Gebelik Konusunda En çok Merak Edilen Sorular ve Cevapları..

5 haftalık hamileyim doktora gittim bakar bakmaz hamile oldugumu anlatı ve ultrason kağıdı verdi elime hemen yalnız ben bişey sormak istiyorum ... bi nokta var etrafında beyazlık vardı kese dediğimiz şey o noktamı yoksa beyazlıkmı...yoksa o nokta bebekmiydi ben tam anlamadım o heyecandanda soramadımmm

kızlar affedersiniz ama lavaboya çıktığımda o bölgem batıyor zor çıktım lavaboya

acaba nedendir enfeksiyon mu yardım eder misinizz

kızlar affedersiniz ama lavaboya çıktığımda o bölgem batıyor zor çıktım lavaboya

acaba nedendir enfeksiyon mu yardım eder misinizz

canim normalde iltihap filan oldugunda batma, agri olurmus..bende tuvalete ciktigimda ona benzer agrilar oluyordu...idrar tahlili yaptirdim biraz bakteri cikmis. bir hafta sonra tekrar yaptirdim gene cikti ayni miktarda..ama gebelikte normalmis bu durum. hani fazla olsa antibiyotik veriyormus doktor ama bu durumda gerek yok dediler bana. bir muddet boyle takip edicem bakalim eger sikayetlerim azalmazsa ya da artarsa tekrar yaptiricam. bu sekilde en azindan fazla cikmadigi icin icim rahatliyor. buarada eksi seyler icmek iltihabi yok ediyormus.

selam kızlar tahminen 5 haftalık gebeyim ama böyle belirtim yok sadece göğüslerim ağrıyo ve halsizlik o kadar..

mide bulantım hiçç yok bu normalmi 7. haftanın içinde kalp atışlarını dinlemeye gidecem

bazen hamile oldugumdan şüphe ediyorum

selam kızlar tahminen 5 haftalık gebeyim ama böyle belirtim yok sadece göğüslerim ağrıyo ve halsizlik o kadar..

mide bulantım hiçç yok bu normalmi 7. haftanın içinde kalp atışlarını dinlemeye gidecem

bazen hamile oldugumdan şüphe ediyorum

Merhaba,
Oncelikle bebegini saglikla kucagina almani dilerim..
Gelelim belirtilere bende 5 haftalikken aman ne guzel herhalde hic bulanti cekmeden bir hamilelik geciricem diye dusunurken 6. Haftanin ilk gunuyle birlikte kendimi yataktan kalkamaz ve lavabodan cikamaz halde buldum.
Doktorum ilk olarak annemin hamilelik oykusunu sordu ve cok rahatmis dedigimde herkesin bunyesinin farkli tepkiler verebilecegini hatta annemle bile ayni olmasinin gerekmedigini soyledi.sendede kesinlikle bulantin olacak ya da olmayacak gibi bir kaniya varamayiz.ama genelde sabah bulantilari 6. Hafta itibariyle basliyor.ben serum taktirmak zorunda kalanlardanim umarim sen cok daha rahat haftalar gecirirsin. Umarim yardimci olabilmisimdir.:KK34:

Ben yeni üye oldum.Gebelik için uğraşıyorum bu ay değişik vücud olayları yaşadım bunlar;adetime daha 13 gün varken göğüslerde acı ve şişlik,kasıklarda sancı,geceleri mide bulantısı ve kış gibi hava üşüme....Sizce ben bu ay hamile olabilirmiyim?:21:

kızlarr benim bir sorum olacak doktoruma göre sağlıksız bir gebelik geçiriyor muşum, büyümesi çok yavaşmış düşer kesin dedi:KK5:

bu konuda tecrübeli olan var mı birden büyüyüp her şey normale gider mi sizce :KK5:

günaydın kızlar ben adet günümden 1- 2 gün önce hamile olduğumu öğrendim adet gecikmesinden önce idrar testi yaptım pozitif cıktı sonra kan testi yaptım sonuc 1118 cıktı ertesi gün dr gittim dr bana hamile oldugumu söyledi unrasondan baktı. cok küçük dedi tam görünmüyor ama var dedi bir kac gün sonra tekrar gel değerlerin yükselmiş olur keseye bakalım dedi cok korkuyorum korkumum nedeni kasık ve karın ağrım var daha 1 gün oldu adet gecikmem cok endişeliyim bir şey olacak diye ne olur bana bir akıl verin cok mu evham yapıyorum ... normalmi bu ağrılar:KK50:

günaydın kızlar ben adet günümden 1- 2 gün önce hamile olduğumu öğrendim adet gecikmesinden önce idrar testi yaptım pozitif cıktı sonra kan testi yaptım sonuc 1118 cıktı ertesi gün dr gittim dr bana hamile oldugumu söyledi unrasondan baktı. cok küçük dedi tam görünmüyor ama var dedi bir kac gün sonra tekrar gel değerlerin yükselmiş olur keseye bakalım dedi cok korkuyorum korkumum nedeni kasık ve karın ağrım var daha 1 gün oldu adet gecikmem cok endişeliyim bir şey olacak diye ne olur bana bir akıl verin cok mu evham yapıyorum ... normalmi bu ağrılar:KK50:

Gunaydin,
Bu tip seyleri yeni gecirmis biri olarak ayni agrilari gecirdim diyebilirim ilk zamanlarda.hatta gece yatarken yumurtaliklarimi birisi icerden cekistiriyor gibi agrilarim oluyordu.yinede doktoruna bir danis istersen.kanama ya da renkli bi akinti gelmedigi surece ya da cok siddetli agrilar girmedigi surece hemen stres yapmana gerek yok sanirim..ben kanamada gecirdim 6. Haftamda ne kadar korktugumu anlatamam. :18: insallah saglikla kucagina almayi nasip eder rabbim.
:emir_bebek:

Hamilelikte ilk günlerde yaşadığım belirtiler..

İlişkiden sonraki ilk günlerde gaz sancısı gibi sol tarafımda bir hareketlilik.
Uykuuu uykuu uykuu, yataktan çıkmak istememek, halsizlik..
Göğüslerde hassaslık, az ağrı..
Midemde hazımsızlığa benzeyen özellikle akşamları başlayan rahatsızlık hissi.
Göğüs uçlarındaki koyu renk bölgede nokta nokta kabartılar..
10. günden sonra hafif hafif ama uzun süren baş dönmeleri.
Ama çok şiddetli değildi..
Karında şişlik, rahimde sertlik..
Ara ara çok kısa süreli sıcak basması hissi, tişört çıkarma isteği. :)
Bende hep rahatsızlık tek taraflı yani birçoğunda olduğu gibi sol tarafta oldu..
Sağ tarafa nerdeyse hiç uğramadı ağrı...

En başlarda bunları hissedince kuruntu diyorsunuz ama
sonra dönüp baktığınızda normal olmadığını anlıyorsunuz..

slm arkadaşlar hepimize hayırlı bebek nasip etsin rabbim ben de temmuz ayı hamilelerinden olmak istiyorum çalışmalar devam dün gece 4 kalktım acayip çöekelek kokuyordu kodan uyuyamadım pencereyi açtım eşimi bile kokladım o derece rahatsdız oldum 5 gibi uyumuşum sabah kalktığımda öyle bir koku yoktu nerden geldiğinide anlamadm acaba bu beliti miydi kızlar eczaneden test alcaktım ama 4 gunde de bellı olmaz sanırım

psıkolojık olabılır bence.cunku belırtıler 6.haftadan sonra kendını bellı edıyor.ılk 5 hafta hıcbırsey anlamamıstım ben.6 ve 15..haftalar arası cok yogun sekılde yasadım belırtılerı.kusma,halsızlık,uyyku,yorgunluk,koku vs...

arkadaşlar ben 12 haftalık ikiz annesiyim fakat henüz kendime bir sabit doktor bulamadım...özele gittim ama testler 200 ytl tuttu devlettte yaptırdım. devlete gittim kalıcı doktorlar izne ayrılmış geçiçi gelenlere gitmek zorunda kaldım.şimdi 2 hafta sonra doktora gidicem devlettekine, yalnız iyi değilse diye korkuyorum birde erkek hani bayan olsaydı halimden anlardı diye düşünüyorum ama yok.birde ikiz olduğu için erken doğum yüksek... ailemler ankarada doğuma yakın gitsem doktor faklı sorun olur mu bilmiyorum. ilk hamileliğim lütfen yardımca olur musunuz kafam çok karışık...::KK43:

hamilelikte ilk günlerde yaşadığım belirtiler..

Ilişkiden sonraki ilk günlerde gaz sancısı gibi sol tarafımda bir hareketlilik.
10. Günden sonra hafif hafif ama uzun süren baş dönmeleri.
bende hep rahatsızlık tek taraflı yani birçoğunda olduğu gibi sol tarafta oldu..

merhaba
gebelik haftamız günümüz aynı:)
ilk gebeliğiniz mi?

Merhaba Arkadaşlar;
Allah Gelinlere yardım etsin, el kızı oluğum için bizlere laf söylenmesi kolay olur.Arkadaşlar benim annem babam olmadığı halde uymadığım laf kalmadı. Allah Kimseyi sahipsiz bırakmasın.. Ama çok şkür eşim yanımda bide bir buçuk aylık kızım var. Onların varlığı ile haerşeyi unutuyorum.. Ama onların lafını kendilerini görünce sinirlerim zıplıyo.. Bu dertlerden kurtuan arkadaşlar yazsınlar...

Hamilelikte ilk günlerde yaşadığım belirtiler..

İlişkiden sonraki ilk günlerde gaz sancısı gibi sol tarafımda bir hareketlilik.
10. günden sonra hafif hafif ama uzun süren baş dönmeleri.
Bende hep rahatsızlık tek taraflı yani birçoğunda olduğu gibi sol tarafta oldu..

bende bu belirtileri yasiyorum 2 haftadir test yapmadim adetime 6 gun var,test yapsam cikar mi?

arkadaşlar bende dün dr gittim 5 haftalık olmuş keseyi alttan bakarak gördü.kücücük daha.haftaya yine gidecem kese büyümüşmü bir anormallik var mı diye bakacak.bende polip var ve küçük lekelenme oluyo.çok korkuyorum dr.büyük ihtimal polipten kaynaklanıyo dedi.biraz rahatladım.birde alttan baktırmak kötümü düşük riski yapar mı yoksa bu halk arasında söylentimi sizce.O kadar kötü bişey olsa dr bakmaz diye düşünüyorum ama yardımcı olursanız sevinirim

X