Gebeliğin ilk haftasındaki belirtiler

kızlar merhaba,tam olarak sevinemesem de hamileyim sanırım.adetime 4-5 gün kala mide bulantım oldu şüphelenip idrar testi yaptım pozitif çıktı.şok oldum,bu ay istiyorduk ama idrar testinde bu kadar erken çıkmasına inanılmaz şaşırdım.dün kan testi yaptırdım,eşim aldı üzerinde değerler var sadece,eşime gözünüz aydın eşiniz hamile demişler.bugün tekrar idrar testi yaptım yine pozitif çıktı.ya hala inanamıyorum,cuma günü adet olmayı bekliyordum,bu kadar erken idrarda çıkması normal değil mi??hiç kafamı bulandırmak istemiyorum yok kimyasaldı yok dış gebelikti diye...ne olur olumlu bişey söyleyin de tam olarak sevinebileyim....adet tarihim geçsin de doktora öyle gideyim diyorum,şimdi görünmez falan iyice canım sıkılır.

hiç sıkma tatlım canını içini ferah tut artık..tadını çıkar hamile haberinin....boshayallersmile

kızlar bilmiyorum ama yinede yazayım baklım bu sefer olucakmı adetime 1 hafta var adet olacak gibi sancılarım ara ara sol kasığımda bazanda sağ kasığımda batma ve adetime 9 gün varken 1 damla kahverengi leke henüz hamile değilim yiede yazayım dedim .))

ben öncelikle sizlere yorum yapan bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. sayenizle ilk belirtilerimi tanama ve algılama fırsatı buldum ve vucudumu takip ettiğim için hamileliğimi ilk haftadan itibaren anladım. doktor teslerinde 2 veya 3 haftalık diye sonuç çıktı bu perşembe tekrar randevüm var ultrasonda 5mm lik kese görebilmişti geçen hafta bu hafta dahada ilerlemiştir gelişimi diye umut, merak ve heyecan içinde perşembeyi bekliyorum.. tekrardan çok teşekkürler paylaşımlarınız inanın okadar faydalıki sağolun..:nazar:

ben öncelikle sizlere yorum yapan bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. sayenizle ilk belirtilerimi tanama ve algılama fırsatı buldum ve vucudumu takip ettiğim için hamileliğimi ilk haftadan itibaren anladım. doktor teslerinde 2 veya 3 haftalık diye sonuç çıktı bu perşembe tekrar randevüm var ultrasonda 5mm lik kese görebilmişti geçen hafta bu hafta dahada ilerlemiştir gelişimi diye umut, merak ve heyecan içinde perşembeyi bekliyorum.. tekrardan çok teşekkürler paylaşımlarınız inanın okadar faydalıki sağolun..:nazar:

çok sevindim canım , keşke ben de burada okuduğum belirtilerle hamile olduğumu anlasam ama bende hiç bir belirti yok ya da ben öyle zannediyorum, belimde çok ağrı var bir haftadan beri, ayaklarım çok ağrıyor , iki günden beri de sancı var bide çok gaz olmaya başladı, üşütmüşte olabilirim ben umudumu bu ay yitirdim adet olucam sanırım:KK59:

bebişini sağlıklı sıhhatli kucağına alırsın inşallah :KK49:
bu arada sadece merak ettiğimin için soruyorum rizeli misin canım:KK34:

sana özelden mesaj atıp bi şi söyliycektim ama 100 tane yorum yazmam lazımış :)) yüztaneyi bi doldurim sana bi yöntem söyleyeceğim :) inşanlah işine yarar..

çok sevindim canım , keşke ben de burada okuduğum belirtilerle hamile olduğumu anlasam ama bende hiç bir belirti yok ya da ben öyle zannediyorum, belimde çok ağrı var bir haftadan beri, ayaklarım çok ağrıyor , iki günden beri de sancı var bide çok gaz olmaya başladı, üşütmüşte olabilirim ben umudumu bu ay yitirdim adet olucam sanırım:KK59:

bebişini sağlıklı sıhhatli kucağına alırsın inşallah :KK49:
bu arada sadece merak ettiğimin için soruyorum rizeli misin canım:KK34:

belirtiler aynı çok gazında oluyor of of ben ne haldeydim adet sancısı bi yandan gaz bi yandan bakü boru hattı gibi :) adet olmadıysan heyecala beklemeye devam adet sancıları böyle kısa kısa oluyor dim:KK20:i vurup geçiyor sonra tekrarlıyor ben dakka başı wc ye gidip aha hasta oldum diyip geri dönüyordum bide iş yerinde tek bayan benim ped bi çantaya bi cebime helak olmuştu ama sonuç orta katı kiraya vermişim meğerse :) sabırla bekle bence ve umudunuda kaybetme..

belirtiler aynı çok gazında oluyor of of ben ne haldeydim adet sancısı bi yandan gaz bi yandan bakü boru hattı gibi :) adet olmadıysan heyecala beklemeye devam adet sancıları böyle kısa kısa oluyor dim:KK20:i vurup geçiyor sonra tekrarlıyor ben dakka başı wc ye gidip aha hasta oldum diyip geri dönüyordum bide iş yerinde tek bayan benim ped bi çantaya bi cebime helak olmuştu ama sonuç orta katı kiraya vermişim meğerse :) sabırla bekle bence ve umudunuda kaybetme..

rizbay benim pek umudum kalmadı canım hatta hiç kalmadı normal adet sancılarım başladı geçenkilerden bi farkı yok, bir haftadır geçmiyor belim de müthiş ağrıyor , zaten hiç bir belirti de yoktu hamilelikle ilgili, tek normal olmayan adet öncesi göğüslerimde ağrı olurdu bu ay hiç yok, bide çok çikolata isterdim şuan tatlı görmek istemiyorum, , her sabah vücudumu kontrol ediyorum bi değişklik var mı diye o da yok , bu ay geçti benden yaniii , adetime 4 gün var hesaplamama göre şimdi onu bekliyorum olsa da bitse diye :KK59:

merhaba kızlar
haziranın 2sinde adet oldum 28 günde bir olduğum için bu ayın 29unda yine adet olmalıydım ama olmadım ve bugün peçeteye çok belli belirsiz pembe akıntı geldi 1 kere oldu öğlen daha da birşey yok pet taktım bekliyorum genelde adetimin ilk günü belirgin pembe akıntım gelir sonra şöyle bi 10 15 dk içinde kırmızılar başlar fakat 5 saat oldu halen kırmızılar başlamadı.
aslında gebe kalmayı çok ama çok istiyorum inş adet olmam hamileyimdir.
yoruldum artık 4 yıldır her ay hayal kırıklığına uğramaktan:KK43:
belirtilerimde şöyle gögüslerim patlıcak gibi olurdu ve sızlardı sıkıyorum sıkıyorum bişey yok ne şişlik ne ağrı tatlı krizine girerdim o da yok hiçbir belirtim yok.
benim durumumda olupta hamile olduğunu öğrenen arkadaşlar varmı?
offfff artık çok istiyorum ya bi bebeğim olsun çok istiyorum.

merhaba kızlar
haziranın 2sinde adet oldum 28 günde bir olduğum için bu ayın 29unda yine adet olmalıydım ama olmadım ve bugün peçeteye çok belli belirsiz pembe akıntı geldi 1 kere oldu öğlen daha da birşey yok pet taktım bekliyorum genelde adetimin ilk günü belirgin pembe akıntım gelir sonra şöyle bi 10 15 dk içinde kırmızılar başlar fakat 5 saat oldu halen kırmızılar başlamadı.
belirtilerimde şöyle gögüslerim patlıcak gibi olurdu ve sızlardı sıkıyorum sıkıyorum bişey yok ne şişlik ne ağrı tatlı krizine girerdim o da yok hiçbir belirtim yok.

mrb cnm inşallah Allah gönlümüze göre verir..bende ayın 3 ünde oldum 5-6 gün sürmesi gerekirken 2-3 olmadan bitti hiç bişey anlamadım..dün hasta olmamı beklerken hala tık yok ama bacaklarım çok ağrıyo kasıklarım ağrıyo geçiyo bügün ağrımadı bile.. bide oturup kalkarken bişey saplanıyo kasıklarıma hiç böyle olmamıştı bıçak gibi kesiyo bişey. göğüslerim çok şiş ve belimde tuhaf bi ağrı var 3 gündür öğleden sonraları mide bulantısı oluyuo geçiyo özellikle sigara içerken :KK43:( acaba psikolojikmi etkilendim vücudum davul gibi şişerdi hasta olmama yakın yine öyleyim acaba takıntımı yaptım gecikmemi yaşıyorum kısmet artık sabah idrar testi yapıcam bakalım duruma görede kan tahlili...

Forumda okuduğumuz hiç bir belirtim olmadı benim.Hatta bununla ilgili bir de başlık açmıştım.Grip oldum hemde feci halde bir grip, öyleki gözlerim akıyordu.Belirti denirse tek belirtim buydu.

merhaba kızlar

canım merhaba, bende aynı senin gibiyim haziranın 2 oldum ve bu haziran 29 da tekrar olmalıydım ama halen yok beklemedeyim 3 gün daha bekleyip test yapmayı düşünüyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun...

bugün gecikmenin 5. günü ben dayanamayıp idrar testi yaptım tek çizgi çıktı :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: dün sabah ilk idrarımla yapmadım çünkü okadar sıkışmıştımki dışarı o halde çıkamadım çok su içmiştim tekrar gelsin diye öyle yaptım..acaba etkilemişmidir bugün bikaç saat sonra kan testi yaptırcam aynı gün alırım dimi kızlar gece bile meraktan heycandan uyuyamıyorum...eşimide öyle umutlandırdımki her aksam daha kapıdan girmeden varmı bişey hasta oldunmu diye soruyo :KK43:((( hamile değilsem çok üzülcek offfffffffffffff:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::18::18::18::18:
bişey sorcam adet olucağımız zaman el ayak vücut şişer gerilirya hamilelik belirtilerinde vücut yine şiş oluyomu o ay
yaaaaa eğer şişkinlik olmuyosa bende bu ayda yok bişe buseferde adet niye olmuyo diye takılıyoruz.....
bendaha ilk ay denememde bu kadar stres yaşadıysam kızlar bu her ay aynı stres hep devammı edecek wala insanın adet günleride çok karışır ha oldu olcak yok hamileyim psikolojimiz bozuluyo
allah herkezin yardımcısı olsun hepimizin gönlüne göre versin aminnnnn....

bugün gecikmenin 5. günü ben dayanamayıp idrar testi yaptım tek çizgi çıktı :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: dün sabah ilk idrarımla yapmadım çünkü okadar sıkışmıştımki dışarı o halde çıkamadım çok su içmiştim tekrar gelsin diye öyle yaptım..acaba etkilemişmidir bugün bikaç saat sonra kan testi yaptırcam aynı gün alırım dimi kızlar gece bile meraktan heycandan uyuyamıyorum...eşimide öyle umutlandırdımki her aksam daha kapıdan girmeden varmı bişey hasta oldunmu diye soruyo :KK43:((( hamile değilsem çok üzülcek offfffffffffffff:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::18::18::18::18:
bişey sorcam adet olucağımız zaman el ayak vücut şişer gerilirya hamilelik belirtilerinde vücut yine şiş oluyomu o ay
yaaaaa eğer şişkinlik olmuyosa bende bu ayda yok bişe buseferde adet niye olmuyo diye takılıyoruz.....
bendaha ilk ay denememde bu kadar stres yaşadıysam kızlar bu her ay aynı stres hep devammı edecek wala insanın adet günleride çok karışır ha oldu olcak yok hamileyim psikolojimiz bozuluyo

stres yapma hangi testen alıp denedin eczanelerde birtane 5 tleye var o sabah ilk idrarla yapılıyor sonrasında çok su içmen bişi ifade edmez 25 tl lik hasas olannı günün istediğin saati adetin bir gün gecikse dahi yapabilirsin.. bende çok stres yapmıştım bundan 2 ay evvet her gün gününde gelen regli 6 gün gecikmişti ve kendimi hazır hissetmiyordum. sonra karar verdik olsun diye ilk denemede kaldım şöyle döylim sana 17 mayıs adetimin ilk günüydü haziran 18 de olmam lazımdı olmadım ama 1 hafta evvelden vucut ödem yaptı şiştim öyleki yüzüklerim sabah parmaklarıma girmiyordu sonra adet sancılarım başladı 19 hziranda tes yaptim pozitif çıktı ertesi gün kantesti sonuç pozitif suna 5 buçuk haftalığım hala sancım var. sana bir tavsiye onuç negatif çıksa bile güzel kardeşim sakın üzülüp stres yapma bidhaki ay olur allahın izniyle meraklan ama stres yok ok. hakında hayırlısı olsun..:KK49::nazar:

canım aynı şeyleri bende yaşıyorum hergün soruyor eşim tek çizgi görmek korkusuyla yapamıyorum ama senin kan testini çok merak ettim bi an önce yaptır onun sonucu daha kesin biliyorsun benimde bugün tam 30 gün gelen giden yok salı düşünüyorum yaptırmayı ama ya kırmızılar gelirse :2:

ben de bugün test yaptım negatif, gözbebeklerimin büyümesi dışında hiç bir belirti yok adetime 2 gün var ama hamile değilim büyük ihtimal o nedenle bu stresten kurtulmak için belirti var mı diye her gün kendimi dinlemeyeceğim olursa olur olmadı bir daha ki aya kısmet , gece rüyalarıma girmeye başladı artık
:97:

ben de bugün test yaptım negatif, gözbebeklerimin büyümesi dışında hiç bir belirti yok adetime 2 gün var ama hamile değilim büyük ihtimal o nedenle bu stresten kurtulmak için belirti var mı diye her gün kendimi dinlemeyeceğim olursa olur olmadı bir daha ki aya kısmet , gece rüyalarıma girmeye başladı artık
:97:

canım arkadaşım ya göz bebeklerin büyümesin b hcg önce kana sonra idrara karışıyor 2 gün öce değil 2 gün sonra test yapman lazım çünkü adetin geciktiği zamandan itibaren artık kandaki oran iyice armış ve idrada da tespit edilir hale geliyor yani varsa bile çok düşük bir düzeydedir ve idrar testi bunu algılama konusunda okadarda hassas değil kan testinde 0 ila 50 den yüksek se o zaman işte bebiş var anlamına geliyor :) strasi bırakmana sevindim strese mahal yok ama meraklanmaya devam 2 gün sonra haberini dört gözle bekliyorum bebişime arkadaş olur öpüldün :nazar::90:

X