gebelikte kan testi degerleri sonucu

Benim adetlerim pek düzenli değil ama 30 veya 34 gün arası bir sürede adet görüyorum. 16-18 Ocak arası regl görmeyi bekliyordum, 18 ocakta idrar testi yaptım silik bir 2. çizgi gördüm 19 ocakta da kan testi yaptırdım.

Çok teşekkür ederim cevap verdiğin için bugün gecikmemin 5. günü 3defa test yaptım her defasında ikinci çizgi daha da koyulaşıyor kan tahlili yaptıracağım o yüzden sordum çok sağol canım...

kızlar benimde SAT 14aralık, 18 ocakta evde çift çizgiyi gördükten sonra hemen kan testi yaptırdım.beta HCg 299 çıktı.Sonucunda 1-2 haftalık hamile yazıyordu Doktorum değer düşük, sanırım geç döllenme ve erken öğrenilmiş bir gebelik,test birdaha tekrarlamalıyız dedi. bende 3 gün sonra tekrar kan verdim sonucu biraz önce öğrendim.1329 çıktı.Sizce normalmi ?peki ne kadarlık hamileyim?Bu arada Allah isteyen herkese hayırlıysa sağlıklıysa nasip etsin...

meraba arkadaşlar son adet tarihimin ilk günü 26 aralık çarşamda test yaptırdım 588 çıktı budun birdaha yaptırdım 1000 çıktı sizce normal mi doktor kaç haftalık olduğunu sölemedi 2 şubatta kontrole gitcem

kızlar benimde SAT 14aralık, 18 ocakta evde çift çizgiyi gördükten sonra hemen kan testi yaptırdım.beta HCg 299 çıktı.Sonucunda 1-2 haftalık hamile yazıyordu Doktorum değer düşük, sanırım geç döllenme ve erken öğrenilmiş bir gebelik,test birdaha tekrarlamalıyız dedi. bende 3 gün sonra tekrar kan verdim sonucu biraz önce öğrendim.1329 çıktı.Sizce normalmi ?peki ne kadarlık hamileyim?Bu arada Allah isteyen herkese hayırlıysa sağlıklıysa nasip etsin...

canım benım SAT19aralık,ocak 20de test yaptım çift çizgi cıktı sağlık ocagında kan tahlılı yaptırdım.bHCG 690 cıkmıstı daha dr gitmedım erken dıye galibA geç döllenme olmş sende tecrübelı degılım ama normal bence bende tahlıl sonucu var ona göre 4-5 haftalık hamilesın hayırlı olsun rabbım saglıklı sekılde kucagına almayı nasıp etsın inşallah...

arkadaslar hep kan testini ve cikan sonucu merak eder yorumlariz iste sizebebeginiz kac haftalik diye bir tabloBeta HCG tablosu (bHCG tablosu):

Son adetden itibaren geçen hafta sayısı
HCG (mIU/ml)
(INCIID) değeri
HCG in mIU/ml
(Quest) değeri

3 hafta
5 - 50
9 - 130

4 hafta
3 - 426
75 - 2,600

5 hafta
19 - 7,340
850 - 20,800

6 hafta
1,080 - 56,500
4,000 - 100,200

7 - 12 hafta
7,650 - 288,000
11,500 - 289,000

13 - 16 hafta
13,300 - 254,000
18,300 - 137,000

17 - 24 hafta
4,060 - 165,400
1,400 - 53,000

25 - 40 hafta
3,640 - 117,000
940 - 60,000

sımdı bnm 1417 cıktı ne kdrlık oluyo arkadaslar????

Adetime 4 gün kala kan testi sonucum 8.80 kızlar sizce nasıl bana lütfen yardım edin çok kötüyüm çok istiyorum bu bebeği

16 ocak canım pazartesi bida kan testi istedi doktor inşallah yükselir :KK5:

Ben laborantım Bizim laboratuvarda yaptıgımz testlerde 4'den büyükse sonuç pozitif çok erken dönemde yakaladgmz gebelikler oluyor canım sennkide inşallah öledir pzt tekrar test yaptr bakalım yükselmiş mi B-HCG değeri her gün normal olarak iki katına çıkması lazım inşallah yükselir.

Son düzenleme:
nesencimm 5 in üstü pozitif.ileriki günlerde betahcg yükselir insşallh

Ben laborantım Bizim laboratuvarda yaptıgımz testlerde 4'den büyükse sonuç pozitif çok erken dönemde yakaladgmz gebelikler oluyor canım sennkide inşallah öledir pzt tekrar test yaptr bakalım yükselmiş mi B-HCG değeri her gün normal olarak iki katına çıkması lazım inşallah yükselir.

İnşallah canlarım Aminnn

Nasıl dördün üzeri pozitif ben onu anlamadım. Benim geçen ay beta hcg 5,5 çıktı doktorum negatif dedi ve dediği gibide regli oldum.

dün başka bir rahatsızlık yüzünden dr a gittim ve her ihtimale göre gebelik testi istedi ve sonuç 24,0 çıktı adetime 3 gün var acaba hamile miyim?

Selam kızlar; Son adetim 9 ocaktı oda doktorun verdiği söktürücüyle regli olmuştum. EE bu ayda denemelere devam dedik. Adetim 5 gün gecikti. 12 Şubatta idrar testi uyguladım. İlk ikinci çizgi çıkmadı. Ertesi sabaha ikinci çizgiyi gördüm. Zamanı geçti dedim. Umursamadım. 14 şubatta tekrar yaptım bu seferde ikinci çizgi çizgi halinde değilde yuvarlak silinmiş gibi çıktı. Doktora gittim. Kan testi uygulandı. Değerim 2 çıktı doktor gebelik yok dedi. Madem bebek düşünüyorsunuz bir hafta bekleyelim sonra kontrole gel bakacağım dedi. Sanırım alttan yada ultrasonla muayne edecek onu kastetti. Belki bu bir hafta süreçte kendi kendine regli olursun daha az olmuş zaman geçeli dedi. Şimdi elimde net olmasada iki pozitif idrar testi varken kanın 2 çıkması Allah'ım heray bu idrar testleri oyun oynuyor benimle kafam karışık duygularım daha beter. Eşim o kadar umutluyduki söyledikten yarım saat sonra tekrar arayıp şaka yapmadın değilmi gerçekten gebe değilsin dedi :) Bir oğlumuz var Allah ömür versin ama aralarınında yaş farkının uzamamasını istiyoruz. Neyse bu ay doktorumu değiştirdim. İyi gibide geldi. Bakalım haftaya neler görecek söyleyecek. Allah bu yolda olan herkese sabır versin .. Şimdi düşünüyorum. İlk gebe kaldığımda idrar testini yapıp pozitifi görüp hemen herkese haber vermiştik ve gebelik doğruda çıkmıştı. Gittikçe içime terddüt oturuyor ..

dün başka bir rahatsızlık yüzünden dr a gittim ve her ihtimale göre gebelik testi istedi ve sonuç 24,0 çıktı adetime 3 gün var acaba hamile miyim?

evet canım hamilesin testi 2 gün sonra tekrarla değer 2 kat fazla çıkarsa herşey yolunda demektir :) hayırlısı olsun.

X