FSH,LH,E2,PRL,TSH Nasıl?

benim doktorumda benden adetin 3.günü aç karnına yaptırıp ertesi gün mutlaka sonuçları getirmemi istedi. ne kadar tutar bu ücretler aynı hastanede sorduk eşiminkiyle beraber 155 tl. ssk karşılayınca 131 tl. dediler. sağlık ocağında yaparlarmı benim hormon testlerini

benim doktorumda benden adetin 3.günü aç karnına yaptırıp ertesi gün mutlaka sonuçları getirmemi istedi. ne kadar tutar bu ücretler aynı hastanede sorduk eşiminkiyle beraber 155 tl. ssk karşılayınca 131 tl. dediler. sağlık ocağında yaparlarmı benim hormon testlerini

eğer senden istenen hormon testiyse ben kızılayda yaptırdım ssk sız 66tl ssklı 20 tl daha yeni yaptırdım .... netten bağlı bulunduğun sağlık ocağını bul tel aç öğren kızılayda yapıyorlarda sağlık ocağında bilmiyorum. eşim içinde sperm testi yaptırdık onuda kızılay bir yere yönlerdirdi 90 ödedik benden hsg testi istendi gene bir yere yönlerdirdiler oda 180tl

istanbul laboratuar diye bi yerin sitesindeki ücretlere baktım ssklı için komple hepsi 73 e geliyo eşim gittiğimiz hastanede yaptırmayı düşünüyo.

ssk dan yararlanamadığımız için fiyat farkı oluyor aslında eşin için 40 iyi bir fiyat gibi geldi sen madem adetine var hormon testinden sonra hsg de istenecek onuda araştır ben ssk sız 180ne yaptırdım bu testide hemen adet bitiminde yapıyorlar adet başlama tarihi itibariyle 10gün içinde yapmalısın. bunada hazırlayın kendinizi.

kızlar bu tahlillerin illa 2 veya 3.gün olması mı lazım yaaaaaa
ben nezaman regl olacağımı bilmiyorum işten izinde alamıyorum napıcam yok mu bilen kaçıncı gün olması şart

kızlar herkese merhabalar 1 buçuk yıllık evliyik pco luyum. hormonlarım altüst moralde bozuk tabi :)) ama napalım akkah başka keder vermesin .bebiş için yola çıktık.hormon testlerim yapıldı. eşiminde sperm testi yapılacak kızlarr şu test sonuçlarıma bakar mısın ? çok mu vahim durumdayım. yardımlarınızı bekliyorum.

TSH:1.51

LH :10.73

FSH:3.58

E2 :127

PROLAKTıN: 11.47

kızlar herkese merhabalar 1 buçuk yıllık evliyik pco luyum. hormonlarım altüst moralde bozuk tabi :)) ama napalım akkah başka keder vermesin .bebiş için yola çıktık.hormon testlerim yapıldı. eşiminde sperm testi yapılacak kızlarr şu test sonuçlarıma bakar mısın ? çok mu vahim durumdayım. yardımlarınızı bekliyorum.

TSH:1.51

LH :10.73

FSH:3.58

E2 :127

PROLAKTİN: 11.47

Ne güzel ya keşke benımkıde büle olsa canım güzün aydın :lepi:kafamçokkarıştı

Benım TSH 9 lara çıkıyor,bırde FSH 9,98 epeyyy kütü yasım33 mahfoldum yamafoldumben

kızlar bu tahlillerin illa 2 veya 3.gün olması mı lazım yaaaaaa
ben nezaman regl olacağımı bilmiyorum işten izinde alamıyorum napıcam yok mu bilen kaçıncı gün olması şart

benim doktorum benden adetin 3.günü yaptırıp 4.gün hemen getirmemi istedi 5.gün getirmen biişi ifade etmez dedi bende her yerde 3.gün diye okudum ben de çarşamba yaptırıp götürcem ertesi gn hemen benim adetlerim çok düzensizleşti.

E2 : 46
FSH :5,51
LH :6,04
Prolaktin : 18,23
TSH :1,30
benim değerlerme de bi bakarmısınız

kimse değerlerime bakmamış aşkolsun bende bu gün doktoruma gösterdim aslında dün göstermem gerekiyodu ama doktor yokmuş bu gün gittim değerlerin normal dedi herhangi bir sorun yok ama benim bu ay adetim 9 gün gecikmeli geldi gene dedim ama değerlerin normal dedi eşimin değerleri düşüktü diye ürolojiye gittik oda klomen verdi eşime

bu prolaktini yüksek olan arkadaşlar sizde benim gibi acaba gününde adet olupta çok azmı oluyorsunuz ne yaptıysam yoğunlaştıramıyorum şu adetimi bi önerisi oln varsa söylesin be kızlar

Ya kızlar bu fsh ve lh v.s değerlerin olması gereken miktarını bilen yokmu yani kaç..kaç arası olursa normal oluyor???

bende iki gün önce yaptırdım hormon tahlilimi,adetimin ikinci günüydü...
fsh 6.9 çıkmıştı...
hormon tahlili kan vererekten oluyo...
aç veya tok olmak fark etmiyo...
ögleden sonra verdim diğer günde sonucu aldım...[/QUOTarkadaşım bence yanılıyorsunuz çünkü okadar çok bu tahlilleri yaptırdımki her defasında başka başka dr lara yaptırmmama rağmen hiç biri aç tok farketmez demedi ve ısrarla açken yapılcak demişlerdi yani benim bildiğim böyle

kızlar adetimin üçüncü günü hormon değerlerim
tsh 3.08
lh 4.14
fsh 10.00
e2 41.49
prl 20.86
doktor gebe kalman için engel yok dedi ama kalamıyorum şimdi ayın 15inde yine yaptırcam bu testleri bu sefer adetimin 14.günü yaptırmış olacağım.adetin 3. günü 14.günü ve 21.günü yaptırabilirmişsiniz doktorum öyle dedi.

benim e2 178 sanırım östrojen hormonu oluyor bu çünkü doktor östrojenin yüksek dedi diğerleri normal prolaktin sınıra yakın ama ilaç alacak kadar yükselmemiş. Acaba e2 nin yüksek olması hamileliğe engel midir...

X