Gebeyim 19. Haftada 8 kilo aldım

kivi06pamuk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2023
16
5
26
Merhaba herkese şuan da 19 haftalık hamileyim 51 kilo ile hamile kaldım şuan 58-59 arası gidip geliyorum hayatım boyunca hiç bir zaman yemekle aram çok olmadı aşırı seçiciyim bu hafta için fazla kilo alıyorum , kahvaltı ve akşam yemeği yiyorum normalde onu bile yemezken şimdi sırf bebek için besleniyorum ekmek tüketmiyorum tatlıyla aram yok ama arada yediğim tabiki oluyor sebebi ne olabilir çok moralim bozuluyor çevreden sürekli yorum alıyorum napmalıyım kızlar bu arada hiç bir hamilelik belirtim yok hala çok rahat bi gebelik geçiriyorum

Bebek için ek olarak sadece 100-200 kalori yemeniz gerekiyor fazladan, son aylarda 400-500 olabilir. Bu durumu ayarlayamazsanız ileride çok ödeminiz olabilir dikkat etmenizde fayda var :) bebeğe faydası olsun diye kendinizi çok yemeye zorlamayın derim

Bende öyleydim valla ilk 3 ayda 6 kilo aldım doktorum bu dönemlerde zayıflandığını söylemişti az ye diye uyarmıstı bide hahah

Çok yemiyorum şöyle söyleyim bi kase çorba içince bile sanki dünyaları yemişim gibi oluyorum zayıf hamile kaldığım için mi bu şekilde oluyor daha önce hiç yemek yemiyordum şimdi düzenli beslendiğim için de olabilir mi delirmekkkk üzereyim 🥲🥲

Canım 34 haftalık hamileyim toplamda 10 kilo aldım ama bu kilonun en az 6-7sini falan 2.trimesterda aldım😅 5.aya kadar aşırı mide bulantım oldu hiçbir şey yiyemedim, 30 haftadan sonra da bebek mideme baskı yaptığı için sanırım çok çabuk doyuyorum bişey yiyemiyorum. Yiyebiliyosan ne güzel🤷🏻‍♀️ doktorun ne diyor? Şeker vs baktırdın mı?

İlk aylar değil ama 5 den sonra genelde çok kilo alıp şişiyoruz. Hatta son hafta çok şişince kan verdim tiroit hormonum yükselmişti birde turşu suyu vs aşerince ödem yapmışım. Tuz ve şekeri bırakın bence, bakliyatları da işlenmiş yemeyin ekmek un nişasta falan olmasın. Yeşil mercimek falan sağlıklı, tavuk çorbasına terbiye yapmayın, yemeklere yağ çok eklemeyin ve yemekleri beğenmeseniz de yiyin seçici olursanız bebekte seçici oluyor. Yani yayla çorbası yerine yoğurt ve pilav yiyin ürünleri ne kadar az işlerseniz o kadar iyi verim alır ve kolay sindirirsiniz. Sağlıkla alın kucağınıza ☺️

Merhaba herkese şuan da 19 haftalık hamileyim 51 kilo ile hamile kaldım şuan 58-59 arası gidip geliyorum hayatım boyunca hiç bir zaman yemekle aram çok olmadı aşırı seçiciyim bu hafta için fazla kilo alıyorum , kahvaltı ve akşam yemeği yiyorum normalde onu bile yemezken şimdi sırf bebek için besleniyorum ekmek tüketmiyorum tatlıyla aram yok ama arada yediğim tabiki oluyor sebebi ne olabilir çok moralim bozuluyor çevreden sürekli yorum alıyorum napmalıyım kızlar bu arada hiç bir hamilelik belirtim yok hala çok rahat bi gebelik geçiriyorum
Hayatım hamilesin alırsın/verirsin bunları hiiiç dert etme.
Bende 19+6 yım. Tüp Bebek merkezinde aşılama ile oldu 3. Aşılamam kullandığım iğneler ve ilaçlar malesef hem ödem hem kilo yaptı bende. 46lardan tedavi süresince 54-55 e çıktım. Gebeliğimin 4. Ayında 52-53 e geriledim. Şuan ise 58 im 🤣 öyle çok yiyip içmiyorum, hani hamileyim bebeğim beslenin gibi saçma düşüncelerde hiç değilim, gerektiği kadar besin alıyor ve bolca yoğurt meyve kefir tüketiyorum. Hayatımın en tombik zamanlarını yaşıyorum ama şöyle diyorum, evladım karnımda sağlığım yerinde, kiloda neymiş alınır verilir kilo. Bu arada hiç bir zaman 48-49kg üzerine çıkmamıştım bu güne kadar. Boyum 168.
Mesajımı yorumla diyerek cevap verirsen bildirimini görebilirim kuzucum. Herşey gönlünce olsun

Aclik tokluk şekeriniz ve tiroit iyot değerlerinizi kontrol ettirin mutlaka

Canım 34 haftalık hamileyim toplamda 10 kilo aldım ama bu kilonun en az 6-7sini falan 2.trimesterda aldım😅 5.aya kadar aşırı mide bulantım oldu hiçbir şey yiyemedim, 30 haftadan sonra da bebek mideme baskı yaptığı için sanırım çok çabuk doyuyorum bişey yiyemiyorum. Yiyebiliyosan ne güzel🤷🏻‍♀️ doktorun ne diyor? Şeker vs baktırdın mı?
21. Haftadayım şeker yüklemesi için biraz beklemem lazım doktor fazla almışsın dedi sadece 🥲

Hayatım hamilesin alırsın/verirsin bunları hiiiç dert etme.
Bende 19+6 yım. Tüp Bebek merkezinde aşılama ile oldu 3. Aşılamam kullandığım iğneler ve ilaçlar malesef hem ödem hem kilo yaptı bende. 46lardan tedavi süresince 54-55 e çıktım. Gebeliğimin 4. Ayında 52-53 e geriledim. Şuan ise 58 im 🤣 öyle çok yiyip içmiyorum, hani hamileyim bebeğim beslenin gibi saçma düşüncelerde hiç değilim, gerektiği kadar besin alıyor ve bolca yoğurt meyve kefir tüketiyorum. Hayatımın en tombik zamanlarını yaşıyorum ama şöyle diyorum, evladım karnımda sağlığım yerinde, kiloda neymiş alınır verilir kilo. Bu arada hiç bir zaman 48-49kg üzerine çıkmamıştım bu güne kadar. Boyum 168.
Mesajımı yorumla diyerek cevap verirsen bildirimini görebilirim kuzucum. Herşey gönlünce olsun
Tabi ki de mesajı okuyunca kendimi gördüm dediklerinize birebir katılıyorum sadece bu çevre faktörü var aşırı etkiliyor beni moralim bozuluyor

28 haftalik hamileyim. 24 haftaya kadar 3.800 aldim. 24 haftadan sonra 3.500 kilo verdim seker cikti ekstra dikkat ediyorum yediklerime😀 o kadar seciciydim ki yemek konusunda 20 hafta boyunca yattim zaten her istedigimi yiyemedim tam ayaga kalktim yemeye icmeye baslıcam bu cikti basima..
Bosverin yiyin o kadar pismanim ki yemedigime 😀 simdi canım istesede yiyemiyorum

Bn 47 ile hamile kaldım suan 57,5 kiloyum 24. Haftadayız çok takma ama sağlıklı şeyler yemeye çalış

X