Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Gaz sorunu konusunda yardım lütfen

herhangi bir test uygulanmadı...sadece mide endoskopisi çektirmiştim.

merhaba dersimli aldığın psikolojik yardımdan biraz bahseder misin? aslında benim sorunumun yüzde ellisi psikolojik bana göre çünkü yalnızken veya yanında kendimi rahat hissettiğim insanların yanında böyle bir sıkıntım olmuyor ya da en minimal seviyede kalıyor. uzmanla neler konuştunuz seni nasıl etkiledi bunları öğrenmek istiyorum

kızlar merhaba hayat nasıl gidiyor yeni teknikler bulabildiniz mi bu hastalıktan kurtulmak için bilgilerimizi paylaşmazsak bu hastalıktan kurtulamayız.

merhaba. bende bu gaz sorunu hem mide hem de bağısaklarımda oluyor. hele midem bazen öyle fena oluyor ki buruluyor resmen ve gurul gurul bir ses çok fena :KK58: genelde aç olduğum zaman oluyor bu. bağırsaklarımdaki sorun da yediklerim içtiklerimden kaynaklanıyor, bir de stres tabi ki...gazlı içecekler ve fasulye gibi gazlı yiyecekler çok rahatsız ediyor beni o nedenle çok sık tüketmemeye çalışıyorum. strese ise bir çözüm bulamadım :KK58: ne zaman stres yapsam direk sindirim sistemimi etkiliyor ya yok böyle birşey :KK43:

Bendede son 1 aydır bu sorun var ya :KK5: Karnımdan sesler geliyo gurul gurul çok komik oluyo bide şişkinlik var gibi.. Ne yapsam bilemedim belki burda çözümü vardır diye baktım ama kimse doğru dürüst bi çözüm bulamamış sanırım, çok üzüldüm of :2: Ben bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum ve çok stresliyim şuan, bu yüzden olabilir mi, yani bu stres bitince bu sorunda geçer mi acaba :26:

tamammen stresten kaynaklanıyor bence.
İbrahim Saraçoğlu 2 yudum süt için geçmezse 15 dakika sonra tekrar için demişti.sadece 2 yudum.
gaz ve şişkinlik için.

ben gorustum doktor civanimla :)
dediklerini paylaşayim sizlerle
yemek yerken konusma
suyu yudum yudum icme
tek seferde ic
hava yapabiliyormus
asitli iceceklerden kaciniyoruz zaten bunu biliyorsunuz
2 tanede ilac yazdi %90 gecicek dedi
bakalim...

merhaba dersimli aldığın psikolojik yardımdan biraz bahseder misin? aslında benim sorunumun yüzde ellisi psikolojik bana göre çünkü yalnızken veya yanında kendimi rahat hissettiğim insanların yanında böyle bir sıkıntım olmuyor ya da en minimal seviyede kalıyor. uzmanla neler konuştunuz seni nasıl etkiledi bunları öğrenmek istiyorum

bende bende sosyal fobi var.2 yila yakin tedavi gorddum.hala devam ediyorum.zaten benim bagirsak olayimin temelinde bu var.yani toplumda kendimi ifade edememe mideme vurdu ve sorunu yasamaya basladim.hayatim altust oldu.psikolojik tedavide aldigim ilac beni toplum icinde rahatlatti.kendime guvenim geldi ve mide sorunum tamamen bitmesede azladi.en azindan azda olsa kontrol etmeyi ogrendim.cok zor bir durum.o kadar zorki allah dusmanimin basina vermesin.insallah allahin izniyle daha iyi olucaz.gorusmek uzere.

bende bende sosyal fobi var.2 yila yakin tedavi gorddum.hala devam ediyorum.zaten benim bagirsak olayimin temelinde bu var.yani toplumda kendimi ifade edememe mideme vurdu ve sorunu yasamaya basladim.hayatim altust oldu.psikolojik tedavide aldigim ilac beni toplum icinde rahatlatti.kendime guvenim geldi ve mide sorunum tamamen bitmesede azladi.en azindan azda olsa kontrol etmeyi ogrendim.cok zor bir durum.o kadar zorki allah dusmanimin basina vermesin.insallah allahin izniyle daha iyi olucaz.gorusmek uzere.

selam aldığın ilaç sakinleştirici miydi?düğünün oldu mu? umarım Allah limsenin başına vermesin

ben sindirim düzenleyici ilaçlar içtim ama pek faydasını görmedim. bilmiyodum antidepresanların işe yaradığını bi psikiyatr a gideyim bari yazsın bişey yoksa patlıcam

ben sindirim düzenleyici ilaçlar içtim ama pek faydasını görmedim. bilmiyodum antidepresanların işe yaradığını bi psikiyatr a gideyim bari yazsın bişey yoksa patlıcam
o gaz bende de var ciğerim ne yap biliyon mu biraz kaba olcek ama yere sırt üstü yat bisiklet çevirir gibi çevir bacakları.gaz kendiliğinden uçar sonra:KK70: :KK62::KK60:

o gaz bende de var ciğerim ne yap biliyon mu biraz kaba olcek ama yere sırt üstü yat bisiklet çevirir gibi çevir bacakları.gaz kendiliğinden uçar sonra:KK70: :KK62::KK60:

bu formül bende işe yaramasada diğer aile ferlerinde işe yarıyor yahu...bu gaz belası bende de var..bazen öyle bi şişiyoki karnım gören bu kız 3 4 aylık hamile diyecek yani...karnımın şişliğinden gülemiyorumda sancı yapıyo...özellikle ayaklarımı üşüttüğüm zaman..kabzılık problemim Allah versin zaten kendmi bildim bileli kabızım...her an sanki tuvalete gidecekmiş gibi bi his oluyo..gidiyorum ama çıkmıyo arkadaş çıkmıyo yaw..bide aynı anda gaz da gelince aman allahım yarılıcam sanki..geliyo ama ah bi çıksa...çıkmayınca işte biri pompayla şişirmiş gibi şişiyorum...bi ara bi sancı tuttu beni bağırsaklarımdan abooww ruhum çıktı geri geldi sanki.bu gaz dı mazdı yetmezmiş gibi kolit çıktı bende...bu şişkinliğim kabızlığım heralde bu kolitten di...sorunlu benim bu bağırsaklar ya...doktora bi gidin bacılar bağırsakla ilgili bi probleminiz çıkmasın sonra benm gibi..

bende de var beli bükülesice. bağırsaklarım midem kendinden geçiyordu bir ara.adet sancısı gibim oluyordu bazen.yumurtalıklarıma kadar vuruyordu ağrısı spasmomen mi ne yeşil kapsül bir ilaç onu verdi doktorum iyi geldi psikolojik olanlara da genelde trankobuskas veriyorlar o da çok iyi bir ilaç.ama tavsiyem doğallıktan yana papatya çayı için mümkün olduğunca içine bir kaşık ta bal oohh mis.

kızlar bişey sorucam hepınız gazdan bahsetmıssınız bendekını ben hala cozemedımm benım hamılellıkte sıddetlı kusma ve bulantılarla basladııı ..

dogumdan sornada devam ettı

1 senedırrr ugrasıyorum azalma vaar ama hala tam olarak gecmedıı bende sureklı ogurme hıssı var ee tabe cok ozur dıleyerek:KK43: gegırmeyıde beceremedıgımden olabılır

gazda cıkıyor acayıp ama anlayamadım bu nedır endoskopiye gırdım hersey temız sadece demır kan degerlerım cok dusuk cıktı bundan olabılır dedııı doktor ama ben yıllrdır demır kan eksıklıgı yasarım hıc böle olmamıştııı bende cozum arıyorummm artık cok yoruldum:KK43:bununla ugrasmaktan bazen yolda tutyorrr kabus gıbı:KK43:

kızlar bişey sorucam hepınız gazdan bahsetmıssınız bendekını ben hala cozemedımm benım hamılellıkte sıddetlı kusma ve bulantılarla basladııı ..

dogumdan sornada devam ettı

1 senedırrr ugrasıyorum azalma vaar ama hala tam olarak gecmedıı bende sureklı ogurme hıssı var ee tabe cok ozur dıleyerek:KK43: gegırmeyıde beceremedıgımden olabılır

gazda cıkıyor acayıp ama anlayamadım bu nedır endoskopiye gırdım hersey temız sadece demır kan degerlerım cok dusuk cıktı bundan olabılır dedııı doktor ama ben yıllrdır demır kan eksıklıgı yasarım hıc böle olmamıştııı bende cozum arıyorummm artık cok yoruldum:KK43:bununla ugrasmaktan bazen yolda tutyorrr kabus gıbı:KK43:

canim senin anlattigin biraz farkli sanirim...surekli gegirmeden bahsediyorsun...ilk baslarda bende de vardi ama asiri degil.......bu mide asitiyle ilgili...asit yapan seyler tuketince mideden agza dogru giden ve gogsu yakan bir asit kacma olayi oluyor...tip diliyle reflu...bunun en iyi ilaci leblebi...surekli atistir...yolda iste evde....umarim care olur..gecmis olsun.

dersimlii bu konuda bende bilgi almak istiyorum senden aynı sorunları bende yaşıyorum.bu konuda banada yardımcı olabilirmisin?

Selam kızlar, kardeşimde yıllardır aynı şikayetlerden müzdarip, ilerde bunun askerliği var evliliği var. diyeceğim o ki sizin gibi rahatsız olan erkeklerde var, bizde araştıra araştıra çok şey öğrendik, öncelikle

- sebepsiz hiç birşey yok sebebi bulmayan doktor var yada hastalarına günü kurtaran ilaçlar yazıp, uğraşmayan doktorlar desemde olur (onlara kızgınımda biraz)

- bahsettiğiniz çaylarda geçici rahatlık yapabilir ama nereye kadar kalıcı çözüm lazım, ayrıca uzmanlar bitki çaylarını alışkanlık haline getirmeyin diyolar, bu arada siyah çay bağırsakları kuruttuğu için şikayetleri artırır hatta bütün bağırsak rahatsızlıklarında siyah çayı dikkat edin, azaltın derler

- bir insanı bir kaç besin çeşidi rahatsız edebilir fakat siz onları farkedip tükketmediğinizde şikayetiniz devam ediyosa demekki sorununuz farklı ayrıca önceki yıllarda tükketiğinizde size rahatsızlık vermeyip şimdi veriyosa demekki bu koşulları oluşturan bir sebep var.

- şikayetleriniz hepsi mide-bağırsak sorunlarından dolayı kronik hale geldiği için geçici ilaçlar bırakınca şikayet yine başlar, özellikle mantar, H.P.(helicobacter pylori) ve gastrit gibi, zaten bi arkadaş gördüğü H.P. tedavisini anlatmış, (iki hafta - günde 2 defa, 2 antibiyotik, 1 mide ilacı) tedavi gören arakadaş için söylüuorum, bu ilaçlardan sonra antibiyotikten dolayı bağırsaklarında mantar oluşadabilir,

- eğer yorgunluk, halsizlik şikayetleinizde varsa mantar üzerinde durun,

- ister bitkisel kullanın ister ilaç farketmez önce sebebini bulmanız lazım, unutmayın hiçbirşey sebepsiz değildir.
sorunuz olursa bana sorabiliisiniz kardeşimde mantar ve hp çıktı sebebi çok antibiyotik şikayetlerden kurtuldu, inşallah sizlere yardımcı olabilirim.

Selam kızlar, kardeşimde yıllardır aynı şikayetlerden müzdarip, ilerde bunun askerliği var evliliği var. diyeceğim o ki sizin gibi rahatsız olan erkeklerde var, bizde araştıra araştıra çok şey öğrendik, öncelikle

- sebepsiz hiç birşey yok sebebi bulmayan doktor var yada hastalarına günü kurtaran ilaçlar yazıp, uğraşmayan doktorlar desemde olur (onlara kızgınımda biraz)

- bahsettiğiniz çaylarda geçici rahatlık yapabilir ama nereye kadar kalıcı çözüm lazım, ayrıca uzmanlar bitki çaylarını alışkanlık haline getirmeyin diyolar, bu arada siyah çay bağırsakları kuruttuğu için şikayetleri artırır hatta bütün bağırsak rahatsızlıklarında siyah çayı dikkat edin, azaltın derler

- bir insanı bir kaç besin çeşidi rahatsız edebilir fakat siz onları farkedip tükketmediğinizde şikayetiniz devam ediyosa demekki sorununuz farklı ayrıca önceki yıllarda tükketiğinizde size rahatsızlık vermeyip şimdi veriyosa demekki bu koşulları oluşturan bir sebep var.

- şikayetleriniz hepsi mide-bağırsak sorunlarından dolayı kronik hale geldiği için geçici ilaçlar bırakınca şikayet yine başlar, özellikle mantar, H.P.(helicobacter pylori) ve gastrit gibi, zaten bi arkadaş gördüğü H.P. tedavisini anlatmış, (iki hafta - günde 2 defa, 2 antibiyotik, 1 mide ilacı) tedavi gören arakadaş için söylüuorum, bu ilaçlardan sonra antibiyotikten dolayı bağırsaklarında mantar oluşadabilir,

- eğer yorgunluk, halsizlik şikayetleinizde varsa mantar üzerinde durun,

- ister bitkisel kullanın ister ilaç farketmez önce sebebini bulmanız lazım, unutmayın hiçbirşey sebepsiz değildir.
sorunuz olursa bana sorabiliisiniz kardeşimde mantar ve hp çıktı sebebi çok antibiyotik şikayetlerden kurtuldu, inşallah sizlere yardımcı olabilirim.

valla aynı sorun bendede var yardımcı olabilirsen çok mutlu olurum :) msn adresim:ceren_su14@hotmail.com

X