Gebeliğin ilk haftasındaki belirtiler

kızlar yaa reglime 11 gun var hamıle olma ıhtımalını nasıl anlarız ? Ne bılım bır kac degısıklık var acaba hamılemıyım dıyorum. Belım tutuldu ılac ıcıcem ıcemıyorum ya gebelık varsa dıye? Onceden anlama yolu yokmu bunun ?

kızlar bugün öğrendim hamile olduğumu dün idrar testinde çıkmıştı 2.çizgi ama çokta net değildi ilkçizgi kadar..bugünde kanda öğrendim kanda değerim 110 çıktı adet tarihimde 3 temmuzdu yani dün..belirtilerimi yazayım size..3 haziranda adet oldum en son adetten 10 gün sonra akıntılarım başladı sanki hemen gene adet olacakmışım gibi bel ağrım ve akıntım oldu sonrasındadad hemen göğüslerimde acıma ve ağrı oluştı göğüs uçlarımda bilhassa..ve dokunamıyordum göğüslerime bende bunlar oldu..umarım sizlerde en kısa zamanda bu duyguyu yaşamayı nasip etsin mevlam meğer ne kadar güzel ne kadar tarifsizmiş

kızlar yaa reglime 11 gun var hamıle olma ıhtımalını nasıl anlarız ? Ne bılım bır kac degısıklık var acaba hamılemıyım dıyorum. Belım tutuldu ılac ıcıcem ıcemıyorum ya gebelık varsa dıye? Onceden anlama yolu yokmu bunun ?

canım biraz erken gibi azcık daha bekle derim ama temkinli ol yine de ilaç içme beklentin varsa

Hiçbir belirtiye kesin gözüyle bakamazsın ki canım,herkes farklı
tepkiler verir, ya da hiç vermez.Ama ilk haftalar alınan ilacın çok sıkıntı
olmayacağını düşünüyorum ama yine de bekle istersen

kızlar bugün öğrendim hamile olduğumu dün idrar testinde çıkmıştı 2.çizgi ama çokta net değildi ilkçizgi kadar..bugünde kanda öğrendim kanda değerim 110 çıktı adet tarihimde 3 temmuzdu yani dün..belirtilerimi yazayım size..3 haziranda adet oldum en son adetten 10 gün sonra akıntılarım başladı sanki hemen gene adet olacakmışım gibi bel ağrım ve akıntım oldu sonrasındadad hemen göğüslerimde acıma ve ağrı oluştı göğüs uçlarımda bilhassa..ve dokunamıyordum göğüslerime bende bunlar oldu..umarım sizlerde en kısa zamanda bu duyguyu yaşamayı nasip etsin mevlam meğer ne kadar güzel ne kadar tarifsizmiş

çok sevindim canım hayırlısı olur inşallah:nazar::emir_bebek:, ben de bugün koyu lekeler görmeye başladım adet oluyorum sanırım ,adetten sonra çalışmalara devam kısmet olur inş hamile kalmak :KK49:

Merhabalar
Bende gecikenlerdenim ayın birinde olmam lazımdı bugün 5i dün test yaptım hıçbirşey çıkmadı hatta bir arkadaşımla gitmiştik test almaya onda çıktı ikinci çizgi akşamına regli oldu bende hiçbir şey yok bu ay ben hsg çektirmiştim acaba o yüzdenmi geciktim yoksa hamişmiyim kasığıma ara ara batmalar oluyor bazen regli olcakmışım gibi hafif sancı birde biraz göğüslerim büyüdü o kadar yarında olmazsam öbür gün kan testine gidicem inşallah hamileyimdir

çok sevindim canım hayırlısı olur inşallah:nazar::emir_bebek:, ben de bugün koyu lekeler görmeye başladım adet oluyorum sanırım ,adetten sonra çalışmalara devam kısmet olur inş hamile kalmak :KK49:

arkadaşım durumun nedir hasta oldunmu ??
meraketmekteyim seni habersiz koyma beni ok..
:97::97::97:

merhaba
hamilelik belirtisi ararken rastladım buraya
benim adetime 6 gün var ama nedense belirti yaşamaya başladım
belim çok ağrıyor
akıntım var
her ay göğüslerim 15 gün önceden şişer ağrırdı hala ağrımadı ucu çok az ağrıyor buda ümitlendiriyor beni
idrar yolumda enfeksiyon vardı bu ay ilaç kullandım ve kullananların hamile olduğunu araştırdım
çok heycanlanıyorum
inşallah hamileyimdir
rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah ......

Arkadaşlar ben 2 senelik evkiyim geçen ay ekim 17 sinde aybaşı oldum çok şiddetli ağrıyla ve açık sulu kanamaydı 6 gün sürmesi gereken kanama 2 gün sürdü ama yoğundu.bir parça geldi büyüktü ve üstü beyaz tırtıklıydı.sanırım düşük yaptım.bu ay ise 16 gün geçti ve hala adet olmadım 2 gün önce ağrılarım oldu.adet ağrısı gibiydi.şimdi kesildi bişiy yok.beyaz renkte yoğun akıntım var.göğüslerim acımıyor ama sertleşti.uykumda kimi gün 5 saat uyuyorum kimi gün 13 saat.dengem bozuldu.test aldım 3 kez denedim 2 si silik diğeri bişiy yoktu.kan testi yaptıra yaptıra geçen aylardan beri artık doktorlar tanıdı beni ve utanıyorumda yine çıkmazsa diye hep hüsran oluyor.sizce hamilemiyim? Cevap verirseniz memnun olurum allahım herkese nasip etsin anne olmayı :KK43:

arkadaşlar ben vücudumla ilgili değişiklikler yaşıyorum. yazdıklarınızı da okudum çok benzer şeyler var.

öncelikle şöyle söyleyeyim. doğum kontrol hapını bırakıp folik asite başladım 10 gün önce(regl olali 17 gün oluyor, ilk gününden itibaren). ve 6-7 gündür de ara ara baş ağrısı, akıntı, bel ağrısı, kasık ağrısı ve göğüslerimde inceden inceden sızıntılar oldu. en önemlisi de sürekli midem bulanıyor. adetime daha 11-12 gün var. bu kadar erken hiç başlamazdı bu belirtiler. hiç bu kadar akıntı geldiğini de hatırlamıyorum. bel ağrısı da bu kadar sürmezdi.

yardım ne olur. hakikaten bu kadar şüpheye düşmezdim bu kadar çok belirti olmasaydı ama midem özellikle çok bulanıyor. ya bu kadar erken başlar mı bunlar ya? ya bi de arkadaş yazmış gözlerimde çok akıntı oluyor diye benim de gözlerim sabahları çok akıyor. anlam veremiyorum. burnum akmıyor. grip değilim.

anlamış değilim kıslarrr. yardımcı olursanız çok sevinirim. buna çok ihtiyacım vaaaaar.

:44:

Son düzenleme:
ablalarım bana yardım etmenizi istiyorum sizden ... henuz 18 yasndaım we cok korkuyorum hamıle kalmaktan. erkek arkadasımla arkadan ılıskıye gırdıkk.. bozuk degılım .. ama erkek arkadsımla yaparken o benım ıcıme bosaldı. we penısı cıkardıgı zaman onun spermlerı benım seyıme bulastımı ,gıttımı ..eger gıttıyse hamıle kalma rıskım warmı ? kızlık zarım bozuk degıl ama yınede korkuorum.. belım agrıor , goguslerımde hc agrı yok . aybasıma 1 hfta war daha ama yınede korkuyorum. basım da dönuor gıbı oluor ara sıra. acaba psıkoljk mı yksa rısk warmı ? bana llutfen yardm edın :çok üzgünüm:

arkadaşlaar böyle şeylerden çok normalmiş gibi bahsedenlere sözüm arkadan ilşkiye girdik diyo ama allah böle insanları lanetlemiştir allah akıl vermiş araştırın bilin diye sadece zevk almak için şeytana uyuyorsunuz allah ım ıslah etsin seni ve senin gibileri

arkadaşlar ben vücudumla ilgili değişiklikler yaşıyorum. yazdıklarınızı da okudum çok benzer şeyler var.

öncelikle şöyle söyleyeyim. doğum kontrol hapını bırakıp folik asite başladım 10 gün önce(regl olali 17 gün oluyor, ilk gününden itibaren). ve 6-7 gündür de ara ara baş ağrısı, akıntı, bel ağrısı, kasık ağrısı ve göğüslerimde inceden inceden sızıntılar oldu. en önemlisi de sürekli midem bulanıyor. adetime daha 11-12 gün var. bu kadar erken hiç başlamazdı bu belirtiler. hiç bu kadar akıntı geldiğini de hatırlamıyorum. bel ağrısı da bu kadar sürmezdi.

yardım ne olur. hakikaten bu kadar şüpheye düşmezdim bu kadar çok belirti olmasaydı ama midem özellikle çok bulanıyor. ya bu kadar erken başlar mı bunlar ya? ya bi de arkadaş yazmış gözlerimde çok akıntı oluyor diye benim de gözlerim sabahları çok akıyor. anlam veremiyorum. burnum akmıyor. grip değilim.

anlamış değilim kıslarrr. yardımcı olursanız çok sevinirim. buna çok ihtiyacım vaaaaar.

:44:

belirtilere bakılırsa hamile olma ihtimalin var ancak bu belirtiler kesin olmayan belirtiler. bu belirtileri yaşayıp hamile kalanlar var. ancak herkesin vücudu farklıdır ve farklı tepkiler verebilir. kesin hamilesindir diyemiyorum ancak hamile olma ihtimalin var. özellikle akıntının fazla oluşu hamileliliğin ilk haftalarında yaşanan hormon değişikliğinden kaynaklanıyor. ancak tekrar tekrar söylüyorum seni boşuna umutlandırmak istemem, bunlar kesin olmayan belirtiler. bu yüzden en büük belirti olan adet gecikmesini bekle, gecikirse kanda testi yaptır kesin sonuç ancak o zaman çıkacaktır. İnşallah Rabbim isteyen herkese nasip eder bebeğini sağlıkla kucağına almayı...

benim gecen cumartesi adet olmam gerekiyordu ama olmadim.. testlerim positiv ama doktor randevum yarin.. büyük ihtimal hamileyim.. ama doktordan onayimi almadim daha :KK70:
ben belirtilerim söyle basladi: adet tarihime 3 gün kala kasiklarimda sizlama gibi agrilar oldu.. adet olacakmisim gibi degildi ama.. normalde cok adet sancisi cekerim ama bu farkliydi.. batma, sizlama gibi ara ara geliyor geciyordu..
testimi yaptim cift cizgiyi gördüm.. suanki belirtiler cok karnim agriyor.. kasilmalar oluyor karnimda.. mide bulantisi falan yok.. gögüslerimde hafif hassasiyet var..
bide alt bölgem mesela sabah kalktigimda terlemis gibi oluyor.. bunu biryerde daha okumustum.. kan dolasimi farklilastigi icin olabiliyormus.. bide cok üsüyorum :KK43:

benim gecen cumartesi adet olmam gerekiyordu ama olmadim.. testlerim positiv ama doktor randevum yarin.. büyük ihtimal hamileyim.. ama doktordan onayimi almadim daha :KK70:
ben belirtilerim söyle basladi: adet tarihime 3 gün kala kasiklarimda sizlama gibi agrilar oldu.. adet olacakmisim gibi degildi ama.. normalde cok adet sancisi cekerim ama bu farkliydi.. batma, sizlama gibi ara ara geliyor geciyordu..
testimi yaptim cift cizgiyi gördüm.. suanki belirtiler cok karnim agriyor.. kasilmalar oluyor karnimda.. mide bulantisi falan yok.. gögüslerimde hafif hassasiyet var..
bide alt bölgem mesela sabah kalktigimda terlemis gibi oluyor.. bunu biryerde daha okumustum.. kan dolasimi farklilastigi icin olabiliyormus.. bide cok üsüyorum :KK43:

gözünüz aydın inşallah hayırlısıyla kucağına almayı da nasip eder Allah'ım. Allah'ım isteyen herkese nasip etsin inşallah.

merhaba kızlar
benim eşim askerde aralık ayında gitti ortasında 21 gibi şimdi ocagın sonundayız nerdeyse ilişkiden sonra iki kere adet oldum ama yine cok akıntım var ve goguuslerimde biraz şiş test falan yaptırmadıam subat başı gıbı adet olmam lazım yıne kendı kendıme gelin guvey olup sevınıyorum galıbaa :KK70: ama ıkı kere oldum adet mıdem bulanıyo mıde rahatsızlığımda var ondan olabilir cok akıntım var onu anlamadım ama :S heralde yok bısey :KK43:

ben regl ı günü gününe olan biriyim ve 20 sinde olmam gerekiyordu olmadı :S eğer olmuşsa 11 inde olmuştur ama bu kadar erken belirti ortaya çıkar mı ki:S aşeriyor gibiyim çok yemek yiyorum kilo artışı falan oldu göğsüm de de hassasiyet var hamile miyim dir acaba :S

Bendeki en yogun belirti,goguslerimin buyumesi,acimasi ve oradaki damarlarin belirmesi oldu.Onun disinda istahsizlik vardi.Tum bunlara ragmen baya bi regl agrim olmustu.

Bir haftadr korunmuyoruz suan hamilemiyim degilmiyim blmiyorum heralde degilmdr. Belirti de yok ve 15 günden önce belli olmazmis dogru mu

bende ilk hamilelik belirtileri ne zaman başlarmış diye araştırırken kendimi yazdığınız tüm sayfaları okurken buldum. bu arada bir sitede gördüğüm kadarı ile ilk belirti adetin gecikmesi imiş diğer belirtiler bir kaç hafta sonra çıkarmış diye okudum.
arkadaşlar benim de durumum şöyle: genelde adetim üç beş gün önce gelir nadiren de olsa gecikebilir. geçen ayın 13ünde olduğumu hatırlıyorum 3-4 gün geçti hala olamadım. hamileyim düşüncesi ise aklıma adetimin olması gerkenden bir kaç gün önce oluşan hafif mide bulantısından geldi. ama bazen benim adet öncesi de mide bulantım olur. o bulantı geçti ama ara sıra yine hafif başlıyor. bunun dışında bir gün aniden gögüslerimin sızladığını hissettim. o his de geçti. bunun dışında son zamanlarda belki yaz ayında olduğumuz için kendi tenimi aşırı sıcak hissediyorum. bir de bbenim iki gündür dizlerim eklemlerinden eğilip doğrulurken ağrı yapıyor. sizlerin bazıları da bacak ağrısından bahsetmiş nasıl bir ağrı acaba bu tarif edermisinz?
test yapmıyorum çünkü ihtimal vermiyorum hamile olduğuma nasılsa adetim başlar diyorum. zaten eşim korunuyor ve gerçekten dikkatli davranıyor. ama yine de gecikince insan acaba diye düşünmüyor değil. bi belirtim de yok aslında ne adet olacakmış hissi, ne hamilelik hissi. hiç bir belirti olmadan da hamile olunur mu acaba? bir de olaki hamile isem oruç tutmanın bi sakıncası olur mu? çünkü oruç tutuyorum. ve büyük ihtimalle de hamile değilimdir değil mi?

düzenleme: bu mesajı yazdıktan az sonra aklıma gelen bir kaç değişiklik. dudağımın üstünde kocaman bir uçuk çıktı. nedenlerini araştırdım bi sürü şey var ancak bi maddesi adet öncesi ve hamilelikteki hormonal değişiklikler diyor. bağırsaklarım bugun çok yoğun gazla doldu. ve karnımda seyirmeler hissediyorum.
korunmaya rağmen hamile olma ihtimalim yoktur değil mi?

Son düzenleme:
benimde kasıklarım adet olucakmışım gibi agrıyordu gögüslerim şişti ve mavi damarlar çıktı
akşamları çok üşüyordum ve hemen uykum gelip uyuyup kalıyordum
şon zamanlarda belim agrımaya başladı
şimdide 6 haftalık hamileyim darısı herkezin başına

hayırlı olsun hamileliğin arkadaşım inşallah sağlıklı bir şekilde bebişini kucagına alırsın rabbım bızede nasıp etsın ıns:KK3:

X