gebeliğin ilk haftalarındada iç kanama yaşayan varmı?

teşekkür ederim arkadaşım, çok fazla yatmıyorum oturmakta yetmezmi peki ?
yani hiç bir iş yapmıyorum

merhaba arkadaslar . bebegımın kalp atıslarını dınlemeye gıttıgımde rahmimde kanama görduk 6 yada 7 haftlıktı ozaman. rahımde kanama vardı.. progestan verdı doktorum ve dinlen dedı. agır temızlık yapma kendını yorma dedı. en ufak bır kanama ya da kahverengı akıntı olursa cagırdı. bır sonrakı muayenede 1 damla bıle yoktu. rahım hepsını emmiş. cok sasırdı, kanama olur dıye beklıyormus cunku 3te ikisi kanla kaplıymıs rahmımın. benı endıselendırmemek ıcın bunu dememıs. suan 30 haftalığız. cok sükür yasadıgım tek problem o oldu gayet ıyıyız sımdı. ıçınızı ferah tutun, gecmıs olsun.

bu arada ben hep yatmadım, yemegımı falan yaptım evı topladım ama temızlık yapmadım, cok ayakta kalmadım. yatınca ınsan bunalıyor , ıyıce kotu oluyor.

inşallah benimkide emmiştir.
çünkü doktor kanama fazla değil dedi
belki benide endişelendirmemek için söylememişttir
ama ultrasonda eliyle gösterdi karartı gibi bişeydi işte bunlar dedi
gerçektende fazla değildi,bugüne kadar kanama yada leke olmadı bi sorun olsa olurdu dimi
Allah bebğini sana bağışlasın inşallah hayırlısıyla doğurursun cnm

benimki öyle yat hiç kalkma fln demedi
tehlike arzeen bişey yok ama önlem için dinlen dedi
bende fazla yatmadıım oturdum bazen ama iş hiç yapmadım
sürekli yatmam gerekiyormuydu

canım ben sürekli yattım birtek lavaboya kalktım başka kalkmadım
3 ayım dolasıya kadar yattım allah herkesin yardımcısı olsun

ayse cim ben de aynı sorunu yaşıyorum,benimle aynı sorunlar yaşayanları görmek içimi çok rahatlattı.ben de 8+6 haftalık hamileyim, geçen hafta ultrasonda bebişimi ve kalp atışlarını gördük.çok mutlu oldum ama doktor ultrasonda küçük bir de kanama gördüğünü söyledi.bu bizi çok üzdü.benim de dıştan herhangi bir kanama falan yok,bana da ilaç verdi,istirahat et dedi.ben de bol bol istirahat ediyorum,ama bi yandan da korkuyorum,acaba ilaç mı kanamayı geciktiriyor diye,çünkü öle bir özelliği varmış,ben de bel ağrısı da vardı baya,ilacı kullanınca hafifledi.aysecim sen de yarın doktora gidiyorsun galiba bizi haberdar et mutlaka,ben de cumartesi gideceğim,inş arkadaşların dediği gibi bizimkiler de ortadan kalkar.

ayse cim ben de aynı sorunu yaşıyorum,benimle aynı sorunlar yaşayanları görmek içimi çok rahatlattı.ben de 8+6 haftalık hamileyim, geçen hafta ultrasonda bebişimi ve kalp atışlarını gördük.çok mutlu oldum ama doktor ultrasonda küçük bir de kanama gördüğünü söyledi.bu bizi çok üzdü.benim de dıştan herhangi bir kanama falan yok,bana da ilaç verdi,istirahat et dedi.ben de bol bol istirahat ediyorum,ama bi yandan da korkuyorum,acaba ilaç mı kanamayı geciktiriyor diye,çünkü öle bir özelliği varmış,ben de bel ağrısı da vardı baya,ilacı kullanınca hafifledi.aysecim sen de yarın doktora gidiyorsun galiba bizi haberdar et mutlaka,ben de cumartesi gideceğim,inş arkadaşların dediği gibi bizimkiler de ortadan kalkar.

cnm bizide çok üzdü ama Allahtan gelen şerşeye hamdolsun
ben kötğ bişey olacaını zannetmiyorum çünkü bak bir sürü arkadaş var bu durumda olup
hiç bişey olmayan...
benimde karnımda hafifi ağrılar var bende senin gibi düşünüyorum acaba kanamayı geciktiriyomu diye

kızlar bende yaşadım kanama şükür gecti cok fazlada yatmadım ben belki benim kanamam az oldugu içindir bilemem ama şöyle birşey varki ilacı kullanıyor olsanızda kanama olacaksa olur ve bebek düşecekse düşer zaten ilaç buna ebgel degil sadece hormon takviyesi yapıyor

meraba hanımlar bugün kontrolüme gittim
kanama biraz varmış hala,progestana ve dinlenmeye devam
ama bebek gelişmiş kesede büyümüş bu olumlu bi gelişme dedi
demekki kanamadan bebek etkilenmiyo dedi
ve rahim ağzında açıklık yok deddi buda güzel bişey dedi
2-3 haftaya atlatırsın progestanıda 3 ay bitene kadar kullanırsın dedi

kafama bişey takıldı benim hesabıma göre 8 haftalık
ama doktor 7+1 dedi
geridenmi geliyo dedim yok geç döllenme olmuştur dedi

ayşecim çok sevindim inş aynı güzel haberleri ben de cumartesi alırım.hava da kötü olacakmış inş doktora gitmemizi engellemez.canım şu kanama dursa da içimiz de rahat etse:KK43: demek ki bebek etkilenebiliyormuş ,bu beni endişelendirdi,neyse allaha bırakmaktan başka çaremiz yok,tek tesellim bulantılarımın ve belirtilerimin hala devam etmesi,bu beni biraz rahatlatıyor.allah yardımcımız olsun...buarada canım haftalık hesaplamalarına takılma,benim de ilk gittiğimde gerideydi,ikinci de satı bile birgün geçmişti.o değişebiliyor yani.

inşallah 10 gün sonra gittiğimde daha güzel haberler alırım
kanamanın devam etmesi benide biraz endielendirdi açıkcası
çünkü ekrana bakar bakmaz kanaman yokmu ? dedi...
cnm sende üzülme bebeğin etkilenmesi demek düşük olacağı anlamına gelirdi
sende benim gibi düşük veya dışardan kanama görmediğine göre bebeğimiz iyidir inşallah

inşallah canım....ikimiz de daha iyi haberler alırız.benim randevum bugündü,ama hava şartları nedeniyle gitmedim.çarşamba gideceğim,hem de biraz daha zaman geçmesi daha iyi olur.o zamana 9+6 olacağım...bişey çıkmazsa içim biraz rahatlayacak....hem de düşük olacaksa olması lazım gibi geliyor,neyse allaha bıraktık artık...gece rüyamda da bebiş gördüm çok hoşuma gitti,çok tatlıydı allah hayra çıkarsın.

inşallah canım.....
sen şu an kaç haftalıksın benden büyüksün galiba

5 haftalık hamileyim rahim içi kanamam var yataktan kalkmayacaksın dedi adet gibi kanamam oluyor inşallah en yakın zamanda kesilir ama çoğu gebeliklerde olabilşryormuş içini ferah tut

Son düzenleme:
ayşecim ben şu anda 9+2 yim.ceylan bende içte kanama vardı ama dışta yok.sana da geçmiş olsun canım...

5 haftalık hamileyim rahim içi kanamam var yataktan kalkmayacaksın dedi adet gibi kanamam oluyor inşallah en yakın zamanda kesilir ama çoğu gebeliklerde olabilşryormuş içini ferah tut

benimki ve dilsatınki rahim içinde dışarda kanamamız yok

ayşecim ben şu anda 9+2 yim.ceylan bende içte kanama vardı ama dışta yok.sana da geçmiş olsun canım...

cnm aslında adet tarihme göre bende 8+2 yim
ama doktorum ultrasonda 7+3 görünüyor dedi

bu senin hesabınmı yoksa ultrason hesabımı

canım onu kafaya takma.benim de ilk keseyi görmeye gittiğimde sata göre 5+3 olmam gerekiyordu ama bi hafta gerideydim ultrasona göre,doktor normal dedi,bi hafta oynayabilir diye,sonra kalp atışını duymaya gittiğimde satla aynı olmuştu bebiş,hatta bazen geçiyormuş da....yani normal canım doktor sana çok geriden geriyor demedikçe takma,ben de çarşambaya kadar nasıl bekleyecem bakalım....inş güzel haberler alırım...şu ilk 12 haftayı bi atlatsak rahatlayacaz da....

aysecim merak edersin diye yazayım dedim,bugün doktora gittim,çok rahatladım.giderken çok stresliydim,bi de gidiş ,geliş de buzlanma yüzünden çok zor oldu.arabayı çıkaramadık,minübüslerde helak oldum ama olsun ii çıktı ya,cnm her şey normal çıktı,sen de kafaya takma geçecektir,ben 10+4 haftalık olmuşum.

aysecim merak edersin diye yazayım dedim,bugün doktora gittim,çok rahatladım.giderken çok stresliydim,bi de gidiş ,geliş de buzlanma yüzünden çok zor oldu.arabayı çıkaramadık,minübüslerde helak oldum ama olsun ii çıktı ya,cnm her şey normal çıktı,sen de kafaya takma geçecektir,ben 10+4 haftalık olmuşum.

DİLSATCIM valla bende buzlanmadan dolayı korkudan dışarı çıkamadım
annemlere gidip geliyorum oda eşime tutuna tutuna :)
herşeyin normale dönmesine çok sevindim cnm ya
benim randevumda pazartesi günü yani 1 şubatta
inşallah benimkide geçerde şöyyle bir rahatlarım

kızlar bugün muayeneye gittim
kanama hala var
doktor dışarda kanaman olmaması enteresan dedi
çünkü rahim ağzına çok yakın kaama dedi
bi şekilde atacaksın bunu dedi
bebeği hiç etkilememiş
bebişim büyümüş haftasıyla uyumlu hale gelmiş
eskiden gerideydi
herşeyi belli oluyodu