Evliliğimin saldırı altında olduğunu hissediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
adam da o ortamda büyümüş, akıl yetiştiği yerde şuurlarnır derler. kocanın da çok farklı olduğunu sanmıyorum. illa bir yerlerinde tuhaf şeyler var ki tırlak karı lafı belli ediyor.
bence adam boşanırsa korkak diyeceklerini de düşünmüş olabilir.
evli kalıp evde haddini bildiriyorum havası atabilir.
yada bir daha köye gittiklerinde herkesin içinde bombayı patlatıp acısını çıkarabilir el alem görsün diye.
hepsi bence ihtimal.
Tabii olabilir. Konu sahibinin de şiddet eğilimi var. Bkz: eski evliliği
Ben olsam önce bu problemi çözer sonra evlenirdim ama köyden birini getirtip oturtmazdım yani. Bu hikaye baştan sona yanlış aslında. Yanlış düzlemde doğru adımlar atılmasını beklememek lazım.

😂😂 ilk orda kalacağımız gece görümceme eşimi sormuştum nerde diye. Oda çoktan uyudu o demişti. Ee nerde uyuyor deyince köyde ayrı uyursunuz dedi. Bende anlayış göstermiştim yani sonuçta kırk yılda bir geliriz ne olacak demiştim. Yazın gelmesiyle iki haftada bir gidip haftasonunu orda geçirince sıkıntı yapmıştım artık. Çünkü köy ile ev arası 20 dk yani ne gerek var kalmaya. Sonra kocamın ben seni sevmiyorum senden azda olsa kaçmak için köye gidiyorum demesiyle bu tartışmalara son verip gitmeyi bırakmıştım 😅 ayyy şu an yine yaşadım o günleri allahım bir daha yaşatmasın
Amin sadaka filan ver sen kurtulduguna.. manyak mi bu insanlar ya? Cidden nasil bir kafa yapisi bagnazlik bile diyemiyorum..

Eski
Kocan olacak
Pislikte
Madem sevmiyorsun bosa
Madem ne diye kurtulmak
Icin kaciyorsun.. aman

@Mune konuyu kapatabilir miyiz? Eşime “para için yanında” denmesini kaldıramıyorum, tek tek engellemekle de uğraşamayacağım. Ben gerekli kişilere özelden yazacağım.
Eşiniz para için sizinle olsa bunu anlardınız oyuzden boşverin o tür yorumları okuyup sinir olmanıza gerek yok...

Tabii olabilir. Konu sahibinin de şiddet eğilimi var. Bkz: eski evliliği
Ben olsam önce bu problemi çözer sonra evlenirdim ama köyden birini getirtip oturtmazdım yani. Bu hikaye baştan sona yanlış aslında. Yanlış düzlemde doğru adımlar atılmasını beklememek lazım.

yani pişmanım diyip farkında olduğunu söylediği için bu konuda terapi, tedavi her ne ise almalı.
yapacak birşey yok.

Eşiniz para için sizinle olsa bunu anlardınız oyuzden boşverin o tür yorumları okuyup sinir olmanıza gerek yok...
Nerden anlayacakki? 40 yillik kocadan ayrilirken mal mulk davasina dusuluyor.. yani konu sahibi olsam dusunurdum bu ihtimalide..

Kaldi
Ki bunda alinacak birsey yok…cenneti vaad etmese secde etmezdi kullar demis.. bi cikarimiz olmasa karsidakiyle neden olalim🙄 maddi manevi herneyse illaki vardir

Amin sadaka filan ver sen kurtulduguna.. manyak mi bu insanlar ya? Cidden nasil bir kafa yapisi bagnazlik bile diyemiyorum..

Eski
Kocan olacak
Pislikte
Madem sevmiyorsun bosa
Madem ne diye kurtulmak
Icin kaciyorsun.. aman
O beni değil ben onu boşadım. En son boşanırken ayaklarıma kapanıyordu bırakma beni diye

Nerden anlayacakki? 40 yillik kocadan ayrilirken mal mulk davasina dusuluyor.. yani konu sahibi olsam dusunurdum bu ihtimalide..

Kaldi
Ki bunda alinacak birsey yok…cenneti vaad etmese secde etmezdi kullar demis.. bi cikarimiz olmasa karsidakiyle neden olalim🙄 maddi manevi herneyse illaki vardir
Sürekli kadının parasını yeme peşinde olurdu kadının parasıyla hayaller kurardı şunu alalım bunu yapalım gibi...

Erkekler kendilerini kolay ele veriyorlar. Bu adam bunu bir meslek haline getirip profesyonel değilse tabi ...

O beni değil ben onu boşadım. En son boşanırken ayaklarıma kapanıyordu bırakma beni diye
Rahati bozulacagi icindir, en dogrusunu yapmissin. Yaw hayat cok kisa zaten hayat yeterince zor..yeminle el bebek gul bebek yetistirmis anne babalarimiz belki.. elin oglu gelip herseyi mahvediyor.

e hayvana şiddet uygulayan birine hakaret ettiği için de kızılıyor konu sahibine
tokat atmasını savunmuyor kimse evet yalnış yapmasaydı adamın yüzüne gelmemiş bile pişman
bir insanın koskoca bir köy tarafından baskı altına alındığını düşünün kadın kaçmak gitmek istiyor adam tırlatttın mı diyor
kadınlığına , bekaretine ,giyimine her şeye saldırılıyor hiç toplu olarak saldırı altında kaldınız mı
kendini savunma şekli olarak saldırıya geçmiş konu sahibi doğru değil ama insanız
umarım hiç giyiminizden düşüncelerinizden hatta komple sizin varlığınızdan rahatsız olan ve bunu açık yadırgayan insanların arasında kalmazsınız cidden şirazem kaymıştı benimde bu durum altındayken
Küfür edilmesine değil de cinsiyetçi bir küfür edilmesine kızdım. Edilmemeli. Erkek nasıl o… çocuğu diyince kızıyorsam bir kadında kaltak diyince kızarım. Şerefsiz de bir harekettir mesela. Ama kaltakla arasında ne çok fark var dimi?

Sürekli kadının parasını yeme peşinde olurdu kadının parasıyla hayaller kurardı şunu alalım bunu yapalım gibi...

Erkekler kendilerini kolay ele veriyorlar. Bu adam bunu bir meslek haline getirip profesyonel değilse tabi ...
Herif kurtulmus koyden gelmis bu kadinla evlenmis.. bosansa ya da bazi seyleri alttan almasa problem
Olacak.. geri donmek zorunda kalacak belki
Koye.. anasinin kahrini cekmek istemiyordur rahati gordugu icin.. bunlar bir varsayim tabii ama hepsi olabilir

yani pişmanım diyip farkında olduğunu söylediği için bu konuda terapi, tedavi her ne ise almalı.
yapacak birşey yok.
O iş öyle değil aslında. Erkeklerde dövüp dövüp pişmanım diyor. Pişman olan rahatsız olan kişi şimdiye çoktan tedavi olmuştu. Laf ağızda olan pişmanlık pişmanlık değil.

Konu nerelere geldi ozaman erkekde dövsünmüş bunlarda işte kadın savunuculuğu yapıyor. 🤣 O değil de adamın seni affetmesini bile parandan dolayı düşünüyorlar 😂

Ama baksan bütün aşk dizinlerinde kadınlar adamları tokatlıyor gözleri dolu dolu ayyy çok aşık bunlar diye izliyorlar :süslü:
Abi hala boş boş konuşmaya devam ediyorsun.
Sen öyle dizileri bayağı izleyip aayyy aşka bak diyor olabilirsin ama biz demiyoruz. Kadına da erkeğe de çocuğa da ağaca da hayvana da şiddet gösterilmesi yanlıştır. Bir kereden birşey olmaz diye birşey yok. Allah kullanma-düşünme yetisi vermiş kullanalım. Kadına şiddet gösterilince hayır erkeğe gösterilince bir kereden birşey olmaz diye bir mantık olabilir mi? Aklınız nasıl alabiliyor nasıl düşünüyorsunuz merak ediyorum. Nasıl hayatlarınız var sizin ya.

O iş öyle değil aslında. Erkeklerde dövüp dövüp pişmanım diyor. Pişman olan rahatsız olan kişi şimdiye çoktan tedavi olmuştu. Laf ağızda olan pişmanlık pişmanlık değil.

umarım bu okudukları tedavi olmaya başlamasını sağlar. biz sadece uyarabiliriz. iş kendisinde.

Abi hala boş boş konuşmaya devam ediyorsun.
Sen öyle dizileri bayağı izleyip aayyy aşka bak diyor olabilirsin ama biz demiyoruz. Kadına da erkeğe de çocuğa da ağaca da hayvana da şiddet gösterilmesi yanlıştır. Bir kereden birşey olmaz diye birşey yok. Allah kullanma-düşünme yetisi vermiş kullanalım. Kadına şiddet gösterilince hayır erkeğe gösterilince bir kereden birşey olmaz diye bir mantık olabilir mi? Aklınız nasıl alabiliyor nasıl düşünüyorsunuz merak ediyorum.
İşin ilginci Türk dizilerinin neredeyse hepsinde gerek psikolojik gerekse fiziki şiddet, zaten kadına ve çocuğa yönelik oluyor. Şunları izleyip de ah ne aşk falan demiyoruz. Zaten en son ne zaman televizyon izledim, hatırlamıyorum. Şiddet şiddettir yani, hepsi aynı.

Küfür edilmesine değil de cinsiyetçi bir küfür edilmesine kızdım. Edilmemeli. Erkek nasıl o… çocuğu diyince kızıyorsam bir kadında kaltak diyince kızarım. Şerefsiz de bir harekettir mesela. Ama kaltakla arasında ne çok fark var dimi?
evet var ama ben konuya baktığımda benim küfürden çok dikkatimi kadının biri sokak ortasında hayvan tekmelerken birşey demeyen halk daha çok dikkatimi çekiyor hassas olduğum nokta daha farklı

İşin ilginci Türk dizilerinin neredeyse hepsinde gerek psikolojik gerekse fiziki şiddet, zaten kadına ve çocuğa yönelik oluyor. Şunları izleyip de ah ne aşk falan demiyoruz. Zaten en son ne zaman televizyon izledim, hatırlamıyorum. Şiddet şiddettir yani, hepsi aynı.
Kendisi örnek verdiğine göre çok izliyor bu tür dizileri bayıla bayıla.

evet var ama ben konuya baktığımda benim küfürden çok dikkatimi kadının biri sokak ortasında hayvan tekmelerken birşey demeyen halk daha çok dikkatimi çekiyor hassas olduğum nokta daha farklı
Lütfen başka yere çekmeyelim, o benimde dikkatimi çekti, ben burada kadına küfür etsem elime ne geçecek? O kadın şuanda burada mi? Hayır. Ama cinsiyetçi küfür kullanan kişi burada mi? Evet. Bende onu uyarmak istedim. O da küfür etmek yerine kadını uyarabilirdi, şerefsiz diyebilirdi. Değil mi?

Lütfen başka yere çekmeyelim, o benimde dikkatimi çekti, ben burada kadına küfür etsem elime ne geçecek? O kadın şuanda burada mi? Hayır. Ama cinsiyetçi küfür kullanan kişi burada mi? Evet. Bende onu uyarmak istedim. O da küfür etmek yerine kadını uyarabilirdi, şerefsiz diyebilirdi. Değil mi?
başka bir yere çekmiyorum işte ben size neden bu noktaya takıldınız da demiyorum benn o noktaya hiç takılmadım benim önceliklerim farklı ve bu konuda takınılan nokta bana farklı geldi

Ikinci evliligini yapacak/yapan biri olarak biraz daha uzun tanımanız gerektiğini niçin dusunmediniz?

Kültür farkı çok belli.

Yok hizmet beklemişler, yok çöpün yerini bilmiyormuşsunuz...

Bir de çok büyük marifet gibi istemeden 1 gun sonra nikah oldu diye yazmışsınız gülerek.

Tuhaf davranislariniz var hayretle okudugum.

Kayınbiraderin yanında küfür etmek, kaynana ve gorumcenin önünde eşe tokat atmak... üzgünüm hiç sağlıklı davranışlar degil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X