Gebelikte apandisit

felicita_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2010
75
54
Herkese merhaba, başımdan geçen bir durumu sizlerle paylaşmak istedim. Benzer bir durum yaşayan olursa atlamasın diye. 26 haftalık gebeyim. İki gün önce gece önce göbek deliğimin altından başlayan sonra karnımın sağ alt kısmına doğru geçen bir ağrım başladı. Çok şiddetli değildi bebek mi basıyor veya gaz mı acaba diye düşünmüştüm. Ancak ağrı birkaç saatte geçmeyince acile gittim. Ankaradayım. Hamile olunca bu işin tanısı çok ama çok zor oluyor. Tomografi çekilemiyor. 3 farklı hastanede 3 farklı radyolog farklı yorum yaptı. Kan testlerimde de lökosit ve crp yükselmişti ancak gebelikte bunlar da normal olabiliyormuş. En sonunda kesin tanı için mr çekildim. Ve tanım kesinleşti ve acil ameliyata girdim. Ben tobb etü hastanesinde Doç dr Erpulat Öziş e ameliyat oldum. 26 hafta olmama rağmen laparoskopik ameliyat olabildim ki normalde açık ameliyat öneriliyor. Ben de bebeğim de iyiyiz şu anda. Ağrılarım var ama iyiye gidiyorum. Sizden ricam: eğer karın ağrınız varsa ve geçmiyorsa lütfen üstüne düşün. Apandisitin özel bir durumu da varmış sağ alt karında başlayıp bir anda geçiyorsa patladığının bir göstergesi olabilirmiş.

X