Gecmeyen agrilar kaygi bozuklugu panik atak ne ararsan var

Aynı şeyleri yaşıyoruz gerçekten sırtım ağrıyor kalbe yoruyorum bişi oluo oraya yoruyorum mesela şimdi sırt ağrım var kaç gündür acaba diyorum sonra diyorum öle bişi olsa çıkardı herhalde bilmiyorum yaaa yaşamayan bilemez
Bende yaşıyorum ayni şeyi sırtım agriyo kalpbe vuruyorum midem bulaniyo kansere vuruyorum yaşamayan bilemez bu ağrıları çok kötü gerçekten

Bende yaşıyorum ayni şeyi sırtım agriyo kalpbe vuruyorum midem bulaniyo kansere vuruyorum yaşamayan bilemez bu ağrıları çok kötü gerçekten
Okuyorum anksiyete de sırt ağrısı eklem ağrıları çok olurmuş göğüs ağrısı falan ama tatmin etmiyor yine korkuyorum hala sırtım ağrıyor hareketsiz bir yaşam tarzım var tabi bilmiyorum ya

Okuyorum anksiyete de sırt ağrısı eklem ağrıları çok olurmuş göğüs ağrısı falan ama tatmin etmiyor yine korkuyorum hala sırtım ağrıyor hareketsiz bir yaşam tarzım var tabi bilmiyorum ya
Bende aynıyım hiç inanmiyorum böyle bir ağrının hastalık olmadığına o kadar gerçek ki ve bir senedir var göğüs ağrısı da fena bazen diyorum benim gibi hasta varmı ki buradan okuyorum olduğunu duyuyorum şifa istiyorum tek her yerim ağrıyor bütün eklemlerim kemiklerim sizin ne kadar oldu

Bende aynıyım hiç inanmiyorum böyle bir ağrının hastalık olmadığına o kadar gerçek ki ve bir senedir var göğüs ağrısı da fena bazen diyorum benim gibi hasta varmı ki buradan okuyorum olduğunu duyuyorum şifa istiyorum tek her yerim ağrıyor bütün eklemlerim kemiklerim sizin ne kadar oldu
Benim. 4 ay oldu

Of kızlar yemin ederim ben de aynıyım. Bundan beş sene önce panik atak-anksiyete teşhisiyle paxera 30 mg kullanmaya başladım. Sonrasında üniversiteye başladım ortam değişikliği filan derken ilacın da etkisiyle geçti (tabi tamamen değil arada bir oluyordu ama kontrol edebiliyordum) Tam beş yıl sonra evlendim ailemden ve sevdiklerimden ayrı bir memlekete geldim eşimin işinden dolayı gurbetteyim. Bu durum beni tetiklemiş olmalı ki 3 ayda iki defa acile gittim. Hatta daha dün gece de gittim. Sol kol ağrısı, bayılma hissi, nefes darlığı şikayetlerim vardı. Dr hemen ekg çekti sonrasında kan aldılar troponin filan bakmak için. Hastaneyle evimiz karşı karşıya sonuçlar çıkınca gelelim dedim dr ise o zaman imza atmanız lazım ölüm vs durumunda siz meshul olursunuz dedi. Tabi ben bunu duyunca kendimden geçtim kafayı yiyecek gibi oldum. Taa ki çok şükür sonuçlar temiz sözünü duyana kadar. Şu iki kelime benim hayatımın merkezi gibi. Dünden beri uyuyamıyorum. Çok yoruldum çok gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Bu arada ben antidepresanı son zamanlarda kafama göre içip içmemezlik yapıyordum sanırım bu da tetikledi. Antidepresan kullanan varsa sakın kendi kafanıza göre bırakıp başlamayın. İnanın daha kötü oluyorsunuz. Allah hepimize şifa versin

Bende de anksiyete var. Ataklar hat safhada. 5 yıldır mücadele halindeyim. Allah hepimize acil şifa versin. Gerçekten çok zor...

Bır ıkı yorumda boyun düzleşmesinden bahsedılmıs gercekten bendede vardı bır10 sene önce hergun doktora gıdıyordum
Gerçi hala öyleyimde
Nörolojıye gıttıgımde boyun düzleşmesi var demişti
Birdaha gıtmedım
Bu dedıgınızı arastırıcam

Of kızlar yemin ederim ben de aynıyım. Bundan beş sene önce panik atak-anksiyete teşhisiyle paxera 30 mg kullanmaya başladım. Sonrasında üniversiteye başladım ortam değişikliği filan derken ilacın da etkisiyle geçti (tabi tamamen değil arada bir oluyordu ama kontrol edebiliyordum) Tam beş yıl sonra evlendim ailemden ve sevdiklerimden ayrı bir memlekete geldim eşimin işinden dolayı gurbetteyim. Bu durum beni tetiklemiş olmalı ki 3 ayda iki defa acile gittim. Hatta daha dün gece de gittim. Sol kol ağrısı, bayılma hissi, nefes darlığı şikayetlerim vardı. Dr hemen ekg çekti sonrasında kan aldılar troponin filan bakmak için. Hastaneyle evimiz karşı karşıya sonuçlar çıkınca gelelim dedim dr ise o zaman imza atmanız lazım ölüm vs durumunda siz meshul olursunuz dedi. Tabi ben bunu duyunca kendimden geçtim kafayı yiyecek gibi oldum. Taa ki çok şükür sonuçlar temiz sözünü duyana kadar. Şu iki kelime benim hayatımın merkezi gibi. Dünden beri uyuyamıyorum. Çok yoruldum çok gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Bu arada ben antidepresanı son zamanlarda kafama göre içip içmemezlik yapıyordum sanırım bu da tetikledi. Antidepresan kullanan varsa sakın kendi kafanıza göre bırakıp başlamayın. İnanın daha kötü oluyorsunuz. Allah hepimize şifa versin
Aynıları ve daha fazlasını 15 senedır yasıyorum
Artık anlatmaktanda yoruldum
Uc aydır yıne ılac kullanıyorum prozac
Yarın 3. Ay kontrolum var
Uyanıyorum uyumamıs gıbı uykusuzum heryerım agrıyor

Ilk basladıgında doktora ölücem bulamıyosunuz bendeki hastalıgı diye aglıyordum
Yok dedı ölmeyeceksin ama ölene kadar sürüneceksin
Ozaman anlamamıştım .. sonra ne demek istedigini anladım😵‍💫😵‍💫😵‍💫

Bende benzer şeyler yaşıyorum
Bir gun kahve icmeye gittigimiz yerde fenalastim gogus bolgemde sanki lav dokmusler gibi bir ates oldu sonra kotu anlamda bir heycanlanma siddettli bir korku
Akabinde acile gittik hemen kan tahlili yaptilar ve troponin değerim yuksek cikti ve bir kac deger daha
İntörn yuzume gitmenize izin veremeyiz su an kalp krizi gecirirken yukselen degerleriniz yuksek riskli durumdasiniz takip etmemis gerek dedi ama ben kalp krizi kismindan sonrasini cok dinlemedim acili birbirine kattim aglayarak olmek istemiyorum yardim edin ciliklarim hala kulagimda sabaha kadar sadece 3 saate bir tahlil yapildi ilac mudahale olmadi oda ben korktugum icin hastanede tutuldum
Sabah eko cekildi utrasyon ile kalp e bakildi ve kalp zarimda sivi gorduler hasta oldun mu yakin zamanda felan sorguladilar
Sonra akabinde anjiyoya aldilar ayni gun
Anjiyo kismi ayri felaketti
Anjiyodan cikinca biseyin yok deyip psikatriye yonlendirdiler ama
Ufak tefek damarlarda daralma tikaniklik varmis onuda yeni ogrendim kan sulandirici yuksek tansiyon ve kolestrol ilaci kullaniyorum duzenli 2021 yada 2020 olmasi gerek tarihler
Kalp krizi kanser felc ve asiri arlerji yani nefes borumu sisirecek ve nefes alamiycami dusunduren bir aksiyetemde mevcut mantarin zehirledigini dusunuyorum arlerji testi yaptirmadim
Bir yaz hastane bahcesine sandalye attim guvende hissediyorum diye bisey olursa hemen acile gidebileyim diye
Antidebrasan bilissel davranis terapisi hersey olmasina ramen bu aksam bir arkadasim
Onun bir arkadasinin pat diye kalp krizi gecirdigini soyledi ailesinde kalp hastaligi yok cocuk kap hastadi degil dedi ozellikle sordum
Su an sabah 07:24 bu yorumu yapiyorum
Cunku kalp krizi gecircegimi dusunuyorum

Ailemde kalp kanser kan hastaliklari mevcut arkadaslarimda var aile ve arkadaslarimi kaybettim hemde pespese
Bunlarin tranvasi ayri
Kimsenin umrunda degilim aksiyetem kimse icin onemli degil
Sinirlendigimde titreme beynimde bosluk ensemde agri kalbimde agri bende de oluyor
O gogusteki tek atislik yurek agizda gibi his bende de var
Surekli tansiyon olcuyorum
Surekli oksijen seviyeme bakiyorum
Surekli hastaneye acile vb gidiyorum
Ve ne zaman kotu hissetsem acile gitsem troponin yuksek crp yuksek cikiyor
Ama cok yuksek olmadigi icin yolluyolar

Cogu zaman kusuyorum midem bulaniyo reflu yasiyorum ya ishal ya kabiz

Her gun aksiyete huzursuzluk artik iside biraktim calismiyorum
Hayatim zor bir halde sanirim bu 4. Yilim
Hala ayniyim
Eşime anlatıyorum yazdıklarını
Hanı bı ben boyle degılım bak neler yasıyor ınsanlar..
Başkalarına şaka gibi gelıyor yaşadıklarımız

Ama anjıyo fılan durdukyeremı yapmıslar yani onu anlamadım
Tansıyon kolestrol ılaclarını nezamandır kullanıyosunuz
Emınmısınız kullanmanız gerektıgıne..
Cunku banada 13 yıl once tansıyon hastasısın dıye ılac verdıler ıcmedım
Kolestrol fılanda yuksek
Kansızlık vıtamın eksıklıgı hersey var
Bi arada ritim holter takılmıstı
Ömür boyu ritim bozuklugu hastasısın dedı ılac verdıler
Onuda bır hafta sonra bıraktım
Çunku nabzımı sacma sapan düşürüyordu.

Evet oluyo ara ara duzlesme ve kirecleme dedi dr 10 ay önce şimdi kol ağrılarım artınca yeniden mr istedi çekindim bakalım fıtığa çevirmiş olabilir boyun çok kötü bi suru ağrıya ve kaygiya sebep oluyoo hayattan keyif almıyorsun böyle sabah bi uyanıyorum tutuk heryeri
Kızlar mrb benzer konuları okuyorum bazen kendimi rahatlatmak için bundan yaklaşık 10 11 ay önce otururken birden midemin ustu göğsümün tam ortasına bir anda inanılmaz bi sancı girdi ve giderek şiddetlendi sonra birden ellerim titremeye başladı ayağa kalkmak istedim başım dönmeye başladı yalnızdım hemen annemi ve eşimi aradım ben kalp krizi geçiriyorum sanırım diye işte o gün başladı benim hastane nobetim kan testi ekg hersey normal dendi eve geldim ama bu yaşadığım yaklaşık 1 buçuk ay ataklar devam etti yürürken arabada trafikte yemek yaparken 45 gün devam etti her seferinde hastane artık bikmistim kan vermekten kardiyoloji gittim nöroloji gittim beyin sinir gittim ekg efor ultrason baktırdım bi tek boynumda duzlesme ve kirecleme çıktı en son pkyatri gittim o da fazla dinlemedi zaten fiziki değilse psikolojik dedi bana paxera 10 mg yazdı 1 aydan az süre içtim ataklarim gelmeyince ilacı bıraktım zaten ilaçtan nefret ederim çok kısa bi süre rahattım korkularım kaygım geçmişti daha sonra bende kol agrilari gogus agrisi ellerde sızlama bole şeyler başladı şuan dada devam edio boynumdan mi bilmiyorum ama her ağrıda yeniden kaygilaniorum bazen gidiyorum hastaneye bazen yatistiriorum kendimi bosver diyorum ama bu durum herseyi mahfedio günlük hayatta bisey olacak korkusuyla alel acele yaşıyorum kediye mama veriyorum alel acele yemek yapıyorum alel acele ütü yapıyorum alel acele yani alel acele yaşıyorum bas agrisi ne bilmezdim kan vermezdim ne biliim hastane kapisindan gecmezdim simdi yol ettikk bu illet nedir nasil gecer yani agrilarda onemli degil dayanirim ama neden bu kadar kaygilandirio beniii yani suan herkesin basi agrio ama herkes koştur kostur beyin mr gitmiodur yani bazen bosveriyorum gececek diyorum bazen donup kaliyorum doktor bi suru ilac yaziyo çarpıntım panik ataklarim ilk zamanlar gibi olmadigi icin antidepresan kullanmak hic istemiorum kendiliginden duzelir mi bilmiorumm o keyifli eski halimi öźledim sabah neseli uyanmayi agrisiz mutlu kaygisiz :::KK43:((((((
geçmiş olsun. En iyi iç hastalıkları ramotoji uzmanına görünün. Çunku bazı rahatsızlıklar ramotolojı bakıp ve dıger doktorlar anlamıyor malesef. Tüm genetik testlere kemik romatızma iç hastalıkları varsa değerlendiriyor

Sese hassasiyet yaşıyor musunuz? Hiç bir sese tahammül edemiyorum sanki vertigo olmuş gibi. Bi sersemleme hissi

Covidden sonra öksürük üzerimde kaldı hatta bi anda sol kol ve sol göğüs ağrısı yaşamaya başladım kafama cok taktım her neyse ben dışarı çıkarmamaya başladım cunku midem bulanıyor arabalar birbirine çarpar ölürüm korkusu ile sonra bu kalp krizine dönüştü sürekli kalp krizi geçiriyorum diye hastanelerde yattım gel zaman git zaman 2020den beri sol kol ağrım kürek kemiğimin üzerinde ki ağrım baş dönmesi baş ağrısı kusmak devam etti artarak doktorları gezmeye başladım 2 sene önce mideme baktırdım helikobakteri antral gastrit özofajit reflu gogsumde 2 tane fibrokist boynumda 2 küçük fıtık çıktı şu an geldiğim nokta hicbiseye odaklanamıuorjm hep dışarda bayılma korkusu kalp krizi geçirme korkusu ve asla ve asla gitmeyen kol ağrım bazen nefesimi içerden bişe çekiyo 4 senedir arttı iyice kendimi kanser veya kalp krizi hastası olmam ağrılarım psikolojik değil bir tek uyurken rahatım uyurken ve uyandığım da cok rahatım

çok garip bir şey daha diyeceğim aynı ağrıları babam yaşamış Seneler once hastanelerde yatmış kalkmış hep hasta sürekli bi yeri ağırır

ama ben ağrı ve acıya arrık dayanamıyorum kafama asıl taktığım o
Benimde hikayem boyle

Covidden sonra öksürük üzerimde kaldı hatta bi anda sol kol ve sol göğüs ağrısı yaşamaya başladım kafama cok taktım her neyse ben dışarı çıkarmamaya başladım cunku midem bulanıyor arabalar birbirine çarpar ölürüm korkusu ile sonra bu kalp krizine dönüştü sürekli kalp krizi geçiriyorum diye hastanelerde yattım gel zaman git zaman 2020den beri sol kol ağrım kürek kemiğimin üzerinde ki ağrım baş dönmesi baş ağrısı kusmak devam etti artarak doktorları gezmeye başladım 2 sene önce mideme baktırdım helikobakteri antral gastrit özofajit reflu gogsumde 2 tane fibrokist boynumda 2 küçük fıtık çıktı şu an geldiğim nokta hicbiseye odaklanamıuorjm hep dışarda bayılma korkusu kalp krizi geçirme korkusu ve asla ve asla gitmeyen kol ağrım bazen nefesimi içerden bişe çekiyo 4 senedir arttı iyice kendimi kanser veya kalp krizi hastası olmam ağrılarım psikolojik değil bir tek uyurken rahatım uyurken ve uyandığım da cok rahatım

çok garip bir şey daha diyeceğim aynı ağrıları babam yaşamış Seneler once hastanelerde yatmış kalkmış hep hasta sürekli bi yeri ağırır

ama ben ağrı ve acıya arrık dayanamıyorum kafama asıl taktığım o
Benimde hikayem boyle

Aynı seyler bende de var malesef bir eneyi geçti bende sadevce uyurken iyiyim yoksa bütün gün berbat geciyo ağrılar kalp ağrısı korku kriz gerircem diye aynı şeyler hep

Vücut tepki verir. Bak şu an streslisin bu yaşafığın gayat bana iyi gelmiyor bunu değiştir sinyalidir. Temel sebebi bulmanız lazım. Sizi ne üzüyor yoruyor? Hayata neden devam etmekte gündelik işleri yapmakta bu kadar zorlanıyorsunuz? Bunun gibi soruları kendinize sorarak sonrasında da çözümler üretirseniz kalıcı bir iyileşme olacaktır

X