Nişan Gelin kiz görmeye ne SIKLIKTA gidilir?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

genckiz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2010
1.255
201
Selam Arkadaslar,
Gelin kiz görmeye ne SIKLIKTA gidilir? Benimkiler 2-3 ayda bir geliyorlarda pek önemsenmiyorum galiba! Kayin babam ayrica benim onlara hic gitmememden yakiniyor. Onlar beni görmeye bile dogru dürüst gelmiyorsa bende onlara gitmem! Eminimki Nisanli sözlü olan arkadaslarima damatin ailesi daha sIklikta geliyordur! Öyle degilmi arkadaslar? Yada normalmi bu kadar ara vermek?

Bizimkiler bir istemeye bir de söze geldiler, 6 aydır hiç gelmediler :KK1:

Bizimkilerde hiç gelmemişlerdi istemeye nişana ve düğüne geldiler. Hepsinede misafir gibi geldiler. Şimdide ben onların evine misafir gibi gidiyorum. Hatta hiç gitmiyorum. Senede bir gidersem dua etsinler. Eeee ne ekersen onu biçersin.

benimkininde ailesi türkiye'ye gitti kendisi burada kaldi eger gitmeselerdi ayda bi defa geliyordu :KK69: ama erkek kardesim kiskaniyordu beni ondan uyuz oluyordu :KK19: simdi aileside gidince hiç görüsemez olduk ayri sehirlerdeyiz diye.. yüzüne kokusuna hasret kaldm:KK14:

ama normal olan aileden aleye degissede ayda bir uygundur benim görüsüm..

bizede hiç gelmiyorlardı tam aksine biz gitcekmişiz onlara.biz kız eviyiz biz ne gitcez.annemde 2 kere gitti zaten.onlarda 5 ayda 1 kere zor gelmiştir.şimdide hiç gitmiyorum ektiğini biçiyor kaynanamlar.

Anlamadigim sey neden gelinmez gelin görmeye? SIK SIK gelsinler demiyorum ama ayda bir yeter kopukluk var sanki. Sözlendikde yani ortada resmi bisey var. Ama yinede gelip gittikleri yok onun icin bende gitmiyorum acikcasi. Neden gidiymmi beni görmeye bile gelmeyen bir aileye?

benimkininde ailesi türkiye'ye gitti kendisi burada kaldi eger gitmeselerdi ayda bi defa geliyordu :KK69: ama erkek kardesim kiskaniyordu beni ondan uyuz oluyordu :KK19: simdi aileside gidince hiç görüsemez olduk ayri sehirlerdeyiz diye.. yüzüne kokusuna hasret kaldm:KK14:

ama normal olan aileden aleye degissede ayda bir uygundur benim görüsüm..

aynen katiliyorum aydabir kez yeter gelin kiz görmek icin. Ama hic gelmeme dogru dürüst arayip sormama varken birde gelinin onlara gitmesini istemeleri deli ediyor beni sen ne yapiyorsunki bana ben sana yapiyim? öyle deiglmi

Nişanlım en az haftada bir yemeğe gelir bize. Ailesi o kadar sık değil zaten çalışan insanlarız çok sık gelmelerini de istemem. Nişanım yarın ama uzun süredir birlikteyiz. Şimdi nişan muhabbetine sık sık geldiler nişandan sonra nasıl olur bilemiyorm. Gelmiyorlarsa bile telefonla aramaları yeter.
Telefonla halini hatırını soruyorlar mı?

valla bızımkılerde zorla geldıler şimdi evlıyım 3 ay oldu ama annem sureklı söylenırdı neden görmeye gelmıyorlar dıye.amaan dedıgınız gıbı ne ekerlerse onu biçerler kızlar sıze deger verılen kadar verın ama saygıda da kusur etmemek lazım yoksa eşinizi kızdırabılırsınız:44:

ben 4 aya yakındır nişanlıyım bi kez biz gittik bi kez onlar geldiler yeter bencee :)) kayınvalidem çok sık da aramaz öyle gelinim nasılmış diye ancak işte alışveriş yapılacağı zaman buluşmak amaçlı gerçi bende pek aramıyorum galiba aramızda karşılıklı öyle bi beklenti yok:KK9:

Nişanlım en az haftada bir yemeğe gelir bize. Ailesi o kadar sık değil zaten çalışan insanlarız çok sık gelmelerini de istemem. Nişanım yarın ama uzun süredir birlikteyiz. Şimdi nişan muhabbetine sık sık geldiler nişandan sonra nasıl olur bilemiyorm. Gelmiyorlarsa bile telefonla aramaları yeter.
Telefonla halini hatırını soruyorlar mı?

hayir ben evde olmuyorum bütün gün okulda oluyorum cepimi arayan olmuyor. Evi ariyor annemle konusuyor okadar eger ben ararsam konusuyoruz telde yoksa benimle konusmak icin aramiyor hic kendisi.

kayinbabam onlara pek gitmememden yakinyor kendi babamda kiziyor kendisi gelin görmeye geliyormuki birde senin gitmeni istiyor diyor, hakli yani!

bizede hiç gelmiyorlardı tam aksine biz gitcekmişiz onlara.biz kız eviyiz biz ne gitcez.annemde 2 kere gitti zaten.onlarda 5 ayda 1 kere zor gelmiştir.şimdide hiç gitmiyorum ektiğini biçiyor kaynanamlar.

Dediklei bu olsa gerek...arkdslarr bizimkilerde cok gelmesdi lazim da deillerdi de olmuodu istee adam yerine komuolar sankiii ne oluosaa...annemler hastalik olsun saglik olsun davet olsn hic cevirmedilerr kizimizla damadimzin hatri var diee arsizlik olsun die deil yanii...haa sole bisey varr arada fark coktuu eger seviyeyse maddi manevi bnm aioemmm onlrdan ustunduu..akliniza glemsin seviye meselesinden olabilir mi diee..eee evlendikk simdii ben dde 2 haftaya 1 kere yada ayda 1 kere o da gonulsuz sirf gtti adi olsun die okdrr...ektigini bicErr diee...annem dioo hala kizim yapma ole senin cocugunda sana yaparr ama arkdslar insan dugun oncesiiini unutamiyorrrrrr eminimmm sanaa ve ailenile yaptiklariniii..geleene kapin acik gonlsunde acik olsun guzelimmm eger gelmiosa da cani sagolsun yerinde saolsunnn bsverrr..sorun yapma sozlunle aranda bu olayii salla gtsinn..:95:

kayinbabam onlara pek gitmememden yakinyor kendi babamda kiziyor kendisi gelin görmeye geliyormuki birde senin gitmeni istiyor diyor, hakli yani!
Gelmesinler uzulme cnmm sende gtme sikca...eger laf sookar yada laf ederse babam bole dioo bnce de hakli de uygun bi seklde lafi sokk..bizimkioer ne byrak ne dgun bisey bilmedilerr gelin grmeye..ama simdii bile olsaa pisman deilim ayni tavirlari sergilerimm..lafini esirgeme ama kavga etmeden cirkeflesmedenn mantikli laflarla sole hereyii

valla kızlar inanmıcaksınız ama ben nişanlıyken benimkiler nerdeyse hergün çat kapı gelirlerdi.evde yoksak kapıdan ararlar eğer bir komşuda felansak eve geri giderdik birde biz gitmiyoruz diye surat yaparlardıı bizim gitmemize fırsat olmazdı zaten aranız iyimi diye sorarsanız yorum bile yapmak istemiyorum...

Beni Kimse Görmeye Gelmedi..
Tabi Bizim Durumlar Farklı İş Açısından Ama..
Kusura Bakmayın Bana Saçma Geliyor..
Sanki Bunlar Eski Adetmiş Gibi Geliyor..
Ellerinde Hediye Gelcekler ''Kızımız Nasılmış'':KK50:
Hiç Gelemem Böyle Şeylere..
Bende Kimseyi Görmeye Gitmedim..
Bayram da Sadece :KK61:

X