Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Gaz sorunu konusunda yardım lütfen

merhaba aynı dertten muzdaribiz. kendimi gazman gibi hissediyorum çok utanıyorum bunun herkesin içinde sesli bir şekilde olması beni çok üzüyor. özellikle soğuk havada artıyor. bazen utancımdan ölümü düşündüğüm bile oluyori lütfen yardım edin. doktor spastik kolon dedi. ilaç kullanıyorum rezene çayı içiyorum .metsil ve psikolojim düzelsin diye sakinleştirici de verdi. ne zaman düzelirim bilemiyorum artık ama çok utanıyor ve üzülüyorum

bende bıktım bu durumdan acıl yardım!!!benneyaptımkibenneyaptımki

dersimli sende aynımışssın peki sen neler yapıyosun bunun için ne gibi ilaçlar verdi doktorun ben dünyazdırdım işe yarıyo ama bazen kesmiyo işte

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar aynı sorunu bende her ay yaşıyorum.çözümü her akşam mekik çekmekle ve nane çayı içmekle buldum.birde su bile içseniz ılık olarak için. faydası oluyor.

bir yıldır tedavi görüyorum..çeşitli ilaçlar kullandım..endoskobi çektirdim..orta derecede kronik gastrit çıktı..ilaçlarla bağırsak seslerinden kurtuldum...tuvalet alışkanlıklarım biraz düzeldi..fakat tam anlamıyla kurtulmuş değilim.şimdi nişanlandım..ama hala bu sorun yüzünden korkuyorum..hemde çok korkuyorum... sosyal fobi vardı..bu hastalıkla daha da arttı..onun içinde tedavi görüyorum..eskisine göre çok iyiyim ama ;kalabalık içine girmemeye çalışıyorum..evlenince ne yapacağım diye kara kara düşünüyorum..lütfen yardımcı olun..rica ediyorum

of gerçekten kimse yardımcı olmuyo bu kadar az kişimiyiz bu derdi çeken anlamadım..herkes söylese kendisine iyi gelen şeyleri.. ben endoskopi cektiremiorm anlatıorum doktora herşey uyuyo spastik kolona ama endoskopiye gerek yok kabullenceksin ilac kullancaksın diyo ama ilaclar fayda etmiyoki offf ay valla bagırsak ameliyatı olcam öyle bişi oldugunu bilsem araştırıcam vala:KK70:

küçük bir tabak bulgur pilavı yüzünden bugün neler çektim..sabah da yumurta yüzünden en azından tespit ettim ama yumurta v ebulgurdan uzak durmam lazım midem için...karnım davul gibi oldu şu kimyona inanıyorum onu içicem bakalım...özetle papatya çayı,kimyon rezene ve sabah bir bardak suya limon sıkıp içicez hepsini denemek şart..

arkadaşlar yaklaşık olarak 1,5 senedir tedavi görmekteyim.çok kötü dönemler atlattım.insanların yanında oturamaz durumdaydım.bir baradk su dahi içsem gaz yapıyordu ve midemden 1 metre öteden duyulacak kadar yüksek sesler geliyordu.tuvalette gazı çıkaramıyordum.sosyal hayatım tamamen bitmişti.insanlara ve hayata küsmüştüm.aslında hatam bunun bir hastalık olduğunu anlamamış olmamdı.taki buradaki yazıları görene kadar.doktora başvurdum ve uzun süre yemeklerden önce ve sonra alınan mide ila.ları kullandım(isim veremiyorum)düzelmem uzun zaman aldı.sonra endoskopi yaptırdım.gastirit çıktı orta derecede.doktor bunun insanların %90 olduğunu;korkulacak bişey olmadığını söylediyani tamamen sitres üzüntü kaynaklıydı ve zamanla ilerlemişti.ben bu hastalık yüzünden insanlaradan koptum..üniversiteye gidemedim...hayata küstüm ..ölemek sitedim....sürekli allahım beni yanına al diye yalvarır durumdaydım...çok utanç verici bir durumdu....endoskopiden sonra 2 hatalık kullanımı olan özel bir ilaç paketi verdi doktorum....bu hastalığı midedeki bir mikrop yapıyormuş...bu iki haftalık ilaç paketinde de sabah akşam aldığım ağır antibiyotikler vardı..baya etkisini gördüm.yavaş yavaş düzelmeye başladım....en azından artık insanların yanında oturabiliyorum...mide sesleri kesildi...günde sadece 1 mide ilacı alıyorum..sabahları aç karnına...inşallah daha da düzelir....çok basit gözüken ama insan hayatını çok etkileyen bir rahatsızlık...allah hepimize acil şifalar versin.

arkadaşlar yaklaşık olarak 1,5 senedir tedavi görmekteyim.çok kötü dönemler atlattım.insanların yanında oturamaz durumdaydım.bir baradk su dahi içsem gaz yapıyordu ve midemden 1 metre öteden duyulacak kadar yüksek sesler geliyordu.tuvalette gazı çıkaramıyordum.sosyal hayatım tamamen bitmişti.insanlara ve hayata küsmüştüm.aslında hatam bunun bir hastalık olduğunu anlamamış olmamdı.taki buradaki yazıları görene kadar.doktora başvurdum ve uzun süre yemeklerden önce ve sonra alınan mide ila.ları kullandım(isim veremiyorum)düzelmem uzun zaman aldı.sonra endoskopi yaptırdım.gastirit çıktı orta derecede.doktor bunun insanların %90 olduğunu;korkulacak bişey olmadığını söylediyani tamamen sitres üzüntü kaynaklıydı ve zamanla ilerlemişti.ben bu hastalık yüzünden insanlaradan koptum..üniversiteye gidemedim...hayata küstüm ..ölemek sitedim....sürekli allahım beni yanına al diye yalvarır durumdaydım...çok utanç verici bir durumdu....endoskopiden sonra 2 hatalık kullanımı olan özel bir ilaç paketi verdi doktorum....bu hastalığı midedeki bir mikrop yapıyormuş...bu iki haftalık ilaç paketinde de sabah akşam aldığım ağır antibiyotikler vardı..baya etkisini gördüm.yavaş yavaş düzelmeye başladım....en azından artık insanların yanında oturabiliyorum...mide sesleri kesildi...günde sadece 1 mide ilacı alıyorum..sabahları aç karnına...inşallah daha da düzelir....çok basit gözüken ama insan hayatını çok etkileyen bir rahatsızlık...allah hepimize acil şifalar versin.
çok geçmiş olsun canım ben de regl dönemlerinde aynı problemi yaşıyorum yumurtlama dönemimde akıntımla geçiyor anlıyabiliyorum az buçuk..

canım merhaba çok geçmiş olsun aynı sıkıntıları yaşıyoruz seninle doktorunun adını yazar mısın

özel olarak gittiğim bir doktor yok...sağlık ocağında tedavi görmeye başladım....doktorun yönlendirmesiyle de ssk da endoskopi çektirdim...şuan sağlık ocağındaki aile hekimim cemre hanım.....düzenli olarak ilaç yazdırıp kullanıyorum......umarım yardımcı olabilmişimdir.

özel olarak gittiğim bir doktor yok...sağlık ocağında tedavi görmeye başladım....doktorun yönlendirmesiyle de ssk da endoskopi çektirdim...şuan sağlık ocağındaki aile hekimim cemre hanım.....düzenli olarak ilaç yazdırıp kullanıyorum......umarım yardımcı olabilmişimdir.

merhaba benim sorunum özellikle soğuklarda makattan ssssss diye ses gelmesi ben buna engel olamıyorum nekadar kendimi sıkarsam sıkayım netice değişmiyo. hele başkalarının yanında daha yüksek ses çıkıyo.şişkinlik hissediyorum karın ağrısını çok hiisetmiyorum aslında. kolonoskopi yaptırdım bir şey çıkmadı ne yapıcam kime gidip derdimi nasıl anlatıcam bilemiyorum çok utanç verici.

merhaba benim sorunum özellikle soğuklarda makattan ssssss diye ses gelmesi ben buna engel olamıyorum nekadar kendimi sıkarsam sıkayım netice değişmiyo. hele başkalarının yanında daha yüksek ses çıkıyo.şişkinlik hissediyorum karın ağrısını çok hiisetmiyorum aslında. kolonoskopi yaptırdım bir şey çıkmadı ne yapıcam kime gidip derdimi nasıl anlatıcam bilemiyorum çok utanç verici.

emel hanım tam olarak sıkıntınızı anlayamadım...acaba aynı sorunumu yaşıyoruz...eğer isterseniz msn de daha ayrıntılı konuşabiliriz.....mesaj bölümüne adresimi bırakıyorum...iyi günler.

emel hanım sorunumuz aynımı tam olarak anlayamadım...inanın bende zor zamanlar geçirdiğim için size yardımcı olmayı çok isterim...eğer isterseniz msn de daha ayrıntılı konuşabilir...mesaj bölümüne not bırakıyorum...iyi günler.

emel hanım sorunumuz aynımı tam olarak anlayamadım...inanın bende zor zamanlar geçirdiğim için size yardımcı olmayı çok isterim...eğer isterseniz msn de daha ayrıntılı konuşabilir...mesaj bölümüne not bırakıyorum...iyi günler.

daha açık nasıl anlatabilirim bilmiyorum senin sorunun nasıl seyrediyor.interneti çok iyi kullanamıyorum. kendimi doktora ifade ederken de çok zorlanıyorum biri dese senin sorunun bu çözüm ameliya, ilaç.. neyse yapmaya hazırım. ama gittiğim doktorlar çok iyi ilgilenmiyorlar. hatta benim uydurduğumu söyleyeyn bile var bu seslerden kurtulmak isitiyorum normal insanlar gibi olmak insan içine karışmak istiyorum ne utanç verici bir hastalık üstelik kimseye açılamıyorum bile başına gelmeyen bilmiyor, anlamıyor soğuklarda ve kalabalıkta çok zor anlar yaşıyorum bunun tedavisini yapacak iyi bir doktor bulmak istiyorum.

benim sorunum bağırsak sesleri ve aşırı gazdı....aynı senin gibi insanların yanında asla oturamaz hale gelmiştim...sürekli tuvalete gitme ihtiyacı hissediyordum......gittiğimde de çok afedersin gazı çıkaramıyordum...yani gaz sürekli bağırsaklarım içinde dönüyor ve sesler çıkarıyordu...karnım hamile bir kadının karnı gibi şişiyordu.....çok az bir üzüntüde streste bile bu sorunu daha şiddetli yaşıyordum..tabiki soğuklar cabası.......insanların inanmaması çok normal....ben yıllarca bunu saklamak zorunda kaldım...çünkü saçma buluyorlar...kendilerince haklılar...ancak yaşayan anlıyor.....bu hastalığın ana sebebi bana göre stres.......hayatımı mahveden bir hastalık oldu....öyleki büyük konuşmak istemiyorum ama kanser bile daha iyidir diyecek duruma gelmiştim...çünkü bir mantık erdiremiyosun ve bir ilacı yok....ben endoskopiden sonra 2 haftalık bir tedavi paketine başladım...sabah 3 akşam 3 hap üst üste alıyordum......2 antibiyotik 1 mide koruyucu şeklindeydi....tabiki hemen düzelmedim......uzun zaman aldı...hala günde 1 tane ymeklerden önce mide ilacı alıyorum...çok şükür insanların içine girebilecek duruma geldim.....sana msn mi verme sebebim daha uzun ve ayrıntılı konuşmak istememdi...tabiki sen bilirsin...inanki senden farklı değildim...ölümü bekler durumdaydım...seni çok iyi anlıyorum....çok çok geçmiş olsun...inşallah iyileşiceksin...kendine inan....görüşmek üzere.

merhaba makattan gaz kaçırma problemim var senin anlayacağın kime gideceğim kimden yardım isteyeceğim bana ne kadar yardımcı olabilecekler bilemiyorum bir an önce normal insanlar gibi olmak istiyorum stres beni de çok etkiliyo ama böyle bir durumdayken sakin ve neşeli olabilmek mümkün değil.

X