Evlilik öncesi birlikteliğin başa bela olması.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zerdecalim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2023
309
321
30
Merhaba kızlar ben muteassip bı ailenin kızıyim.
Küçük bı şehirde yaşıyorduk üni yi kazanıp İstanbul'a geldim ve orda aşık oldum. İlk adımı attım sevdiğim kişi de karşılık verdi. Arkadaşlığımız başladı. 2 ay sonra çok samimi olduk. Ben evlilik öncesi birlikteliğe çok uzak olan bı insandım Aileden yetiştirilme sebebiyle . Sevgilime de o zaman bu prensibimi söyledim. Oda tamam demişti. Gel zaman git zaman 2 ay geçti ve ben aşırı bağlandim. Kendisi bekar evinde tek yaşıyordu . Bı kaç kez kaldım aramızda yakınlaşma oldu ama birliktelik olmadı. Daha sonra her gün kalmaya başladım ve yurttan ayrıldım. Kiraya da az buçuk yardım ediyordum o kabul etmese de.
Öyle böyle derken birlikte olduk. Ama nasıl oldu bilmiyorum. Teklif bile etmedi. Bı gece film izlerken herşey kendiliğinden gelişti. Ve ona çok güveniyordum. Daha sonra karı koca hayatı gibi her gün birlikte olmaya başladık. Bı yandanda içim içimi yiyordu. Diğer yandan çok normal geliyodu. Korunmayı pek beceremedm. Ve hamile kaldım 5 haftalıkken doktor muayenesine gittim vajinal muayene sonrası bebek düştü. Muayeneye bağlamiyorum. Tutunamadı sağlıksız bı gebelikmis. Ben pskolojik olarak çökük durumdayken eşim evlenme teklifi etti . Normal türk standartlari gibi isteme söz nişan ve düğün oldu. Bu birlikteliği bı kaç arkadaşım biliyordu. Ve hep arkamdan konuşmuşlar. Yaymislar. Ben hiç farketmedim.
Yüzüme gülüyorlardi çünkü.. fazla detay veremiyorum ama benim eski arkadaşımin kuzeni.
Babamın kahve arkadaşının oğluyla evleniyor . Didisinin didisi yanı. O dedikodu konusuluyo. Ve benim çocuk düşürdüğm. Kaynanadan benim annemin kulağına geliyor. Bu sabah ben kahvaltıya çağırdılar. Babam yazıklar olsun sana senin gibi bı kızım yok. Koca şehire bizi rezil ettin. Diye baya bı bağırdı evden gitti. Annemde kim bilir daha neler yaptın kimlerle düştün kalktın sütum haram olsun sana falan diyor. Neye uğradığımi şaşırdım sabah Sabah .Anne en azından birlikte olduğum adamla evlendim diyorum başkası olmadı diyorum annem yüzünü yırtıyor resmen. Eşimi aradım. Söyledim oda şehir dışında şuan. Gelince bu dedikoduyu yayani şamar oğlanına çeviricem diyo. Kan dökülucek haberin olsun diyor. Çok kötüyüm ya napicam bilmiyorum

Kaynanadan benim annemin kulağına geliyor. Bu sabah ben kahvaltıya çağırdılar. Babam yazıklar olsun sana senin gibi bı kızım yok. Koca şehire bizi rezil ettin. Diye baya bı bağırdı evden gitti. Annemde kim bilir daha neler yaptın kimlerle düştün kalktın sütum haram olsun sana falan diyor. Neye uğradığımi şaşırdım sabah Sabah .Anne en azından birlikte olduğum adamla evlendim diyorum başkası olmadı diyorum annem yüzünü yırtıyor resmen. Eşimi aradım. Söyledim oda şehir dışında şuan. Gelince bu dedikoduyu yayani şamar oğlanına çeviricem diyo. Kan dökülucek haberin olsun diyor. Çok kötüyüm ya napicam bilmiyorum
Eşini sakinleştir allah korusun birşey yapıp hem kendi geleceğinide seninkinide yakmasın, sen utanılacak birşey yapmadınki şimdiki eşinle yapmışsın zaten. Başını dik tut zaten uzun süre sevgili olan birçok çift ön sevişme veya cinsellik yaşıyor. Kendini suçlu hissetme yukarıdaki üyenin dediği gibi beni kıskanıyorlar de iftira atıyorlar de. Kaynanada bir garip senin oğlunla olmuş bu neyin dedikodusu?

Bende inkara giderdim herhalde ya yani bilemedim şimdi 🤷‍♀️
Ayrıca ay gelip bende parçalamak istedim o kimse , ayrıca sizi desteklediğimden değil çünkü birlikteliğiniz beni ilgilendirmez ama hamilelik devam etse belki de o cana kıyacaktınız. Size de kızdım şuan , ay bilemedim ama eşinizle çıkarsınız içinden ya sonuna kadar inkar 🫢

Ya eşimde inkar etseydin diye kızdı bana. Ama hiç beklenmedigim bı anda olunca neye uğradığımi şaşırdım ve savunma mekanizmam devreye girdi.

Konunuzun fake olduğunu düşünüyorum veya başkasının hikayesini -özellikle kız kardeşinizin- kendinizin gibi anlattığınızı. Çünkü daha 6 ay önce açtığınız konuda çok muhafazakar bir insan olduğunuzu yazmışsınız, kız kardeşiniz çok rahat yaşıyomuş falan filan. Bu arada şu an zaten İki çocuğunuz da varmış. 10 yıldır evliymişsiniz.

He 10 yıl önceki olay daha yeni duyuldu diyorsanız 10 yıl susan kişiler neden durduk yere milattan önceki konuların gıybetini yapmış ilginç😬

Son düzenleme:
Küçük bı şehirde yaşıyorduk üni yi kazanıp İstanbul'a geldim ve orda aşık oldum. İlk adımı attım sevdiğim kişi de karşılık verdi. Arkadaşlığımız başladı. 2 ay sonra çok samimi olduk. Ben evlilik öncesi birlikteliğe çok uzak olan bı insandım Aileden yetiştirilme sebebiyle . Sevgilime de o zaman bu prensibimi söyledim. Oda tamam demişti. Gel zaman git zaman 2 ay geçti ve ben aşırı bağlandim. Kendisi bekar evinde tek yaşıyordu . Bı kaç kez kaldım aramızda yakınlaşma oldu ama birliktelik olmadı. Daha sonra her gün kalmaya başladım ve yurttan ayrıldım. Kiraya da az buçuk yardım ediyordum o kabul etmese de.
Öyle böyle derken birlikte olduk. Ama nasıl oldu bilmiyorum. Teklif bile etmedi. Bı gece film izlerken herşey kendiliğinden gelişti. Ve ona çok güveniyordum. Daha sonra karı koca hayatı gibi her gün birlikte olmaya başladık. Bı yandanda içim içimi yiyordu. Diğer yandan çok normal geliyodu. Korunmayı pek beceremedm. Ve hamile kaldım 5 haftalıkken doktor muayenesine gittim vajinal muayene sonrası bebek düştü. Muayeneye bağlamiyorum. Tutunamadı sağlıksız bı gebelikmis. Ben pskolojik olarak çökük durumdayken eşim evlenme teklifi etti . Normal türk standartlari gibi isteme söz nişan ve düğün oldu. Bu birlikteliği bı kaç arkadaşım biliyordu. Ve hep arkamdan konuşmuşlar. Yaymislar. Ben hiç farketmedim.
Yüzüme gülüyorlardi çünkü.. fazla detay veremiyorum ama benim eski arkadaşımin kuzeni.
Babamın kahve arkadaşının oğluyla evleniyor . Didisinin didisi yanı. O dedikodu konusuluyo. Ve benim çocuk düşürdüğm. Kaynanadan benim annemin kulağına geliyor. Bu sabah ben kahvaltıya çağırdılar. Babam yazıklar olsun sana senin gibi bı kızım yok. Koca şehire bizi rezil ettin. Diye baya bı bağırdı evden gitti. Annemde kim bilir daha neler yaptın kimlerle düştün kalktın sütum haram olsun sana falan diyor. Neye uğradığımi şaşırdım sabah Sabah .Anne en azından birlikte olduğum adamla evlendim diyorum başkası olmadı diyorum annem yüzünü yırtıyor resmen. Eşimi aradım. Söyledim oda şehir dışında şuan. Gelince bu dedikoduyu yayani şamar oğlanına çeviricem diyo. Kan dökülucek haberin olsun diyor. Çok kötüyüm ya napicam bilmiyorum
Adı üstünde dedikodu hemen neden kabullenmissin ki. Ölümüne reddecektin. Üniversitede tanışıp evlendik diye iftira atıyorlar , hamile kalsam hiç fark edilmezmiydi vs vs ha yaşadın , evlendin kimseyi ilgilendirmez ama sen ikilemde kaldıysan kabul etmeyecektin. Kan dökülecek ne var 2-3 konuşulur unutulur. Esin ailenle konuşsun öyle bir şey yok falan desin.

Konunuzun fake olduğunu düşünüyorum veya başkasının hikayesini -özellikle kız kardeşinizin- kendinizin gibi anlatmışsınız. Çünkü daha 6 ay önce açtığınız konuda tesettürlü çok muhafazakar bir insan olduğunuzu yazmışsınız, kız kardeşiniz çok rahat yaşıyomuş üniye gitmiş falan filan. Bu arada şu an zaten İki çocuğunuz da varmış. 10 yıldır evliymişsiniz. Bu kişi siz değilsiniz bence
Güzel yakalamışsın. Tebrikler ... 😊

Bütün suç sizin. Hem inancınıza ters işler yapıp hem bunu ona buna anlatmak neden? Aile yapınız belli, birgün duyarlarsa verecekleri tepki belli.. olan olmuş ama bence artık mahrem konularınızı insanlara anlatmayın.. yani her şeyi geçtim arayıp eşinize bunu anlatıp ortalığı iyice yangın yerine çevirmek size ne kazandıracak..

Hamilelik kısmını kim neden biliyor?
Aileniz açısından bu kadar ayrıntıli şeylerin bilinip dedikodu malzemesi olması can sıkıcı olabilir ya. Mevzu ne yaşadığınızı öğrenmeleri değil bunun insanların dilinde olması. Küçük yer, insanların evlenmiş de olsanız ima ettiği seyler, sonuçta biliyorsunuz yapılarını.

Eşiniz gelip olayı iyice büyütmesin derim ben.

Bence sakin kalın. Esiniz de gelip sacma sapan islere kalkismasin. Birini samar oglanina cevirmek istese bile bu durumda ne fayda var. Sizin yerinizde olsam inkar ederdim (kim ispatlayacakti ki). Ama simdi olan olmus. Ailenizin güveni kirildi. Tepkili olmalari onlarin deger yargilarina göre normal. Sizde onlari biliyordunuz. Birde dedikoduculara yüz vermeyin. Millet neler neler yapiyor, ama hep baskalarini karaliyorlar.

Bence sakin kalın. Esiniz de gelip sacma sapan islere kalkismasin. Birini samar oglanina cevirmek istese bile bu durumda ne fayda var. Sizin yerinizde olsam inkar ederdim (kim ispatlayacakti ki). Ama simdi olan olmus. Ailenizin güveni kirildi. Tepkili olmalari onlarin deger yargilarina göre normal. Sizde onlari biliyordunuz. Birde dedikoduculara yüz vermeyin. Millet neler neler yapiyor, ama hep baskalarini karaliyorlar.
Aileme göre evin en hanımefendi kendilerine Uygun kızı bendim. Ve ben bu konuyu ölümüne kapattım. Üstünden seneler geçti çünkü ve evlendik...

Yani onun evinde kaldığım biliniyordu herkes tahmin ediyordu.
Şuan da görüşmediğim iki yakın arkadaşım vardı bebeği onlar biliyordu. Sonrası çok hızlı gelişti evlilik işleri falan herşey yolunda gitti.
Babam bana işte güvendiğim dağlara karlar yağdı ben seninle ovundum durdum hep seni örnek verdim guru duydum bana bunu da yapacaktın falan dedi. Babama karşı çok mahcubiyet hissediyorum şuan annem yine pek umrumda değil açıkçası. Her zaman ki annem ..

Aileme göre evin en hanımefendi kendilerine Uygun kızı bendim. Ve ben bu konuyu ölümüne kapattım. Üstünden seneler geçti çünkü ve evlendik...

Yani onun evinde kaldığım biliniyordu herkes tahmin ediyordu.
Şuan da görüşmediğim iki yakın arkadaşım vardı bebeği onlar biliyordu. Sonrası çok hızlı gelişti evlilik işleri falan herşey yolunda gitti.
Babam bana işte güvendiğim dağlara karlar yağdı ben seninle ovundum durdum hep seni örnek verdim guru duydum bana bunu da yapacaktın falan dedi. Babama karşı çok mahcubiyet hissediyorum şuan annem yine pek umrumda değil açıkçası. Her zaman ki annem ..

Dedigim gibi ailenizin böyle bir tepki vermesi onlarin penceresinden bakilsa normal. Yasadiklari yerde yayilmasi onlar icin kötü olmus. Cünkü simdi beklenmedik yerde yüzlerine vurulabilir. Babaniza zaman verin. Sonra tekrar konusup kendinizi ifade etmeye calisabilirsiniz. Insanlarin cenesi durmuyor iste. Ama önemli olan aile birliginiz. Ve dedigim gibi esinizi de frenleyin. Ortalik yangin yerine dönmesin. Gecmis olsun. Keske kimse iyi kötü verdigi kararlari icin böyle durumlara maruz kalmasa. Ama toplumumuz malum.

Sonuna kadar inkar etseydiniz,hatta yuzleselim diye üste ciksaydiniz.Hic birşey kanitlayamazlardı, sonuçta ilk birlikte olduğunuz adamla evlenmişsiniz eşinizi bile şahit tutardiniz.
Kim bu dedikoduyu çıkardıysa kalbi çok kötü biri önceden başka ilişkiler içinde olsanız bile bu eşinizi ve sizi ilgilendirir.Bir kadının namusunu diline sakız yapanlar benim gözümde hayat kadınından daha namussuzdur
Aileniz yirtinacaklarina arkanızda dursa daha iyiydi ama yaşayış şekilleri buna izin vermiyor Dik durun kimseye fırsat vermeyin,Eşiniz arkanızda ise hepsinin ağzını kapatın.....

Vakti zamanında sonucunu düşünmeden hareket ettiğiniz için kimseye kızmaya hakkınız olmadığını düşünüyorum.
23 yaşındaki oğlumuza ‘duyulduğunda utanacağın, kendini kötü hissedeceğin şeyler yapma, yaptıklarının ve kendi kararlarının da her zaman arkasında dur’ dedik onu büyütürken.

Hepimizin değer yargıları, hayata bakış açısı farklı.
Bu yaşadıklarınız değer yargılarınıza uygunsa kime ne? Verin ağızlarının payını bir daha da görüşmeyin.

Şu saatten sonra yapılabilecek fazla bir şey olduğunu düşünmüyorum.
Dedikodu yayılmış bir kere.
İnkar etmek de inandırıcı olmaz.
Cool takılıp dik durmaktan başka çare yok.
Eşinizle konuşmak için keşke eve dönmesini bekleseydiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X