Evlilik stresi nasıl geçecek

öyleside kötü olur ya Aman boşverip halime şükredeyim ben en iyisi:))

Şükret tabi sen yine fazla nişanlı kalmamışın ben evlendiğimde 1 sene 2 ay nişanlılık dönemi yaşamış olucam.Sevgili kayınvalidem alınacaklar detayları ayarlamak şu an bile yordu beni baya düğüne doğru ne olurum bilemiyorum.:KK52::KK52:

Kızlar inşallah bende yakın zamanda nışanlanacağım. Bende farklı bir şehire gelin gideceğim. Bunu düşündükçe içim kararıyor, bazen vazgeçmeyi bile düşünüyorum. Tam sevinemiyorum bile. Bu durum geçermiki acep:26:

Evlenmeme tam 3 ay kaldı, çok şükür nişanlımla bir sorunum yok, hatta bazen psikolojik yardım alıyorum ondan.
Ama kendi kendime yetemiyorum, hayallerim vardı gerçekleştiremiyorum, üzülüyorum :KK43:(
Son 1 ay kala problem yaşarmıyız onuda bilmiyorum, korkuyorum açıkçası :KK43:(
Zaten kendi sorunlarım var, birde nişanlımla sorun yaşamak istemiyorum

Son düzenleme:
Evlenmeme tam 3 ay kaldı, çok şükür nişanlımla bir sorunum yok, hatta bazen psikolojik yardım alıyorum ondan.
Ama kendi kendime yetemiyorum, hayallerim vardı gerçekleştiremiyorum, üzülüyorum :KK43:(
Son 1 ay kala problem yaşarmıyız onuda bilmiyorum, korkuyorum açıkçası :KK43:(
Zaten kendi sorunlarım var, birde nişanlımla sorun yaşamak istemiyorum

al benden de o kadar.. ben de yetemiyorum kendi kendime, icim icime sigmiyor dolu dolu yasamak istiyorum herseyi ama sanki hayatim gecici bir felce ugradi. Yuksek lisansim yarida kaldi, calismak istedim stresten yapamadim, psikolojim yerle bir oldu. Ev halkina devamli kisiyorum, elestiriyorum herkesi, rencide ediyorum.. Ve hicbir yaptigimdan da hosnut degilim. Asiri kirilganim, nisanlimi ihmallikle ilgisizlikle sucluyorum. Oysa ki bu pek de dogru degil. Isin icinden cikamiyorum acikcasi, ah bir gecse bu zamanlar...

arkadaslar merak ediyorum, acaba su nisan donemindeki stresin ve dengesiz hallerin dogum kontrol hapiyla alakasi olabilir mi? Ben kullanmaya basladigimdan beri asiri duygusal, sinirli, huzunlu, stresli ve hassasim da....
haplarda böyle bir etki varsa ben hiç kullanmasayım bari.:)))
yazılanları okudumda kızlar tırstım valla :95:

şuan nişanlıyım 2012 yaza düğünümüz olacak nasipse hem bi an önce gelsin geçsin o zaman diyorum hemde dahada uzasamı acaba bu süreç diyorum.
ben karşımdakilerden çok kendimden korkuyorum :KK53:
herkes bir şekilde yaşıyor az ya da çok stre oluyor geliyor geçiyor:)
Şükret tabi sen yine fazla nişanlı kalmamışın ben evlendiğimde 1 sene 2 ay nişanlılık dönemi yaşamış olucam.Sevgili kayınvalidem alınacaklar detayları ayarlamak şu an bile yordu beni baya düğüne doğru ne olurum bilemiyorum.:KK52::KK52:
biz o kadar nişanlı kalsak ne duruma gelirdim bilemiyorum:):):):

biz 9 kasım 2009 da ilişkiye başladık.24 nisan 2010 da sözlendik.26 haziran 2010 da nişanlandık ve 25 haziranda evlenicez.
başlangıç söz nişan hepsi birbirine yakınken maalesef nişanlılık dönemimiz 1 sene oldu.bu süreç gerçekten sancılı.heleki bu ara onun yanından gitmemek için gözyaşı döktüğümü biliyorum.hiç ayrılasım gelmiyor.onun dışında kavgamız tartışmamız yok.bir an önce kavuşmak istiyorum.benim de sorunum bu:26:

biz şükür ki öyle kavgalar etmiyoruz,bazen ufak tefek sürtüşmeler bişiler olabiliyor ama basit saçma sapan şeylerden....

benim yaşadığım stres nişanlımdan kaynaklı değil ama nişanlılık dönemi gerçekten inanılmaz stresliymiş onu anladım....alınacakları almak çoook yorucu ve stresli....öyle bunaldım ki artık bazen dükkanlarda bayılacak gibi oluyorum....:KK43:(

uzaktan bakan herkese kolay,zevkli geliyor ben de öyle derdim hep ama hiç değilmiş...

son 48 güne girdik ve hala bitmedi alınacaklarr:KK36:

Allah herkesin yardımcısı olsun....

konu sahibi arkadaşım,bu dönem hassas dönem...birbirinize karşı çok anlayışlı olmanız lazım....sadece bu dönemde değil her zaman öyle olmanız lazım zaten...ama nişanlılık dönemi 1 kat daha itina istiyor..umarım sağ salim atlatırsınız...

biz barıştık kızlar sonunda karşılıklı özür diledik ve birbirimize karşı daha anlayışlı olma yolunda karar verdik bakalım uyabılecekmıyız merak edyorum

Sizin adınıza çok sevindim radyologg.Umarım herşey her zaman yolunda gider.
Ben Perşembe gecesi telefonu kapattığımı yazmıştım,hala kapalı.Nasıl sabredeceğim diye düşünmeye başlamıştım ertesi gün ama hiç evde durmadım,aklıma da pek gelmedi haftasonu.Bakalım ne kadar daha sabredeceğim...

Sizin adınıza çok sevindim radyologg.Umarım herşey her zaman yolunda gider.
Ben Perşembe gecesi telefonu kapattığımı yazmıştım,hala kapalı.Nasıl sabredeceğim diye düşünmeye başlamıştım ertesi gün ama hiç evde durmadım,aklıma da pek gelmedi haftasonu.Bakalım ne kadar daha sabredeceğim...

çok teşekkr ederim inşallah senin içinde iyi şeyler olur ama şunu anladım kendı kendıne tavır almak iyi değil bende öyle yaptım tavır aldım hiç konusmadan falan dedım ki yanı böyle olmıcak oturup konusalım konusunca yine tartıstık o konusma sırasında ama sonunda döktük içimizi barıstık sanada tavsiyem tlf kapatıp tavır alacagına konusmayı dene canım içini dök inanılmaz rahatlıyo insan söyleyemediğin hersey birikiyo birikiyo en son patladıgındada ortalık toz duman oluyo

çok teşekkr ederim inşallah senin içinde iyi şeyler olur ama şunu anladım kendı kendıne tavır almak iyi değil bende öyle yaptım tavır aldım hiç konusmadan falan dedım ki yanı böyle olmıcak oturup konusalım konusunca yine tartıstık o konusma sırasında ama sonunda döktük içimizi barıstık sanada tavsiyem tlf kapatıp tavır alacagına konusmayı dene canım içini dök inanılmaz rahatlıyo insan söyleyemediğin hersey birikiyo birikiyo en son patladıgındada ortalık toz duman oluyo

Ben hep sakin sakin konuşalım tartışalım,altından kalkamayacağımız laflar söylemeyelim birbirimize diye konuşmaya çalıştıkça o hep üzerime üzerime geliyor,inadıma inadıma konuşuyor,sinir krizi geçirdiğimle kalıyorum.Ve bu hep böyle katlana katlana ilerliyor.Artık birinin buna dur demesi gerekiyordu,çünkü iyice azıttı bazı şeyleri.
Ben şu an açıklama yapayım,anlamış gibi yapar,ertesi gün yaptığım açıklamayı da küçümseyerek daha da ileri gider.
Konuşulmuyor,hiç bir şekilde benim söylediklerim kulağına girmiyor.Bende telefonu kapattım,
Ne söylediklerini duyuyorum,ne de sinirlerim bozuluyor okudukça mesajlarını.Böyle daha MUTLUYUM...

Ben hep sakin sakin konuşalım tartışalım,altından kalkamayacağımız laflar söylemeyelim birbirimize diye konuşmaya çalıştıkça o hep üzerime üzerime geliyor,inadıma inadıma konuşuyor,sinir krizi geçirdiğimle kalıyorum.Ve bu hep böyle katlana katlana ilerliyor.Artık birinin buna dur demesi gerekiyordu,çünkü iyice azıttı bazı şeyleri.
Ben şu an açıklama yapayım,anlamış gibi yapar,ertesi gün yaptığım açıklamayı da küçümseyerek daha da ileri gider.
Konuşulmuyor,hiç bir şekilde benim söylediklerim kulağına girmiyor.Bende telefonu kapattım,
Ne söylediklerini duyuyorum,ne de sinirlerim bozuluyor okudukça mesajlarını.Böyle daha MUTLUYUM...

ne denebilir ki bu durumda sen elinden geleni yapmışsın ya aşk dediğin karsılıklı fedakarlıktan ibaret değilmidir ödün vermekle alakası yok fedakarlıgın ...neden bu kadar zorlaştırırlar anlamıyorum canım benım hakkında hayırlısı olsun ...istedıgın olmuyorsada bil ki senin için şer olacagı için olmuyodur böyle düşün olur mu .

benim herşey 3 ay içinde oldu tanışma nişanlanalı 4 ay oldu 1 ay sonra evlenecez kendisi yurtdışında sonun için hiçbir sorun yok o kadar rahatki ama bende bi stres başladı nedenini anlayamadığım hem etrafımı üzüyorum hemde kendimi mideme ağrılar giriyor iştahım kesildi acaba doğrumu yapıyorum diyorum evlenmekte acaba seviyormuyum aslında benimki sanırım biraz mantık evliliği oluyor oradayken sevdim sanıyordum ama buraya geldikten sonra başkasını sevdiğimi anladım ama o başkasıylada sonum yok offf ya ben ne yapacam bu lanet olası duygu selinin içinden nasıl çıkacam ona anlattım durumumu dedim strese girdim anlayışlı olmanı istiyorum felan o aradığında konuşasım bile gelmiyor offff ya laet olsun bu stres geçecekmi etrafımda herkez evlen oraya gidince seversin diyor ablada orada yaşıyor benden çok iyi tanıyor nişanlımı diyor böyle birisini bidaha bulamazsın işte sana çok değer veriyor seni seviyor felan sizcede geçermi bugünler gerçekten severmiyim ailemi nasıl bırakıp gidecem off yaaa psikiyatristen randevu aldım inşallah iyi gelir yoksa delirecem heranım ağlamakla geçiyor sanki boğazım düğümlü :KK43: :KK43: :KK43:

X