Gebelik Konusunda En çok Merak Edilen Sorular ve Cevapları..

arkadaşlar bende dün dr gittim 5 haftalık olmuş keseyi alttan bakarak gördü.kücücük daha.haftaya yine gidecem kese büyümüşmü bir anormallik var mı diye bakacak.bende polip var ve küçük lekelenme oluyo.çok korkuyorum dr.büyük ihtimal polipten kaynaklanıyo dedi.biraz rahatladım.birde alttan baktırmak kötümü düşük riski yapar mı yoksa bu halk arasında söylentimi sizce.O kadar kötü bişey olsa dr bakmaz diye düşünüyorum ama yardımcı olursanız sevinirim

Hayırlı olsun. Bana da alttan 2 defa bakılmıstı ama doktorum hiçbi zararı olmadıgını söyledi. iciniz rahat olsn :)

Hayırlı olsun. Bana da alttan 2 defa bakılmıstı ama doktorum hiçbi zararı olmadıgını söyledi. iciniz rahat olsn :)

tşk ederim.muhtemelen salı günü gidincede bakcak ondan sonra hayırlısıyla büyür zaten.bu arada sizin de hayırlı olsun

herkese mrb 5 haftalık gebeyim midye dolma aşerdim :KK43: zararlımı bilemiyorum napcam:KK50:

vuuuuu sakın sakın arkadaşım
civa icerdigi icin iyi değil ha nefsini körlemek için at ağzına 1 2 tane yeter ...fazlası iyi değil .Ben de karides karides diye öldüm hamileliğim boyunca ama kısmetse doğumdan sonra inşallah.....

vuuuuu sakın sakın arkadaşım
civa icerdigi icin iyi değil ha nefsini körlemek için at ağzına 1 2 tane yeter ...fazlası iyi değil .Ben de karides karides diye öldüm hamileliğim boyunca ama kısmetse doğumdan sonra inşallah.....

tşk ederim 1 tane yedim :) sizin az kalmış maşaallah biz napcas :KK43: :) :):KK52::44:

günaydın kızlar ben adet günümden 1- 2 gün önce hamile olduğumu öğrendim adet gecikmesinden önce idrar testi yaptım pozitif cıktı sonra kan testi yaptım sonuc 1118 cıktı ertesi gün dr gittim dr bana hamile oldugumu söyledi unrasondan baktı. cok küçük dedi tam görünmüyor ama var dedi bir kac gün sonra tekrar gel değerlerin yükselmiş olur keseye bakalım dedi cok korkuyorum korkumum nedeni kasık ve karın ağrım var daha 1 gün oldu adet gecikmem cok endişeliyim bir şey olacak diye ne olur bana bir akıl verin cok mu evham yapıyorum ... normalmi bu ağrılar:KK50:

Normalmiş bu ağrılar meraklanma bende çok fazla olmadı ama doktorum hamileliğin ilk zamanlarında olabileceğini söyledi bana. İçini rahat tut.

Merhabalar. Bende yeniyim aranızda. Benimde bir sorum olacak. Çamaşırımda kahverengi lekeler var. Ama öyle bi damla falan değil. bi hafta kadar önce de eşimle ilişkimiz oldu. Hamile miyim ki acaba

Kızlar mrb,ben de 5 haftalık hamileyim,ilk gebeliğim, hamileliğe yönelik çok az bilgim var,beni yönlendirirseniz ssevinirim.

yüzdeki ekelenmeler için ne kullanabilirim(şu yeni çıkan BB krem olabilir mi),karın ve göğüslerdeki çatlaklar için neler kullanabilirim?

beslenme konusunda neler önerirsiniz?
ben biraz netten araştırma yapıyorum ama aranızda tecrübeliler vardır diye özellikle size sormak istedim.tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

rabbim hepimize evlatlarımızı sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin inşallaahhh...

ara ara adet sancısı gibi sancılarım oluyor. kendimden geçiyorum :) umarım zararlı değildir. bir anda geliyor sancı bir kaç dakika sonra bıçak gibi kesiliveriyor.

Merhaba arkadaslar,
Hamilelik heyecani ve bebek beklemek harika birsey! Ben de bu heyecanları yasadim ve mutlu sona cok sukur kavustuk, darısı isteyen herkesin basina! Bu konuyla ilgili super bir site tavsiye edecegim, kesinlikle bakmaya deger:

sevgiler!:KK54:

arkadaşlar 23 haftalık hamileyim yürüdüğüm zaman bazen bayılcak gibi oluyorum midem bulanıyo başım dönüyo gözüm kararıyo bacaklarım kollarım tutmuyo.bazen çok az yürüsem bile oluyo mesela 30 metre kadar az bi mesafede oluyo sizce neden

bugüne kadar ağrım sızım pek olmadı, ancak bugün sağ kasığımda batmalar var, biraz ayaklarım çıplak dolaştım sanırım ondan ama panik oluyorum aman bişey olmasın diye, daha önce de bir düşük yaptığımdan.
dr en son muayenede bi sıkıntı görmemişti ama bugün endişelendim açıkcası.

sizd de üşütünce böyle oluyo mu ya da normalde...???

Kızlar ben 13 haftalık hamıleyım

neler yemek gerekıyor ıyı beslenmek ıcı
ayrıca 20.haftada test yapılıyormus fakat pahallı bır test ,en uygun hangı hastanede yaptırabılırım(özel hastane olarak) bılgı verırmısınız

Ben de 8. haftamdaydı sanırım, aynen midye dolma için ölebilirdim. Ama yiyemedim kesinlikle yasakmış :KK43:

bnmde cnm çekmişti zaten içinde ki o şeyi yiyemem baharatlı pirincine limon sıkıp yemeyi seviorum o kısmını yiodum bi oturuşta 10 tane falan :)

Kızlar ben 13 haftalık hamıleyım

neler yemek gerekıyor ıyı beslenmek ıcı
ayrıca 20.haftada test yapılıyormus fakat pahallı bır test ,en uygun hangı hastanede yaptırabılırım(özel hastane olarak) bılgı verırmısınız

iyi beslenmek sana kalmış bişey iyice araştır süt bol içmelisin kalsiyum için kuru bakliyatlardan yemelisin yoğurt peynir kuru incir kayısı bol su
20. haftada yapılan test 4. lü tarama testi bunu özelde yaptırırsan 300 lirada tutar neden özel die tutturuosunuz ki daha mı çok ilgileniolar anlamıorum uygun biyer arıosan özelde gittiğin doktorun sana illa bu hastanede yaptır demez kağıda yazar verir devlete gidersin verirsin doktora kağıdı 4. lü test istedi doktorum dersin ölçümünü yapar snra kan verirsin 1 hafta snra sonucu alırsın zaten ben 2li ve 4lü testimi devlette yaptırdım ve doktorum özel hastaneydi o yaptırmamı söyledi özelde kazıklanıoruz ve aynı muamele araştrma hastaneleri her zaman daha iyi ben sadece 4 gün önce detaylı 4 D ultasona 200 lira verdim özel bi doktorun muayenehanesinde o da mecbur devlet yapmıor çnkü sen şmdi 13 isen 2li test yaptırman gerek önce cnm kolay gelsin

arkadaşlar selam size birsey soracagm 14 3 hamileym bebegimi daha hissedemiyrdum normal olarak daha erken oldugu icin sadece ufak ufak kıpırtının dısında ama dün asırı derecede bi hareketlenme basladı bebegmde ben bağırsak felan sanıyrdm fakat bebegm olduguna kesınlıkle bıldm hic durmadan ilk defa oldu daha sonra o gunun gecesı asırı bas agrısı ve bulantım oldu geceden basladı öğleye kadar cıkardm ve dunden berı ne kıpırdama ne hareket var bebegm de ne düsünecegmi bilemyrm daha bu kadar kücük bebek niye bu kadar hareket ettı ve neden hemen durdu anlamadm ve ben ilk hamileligim dede 39 haftalık ölü dogum yaptm cook korkuyrm

arkadaslr 30+3 gunlk hamılyım kolum kırıkdı alcıdan cıktı kolumada voltaren emulge kremını surdum bır zararı varmıdırrr

X