Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Gaz sorunu konusunda yardım lütfen

evet işte tam aynı şeyi yaşıyopruz.......anormal bir durum değilmi.....seni sanırım benden daha iyi anlayacak kimse yok.......eğer istersen msn den görüşelim...yanlış anlama sakın...bu siteden görüştüğüm bir arkadaş daha var........yani aklına kötü bişey gelmesin...amacım yardım etmek.......çok çektiğim için seni çok iyi anlıyorum....ama üzülme geçmez diyordum ;geçiyormuş....çok şükürler olsun.....anlattığım tadaviyi yugulayabılırsın...ayrıca senin gönüllü psikoloğun olabilirim.:-))isteğin zaman nette konuşabiliriz.....rahat ol.....artık korkma.....çaresiz değilsin....unutma ve kendine deki ben bunu yeneceğim...görüşmek üzere.

merhaba Prof. Dr. Korhan Taviloğlu adında bir genel cerrahi uzmanını buldum internette ben mesaj gönderdim hemen de cevap yazmış istersen siteye sen de bir bak. muayene 360 tl. sgk ile anlaşması yok adamı tuttum aslında tecrübeli alanında.

söylediğim siteye baktım.....hangi konu başlığı altında soruyu gönderdin...bulamıyorum...siteye üyeliğimi yaptım......senin adına çok sevindim.

karın ağrısı alt başlığı senin hangi ilaçlarla tedavi gördüpünü bülmek isterim yine de bu doktora ancak 5-6 ay sonra gidebilirim galiba. inşallah sorunumun çözümünü bulabilirim

kullandığım ilaçlar şöyle...1 sene festal kullandım...4-5 ay motilium kullandım...talcid kısa süre kullandım....14 günlük kullanımı olan HELİPAK ı kullandım....lansor kullandım..şuan protinum alıyorum günde 1 tane.........Sanırım o doktorun muane ücreti çok fazla...bende karşılayacak durumda değilim....sana yadığı cevapta genel cerrehı önermiş...genel cerraha görünebilirim.......seninle tanıştıktan sonra bu dünyada bu hastalığın yalnızca bende olmadığını anladım.....lanet birşey......ben nişanlıyım ve bir süre sonra düğünüm olacak...herkes ilk gece korkusu yaşarken;ben bu sinir bozucu hastalıkla uğraşıyorum:-)).....kafamdan atmaya çalışıyorum.....anlayacağın tek değilsin.....inşallah iyileşicez....kendine iyi bak.:KK61:

dersimli selam
ailemin yanındayken veya yalnızken bir sıkıntı olmuyor ama hele de yabancı birinin yanındayken sanki mahsus yapar gibi makattan kaçmaya başlıyor. sende de böyle mi oluyor soğuktan çok etkileniyorum ama yazın sıkıntım azalsa da (cok da azalmıyor) devam ediyor. inşallah birbirimize yardımımız dokunur da bu musibetten kurtuluruz.

dersimli
ha birde bağırsaklarımda çok gazım olmuyor bir karın ağrısı çekmiyorum ama o ses niye çıkyor. bir türlü anlamıyorum seni hotmailden ekledim sanıyorsam bir bak .dedim ya çok iyi becerebildiğim bir konu değil.

evet bende de evdekilerin yanında olmuyor....ama başkalarının yanında aynen sölediğin gibi sanki mahsus oluyor....işte o psikolojik bir durum....yabancı birinin yanında yaşayacağım korkusuyla paniğe kapılıyorum....ister istemez strese giriyorum ve o sıkıntı başlıyor....ortamdan uzaklaşmaya çalışıyorum.....psikiyatrise gittiğimden beri biraz daha iyiyim....kendi kendime rezil olursam olayım aman boşver diyerek rahatlamaya çalışıyorum...msn de ekledim seni....dediğin gibi inşallah birbirimize yardımımız dokunur...hoşçakal.

arkadaşlar yaklaşık olarak 1,5 senedir tedavi görmekteyim.çok kötü dönemler atlattım.insanların yanında oturamaz durumdaydım.bir baradk su dahi içsem gaz yapıyordu ve midemden 1 metre öteden duyulacak kadar yüksek sesler geliyordu.tuvalette gazı çıkaramıyordum.sosyal hayatım tamamen bitmişti.insanlara ve hayata küsmüştüm.aslında hatam bunun bir hastalık olduğunu anlamamış olmamdı.taki buradaki yazıları görene kadar.doktora başvurdum ve uzun süre yemeklerden önce ve sonra alınan mide ila.ları kullandım(isim veremiyorum)düzelmem uzun zaman aldı.sonra endoskopi yaptırdım.gastirit çıktı orta derecede.doktor bunun insanların %90 olduğunu;korkulacak bişey olmadığını söylediyani tamamen sitres üzüntü kaynaklıydı ve zamanla ilerlemişti.ben bu hastalık yüzünden insanlaradan koptum..üniversiteye gidemedim...hayata küstüm ..ölemek sitedim....sürekli allahım beni yanına al diye yalvarır durumdaydım...çok utanç verici bir durumdu....endoskopiden sonra 2 hatalık kullanımı olan özel bir ilaç paketi verdi doktorum....bu hastalığı midedeki bir mikrop yapıyormuş...bu iki haftalık ilaç paketinde de sabah akşam aldığım ağır antibiyotikler vardı..baya etkisini gördüm.yavaş yavaş düzelmeye başladım....en azından artık insanların yanında oturabiliyorum...mide sesleri kesildi...günde sadece 1 mide ilacı alıyorum..sabahları aç karnına...inşallah daha da düzelir....çok basit gözüken ama insan hayatını çok etkileyen bir rahatsızlık...allah hepimize acil şifalar versin.

aynı mide ve barsak sesleri bende de var. çok can sıkıcı bi durum. tatildeyken sorun yok da, dersler başladı mı aman allah dön başa :KK5: gazdan kaynaklanıyor bu durum diye düşünüyorum. ama gastrit olabileceğini hiç düşünmemiştim. bir de bazı yiyecek-içecekler daha da tetikliyor bu rahatsızlığımı. örneğin karnabahar, lahana, kurufasulye, süt, gazlı içecekler yiyip içtikten ertesi gün çok fena oluyorum...aslında bir gastroenteroloji uzmanına görünmem lazım ama vaktim de yok ki....böyle yaşayıp gidiyorum, kafama takmamaya çalışıyorum çünkü psikolojik durum da tetikliyor maalesef

çok geçmiş olsun canım ben de regl dönemlerinde aynı problemi yaşıyorum yumurtlama dönemimde akıntımla geçiyor anlıyabiliyorum az buçuk..

evet, bende de hastalandığım zaman çok daha artıyor şikayetlerim. hele de sınavım varsa gurul gurul bitmiyo o ses offff
:KK14:

doğadanın kayısı çayı iyi geliyor
rezene çayıda gazaiyi gelir

bana rezene çayı artık pek iyi gelmiyor, bağışıklık kazandı sanırım

Buqün deneme sınavında benim de karnmdan acayip sesler qelyodu sinir oldum. Arkadaşımda aynı sorun var ona çok qülmüştüm bnm de başıma qeldi .D .D
sürekLi oLanLara ALLAh sabır versn vaLLa :-)

Ben de 1.5 yıldır benzer sıkıntılar çekiyorum.sınav stresi falan derken bu ibs hastalığına yakalandım.yemek yesem de yemesem de karnımdan sesler geliyordu.yemeklerden 10-15 dk sonra karnımda şiddetli bir ağrıyla ishal oluyordum.hayat çekilmez bir hal almıştı.dersaneye,okula gitmek istemiyordum.neyse artık sınav stresini atlattım.artık üniversitede okuyorum.zaten ibs(irrtable bağırsak sendromu)hastalığını da bu sene başında öğrendim.gastroentrologa gittim.debridat adında bi ilaç verdi.yemeklerden önce içiyordum.en az 6 aydır kullanıyorum sanırım.evet ilaç başlarda beni iyileştirmişti hatta hayata bağlamıştı.(ve bu arada artık sürekli ishal olmadığım için 6 kilo almıştım.)ama şimdi başka problemlerim var.fazla yemek yemesem de sürekli yelleniyorum.bazen de küçük küçük gaz kaçırmalar .sonuçta günün 8 saatini okulda geçirmek zorunda olan bir insanım.yaşadığım bu olaylar beni çok üzüyor.insanlara da anlatamıyorsun.onlar senin ne yaşadığını bilmeden seni yargılıyorlar.çok mutsuzum.eski sağlıklı günlerimi özlüyorum...

Ben de 1.5 yıldır benzer sıkıntılar çekiyorum.sınav stresi falan derken bu ibs hastalığına yakalandım.yemek yesem de yemesem de karnımdan sesler geliyordu.yemeklerden 10-15 dk sonra karnımda şiddetli bir ağrıyla ishal oluyordum.hayat çekilmez bir hal almıştı.dersaneye,okula gitmek istemiyordum.neyse artık sınav stresini atlattım.artık üniversitede okuyorum.zaten ibs(irrtable bağırsak sendromu)hastalığını da bu sene başında öğrendim.gastroentrologa gittim.debridat adında bi ilaç verdi.yemeklerden önce içiyordum.en az 6 aydır kullanıyorum sanırım.evet ilaç başlarda beni iyileştirmişti hatta hayata bağlamıştı.(ve bu arada artık sürekli ishal olmadığım için 6 kilo almıştım.)ama şimdi başka problemlerim var.fazla yemek yemesem de sürekli yelleniyorum.bazen de küçük küçük gaz kaçırmalar .sonuçta günün 8 saatini okulda geçirmek zorunda olan bir insanım.yaşadığım bu olaylar beni çok üzüyor.insanlara da anlatamıyorsun.onlar senin ne yaşadığını bilmeden seni yargılıyorlar.çok mutsuzum.eski sağlıklı günlerimi özlüyorum...

seni çpk iyi anlıyorum...son anlattığın durum bende de var.....psikolojik bir durum olduğu için genelde kalabalık içine girince yaşıyorum...yada yaşarmıyım diye endişe ediyorum...dediğin gibi kimseye anlatamıyorsun...ancak yaşayan anlıyor....ben çözümü psikiyatrise gitmekte buldum....çocukluktan gelen çekingenlik yani sosyal fobi beni bu hastalığa itti....depresyona girdiğim yetmezmiş gibi bununla uğraşmaya başladım...ama allah şükür psikolojım iyiye gittikçe bu gaz sounumda azaldı...ne zaman endişelensem midemin şiştiğini farkediyorum..bu nedenle elimden geldiğince hayatın ayıplarını yasaklarını kafaya takmamaya çalışıyorum...geçmiş olsun.

bende gaz gibi hissetmiyorum ama midemden sesler geliyo.bncede psikolojik oldugunu düşünüyorum cünkü ben çok rahatken ses fln gelmio. biraz çekindgm zmn fln oluyo :)))

seni okadar iyi anlıyorum ki aynı sıkıntıları yaşamışız.ben hala yaşıyorum bu sorunu korhan taviloğlu adında bir genel cerrah var siteye üye olup karın ağrısı bölümünden girip derdini yazarsan sana yardımcı olabilir.

merhaba kızlar hayat nasıl gidiyor dersimli tedavin ne aşamada
kegel egzersizi yamanızı tavsiye ederim

hayat nasıl gidiyor dediğine göre moreller iyi galiba:-) aman maşallah.....vallahi ben aynı durumdayım ... bir aydan daha kısa bir süre sonra düğünüm var....sizden madden değil ama manevi olarak bir isteğim var...hayırlı dualarınızı rica ediyorum....sağlıcakla kalın.:KK14:

hayat nasıl gidiyor dediğine göre moreller iyi galiba:-) aman maşallah.....vallahi ben aynı durumdayım ... bir aydan daha kısa bir süre sonra düğünüm var....sizden madden değil ama manevi olarak bir isteğim var...hayırlı dualarınızı rica ediyorum....sağlıcakla kalın.:KK14:

mutluluklar dilerim canım bir şeyi merak ettim sorunumuz aynı olmasına rağmen Taviloğlu bizi neden farklı yönlendirdi acaba ya da kendimizi yanlış mı ifade ettik . Bir de kullandığın bu ilaçlardan bağırsak hareketini yavaşlatmaya yönelik olan var mı biliyor musun

mutluluklar dilerim canım bir şeyi merak ettim sorunumuz aynı olmasına rağmen Taviloğlu bizi neden farklı yönlendirdi acaba ya da kendimizi yanlış mı ifade ettik . Bir de kullandığın bu ilaçlardan bağırsak hareketini yavaşlatmaya yönelik olan var mı biliyor musun

ben helipak tedavi paketini kullandıktan sonra o seslerden kurtuldum....içinde ağır antibiyotikle ve mide koruyucu happ vardı.iki haftalıktan fazlasını tavsiye etmedi doktorum..bu paket midedeki sorunu yaratan mikrobu öldürmeye yönelikmiş..tabi asıl ilaç stresten uzak durmak..inşallah yardımcı olmuşumdur...evet taviloğlu ikimize farklı cevaplar yazmış....bende anlamaya çalışıyorum.

ben helipak tedavi paketini kullandıktan sonra o seslerden kurtuldum....içinde ağır antibiyotikle ve mide koruyucu happ vardı.iki haftalıktan fazlasını tavsiye etmedi doktorum..bu paket midedeki sorunu yaratan mikrobu öldürmeye yönelikmiş..tabi asıl ilaç stresten uzak durmak..inşallah yardımcı olmuşumdur...evet taviloğlu ikimize farklı cevaplar yazmış....bende anlamaya çalışıyorum.

selam dersimli peki helipak kullanmadan önce kan testi vs. yaptırdın mı doktor sana neye göre bu ilacı verdi

X