gebelik ne zaman anlaşılır ve gebelik testi

dila22 ve fizikoğrt.

konuşmalarınız gerçekten çok dikkatimi çekti ben tam 4 haftalıkhamileyim :)
kantestimi 3+4 gibiydi sanırım yaptırdım pozitif çıktı
internette hesaplama yaptım kalp atmaya başlaması 6 ekim diyor yani 4+3 gibi sanırım
yani yazmışsınız ya 6 haftalıkken duyulur diye yani acaba önceden atmaya başlıyorda 6 haftalıkken ancak mı duyuluyor?
benim sorum şu ki ben 5+3 haftalıkken gitsem doktora keseyi görebilir ve kalp atışlarını duyabilir miyim???

:nazar::KK49::KK23::KK49::nazar:

canım bebişin hayırlı olsun.aramıza hoşgeldin:KK71: ama senin için çok erken 5+3 te yalnızca keseyi görebilirsin.kalp atışları 5. haftada başlıyomuş ama ulturasonda 6-8 arası görülüyor ve duyuluyormuş.buarada benim dr. 7. haftada çağırmıştı kalp atışı için.ama bende senin yaşadığın gibi açık k.rengi akıntı dolayısıyla 6+4 te gittim kontrole.ne olur ne olmaz diye.hatta dr. muayene etmeden önce kalp atışlarını duyamayabilirz dedi başta düşün 6+4 te.sonra hem atışları gördük hem sesini duyduk dr. bile şaşırdı.bende duymasaydım endişe etmicektim çünkü dr. 8. haftaya kadar beklicekti atışları.

:KK60:
canım ben zaten dün hamiş oldğmu öğrendğimden beri ne okudğmu anlıyorum ne baktğmi görebiliyorum
:KK17:

neyse sağol canım hayırlısıyla kalpleri atar minik meleklerimizin :)

aynen bende ilk öğrendiğimde dediğin gibi olmuştum şok denen şey bu olsa gerek aslında olabileceğini biliyosun ama olması durumu daha bi ayrı his.:KK16: insan ne yapacağını şaşırıyo saçmalıyo bi kaç gün:KK1:

arkadaşalar bende sabırsızlıkla adet günümü bekliyorum eylül 11 de kahverengi akıntıyla başlamış tı merak etiğim ilk hamilelik belitilerini nasıl anladınız adetten önce anlayan var mı????

arkadaşalar bende sabırsızlıkla adet günümü bekliyorum eylül 11 de kahverengi akıntıyla başlamış tı merak etiğim ilk hamilelik belitilerini nasıl anladınız adetten önce anlayan var mı????

canım inş gönlüne göre olur.ben adetten 1 hafta 10 gün önce kadar kasıklarımda sancılar batmalar hissettim.benim tek belirtim buydu.ki o batmalar 5.haftam bitene kadar da devam etti 1 haftadır batma yaşamıyorum.

canım cevap için tşkler benim sadece göğüslerim şiş bunun harıcınde belli bir belirti yok aslında herkese göre faklı dır ama merak işte kasıklarımda belli bir ağrı yok bazen basit bir batma oluyo o kadar idrar testi şüpheli ilişkiden kaç gün sonra yapılmalı acaba bilginiz var mı

canım bebişin hayırlı olsun.aramıza hoşgeldin:KK71: ama senin için çok erken 5+3 te yalnızca keseyi görebilirsin.kalp atışları 5. haftada başlıyomuş ama ulturasonda 6-8 arası görülüyor ve duyuluyormuş.buarada benim dr. 7. haftada çağırmıştı kalp atışı için.ama bende senin yaşadığın gibi açık k.rengi akıntı dolayısıyla 6+4 te gittim kontrole.ne olur ne olmaz diye.hatta dr. muayene etmeden önce kalp atışlarını duyamayabilirz dedi başta düşün 6+4 te.sonra hem atışları gördük hem sesini duyduk dr. bile şaşırdı.bende duymasaydım endişe etmicektim çünkü dr. 8. haftaya kadar beklicekti atışları.

hmm sağol canım yani batı beklemek bir dert 6.haftayı beklemek bir dert yaaa neyse arkadaşımçok sağol gerçekten çok işime yaradı söylediklerin bugn 4haftadayım yarında 4+1 böyle böyle geçecek zaman bende 5. haftada gideyim diyorum doktora kalp atışını duyamasakda kesemize bir bakalım meleğimin :)
:KK23:

hmm sağol canım yani batı beklemek bir dert 6.haftayı beklemek bir dert yaaa neyse arkadaşımçok sağol gerçekten çok işime yaradı söylediklerin bugn 4haftadayım yarında 4+1 böyle böyle geçecek zaman bende 5. haftada gideyim diyorum doktora kalp atışını duyamasakda kesemize bir bakalım meleğimin :)
:KK23:

ay tabi canım çok zor oluyo beklemek malesef :18: seni çok iyi anlıyorum bende bekleyiş içindeyim ve sanırım bu bekleme hep devam etcek.çünkü ben ilk dr a gittim kan tahlilimi alıp 4 yada 5 haftalık kese var ama kalp atışı yok 15 gün sonra gel kalp atışlarına bakalım olmassa 1 hafta daha bekleriz dedi.o 15 gün nası geçecek diye beklerken 1 hafta sonra akıntım geldi açık kahve.tabi 15 gün sonra değil 10 gün sonra gittim.5 gün erkenden bi ümit belki duyarız dedim ve allahıma şükür duydum ama bekleyiş yine bitmiyo.p.tesi duyduk işte kalp atışlarını.birsürü tahlil verdi 3 hafta sonra gel bunları yaptırıp dedi.şimdi 3 hafta nasıl geçecek bilmiyorum.çünkü insan devamlı gidip görmek kalbini dinlemek istiyo iyi mi herşey yolundamı diye hep bi merak içinde oluyorum.:18:

merhaba ben siteye yeni üye oldum lütfen bana yardımcı olun. ben 8 aylık evliyim ve bebek istiyorum doğal olarak korunmuyoruz.
benim ilk adet olduğum günden bugüne hep adet düzensizliğim vardı zaten bu ayda gecikti hemde uzun bi süre gecikti bende doktora gittim
hamilelik kan testi yaptırdım negatif çıktığını söyledi doktor ama ultrasonla bakayım dedi baktı ve rahim genişlemesi var dedi bana ilaç yazdı adet düzensizliği için sonra yırttı o reçeteyi ben ilaç vermicem rahim genişlemesi gördüm bu beni şüphelendirdi 10 gün sonra gel kan testi yapalım ultrasonla bakalım dedi ben şimdi çok heyecanlıyım rahiöm genişlemesi nedir bilen varmı yada ben hamilemiyim çok merak ediyorum lütfen bana yardımcı olun

merhaba ben siteye yeni üye oldum lütfen bana yardımcı olun. ben 8 aylık evliyim ve bebek istiyorum doğal olarak korunmuyoruz.
benim ilk adet olduğum günden bugüne hep adet düzensizliğim vardı zaten bu ayda gecikti hemde uzun bi süre gecikti bende doktora gittim
hamilelik kan testi yaptırdım negatif çıktığını söyledi doktor ama ultrasonla bakayım dedi baktı ve rahim genişlemesi var dedi bana ilaç yazdı adet düzensizliği için sonra yırttı o reçeteyi ben ilaç vermicem rahim genişlemesi gördüm bu beni şüphelendirdi 10 gün sonra gel kan testi yapalım ultrasonla bakalım dedi ben şimdi çok heyecanlıyım rahiöm genişlemesi nedir bilen varmı yada ben hamilemiyim çok merak ediyorum lütfen bana yardımcı olun

2 saat öncede ben soru sordum hala cevaP VEREN OLMADI LÜTFEN CEVAP VERİN:KK43:((((

Rahim kalınlaşmasıdır dediği erken gebelik belirtisidir diye düşünmüş olabilir. ama gebelik olmayabilir de sen kendini pek kaptırma derim ben doktora gitmeden önce kan testi yaptır. inşallah hamilesindir allah dualarını kabul etsin

Sevsena çok teşekkür ederim ama inşallah dualarım kabul olur çok heyecanlıyım 1 hafta kaldı haftaya bugün gidicem nasıl geçicek bilmiyorum zaten doktorum kendiside söyledi 10 gün sonra gel kan testi yaptırıcam birde ultrasonla bakıcam dedi çok heyecanlıyım

kızlar kan testi istedim ben perşembe günü, hem kan değerlerine de baktırayım dedim online sonuçları aldım şimdi,, işten izin alıp çıkmam lazım müdürü bekliyorum. ama şimdi ben kendim bu sonuçlardan nasıl öğrenebilirim, yardım edin lütfeeeeennnn
HCG yazmıyo bu sonuçta başka türlü öğreenemezmiyim, ay ölcem heyecandan:KK5:

kızlar bende 4 haftalık hamıleyım. Alla ısteyen herkese hayırlısını nasıp eder ınsallah.

merhaba .
gebelik için karnın tam olarak neresi şişmelidir ilk aylarda? Benim göbeğimin sol tarafı daha şiş,tek göğüsümde ara sıra karıncalanma oluyor ve göğüsümdeki damarlarım belirginleşti. 2 kere gününde adet oldum ve 2 kere idrar testi yaptım sonuç negatif.gebelik olabileceğini sanmıyorum fakat yinede korkum var.
Sizce ne olabilir?

merhaba .
gebelik için karnın tam olarak neresi şişmelidir ilk aylarda? Benim göbeğimin sol tarafı daha şiş,tek göğüsümde ara sıra karıncalanma oluyor ve göğüsümdeki damarlarım belirginleşti. 2 kere gününde adet oldum ve 2 kere idrar testi yaptım sonuç negatif.gebelik olabileceğini sanmıyorum fakat yinede korkum var.
Sizce ne olabilir?

normalde göğis şişmesi ve ağrısı hem adet hem hamilelik belirtisi olabilio canım, ama gününde adet olmuşsun şimdi kaç gün ver adet olmana. bi de öyle hemen karnımın bi tarafı şişmedi ben 6 haftalığım mesela, genel bi şişlik var gaz gibi pantolonlarım sıkıyo, sen bi dra görün derim ben

Adetime daha 10 gün var. Bi beraberliğim olmadı fakat bazı şeyler yaşadım 2 ay önce. Hani hamile kalabileceğimi sanmıyorum tek tük şeylerden. Fakat internette yazılan çizilen şeylerden dolayı o ihtimali de göz önünde bulundurmaya başladım.

merhaba kızlar, bende yeniyim aranızda...yazmakla yazmamak arasında çok kaldım...şu an ailemlede paylaşmak istemediğim için sizlere danışmaya karar verdim :KK43: eşimle korunmasız beraber olduk(bebek düşünmüyoduk), ve adetim bugün itibariyle tam 8 gün gecikti...bugün test yaptım ama negatif...kasıklarımda ağrı oluyor ve vücut ısımda yüksek :KK43: bebeği düşünmeyen ben şimdi çok istiyorum, ne yapmalıyım :KK59:

merhaba kızlar, bende yeniyim aranızda...yazmakla yazmamak arasında çok kaldım...şu an ailemlede paylaşmak istemediğim için sizlere danışmaya karar verdim :KK43: eşimle korunmasız beraber olduk(bebek düşünmüyoduk), ve adetim bugün itibariyle tam 8 gün gecikti...bugün test yaptım ama negatif...kasıklarımda ağrı oluyor ve vücut ısımda yüksek :KK43: bebeği düşünmeyen ben şimdi çok istiyorum, ne yapmalıyım :KK59:

canım merhaba, hoşgeldin. öncelikle kanda baktır hemen. normalde idrara çıkması lazım 8 gün geçmiş. başka bişey olmasın yumurtalıklarda falan. mutlaka doktora görün. herşeyin hayırlısı

idrar testlerine kesinlikle güvenmeyin, negatifler pozitif, pozitifler negatiftir genelde, bence de hemen kan testine gidin, kesin sonuç, dilerim hamilesinizdir ki 8 günlük gecikme buna işaret :)

X