Gebelige hazidlik ve antidepresan

monaarosa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2024
3
1
29
Merhabalar
21 yasindan beri anksiyetem var. 2 senede bir birakip ilac kullaniyorum.29 yasindayim 2 bucuk senedir evliyim. 2023 yilinda ilaci bieaktim ve bebek hazirligin basladim falan 4 ay sonra tekrar basladi. Birkac defa ilac degistirdim. Su an cipram ve stilizan kullaniyorum. Doktorum hamilelikte ilac kullanabilecegimi ama tam anlamiyla iyi olmadan korunmayi birakmamami soyledi. E n azindan denemeye baslamak da istiyorum. Cok buyuk bir ikilimde kaldim. Gun icinde asiri gelgitliyim bir iyi bir kotuyum surekli kendimi sorguluyorum acaba nasil iyi miyim diye. Icimi sikan bir sey oluyor eski zevk aldigim seylerden zevk alamiyorum bir sure. Acaba hamile kaldiktan sonra ilk uc ay icin ilaci biraksam sonra gerekirse devam etsem. Ne yapsam kizlar tam anlamiyla iyi olmayi mi beklemeliyim

Canım bir arkadaşım vardı önceden , kendisi aynı rahatsızlığı yaşıyordu çok ilaç kullanıyordu fayda etmiyordu kıza .. sonra araştırdım doktorlara felan da sordum bi kaç bişeyler kendimde de hissetim belirti gibi sürekli kötü düşünce karamsarlık felan neyse doktorum anksiyete için Spor egzersiz sağlıklı beslenme , kafeini azaltmamı ,doğada zaman geçirme ve uyku saatine önem verilmesini söylemişti

Bebek düşünüyorsan bide böyle doğal şeylerle dene doktorunla konuş bir faydası olurmu diye çünkü tamamen piskolojik bir durum insan nereye kadar ilaç kullanabilir ki onu üstünden bi şekilde atman gerekiyor bu önerdiklerimin yanında ilaçsız sadece psikolog da tedavi olarak devam ettirilirse iyi olur gibi çok şükür kendindesin yiyip içebiliyorsun elin ayağın tutuyor tamamen kafada bitiyor sanırım ama sen rahatsızlığı yaşıyorsun tabi ki sen daha iyi bilirsin benimkiler sadece öneri kendi doktorumdan duyduklarım ve uyguladığım kadarıyla da bana iyi geldi 🙏🏼

Canim Allah razi olsun su an psikoterapi de aliyorum ama cocuk da denemek istiyorum acaba mucadele edebilir miyjm diye dusunuyorum korunmayi biraksam mi beklesem mi kararsiz kaldim

Canim Allah razi olsun su an psikoterapi de aliyorum ama cocuk da denemek istiyorum acaba mucadele edebilir miyjm diye dusunuyorum korunmayi biraksam mi beklesem mi kararsiz kaldim
Bende aynı durumdayım ne yapcam bilmiyorum neye karar verdin nasıl gidiyor

X