinizde cinselliğin az olması , sorumluluklar sizi yoruyor ve bunaltıyor. Ben 8 yıldır evliyim zaman zaman bunalmalar elbette yaşanıyor ama hayatta böyle ilişkilerde inişli çıkışlı yokuşlu. Eşinizle cinsellik problemini çözseniz , iyi yönlerini görmeye çalışsanız daha sık daha romantik bir şeyler yapsanız iyi gelebilir.

Baştan olmayanı sonradan öldürebileceğinizi size düşündüren nedir? Bir evlilik yaparken kafada soru işareti, acabalar olmamalı. Çünkü acabalar ile başlayan evlilik keşkeler ile devam eder. Şu an sizde olduğu gibi.

Merhabalar ben 5 yıllık evliyim ama mutlu olup olmadığımı bile bilmiyorum.. ilişkimiz sorunlu ama neyden kaynaklı onu bile bulamiyroum.. severek evlendik ama sevgili döneminde bile acabalar vardı aklımda ama bı sekilde evlendik.. şimdi hiç bir şey tam oturmuyor.. ayrıca eşimin ailesini sevemiyorum evet kimse kimseyi sevmek zorunda değil saygı duyuyorum ama bazen bu konuda çok zorlanıyorum.. eşimin ailesini kabullenemiyorum.. çok kabalar biraz da temizlik yönünden sıkıntılılar belki ben aşırı temizlik takıntısı olan bir insanım ama bazı şeyler takıntılı olmasam bile sıkıntılılar... Eşim yönünden de şöyle sıkıntılar var. Mesela eşim kendini dünyanın en iyi eşi sanıyor ama hiç bir ekstrasu yok.. ben çalışan bir kadınım eşim hiç bir ev işinde yardım etmez yemek yapar ama onun dışında hiç bir şeye elini sürmez.. kendi ailesine aşırı iyi benimkine hep mesefali oturup iki laf etmez.. cinsel yondende sıkıntılarımız var ayda bir iki diyebilirim.. en iyi yönü kizimizla çok iyi ilgilenir.. bazen çok mutluyum bazen bir dakka durmaya tahammulum yok bugün olduğu gibi ne yapsam bilemiyorum

.
Sizinle çok benzer durumdayım ve bugün kesin olarak boşanma kararı aldım. Ortada büyük bir tek şey yok ama ufak şeyler birleşti ve bu noktaya geldik :KK43:

Merhabalar ben 5 yıllık evliyim ama mutlu olup olmadığımı bile bilmiyorum.. ilişkimiz sorunlu ama neyden kaynaklı onu bile bulamiyroum.. severek evlendik ama sevgili döneminde bile acabalar vardı aklımda ama bı sekilde evlendik.. şimdi hiç bir şey tam oturmuyor.. ayrıca eşimin ailesini sevemiyorum evet kimse kimseyi sevmek zorunda değil saygı duyuyorum ama bazen bu konuda çok zorlanıyorum.. eşimin ailesini kabullenemiyorum.. çok kabalar biraz da temizlik yönünden sıkıntılılar belki ben aşırı temizlik takıntısı olan bir insanım ama bazı şeyler takıntılı olmasam bile sıkıntılılar... Eşim yönünden de şöyle sıkıntılar var. Mesela eşim kendini dünyanın en iyi eşi sanıyor ama hiç bir ekstrasu yok.. ben çalışan bir kadınım eşim hiç bir ev işinde yardım etmez yemek yapar ama onun dışında hiç bir şeye elini sürmez.. kendi ailesine aşırı iyi benimkine hep mesefali oturup iki laf etmez.. cinsel yondende sıkıntılarımız var ayda bir iki diyebilirim.. en iyi yönü kizimizla çok iyi ilgilenir.. bazen çok mutluyum bazen bir dakka durmaya tahammulum yok bugün olduğu gibi ne yapsam bilemiyorum

.

Kocayi bulmussun bi de sikayet ediyorsun osuydu busuydu diye...onu bulamayanlar da oyle cok ki, otur sukret

Dermisim...Dislike atanlar gerisini de okusaydiniz...bence esinle konus bunlari konusmadan cozulmez

.
Size evliliğinizi bu kadar sorgulatan farkında olmasanız da cinsel yaşantınız,o iyi olsa eşinin ufak tefek pek çok olumsuz yönünü görmezsin dahi.
Kimden duydum hatırlamıyorum ama bir uzman boşanmalar yatak odasında başlar demişti,çok doğru galiba.

ne yazık ki ortalama Türk evliliği tuzağına düşmüşsünüz

elbette böyle olmayan evlilikler de var ama şöyle genel olarak bakıyorum ortalama şehirli kadının evliliği böyle işte:
hem çalışsın hem ev işi hem çocuk, yarın okula başlasa onun ödevi vs. de sizde olacak, hem eş ailesini idare etmece...bir de bu ekonomide geçinmek için sürekli kendinden kısmaca.

bazen çok mutlusunuz çünkü evli, iş gücü olan, çoluğu çocuğu olan kadınsınız
yani en ideal kadın sizsiniz topluma göre, aslında mutlu olmanız lazım...

ama işte evlilik böyle bir şey miydi diye de mutsuz hissediyorsunuz, böyle olmaması lazım diye içinizden sürekli gelen o sesi durduramıyorsunuz...

evli değilim, dışardan bakıp gözlem yapıyorum. ben bu şekilde evlilik sürdüremem kendimi biliyorum. sizinki de tamamen kişisel bir tercih...
Düşünceniz aynı ben çocuk için ne düşünüyorsunuz kaç yaşındasınız
Bende yapamam bu şekilde
Yaş 27 sonra çocuk için keşke olsamiydi dermiyim bilmiyorum

Düşünceniz aynı ben çocuk için ne düşünüyorsunuz kaç yaşındasınız
Bende yapamam bu şekilde
Yaş 27 sonra çocuk için keşke olsamiydi dermiyim bilmiyorum
bu adamla evlenmeli ve çocuk yapmalıyım, şahane olur dediğim hiç bir adam olmadı benim

böyle bir adam olsaydı da yapmamış olsaydım belki -hatta büyük ihtimalle- eksik (tamamlanmamış anlamında) hissederdim, bilemiyorum
bu şekilde hissetmiyorum öyle bir şey, 40 yaşındayım.

çocukları severim, çocuk istemiyorum diyen kadınlardan değilim
ama tek başıma çocuk büyütmek için deli olmam lazım diye düşünüyorum, ki türk kadınlarının büyük kısmının yaptığı bu.

Merhabalar ben 5 yıllık evliyim ama mutlu olup olmadığımı bile bilmiyorum.. ilişkimiz sorunlu ama neyden kaynaklı onu bile bulamiyroum.. severek evlendik ama sevgili döneminde bile acabalar vardı aklımda ama bı sekilde evlendik.. şimdi hiç bir şey tam oturmuyor.. ayrıca eşimin ailesini sevemiyorum evet kimse kimseyi sevmek zorunda değil saygı duyuyorum ama bazen bu konuda çok zorlanıyorum.. eşimin ailesini kabullenemiyorum.. çok kabalar biraz da temizlik yönünden sıkıntılılar belki ben aşırı temizlik takıntısı olan bir insanım ama bazı şeyler takıntılı olmasam bile sıkıntılılar... Eşim yönünden de şöyle sıkıntılar var. Mesela eşim kendini dünyanın en iyi eşi sanıyor ama hiç bir ekstrasu yok.. ben çalışan bir kadınım eşim hiç bir ev işinde yardım etmez yemek yapar ama onun dışında hiç bir şeye elini sürmez.. kendi ailesine aşırı iyi benimkine hep mesefali oturup iki laf etmez.. cinsel yondende sıkıntılarımız var ayda bir iki diyebilirim.. en iyi yönü kizimizla çok iyi ilgilenir.. bazen çok mutluyum bazen bir dakka durmaya tahammulum yok bugün olduğu gibi ne yapsam

.
Yemek yapıyor ee anladigim kadarıyla cocuklada ilgileniyor diyorsunuz bence en önemli konularda size zaten yardimci olan bi eş... erkeğin ev işlerinde çok yardimci olması bana itici geliyor ben şahsen eşim olsaydi öyle görüntüde görmek istemezdim..bugun bi yazı okudum (eşim beni memlekete ailemin yanina gittigmde akrabalarina gitmeni istemiyorum gidersende haberim olsun diye uyardı diye bosandim şimdi a101 de calisiyorum tuvalete giderken izin istemek ağrıma gidiyor keske bosanmasaydm) diyor herkes hayatinin değerini bilmeli sizin hayata imrenerek çok.insan.var..

bu adamla evlenmeli ve çocuk yapmalıyım, şahane olur dediğim hiç bir adam olmadı benim

böyle bir adam olsaydı da yapmamış olsaydım belki -hatta büyük ihtimalle- eksik (tamamlanmamış anlamında) hissederdim, bilemiyorum

ama tek başıma çocuk büyütmek için deli olmam lazım diye düşünüyorum, ki türk kadınlarının büyük kısmının yaptığı bu.
Kesinlikle ev iş çocuk o gücü bende kendimde gormuyorum ev işini seven bir insan değilim
Hayatta kimseyi kendimi feda edecek olarak görmüyorum
İşten ayrilsan ayrı dert

Kesinlikle ev iş çocuk o gücü bende kendimde gormuyorum ev işini seven bir insan değilim
Hayatta kimseyi kendimi feda edecek olarak görmüyorum
İşten ayrilsan ayrı dert

Ailenizle misiniz tek misiniz ben yanlız kalamam sanırım

Size evliliğinizi bu kadar sorgulatan farkında olmasanız da cinsel yaşantınız,o iyi olsa eşinin ufak tefek pek çok olumsuz yönünü görmezsin dahi.
Kimden duydum hatırlamıyorum ama bir uzman boşanmalar yatak odasında başlar demişti,çok doğru galiba.
En çok bu yoruma katılıyorum bence

En çok bu yoruma katiliyorim
Sizinle çok benzer durumdayım ve bugün kesin olarak boşanma kararı aldım. Ortada büyük bir tek şey yok ama ufak şeyler birleşti ve bu noktaya geldik :KK43:
İnşallah hayırlı olur sizin için ben böyle bı karar alamam heralde ama en büyük sebebi kızım

X