Evlilik öncesi birlikteliğin başa bela olması.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buna hiç bir açıklamam Yok. Halen muhafazakar bı insan olduğumu düşünüyorum. Yetiştirilme tarzimla alakalı.
Ya Zaten pskolojik olarak iyi değilim yıpranmış durumdayım. Bir daha babam asla yüzüme bakmayacak. Çünkü babamla kim konuşsada asla ikna edemez. Babamin Kafa yapısı çok ama çok farklı. Ben üniversiteye gideceğim de bile. Annemin ısrarıyla babam ikna oldu. Kız çocuğu şehir dışına gönderilmez.
Birde evde en çok beni sever sayardi. Böyle birşeyi benden asla beklemezdi. Ben mesela açık bı insandım. Evlendikten sonra babam hala kapan kapan diye ısrar ediyordu. Yani açıkçası Babamın gönlü kalmasın diye kapandım diyebilirim. Eşim karışmadi. Sadece Kendi istediğin zaman kapansaydin daha mutlu olurdum dedi. Yani benim babamın bi örneği daha yoktur galiba. Babam için böyle bişey inanılmaz bişey çok çok çok büyük bişey. Eşimde mesaj attı şimdi. Diyo ki ben babana biz imam nikahı yaptık evlendik.
Tek suçumuz sizden habersiz evlenmemiz diyeceğim diyor.. ( suç olduğunu düşünmüyor. Sırf babam bı nebze ikna olsun diye)
Gercekten bu 10yil önceninmi olayi?

Bı deli bı kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamis. Yorum yapmayın o zaman.
Ne fakesi bana ne yararı olicsk böyle bişeyin ya . Burda bazılarına kalsa üç konudan ikisi sahte zaten.

Merhaba kızlar ben muteassip bı ailenin kızıyim.
Küçük bı şehirde yaşıyorduk üni yi kazanıp İstanbul'a geldim ve orda aşık oldum. İlk adımı attım sevdiğim kişi de karşılık verdi. Arkadaşlığımız başladı. 2 ay sonra çok samimi olduk. Ben evlilik öncesi birlikteliğe çok uzak olan bı insandım Aileden yetiştirilme sebebiyle . Sevgilime de o zaman bu prensibimi söyledim. Oda tamam demişti. Gel zaman git zaman 2 ay geçti ve ben aşırı bağlandim. Kendisi bekar evinde tek yaşıyordu . Bı kaç kez kaldım aramızda yakınlaşma oldu ama birliktelik olmadı. Daha sonra her gün kalmaya başladım ve yurttan ayrıldım. Kiraya da az buçuk yardım ediyordum o kabul etmese de.
Öyle böyle derken birlikte olduk. Ama nasıl oldu bilmiyorum. Teklif bile etmedi. Bı gece film izlerken herşey kendiliğinden gelişti. Ve ona çok güveniyordum. Daha sonra karı koca hayatı gibi her gün birlikte olmaya başladık. Bı yandanda içim içimi yiyordu. Diğer yandan çok normal geliyodu. Korunmayı pek beceremedm. Ve hamile kaldım 5 haftalıkken doktor muayenesine gittim vajinal muayene sonrası bebek düştü. Muayeneye bağlamiyorum. Tutunamadı sağlıksız bı gebelikmis. Ben pskolojik olarak çökük durumdayken eşim evlenme teklifi etti . Normal türk standartlari gibi isteme söz nişan ve düğün oldu. Bu birlikteliği bı kaç arkadaşım biliyordu. Ve hep arkamdan konuşmuşlar. Yaymislar. Ben hiç farketmedim.
Yüzüme gülüyorlardi çünkü.. fazla detay veremiyorum ama benim eski arkadaşımin kuzeni.
Babamın kahve arkadaşının oğluyla evleniyor . Didisinin didisi yanı. O dedikodu konusuluyo. Ve benim çocuk düşürdüğm. Kaynanadan benim annemin kulağına geliyor. Bu sabah ben kahvaltıya çağırdılar. Babam yazıklar olsun sana senin gibi bı kızım yok. Koca şehire bizi rezil ettin. Diye baya bı bağırdı evden gitti. Annemde kim bilir daha neler yaptın kimlerle düştün kalktın sütum haram olsun sana falan diyor. Neye uğradığımi şaşırdım sabah Sabah .Anne en azından birlikte olduğum adamla evlendim diyorum başkası olmadı diyorum annem yüzünü yırtıyor resmen. Eşimi aradım. Söyledim oda şehir dışında şuan. Gelince bu dedikoduyu yayani şamar oğlanına çeviricem diyo. Kan dökülucek haberin olsun diyor. Çok kötüyüm ya napicam bilmiyorum
Yıl kaç olursa olsun bu ülkenin yobazlığı da, dedikodusu da bitmez. Birlikte olduğun adamla evlenmişsin ayrıca evlenmeye bilirsin de.
Herkes kendi kapısının çöpüyle ilgilensin,herkesin yediği naneler var ama bazılarının ki ortaya saçılır. Aileniz dahil kimseye hesap vermeyin. Bu sizin eşinizle özeliniz. Siz ezilip mahcup oldukça önüne gelen namus bekçisi kesilip ahlak dersi vermeye kalkar

Küçük bı şehirde yaşıyorduk üni yi kazanıp İstanbul'a geldim ve orda aşık oldum. İlk adımı attım sevdiğim kişi de karşılık verdi. Arkadaşlığımız başladı. 2 ay sonra çok samimi olduk. Ben evlilik öncesi birlikteliğe çok uzak olan bı insandım Aileden yetiştirilme sebebiyle . Sevgilime de o zaman bu prensibimi söyledim. Oda tamam demişti. Gel zaman git zaman 2 ay geçti ve ben aşırı bağlandim. Kendisi bekar evinde tek yaşıyordu . Bı kaç kez kaldım aramızda yakınlaşma oldu ama birliktelik olmadı. Daha sonra her gün kalmaya başladım ve yurttan ayrıldım. Kiraya da az buçuk yardım ediyordum o kabul etmese de.
Öyle böyle derken birlikte olduk. Ama nasıl oldu bilmiyorum. Teklif bile etmedi. Bı gece film izlerken herşey kendiliğinden gelişti. Ve ona çok güveniyordum. Daha sonra karı koca hayatı gibi her gün birlikte olmaya başladık. Bı yandanda içim içimi yiyordu. Diğer yandan çok normal geliyodu. Korunmayı pek beceremedm. Ve hamile kaldım 5 haftalıkken doktor muayenesine gittim vajinal muayene sonrası bebek düştü. Muayeneye bağlamiyorum. Tutunamadı sağlıksız bı gebelikmis. Ben pskolojik olarak çökük durumdayken eşim evlenme teklifi etti . Normal türk standartlari gibi isteme söz nişan ve düğün oldu. Bu birlikteliği bı kaç arkadaşım biliyordu. Ve hep arkamdan konuşmuşlar. Yaymislar. Ben hiç farketmedim.
Yüzüme gülüyorlardi çünkü.. fazla detay veremiyorum ama benim eski arkadaşımin kuzeni.
Babamın kahve arkadaşının oğluyla evleniyor . Didisinin didisi yanı. O dedikodu konusuluyo. Ve benim çocuk düşürdüğm. Kaynanadan benim annemin kulağına geliyor. Bu sabah ben kahvaltıya çağırdılar. Babam yazıklar olsun sana senin gibi bı kızım yok. Koca şehire bizi rezil ettin. Diye baya bı bağırdı evden gitti. Annemde kim bilir daha neler yaptın kimlerle düştün kalktın sütum haram olsun sana falan diyor. Neye uğradığımi şaşırdım sabah Sabah .Anne en azından birlikte olduğum adamla evlendim diyorum başkası olmadı diyorum annem yüzünü yırtıyor resmen. Eşimi aradım. Söyledim oda şehir dışında şuan. Gelince bu dedikoduyu yayani şamar oğlanına çeviricem diyo. Kan dökülucek haberin olsun diyor. Çok kötüyüm ya napicam bilmiyorum
Keşke inkar etseymişsiniz, nasıl olsa o adamla evlenmişsiniz, eşinizle ağız birliği yapardınız. Eşiniz geldiğinde aile büyüklerinizi davet edip böyle bir şeyin olmadığını evlenene kadar size dokunmadığını söylesin, sizde o an kendinizi savunamadığınızı söyleyin.

Yaptıklarınız bana göre de çok yanlış ama bu yanlışı herkesin bilmesi gerekmezdi.

Konunuzun fake olduğunu düşünüyorum veya başkasının hikayesini -özellikle kız kardeşinizin- kendinizin gibi anlattığınızı. Çünkü daha 6 ay önce açtığınız konuda çok muhafazakar bir insan olduğunuzu yazmışsınız, kız kardeşiniz çok rahat yaşıyomuş falan filan. Bu arada şu an zaten İki çocuğunuz da varmış. 10 yıldır evliymişsiniz.

He 10 yıl önceki olay daha yeni duyuldu diyorsanız 10 yıl susan kişiler neden durduk yere milattan önceki konuların gıybetini yapmış ilginç😬
Bu doğruysa da o kaynana çok fena. 10 yıl sonra Allah bilir ne hinlik geçti aklından, ağzından s.çıverdi.

Konunuzun fake olduğunu düşünüyorum veya başkasının hikayesini -özellikle kız kardeşinizin- kendinizin gibi anlattığınızı. Çünkü daha 6 ay önce açtığınız konuda çok muhafazakar bir insan olduğunuzu yazmışsınız, kız kardeşiniz çok rahat yaşıyomuş falan filan. Bu arada şu an zaten İki çocuğunuz da varmış. 10 yıldır evliymişsiniz.

He 10 yıl önceki olay daha yeni duyuldu diyorsanız 10 yıl susan kişiler neden durduk yere milattan önceki konuların gıybetini yapmış ilginç😬
Fake olduğunu düşünmeyin çünkü tam üstüne basmışsınız fake konu.

yazık yaa milletin işi gücü yok gerçekten. herkesten iletişimimi keserdim ben anam babam olsa bana böyle laflar söyleyemezler. asla kurban psikolojisine girmeyin. siz bir bireysiniz öyle yapmayı uygun görmüşsünüz. eşinizle sorumlulukta almış evlenmişsiniz. kimsenin yanında başınız eğik olmasın. bu türk toplumu o kdar iki yüzlü ki herkes ne naneler yiyor da kimse çaktırmıyor. bu durum kimseyi ilgilendirmez

1.si neden 8 kar etmedin .ben olsam dedikoduyu yayaninsa ini basina yolar esas sen yaptin derdim .konrada kahvemi alir izlerdim .

Ay evlenmisiniz bitmiş gitmiş .
Ne kadar gerizekalı insan var ya bu ülkede yuh yani

Bu kadar korkacağınız işleri ya yapmayacaksınız.
Ya da adamla uzun süre karı koca hayatı yaşayıp da ortaya çıkmasından rahatsız olmayacaksınız.
Ailenizin de bir inancı, kültürü var, o kültürü aşmak kolay mı?
Ateist bir ailenin kızı çarşaf giyse mesela, o aile de aynı tepkiyi verir, aynı şey.
Yani başta düşüneceksiniz bunları.
Evet hakaret asla olmamalı.
Ama ha diye de hiçbir aile kendi değer yargılarına çok ters düşen bir durumu öyle kolay hazmedemez.
Bir arkdaşım vardı, okurken bi oğlanla gizlice kimsenin haberi olmadan dini nikah yapıyorlar.
3-4yıl karı koca hayatı yaşıyorlar.
Sonra oplan kızı bir anda bırakıyor, kız dini nikahtan ayrılmak istemiyor, ama oplan boş ol demiş, nikah düşüyor tabi.
Kız öylece kalakaldı ortada.
Ailesi filan bilmiyor.
Çok büyük cesaret.
Nikah bi kere duyurulunca nikah sayılıyor.
Neyse kız psikolojik buhrana girdi.
Ailesi de anlam veremedi duruma.
Biraz mantıklı davranmak lazım bu durumlarda.
Ya baştan düşüneceksin ya sonuçlarına katlanacaksın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X