Fikir alalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Olympos81

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2020
4
3
Eşimle 7 yıldır evliyiz. 9 aylık bi bebeğim var ve aynı zamanda hamileyim de. Karakterlerimiz o karar zıt ki. Bebeğim çok zor bi bebek hergün ağlıyorum ben de. Hiç susmuyor hep ağlıyor bir derdi de yok muayeneleri de gayet normal. Ama psikolojik olarak çökertti , zaten hamilelik te üzerine gelince sağlam kafa kalmadı (bile isteye hamile kalmadım kazara oldu). Eşim akşam 7 de evde oluyor. Ben o saate kadar ah bi gelse de çocuğa baksa 10 dk kafa dinleyebilsem diye bekliyorum. Geldikten sonra futbol antrenmanına gitmek istiyor (tamamen keyfi). Stres atmak için bunu yapıyor. Ortalama Haftanın 4-5 günü gidiyor. Ben gitmesini istemediğimde, o 1-2 saatte çocukla ilgilenmesini istediğimde benimle kavga ediyor. Ama ben nerede atacağım stresimi. Çocuğum dışarı çıkınca susan bi çocuk ta değil arabasında bile durmuyor bas bas ağlıyor. Surat asıyorum , güzellikle söylüyorum, kavga ediyorum ama hiçbiri işe yaramıyor. Sen ne dersen de benim stres atmaya ihtiyacım var diyor. Normalde bn de çalışıyorum ama ücretsiz izindeyim. Yanımda yardımcı olacak kmse de yok ailemden uzağım. Eşimden o kadar soğudum ki anlatamam. Her gittiğinde ağlıyorum. Yemeği bile o gelene kadar yapamıyorum bebeğim durmuyor. Akşam yemeğini 9-10 da yiyoruz hamile halimle. Sırf o antrenmana gitsin stres atsın diye. Siz olsanız ne yapardınız?

Eşiniz stres atmayı kendine hak görüyor ama size bir dinlenmeyi bile çok görüyor. Haftanın 4-5 gününe asla mğsade etmezdşm böyle bir durumda. Gitsin 1 gün stresini atsın neyine yetmiyomuş. Bazı erkekler sabır zorlar cinsten cidden...

Eşimle 7 yıldır evliyiz. 9 aylık bi bebeğim var ve aynı zamanda hamileyim de. Karakterlerimiz o karar zıt ki. Bebeğim çok zor bi bebek hergün ağlıyorum ben de. Hiç susmuyor hep ağlıyor bir derdi de yok muayeneleri de gayet normal. Ama psikolojik olarak çökertti , zaten hamilelik te üzerine gelince sağlam kafa kalmadı (bile isteye hamile kalmadım kazara oldu). Eşim akşam 7 de evde oluyor. Ben o saate kadar ah bi gelse de çocuğa baksa 10 dk kafa dinleyebilsem diye bekliyorum. Geldikten sonra futbol antrenmanına gitmek istiyor (tamamen keyfi). Stres atmak için bunu yapıyor. Ortalama Haftanın 4-5 günü gidiyor. Ben gitmesini istemediğimde, o 1-2 saatte çocukla ilgilenmesini istediğimde benimle kavga ediyor. Ama ben nerede atacağım stresimi. Çocuğum dışarı çıkınca susan bi çocuk ta değil arabasında bile durmuyor bas bas ağlıyor. Surat asıyorum , güzellikle söylüyorum, kavga ediyorum ama hiçbiri işe yaramıyor. Sen ne dersen de benim stres atmaya ihtiyacım var diyor. Normalde bn de çalışıyorum ama ücretsiz izindeyim. Yanımda yardımcı olacak kmse de yok ailemden uzağım. Eşimden o kadar soğudum ki anlatamam. Her gittiğinde ağlıyorum. Yemeği bile o gelene kadar yapamıyorum bebeğim durmuyor. Akşam yemeğini 9-10 da yiyoruz hamile halimle. Sırf o antrenmana gitsin stres atsın diye. Siz olsanız ne yapardınız?
Ya sen yardım et ya da bir yardımcı tut deyin. Arada yemek yapmayın dışardan istemek zorunda kalsın. Yazık canınıza...

Düşüncesiz ya madem yardım etmiyor bırakın yemeğini kendi yapsın çamaşırını kendi katlansin. Evli biri haftada 4 gün halisahada ne işi var. Bu çocuk onunda sorumluluğunda. Stres atmaya sizin daha çok ihtiyacınız var.
Evde olduğu saatlerde çocukla ilgileniyor, uykusu gelince uyutuyor. Ama altını değiştirmez banyosunu yaptırmaz. Bana diyor ki istersen git sen de bi kahve iç dışarda ben çocuğa bakarım. Ama altını değiştirmiyor çocuğun, çıksam yarım saat sonra arayacak gel bezini değiştir diye. Lafıgüzaf. Onun antrenmana gittiği zamana da denk getiremem ayrıca. O boştayken gidebilirim. O kadar soğudum ki anlatamam boşanmak istiyorum. Madem yalnızım gideyim işime döneyim annem de yardım etsin çocuğa bakmaya diyorum

Evde olduğu saatlerde çocukla ilgileniyor, uykusu gelince uyutuyor. Ama altını değiştirmez banyosunu yaptırmaz. Bana diyor ki istersen git sen de bi kahve iç dışarda ben çocuğa bakarım. Ama altını değiştirmiyor çocuğun, çıksam yarım saat sonra arayacak gel bezini değiştir diye. Lafıgüzaf. Onun antrenmana gittiği zamana da denk getiremem ayrıca. O boştayken gidebilirim. O kadar soğudum ki anlatamam boşanmak istiyorum. Madem yalnızım gideyim işime döneyim annem de yardım etsin çocuğa bakmaya diyorum
Ciddi bir rest çekin bosanmayla alakalı yada para ver yardımcı tutacağım diyin.

Nasıl bir sorumsuzluk yahu, evde 9 aylık bebek, hamile bir eş varken çıkamaz haftanın 4-5 günü dışarı.
Yemek falan yapmayın kendisine, kendinize kadar yapın. Çamaşırı, ütüsü hiçbir şeyiyle ilgilenmeyin.
Ben olsam eve alam antrenman dönüşü sanırım. Gitsin sahada yatsın, uyusun.
Ciddi bir rest çekmeniz lazım kendisine. Anlar mı bilmiyorum ama surat asmayla da olmaz.

Haftada 4-5 cok fazla haftada iki olmasi normal olurdu ayrica sizde cikip gidin altini degis diye aradiginda su anda gelemem sen degis diceksiniz ne demek altini degistirmiyor mecbur degisexek ayrica onu bebekle yanliz birakmadiginiz muddetce sizi anlayacak kapasiteye sahip degil. Yardim etmiyorsa yardimci isteidginizi soyleyin tutsun birini bu sekilde siz ise donersenizde ilerde hersey sizin sirtiniza binicek

O nasıl bir kondisyonmuş da haftanın 4-5 günü maç yapacakmış. O kadar kondisyonu var madem ev işlerine koştursun biraz da. Ona gelince o dinlenmeyi hak görsün, stres atacağım ihtiyacım var desin ama eşi resmen köle gibi çalışsın. Niye böyle erkeklerin totosunu kaldırıyorsunuz ki? Kovalayın evden, zaten yalnızsınız. Ne değişecek?

Hayır bir de gelen yorumları beğenmemiş olacaksınız ki mesajınızı da silmişsiniz. Konu silmek yasak banlanırsınız yakında.

Işe başlayınca zaten bakıcı tutacaksinız,şimdi de araştırın saatlik gelip bakacak güvenilir biri..siz de biraz nefes alırsınız..2.bebek geldiğinde daha da zor olacak..hemen yardımcı birini bulun..çok zor olacak ama ikisinin birden okula başladığı günler de gelecek..Boşansan nolacak..2 çocuğa 2 bin nafaka verip adam kendi hayatını yaşayacak, siz 2 çocuğukla hayatın tüm yükünü çekeceksiniz ..yardimci biriyle bu zor günleri atlatırsınız inşallah..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X