Gebelik Konusunda En çok Merak Edilen Sorular ve Cevapları..

Bayanlar, hiç bulantı, kusma şikayetleri hissetmemek riskli bir gebelik sürecinde olunduğunu mu gösterir.?
Belirtiler şiddetlenmelidir her hafta?

benimde hiç bulantım ve kusmam olmadı allah şükür 1 hafta sonra doğurcm allah izin verirse senin yapınla alakalı bişiey bu risk falan varmıdır diye gereksiz yere korkutmayın kendinizi

bazen midemde yanma oluyor. yumurtalı poaça yiyince olur diyorlar doğrumu acaba?? herhangi başka bir yiyecekte olmadı.bunu dışında bulantım yada kusmamda olmadı

poğaca gibi şeylerin yağı yada susam vs şeyleri dokunur. sabah ilk önce poğaca yiyorsan ondandır. boş midede asit artırımı yapar. ama tavsiyem hamileyken dışarıdan bu tarz şeyler yemeyin

arkadaşlar benim indirect cooms testim pozitif geldi.doktorumda negatif gelmesi lazım bunun dedi.biz tekrar kan gönderdik ama sonucu daha çıkmadı.böyle bişe yaşayan varmı?acil cvp

bende fotokopi makinasında fotokopi çekilirken gebelerin uzak durması gerektiğini duydum bi kırtasiyeciden acaba doğru mudur?

mrb kızlar.11+2 günlük hamileyim 6. haftamda düşük riski yasamıstım cok sükür atlattık dönemi akıntım bikac haftadır beyaz geliyodu ama bugün yine sarı akıntı geldi cok korkuyorum kızlar yardımcı olabilirmisiniz daha önce bu durumu yasayanlarrrr lütfen;(((

biri beni duysuuunnnnnnnnnnnnn yaaa bunalıma girdim esimde yok evde acık sarı akıntı geliyo progestan 1 tane aldım daha fazla kullansam bi zararı olurmu cvplarınızı bekliyorm kızlarrrrrrrrrrrrrrrrr:KK43:(((((((

biri beni duysuuunnnnnnnnnnnnn yaaa bunalıma girdim esimde yok evde acık sarı akıntı geliyo progestan 1 tane aldım daha fazla kullansam bi zararı olurmu cvplarınızı bekliyorm kızlarrrrrrrrrrrrrrrrr:KK43:(((((((

mrb cnm, ben de 6.hafta başında biraz kanama yaşadım,dr.um progestan 100 mg günde 3 kez verdi.aynı gün kesildi.bence hemen Dr.una görün derim.

merhaba hanımlar,
hmaileliğinin son 2 ayında olanlar ya da daha önce gebelik geçirmiş olanlar?
son 2 ay nasıl geçiyor?
hareketleriniz kısıtlanıyor mu?
uyku düzeniniz vs nasıl oluyor?

kızlar hamilelikte cildimde kuruluk oluşmaya başladı fakat krem vs kullanmakta tereddüt ediyorum kullanıp memnun kaldığınız ve bize zararı olmayan kremler neledir

herkese mrb. 2 yıllık evliyim ve son 3 aydır bebek istiyoruz.bu ay umutluyum.son ilişkimizden sonra kasıklarımda ağrılar başladı ve adet sancısı gibi ağrılarım var. buna bel ağrısı da dahil. hamile olabilirmiyim sizce??? çok sabırsızım. 2 hafta geçmek bilmedi. henüz bir hafta geçti yumurtlama döneminde ilişkiye girmiştik.hamile olanlara sesleniyorum ilk belirtilerinizde bunlar varmıydı??? lütfen bilgisi olan yazsın şimdiden teşekkürler. :KK30:

herkese mrb. 2 yıllık evliyim ve son 3 aydır bebek istiyoruz.bu ay umutluyum.son ilişkimizden sonra kasıklarımda ağrılar başladı ve adet sancısı gibi ağrılarım var. buna bel ağrısı da dahil. hamile olabilirmiyim sizce??? çok sabırsızım. 2 hafta geçmek bilmedi. henüz bir hafta geçti yumurtlama döneminde ilişkiye girmiştik.hamile olanlara sesleniyorum ilk belirtilerinizde bunlar varmıydı??? lütfen bilgisi olan yazsın şimdiden teşekkürler. :KK30:

Maalesef bunu söylemek için çok çok erken. Kendinizi oyalayacak birşeyler bulup zaman öldürmeye çalışın. Kafaya takmak süreci zorlaştırıyor kendi deneyimime göre. Bol şans.

kızlar kan testim 287 çıktı ama tatil olduğundan dolayı doktora gidemedim daha..adetten önce baktırmıştım..idrar testlerimde silik çıktı..şimdi adetim 2 gün geçti..

acil doktoru 1-3 haftalık gebelik görünüyor dedi lab.sonucuna göre.en son adet tarihim 21 .09. 2013 tü..

doktora gidince nasıl bir uygulama yapacak..kese ne zaman görünecek..bilgi verirseniz çok sevinirim

kızlar kan testim 287 çıktı ama tatil olduğundan dolayı doktora gidemedim daha..adetten önce baktırmıştım..idrar testlerimde silik çıktı..şimdi adetim 2 gün geçti..

acil doktoru 1-3 haftalık gebelik görünüyor dedi lab.sonucuna göre.en son adet tarihim 21 .09. 2013 tü..

doktora gidince nasıl bir uygulama yapacak..kese ne zaman görünecek..bilgi verirseniz çok sevinirim
Beta hcg 1500 uzerine ciktiginda gozukuyor. Bu hafta gorursun :)

Kizlar slm. Kafayi yemek uzereyim sanirim.kese ortada degil sag tarafa dogru yerlesmis. Progestani gunde 3 kereye cikardi doktor.sag tarafa yerlestigi icin dusuk riski varmis.Benim gibi boyle bir sey basina gelen var mi?

slm kızlar ,aslında bi çok faydalı bilgi verilmiş çok teşekkürler.. ben yinede hem heyecanlı hem pimpirikli olduum için bişiler sormak istiyorum. 2 aydır korunmayı bıraktım fakat adet görmeye devam ediyorum. ne yaparsam daha kolay hamile kalırım? hamilelik öncesinde vücudu nasıl hazırlamalıyım ? ve bu gibi hazırlıklar için Dr.a ne zaman gitmelym?

Kizlar slm. Kafayi yemek uzereyim sanirim.kese ortada degil sag tarafa dogru yerlesmis. Progestani gunde 3 kereye cikardi doktor.sag tarafa yerlestigi icin dusuk riski varmis.Benim gibi boyle bir sey basina gelen var mi?

Valla canım ben de 7 sinde gitmiştim doktora.. 5+3 haftalık çıktı.. Bana da dedi ki rahmin tepesinde görünüyor.. Önce dış gebelikten felan şüphelendi ultrason verdi ayrıntılı.. Orda bakıldı kese var içinde yolk sak ve fetal de gördü.. Biraz rahatladım ama neden rahmin tepesinde duruyor anlamadım.. Haftaya gideceğim inşallah o zaman daha net bişiler öğrenirim.. Bana da dedi dikkat et ağır kaldırma bilmem ne bi sürü şey söyledi.. Hayırlı haberlerle gelelim inşallah

X