Aile Planlaması Geri çekilme yöntemi ve kaza ile hamilelik?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kizlar merakimi mazur gorun ve bagislayin, geri cekilmede kaza diye bahsettiginiz sey, penisin vajinadan cikarken bosalma olmasi mi yoksa, disarda bosalmaya ragmen hamile kalmak mi?

dışarı boşalmaya rağmen hamile kalmak canım. boşalmadan önce gelen suda da çok az sayıda da olsa sperm bulunur ve hamile bırakabilir.

benim ablam erken evlendi uzun süre çocuk istemediler 6 sene geri çekilme ile korundular (eğer bir yöntemse) 3-4 yıl dahada bebek düşünmüyorlar. doktorun görüşü nedir tam bilmiyorum ama merak ettiğim sonrasında yani hamileliği istedikleri zaman hamile kalmasına engel bir durum olur mu acaba?
Yumurtalıklarda tembelleşme falan yapabilir mi? Fikirleri olanlar paylaşırsa sevinirim...

geri çekilme yönteminin yumurtalıkları tembelleştirdiğini hiç duymadım,
sadece uzun süre doğum kontrol hapı kullanmanın bu yönde bir tesiri olduğunu duymuştumyerimseniben

spiralde çok güvenli ben tam 5 sene korundum onunla daha 1 ay oldu çıkaralı canım birkereye mahsuz takıyıorsun senelerce korunuyorsun

Spiralin koruma oranı yüksek değil ama...
Spiral ile korunan tanıdıklarımın neredeyse hepsi spiral takılıyken hamile kaldı...

Geri çekme yöntem deildir buna kesinlikle güvenmeyiniz kapıcılık herkezde daha farklıdır o yuzden bazıları kolay hamıle kalmaz evlıysenız eger ria yı öneririm

Spiralin koruma oranı yüksek değil ama...
Spiral ile korunan tanıdıklarımın neredeyse hepsi spiral takılıyken hamile kaldı...

ria taktırdıktan sonra kontrollere gıtmen gerekıyor yanı en azından yılda bır kez ve ria yerındeyse hamıle kalma olasılıgı cok düşük fakat yınede var

geri çekilme ile korunuyoruz eşim şimilik erken çekiyor içimden bir aksilik olmaz umarım

günaydın kızlar benim acil bir sorum olacak 2 yıl kadar ginera kullandım ancak son 3 aydır bırakmıştım ginerayı bıraktığım süre içinde ilişkiye hiç girmedik ancak geçen hafta geri çekilme yöntemi denedik bizde ancak içimden çıktık sonra önce seffaf bi sıvı geldi sonra spermler geldi normalde adetime 1 hafta var sizce hamilemiyimdir yardım edin bana

günaydın kızlar benim acil bir sorum olacak 2 yıl kadar ginera kullandım ancak son 3 aydır bırakmıştım ginerayı bıraktığım süre içinde ilişkiye hiç girmedik ancak geçen hafta geri çekilme yöntemi denedik bizde ancak içimden çıktık sonra önce seffaf bi sıvı geldi sonra spermler geldi normalde adetime 1 hafta var sizce hamilemiyimdir yardım edin bana

canim gecen hafta demissin, yani adetine 2 hafta varken oluyor, yumurtlama doneminde olabilirsin yani o sirada, acikcasi hamilelik icin uygun bir donem gibi gorunuyor. adet gununuzu bekleyip daha sonra test yaptirmak daha iyi bir sonuc verir, biz bilemeyiz buradan sperm yumurtaya ulaştı mı ulasmadimi..

sunu da unutmayin geri cekilme yontemi bir doğum kontrol yontemi degildir. keske hapi birakmasaydiniz.

canim gecen hafta demissin, yani adetine 2 hafta varken oluyor, yumurtlama doneminde olabilirsin yani o sirada, acikcasi hamilelik icin uygun bir donem gibi gorunuyor. adet gununuzu bekleyip daha sonra test yaptirmak daha iyi bir sonuc verir, biz bilemeyiz buradan sperm yumurtaya ulaştı mı ulasmadimi..

sunu da unutmayin geri cekilme yontemi bir doğum kontrol yontemi degildir. keske hapi birakmasaydiniz.

canım geçen hafta derken aslında geçtiğimiz cmt oldu ama içime boşalmadı sanıyorum çünkü çıktığında sperm yoktu çıktıktan 1 sn sonra geldi

canım geçen hafta derken aslında geçtiğimiz cmt oldu ama içime boşalmadı sanıyorum çünkü çıktığında sperm yoktu çıktıktan 1 sn sonra geldi

endiselenmene gerek yok oyleyse, muhtemelen hamile degilsin, ama olur da bir gecikme yasarsan test mutlaka yaptir.

tekrar soyluyorum geri cekilme bir yontem degil arkadaslar...

merhaba canım hergün olsun diye bekliyorum inş. olurum pzt kadar

cnm bizde eşimle geriçekilme yöntemıyle korunuyoruz 10aydır bişi olmadı ma bnde böle duyunca tedırgın oluyorum bakalım hayırlısı herşeyın allah aratmasın kımseye allah herkeze evlat sevgisi nasip etsin güzel bi duygudur anne olmak kazayla olursada hiç üzülme nasip böleymiş :))

gerı cekılmedıgımız halde hamıle kalamıoruz :)
delikafadulden :roflol: :roflol: :roflol: al benden de o kadar arkadaşım
annemde böle yaa hayretle şaşakalıyorum.. sadece istediğinde çocuğu oluyor kadının nasıl bişi bu çok merak ediyorum :))
kaç yaşında kadın aynı benim annem de öyle işte sempatiksalakcinni

X