Evlilik stresi nasıl geçecek

hepimiz zaten saçma sapan şeyler yüzünden sıkıntı çekiyoruz.
artık tahammül sınırlarımız zorlandığı içinde olur olmaz şeyler batmaya başlıyor.
biz sadece 5ay nişanlı kalmış olacağız düğüne kadar ama ben en başından biliyordum başıma gelecekleri dedim 3 ay iiçinde söz nişan düğün olacak gibi ayarlayalım herşeyi. hazırlıklar yetişmez diye herkes laf etti. sanki ne fark edecekti o zaman tüm stres bir anda bitmiş olcaktı. şimdi herşeyden sinirlerim bozuluyor.
gerçekten bitsede rahatlasak artık:)

3 ay olduğunda da sen ilgilenecektin ve yetişmeyecek diye panik olup gene sinir olacaktın 3 ay olduğu zaman da nişanlın yine aynı tas aynı hamam olacaktı.:KK1:

3 ay olduğunda da sen ilgilenecektin ve yetişmeyecek diye panik olup gene sinir olacaktın 3 ay olduğu zaman da nişanlın yine aynı tas aynı hamam olacaktı.:KK1:

orası öyle ama en azından o zaman herşey peşpeşe yapılacağı için olanları düşünecek vaktim kalmazdı:) sadece yetişmedi olmadı diye stres yapardım.

evlilik öncesi yaşadığım stresi hala unutamıyorum canım, merak etme hepimiz yaşadık. çok kavga ettik biz de. 1 yıl nişanlı kaldık. çok zor ama geçiyor bi şekilde. :KK31:

bazı şeyler en başda düzelmeli canım. tam sorunlarınızı okumadım ama eğer evliliğin ilk adımlarını beraber huzurlu atmak istiyorsanız ikinizde karşı tarafın ailesiyle yaşadığınız sorunları kendi ailenize lanse ettirmeyeceksiniz.... nişanlında sende... bunu ilk olarak konuşun ve en büüyük hatanız olduğunu kabul edin... çünkü anne baba kendi evladını tutar karşı tarafa cephe alır kızımın kocası olacak diye dşünmeden adım atabilirler. ilk bunu bir engelleyin...

ben 1,5 ayda tanışdım ve evlendim... iki aile evlene kadar 1 sözde bir kınada bir nikahda birbirlerini gördüler. ne eşim nede ben iki aileyi de hiç bir şeye karıştırmadık hiç bir şekilde bohçaymı ıvırmış girmedik... yapılsın dendi ben kendi ailme hayır dedim o kendi ailesine. çok mutlu evlendik a tabi eşyalar evlendikden sonra tamamlandı ama huzurla yaptık beğenerek kendi zevkimize göre.3,5 yılı devirdik daha yeni evi toparladık..bunlar tabi yaşla alakalı. ben 27 yaşında evlendiim ailme dur dedim. eşim 34de evlendi oda aynı şekilde.

inanın iki aile arasında mutlaka sorun çıkıyor bizimkiler düğünden sonra küstüler. biz hiç oralı bile değiliz. konuşmazlarsa konuşmasınlar diyoruz dert etmiyoruz.. çocuğumuz olmuyor eşimin ailesi eşimden dolayı diye biliyor benimkisi benden dolayı diye biliyor öyle anlaştık eşimle öyle dedik. şimdi iki tarafda kendi evladında sorun var zannettiğinden ses edemiyor...

kısacası evlilik bir oyun değil ama çok büyük kumar... ve nerde ne zaman nasıl hamle yapacağını blofü ne zaman ne şekilde karşı tarafa yuttura bileceğinizi kestirmeyi başarırsanız çok huzurlu olursunuz... ama eşinle her daim samimiyet olmalı. her kes kapısını kapadığında kendiyle başbaşa kalır... mustakbel eşini kimse çin üzme ....

aman şu olcakdı olmadı ... olmasın sonra olur kimene sen başkalırı desin diye evleniyorsan evlenme... hatta evlendkden sonra evini görür eksiklerini daha iyi anlarsın. ve inan şuan bana ay bu evemi gelin gideceksin diyenler şimdi evimi ağızları açık bakıyorlar.. ben evlendiğimde tabi karşılıklı eşim benden istemedi olanlar yeter dedi bende eşime ya bir eski buzdolabımız vardı hatta buzluğunun kapağı ayağıma düşer dururdu:) çift kişilik bir yatak... 2 çekyat birde benim çeyiz olarak getirdiklerim.... şuan şöyle bakıyorum herşey eşimle benim zevkime göre kaşıkda tabakda tencerede ikimizin teri var.

annenizi babanızı mutlu edeceksiniz etraf aman demesin diye uğracacağız diye kendinize hayatı zehir etmeyin... inan gün gelecek kendi annen bile sana el gelecek göreceksin. annenin evine gittiğinde aman evime gitsem diyeceksin... takılma böyle şeylere...

şimdi bir konuya göz attımda oo bunlar daha başlangıç. siz şimdi sizi annenizden babanızdan ayırıyor diye üzülüyorsunuz evlenince ilk evinizi yadırgayacaksınız. annenizin evine her fırsatda koşacaksınız... ohbe evime geldim diyeceksiniz.. ama bir gün gelecek bakacaksınız annenin mutfağı yabancı ev yabancı kendini misafir olarak göreceksin o çıkmak istemediğin baba ocağında. sonra bir bakacaksın kendi mutfağın kendi evim oh be diyeceksin. ohbe evime geldim ayaklarımı uzattım diyeceksiniz.

evet ütü yemek bulaşık temizlik sana bakacak bazen elbette üşenecek yapmayacaksın gün gelecek eşinizle küsüp kavga edeceksiniz ama o ev sizin öyle bir kutsalınız oluyorki... bu telaşlar güzel şeyler.. sadece şunu yapmayın aileler yüzünden deminde demek istediğim buydu gereksiz şeylere kalkışmayın. annem istedi biz bayanlarda vardır... evlenirken kendine isteseymiş... şöyle bakın bir kendinize tartışmaların sebebi ya sizin annenizdir ya onun:))) yapamayın... evlilik çok güzel bir şey... ama anneleri karıştırı ve en başdan engelleyemezseniz ve özellikle kendi annenize siz bizzat şikayet eder tavır aldırırsanız cehenneme dönmeside an meselesidir...

orası öyle ama en azından o zaman herşey peşpeşe yapılacağı için olanları düşünecek vaktim kalmazdı:) sadece yetişmedi olmadı diye stres yapardım.

:KK1::KK1: arkadaşım 3 ayda evlendi ama hiç bişeyi istediği gibi yapamadı en son bıktı gelinliği de olsun die diktirdi beğendiği model gibi olmamıştı

Kafayı yedirtti bana,sustukça,kimseye yansıtmamaya çalıştıkça tepeme bindi.Gece boyu hıçkıra hıçkıra ağladım durdum.Kız kardeşiyle mesajlaştım biraz,sonra da kapattım telefonu,hala kapalı.Ne mesajını okumak,ne sesini duymak,ne yüzünü görmek istiyorum.Allah sonumuzu hayır etsin bakalım...

Kafayı yedirtti bana,sustukça,kimseye yansıtmamaya çalıştıkça tepeme bindi.Gece boyu hıçkıra hıçkıra ağladım durdum.Kız kardeşiyle mesajlaştım biraz,sonra da kapattım telefonu,hala kapalı.Ne mesajını okumak,ne sesini duymak,ne yüzünü görmek istiyorum.Allah sonumuzu hayır etsin bakalım...

sende susma canım benım hele de haklıysan hiç susma baştan nasıl alıştırırsan öyle gider sorununu kimseye yansıtma zaten kendin çözmeye calıs ama kesin tavrını bılsın

[sıze=3][ı]kafayı yedirtti bana,sustukça,kimseye yansıtmamaya çalıştıkça tepeme bindi.gece boyu hıçkıra hıçkıra ağladım durdum.kız kardeşiyle mesajlaştım biraz,sonra da kapattım telefonu,hala kapalı.ne mesajını okumak,ne sesini duymak,ne yüzünü görmek istiyorum.allah sonumuzu hayır etsin bakalım...[/ı][/sıze]

pardonda niye susuyorsun canım. Haklıysan sonuna kadar konuş, diren, savun kendini. Susarsan sadece kendini yersin. Konuşarak onun başının etini yemek seni biraz olsun rahatlatır:)

hepimiz zaten saçma sapan şeyler yüzünden sıkıntı çekiyoruz.
artık tahammül sınırlarımız zorlandığı içinde olur olmaz şeyler batmaya başlıyor.
biz sadece 5ay nişanlı kalmış olacağız düğüne kadar ama ben en başından biliyordum başıma gelecekleri dedim 3 ay iiçinde söz nişan düğün olacak gibi ayarlayalım herşeyi. hazırlıklar yetişmez diye herkes laf etti. sanki ne fark edecekti o zaman tüm stres bir anda bitmiş olcaktı. şimdi herşeyden sinirlerim bozuluyor.
gerçekten bitsede rahatlasak artık:)

evet evet bence de nişanlılık çok uzun olmamalı..bizim de10 ay falan olacak düğün günümüze kadr..yani tamam kısa süre olursa da yetişmez evet ama o yüzükleri takmadan da hazırlık yapılabilir..gerçi ben 5 yıldır onun verdiği yüzüğü takıorum sanırım mesele yüzük de diil ama aileler işin içine ne kadar geç girerse o kadar iyi..bence en güzeli yapabildiğin her şeyi yapıp ailelerin karşısına öle çıkmak..bölece 1-2 ay içnde evlenilebilir ve nişanlılık çook kısa sürer :KK34:

evet evet bence de nişanlılık çok uzun olmamalı..bizim de10 ay falan olacak düğün günümüze kadr..yani tamam kısa süre olursa da yetişmez evet ama o yüzükleri takmadan da hazırlık yapılabilir..gerçi ben 5 yıldır onun verdiği yüzüğü takıorum sanırım mesele yüzük de diil ama aileler işin içine ne kadar geç girerse o kadar iyi..bence en güzeli yapabildiğin her şeyi yapıp ailelerin karşısına öle çıkmak..bölece 1-2 ay içnde evlenilebilir ve nişanlılık çook kısa sürer :KK34:

bizimde mayısta 12 ay olcak nişan yapalı bugun sorsan nişanlanmazdım yani erken yapmazdım 6 ay ideal süre süre uzadıkca laçkalasıyo aileler fazla karısıyo anlasmazlık cıkıyo vs vs garip durumlar ya içinden ne kadar erken cıkarsak o kadar kar yaparız kaldı 77 günüm

evettatlım antalya :) çıkıcaz tanıdık kesin :)) zaten bence ananeler kesin tanıolardır birbirlerini eski bizimkiler baya acıbadem h.paşa tarafında :))

canım yaa bişi sorcam ben bu evlilik takvimini yapamadım..çıkmıo benimki..bütün talimatlara da uydum ama.... :KK50:

evettatlım antalya :) çıkıcaz tanıdık kesin :)) zaten bence ananeler kesin tanıolardır birbirlerini eski bizimkiler baya acıbadem h.paşa tarafında :))

canım yaa bişi sorcam ben bu evlilik takvimini yapamadım..çıkmıo benimki..bütün talimatlara da uydum ama.... :KK50:

bizimkilerde eski 1970 lilerde gelmısler hatta sen eve cıkarken bızım evın önunden bile gecıyo olabılrsın :KK70::KK70: özelden msj atıyorum yaparız beraber :KK70:

h.paşadan eve dönüosam karakol sokağından diil de kırtasiyenin sokağından geliorum ya da tamircilerin oradan aradan :))))) ama ben sana bişi diim mi biz haftada bir de olsa kesin karşılaşıoruzdur :))))

bu arada bak evlilik hakkında konuşmayınca başka şeylerden bahsedince stresimiz de kalmıomuş :))))

h.paşadan eve dönüosam karakol sokağından diil de kırtasiyenin sokağından geliorum ya da tamircilerin oradan aradan :))))) ama ben sana bişi diim mi biz haftada bir de olsa kesin karşılaşıoruzdur :))))

bu arada bak evlilik hakkında konuşmayınca başka şeylerden bahsedince stresimiz de kalmıomuş :))))

hadi yaaa bizde güllüoğlulun oldugu sokak üzerinde oturuyoruz ya harbi harbi tanıdıgım falan cıkıcaksın emınım :KK70:

X