Gebelik Konusunda En çok Merak Edilen Sorular ve Cevapları..

adetıme cok var daha ama yuzumde sıvılceler cıktı ve ayaklarım ınanılmaz derecede agrıyor. hamılelık belırtısı olabılır mı bu kadar erken hamıle kalmıs olabılır mıyım ?

hamileliğimin daha ilk ayındayım merak ettiğim şey bebeğin sağlığı ve iyi gelişmesi için ilk 3 ay çok önemliymiş diye okudum bi yerde.. ne yemeliyim ne yememeliyim bilgisi olan var mı?

göz seyirmesi va bacak sızlaması gebelik belirtisi olabilir mi?

bacak sızlamasını bilemem de göz seyirmesi sadece stres belirtisidir tatlım.gözlerimin uzun süre seyirdiği dönemlerde sorduğum her doktor (pratisyen ,psikiyatr ,psikolog) göz seyirmesinin stresten kaynaklandığını ve stresi azaltmadığın sürece seyirmenin devam edebileceini söylemişti. geçmiş olsun.

hamileliğimin daha ilk ayındayım merak ettiğim şey bebeğin sağlığı ve iyi gelişmesi için ilk 3 ay çok önemliymiş diye okudum bi yerde.. ne yemeliyim ne yememeliyim bilgisi olan var mı?

Canım ilk 3 ay senin yediklerinden beslenmiyor bebeğin depolarından besleniyor. 3. ay geçtikten sonra senden beslenmeye başlıyor.

kizlard bugun 4. Gun adeti olmadim hala. Bide gece burnum akiyor zannettim wc ye kalktim burnum kanamis. Az bisi kanadi sonra gecti. Sebep ne olabilir kizlar ???

hamılelık belirtisi olma ihtimali var mı? daha once burnum hıc kanamamıstı bu sekılde?

kizlard bugun 4. Gun adeti olmadim hala. Bide gece burnum akiyor zannettim wc ye kalktim burnum kanamis. Az bisi kanadi sonra gecti. Sebep ne olabilir kizlar ???

hamılelık belirtisi olma ihtimali var mı? daha once burnum hıc kanamamıstı bu sekılde?

canım neden test yapmıyosun bence hemen yarın test yap.sanırım ılk hamılelıgın olacak degılmı

selam kızlar size bişi sorucam...

1 aralıktı benım sat ım.

Hala adet olmadım hamılelık belırtılerı var vucudumda ama dun ku kan testım 0,1 çıktı..

Ama adet olmama daha olabilir. Yada geçmiş de olabilir tam kestiremiyorum bazen uzun suruyo ..

Hala adet olmadıgım ıcın tedırgınım. Az daha beklıyeyım mı adet sokturucu kullnayım mı kızlar?

hamilelikde saunaya veya havuza denize giren varmi ?? en dusuk Sauna sicakligi bile zarar limi???

hamilelikde saunaya veya havuza denize giren varmi ?? en dusuk Sauna sicakligi bile zarar limi???

canım hamileliğin her döneminde aşırı sıcak duş bile önerilmiyor vücut ısısını yükseltebilir, tansiyonunu aşırı düşürebilir gibi gibi yani boşver doğuma kadar saunaya girmeyiver

kizlar hamilelikde sac kestirmenin bi sakincasi varmi herkes baska bisi diyo​

Büyük balıklar fazla miktarda civa içerdikleri için genellikle hamilelikte önerilmezler. Ton balığı ise büyük olmasına rağmen az miktarda civa içerir. Yüksek oranda Omega 3 içermesi, doymuş yağ oranlarının düşük olması ve yüksek kaliteli proteini nedeni ile ton balığı tüketilmesi gebelikte önerilmektedir. Fakat gebelikte light yani yağsız konserve ton balığı tüketilmeli ve haftadan iki kereden fazla tüketilmemelidir.

ama doktorum bana ton balığı ve ciğeri yasakladı bu bilgilerin doğruluğunu nasıl ispat edebilirsiniz ki?
üstelik herhangi bir sorunum da yok

kizlar hamilelikde sac kestirmenin bi sakincasi varmi herkes baska bisi diyo​
canım batıl inanç mı dersin artık ne dersen de ama kestirmeyin diyor herkes
ömrü kısa olur diyorlar
şimdi bunu duyunca zaten insan kestiremez ki

Peki anne karninda bebegi tam olaram ne zaman hissederiz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ben de bunu çok merak ediyorum. en erken 4 ay diyorlar ama sanki içimde bişey sıçramış gibi bi his yaşıyorum bazen. Yada fazla mı istekli davranıyorum hissetmek için ne :)) :KK1:

canm benm 5 ay oldu halahssedemedm hemşire bağırsak hareketlerimz fazla olacğından ayırt edemeyebilirmişiz :KK14:

Ben sat'a göre10+2 ama ultrasonda 9+4 sizce bi sıkıntı olur mu niye bu kadar fark?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar sata göre 5 + 4 düm .. Bu hfta kese için doktora gidicem de göbeğimde göbek deliğimin yakınlarında minik bi şişlik var bebeğim olabilirmi o ... Anneme gösterdim sen solda yatmıştın demek senin bebeğinde sağda yatıcak dedi

selam kızlar aranızda hamileliği stresli geçen var mı ya bana biraz yardımcı olur musunuz. ben çok fazla stresliyim ve kafama çok takıyorum.... bu yüzden de hamileliğimin tadını çıkaramıyorum yardımcı olur musunuz. aranızda böyle sorunlar yaşayan varsa tavsiyelerde bulunabilir misiniz..... sanırım yardıma ihtiyacım varr...:2:

merhaba arkadaslar benimde bir sorum var. bizde esimle cocuk istiyoruz suan calısmalarada basladık yalnız oruc tuttugumuz için eşimin spermlerinde kalite düşmesi olur mu?gebelik sansı düşer mi yani ramazan ayında bilgisi olan yardımcı olabilr mi lütfen?

X