Aile Planlaması Geri çekilme yöntemi ve kaza ile hamilelik?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
canım implant kullananlarda bu implantın sonradan vucutta gezdiğini ve ağrılara yol açtığını duymuştum tv den...
bende evlendiğim ilk zamanlar bunu düşünmüştüm dr umda bunun yerine hap kullan daha iyi demişti...iyi araştır derim....ben korktum yaptırmadım...

iyide elinin kolunun parcalanarak alinmasi icin bebegin buyuk olmasi lazim 10 haftaya kadar bebek alinmasi yasal bir durum. sahsen ben kurtaj yaptirdigimda 6 haftalikti ve sadece ufacik bir keseden ibaretti. kan pihtisi durumundaydu. sanmiyorum yani henuz kan pihtisi oluyor . eli kolu kalbi vs olusmadigi icin bir insan sayilmaz.bebek sayilmaz. sadece kan pihtisi konumunda zaten bu yuzden bu sekilde oldugu tamamen insan gibi canli olmadigi kese bicinde oldugu icin doktorlar kurtaj yapiyor. annem hemsire arkadaslar anestezi hemsiresi. kadin dogum uzmaniyla calisiyorlar. pek cok kadin 3 -4 aylik geliyor ki bebekler iclerin capcanli ellleri kollari var bu bebekleri doktor almiyor kesinlikle evliyse diyorki dogurun alinmaz. evli degilsede yasal degil alamam diyor. ama para bastirirsaniz bu canlanmis bebek formuna gelmis cenini doktorlar para hirsinda 1000-1500 ytl isteyerek yapiyor. ama 10 haftaya kadar olan hamilelikler sadece bir keseden ibaret ve kurtajiniz kollu bacakli bebek parcalanmasi seklinde olmaz. eger olacaksiniz ve cikisiniz yoksa gecerli sebebiniz varsa korkmaniza vicdan azabi duymaniza gerek. canli bir bebegi oldurmus olmuyorsunuz. baslamis bir hamileligi sonlandiriorsunuz. ve o bebek sadece bir keseden ibaret oluyor yani gercekten bebek degil baslangic asamasinda kan pihtisi-kese durumunda oluyor. dediginiz kol bacak vs cikan hamilelikler cok ilerleyen zamanlarda kacak yapilan kurtaj veya annenin sagligini tehdit eden hamilelik veya cocugun icinizde olmesi durumlari engelli dogacagi sakat vs oldugu belirlenmesi ve doktorla karar verilerek gebeligin sonlandirilmasi durumdur. kurtajla ilgili merak ettiklerinizi size bilgim konusunda aciklayabilirim. bu arda ilk kurtajdan sonra hamile kalinmaz durumu dogru degildir.ama bazi bayanlar yapi itibariyle ilk cocuk alinirsa hamile kalamaycak durumdadir ki bunu zaten siz kontorle gidince doktorunuz sizi uyarir soyler. ama genelde kurtaj dogru ve duzgun sekilde yapilirsa zararsizdir ama dogum kontorol yontemi asla degildir. kurtajdan sonra periyod bozulmasi adet bozulmasi sikca rastlanan durumdur, kan pihtilasmasi ve parca dusmesi tahim ici kalinlasmasi gozukebilir.bir kac ay adetiniz duzgun olmaz ama zaten kurtajdan sonra doktorlar dogum kontorol hapina baslatir genelde. merak ettiginiz bisey varsa sorabilirsiniz. anneme danisarak ve kendi bilgilerim dogrultusunda evdeki tip kitaplari dogrultusunda yardimci olurum

evett çok haklısın arkadaşım bende kürtaj oldum hatta daha yeni ama benımkı 5 haftalıktı daha olusmamıstı bıle ama yınede ınsanın içi tuhaf oluor üzülüyor ben şahsen çok üzüldüm etkilendım bende bu sekılde hamıle kaldım sakın bu şekılde ılıskıye gırmeyın dısarı boşaldıgından emındım ama olmusum işte prezarvetifsiz ve ertesı gun hapı kullanın lütfen benden ders alın ben günlerce agladım cunkı antıdepresan kullanıorm onlar benı bıraz ıyı yaptı kızlar lütfen %100 korunun

Ben bunu anlamiyorum, sanirim hic bir zaman da anlamiycam...
Cinselligi yasama olgunluguna erisiyorsunuz, ama nedense güvenilir bir korunma yöntemi bulma konusunda cok ihmalkarsiniz...
Ihmalkarliginizin cezasini ise günahsiz bir bebekten cikartiyorsunuz...
Anlamiyorum, anlamakta istemiyorum zaten...
Sözüm sadece bu sekilde korundugunu sanipta, hamile kalinca egoistce bebegini aldiranlara...
Sakin yanlis anlasilmasin arkadaslar...
Birseyi körü körüne yasamayin; yasadiginiz seyin bilincinde olun...
Davranislarinizin sorumlulugunu tasiyabilecek olgunlukta iseniz o sekilde davranin...
Öyle hap zararli, yok spiral cocuk dogurmamislara olmuyor, prezervatif alerji yapiyor diye isin kolayina kacmayin...
Bir sürü yöntem var; ciddiye alin ve ARASTIRIN yeterki... ayrica prezervatife alerjisi olan bayanlar: onlar icin özel üretilmis prezervatifler var, alerji yapmayan... herseyin caresi, alternatifi var... yeterki siz ciddiye alin ve ARASTIRIN...
"Korundugumu saniyordum, ama riski varmis, hamile kaldim ve aldirdim"... olmadi birdaha...
Bu kadar basit degil arkadaslar, degilllll...
Ülkemizin kisitli sartlar altinda yasayan bayanlari bu konuda tenzih ediyorum tabiiki...
Kendi ellerinde olmayabiliyor bazi seyler ne yazikki...

biz bu yöntemle korunuyoduk: şimdi 7 haftalık hamileyimkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
bu yontemi kesinlikle cocuk istemeyenler kullanmamalı, olsun mu olmasın mı diye emin olmayanlar için iyi bir yöntem ama feci süpriz oluyordelikafadulden

ria = şahsen kimse bana o şeyi taktarımaz
prezervatik = balon gibi kokuyor , iğrenç birşey, hissiyat 0
iğne, hap = kilo yapıyor, ayrıca neden hormonlarımla oynayım ki ?
kol içine takılan implantlar = bu şekilde çok korunan yok bildiğim kadarıyla

geriye başka seçenek kalmıyor.. erkekte zamanı, tutmasını bilecek bu kadar basit...
çocuk istemeyen dikkat eder kardeşim... yoksa hamile kaldımmı doğururum Allah ın izniyle...
şahsen ben 2 tane daha çocuk istiyorum Alah ın izniyle hele 2. gebeliğim ikiz olursa daha mutlu olurum...
eşim de daha istemiyor,, o zaman istemeyn korunsun :jeyyar::jeyyar::jeyyar:

ria = şahsen kimse bana o şeyi taktarımaz
prezervatik = balon gibi kokuyor , iğrenç birşey, hissiyat 0
iğne, hap = kilo yapıyor, ayrıca neden hormonlarımla oynayım ki ?
kol içine takılan implantlar = bu şekilde çok korunan yok bildiğim kadarıyla

geriye başka seçenek kalmıyor.. erkekte zamanı, tutmasını bilecek bu kadar basit...
çocuk istemeyen dikkat eder kardeşim... yoksa hamile kaldımmı doğururum Allah ın izniyle...
şahsen ben 2 tane daha çocuk istiyorum Alah ın izniyle hele 2. gebeliğim ikiz olursa daha mutlu olurum...
eşim de daha istemiyor,, o zaman istemeyn korunsun :jeyyar::jeyyar::jeyyar:
ayrıca kullanıcılar :roflol: dikkatli olduğu sürece problem yok :roflol:
siz yımırtlama günlerinizi kaydirigubbakcemile3 kontrol eder, eşinizde spermlerini kontrol e derse problem yok bence sengözlerimebaksanab

ya bu rahım ıcıne yerlestırılen hapları hıc duymamıştım o konuda bıraz bılgı verırmısınız???????

canım bende oyle korundum yıllarca eşimle...ılk çocuktan sonra da aynı sekılde korunduk.hıç kazaya kurban gıtmemıstım.ama 1,5 yıl once anlamsızca adetım gectı..aklımın ucundan geçmedı çunku 2 yıl antıdepresan tedavım vardı..ılaç bıtcektı son ay kullanıyordum.ama hamıle kalmısım..ve mecburen kurtaj oldum..o rıske gıremedım..ve aldırmak zorunda kaldım.. gecen ayda ısteyerek hamıle kaldıgım bebişimi dusurdum...
ama dıyecegım o ki..ria taktır..spral yanı..
en rahatı o yınede..

Canım yarın öbürgün jinekoloğa görünsen ve sana korunma yöntemini sorsa , geri çekilme desen böyle bir yöntem yok der sana.. Düşün ki diğer korunma yöntemlerinde bile %1 risk mutlaka varken , bu yöntemde nasıl olmasın..

sana tavsiyem bu yontemden bi an evvel vaz geç 1 bende sadece 10 ay işe yaradı ve istemedigim halde suanda hamileyim 4 haftalık dio dktor ne yapıcam bilmiyorum

çağdışı bir yöntem taş devrinden kalma !!:1no2:

geri çekilme yöntemi erkekte anksiyete yapıyormuş...bilgilerinize...

o ne demek oluyr ? anksiyete ne gibi zararlara yol acıyor peki..

bilgisi olan paylasabılır mı acaba ??

cünkü bizde geri cekılmeli veya pre... korunuyrz..
pre.. yoksa geri cekılmeyle yani.

bende 1 bucuk yıl bu yöntemle korundum.sonra isteyerek hamıle kaldım şimdi kızım 1 yaşını geçtı ancak bu yönteme artık güvenemıyourm..bünyem cok müsade etmesee hap kullanıyorum..çünkü başka bir cocuk için henüz cok erken..üstelık çalışan bir bayanım..çocugum bakıcılarda büyüyor..tüm zorlukları yaşıyorum ikinciye hıc cesaretim yok.ria bende iltihap yaptı,eşim korunmuyor,aylık iğnede adetten kesiyor..geriye en iyi yöntem hap kalıyor.geri çekme yöntemı ıle bir kaç kez korunduk dogumdan sonra süreklı tedirgindim,hamılemıyım,bu ayda adetım gecıktı fılan dıye sürekli stresliydim..böylesi cok cok iyi..hap tansiyon problemı yapıyor ama o yaşadıgım stresten iyidir..bu skeıdle cok düşük bir ihtimal ama hamıle kalsam bıle an azından ben korundum ALLAH verdi diyecegım..

canım bu yönteme guvenme derim ben, doğum yapalı 8 ay olmustu bu yontemi kullanıyoduk spiral takılana kdr ama hamile kaldım. 3 aylık iğneler var bi dr la görüşmeni tavsiye ederim

evliliğimin ilk üç ayında böyle korunduk ve hamile kaldım eşimin isteği üzerine kürtaj yaptırdım.kondoma alerjk reaksiyon gösterdiğim için 2 cide başıma geldi 3 ay araya şimdi ise 1 senedir oğum kontrol hapı kullanıyoum oda vajende kuruluk ve istekssizlik yapıyor eşim hala çocuk istemiyor ne yapacağımı bilemiyorum bende korkuyorum

canım çok fazla güvenme derim bizde ilkbebeğimi doguduktan sonra bu sekilde korunuyoduk bi kez kazaya kurban gittik ve hamile kaldım

kizlar merakimi mazur gorun ve bagislayin, geri cekilmede kaza diye bahsettiginiz sey, penisin vajinadan cikarken bosalma olmasi mi yoksa, disarda bosalmaya ragmen hamile kalmak mi?

X